Skocz do zawartości
Bartolomeo84

ULNS tymczasowo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Czy w prowadzonym zbiorniku można zjechać parametry prawie do zera? Chciałbym w końcu pozbyć się xenii, a słyszałem że nie lubi jak woda jest "sterylna" jak bez ingerencji w filtrację odpieniacze w sposób mechaniczny wyostrzyć parametry? N P i C? VSV wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tej xenii masz? Może zamiast majstrować aż tak przy chemii wody lepiej stopniowo ją wykańczać octem? Ja  tak pozbyłem się rhodactisów - strzykawka z igłą 0.3 i podajemy ocet w tkankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim akwarium miałem problem z xenią i z zazdrościa czytałem posty osób którym xenia padała. Niestety u mnie była bardzo ekspansywna i gdybym jej nie rwał regularnie to by zadusiła wszystko. Niektóre centropygi mogą się zając xenia, ale to loteria i pewnie szybciej zajmą sie innymi koralami. Podobno największa szansa jest z młodym imperatorem no ale trochę bilet w jedna strone. Ja ostatecznie i tak likwidowałem zbiornik więc z xenia walczyłem do końca :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście też bym nie majstrował. Jakiś czas temu miałem wyżyłowane parametry a Xenia miała się dobrze a widziałem też takie zbiorniki  gdzie no3 sięgało maxów a Xenia się rozpuszczała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nóż FAK ani tak ani siak!:-D:-D:-D Cały czas walczę. Nigdy przenigdy więcej xenii. Z nadzieją kupiłem brzydala, wyjadł wszelkie apitasje, może zainteresuje się xenią.

Pewnie mi też przyjdzie walczyć z xenia do końca tego baniaka. Już o mały włos nie było restartu,ale powoli zacząłem sobie z nią radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy no3 zero xenia się rozpuściła. Teraz muszę podnosić no3 bo nie wyobrażam sobie zbiornika bez xeni, to mój ulubiony koral.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zerówki i xenia rośnie w najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.