Skocz do zawartości
Piwnik

Stelaż pod akwarium 155x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy, a raczej rady, przy zamawianym stelażu pod akwarium 155x45x45.

Rozchodzi się o to, iż firma, w której zamawiam stelaż pod akwarium na początku zaproponowała stelaż z profilu 4cm. Jednak troszkę się pozmieniało i zdecydowałem, że komin chcę po środku prawej ścianki akwarium. Z uwagi na bardzo duży wymiar zaproponowanego komina (27cm x 16,5cm) zdecydowałem żeby wyciąć kawałek profilu pod kominem i przesunąć go niżej (tym samym przesunąć komin bardziej do ścianki akwarium), ewentualnie dodać dodatkowe wzmocnienie (kolor czerwony na rysunku). Właśnie zaproponowano mi żeby zrobić jednak stelaż z profilu 5cm i dodać wspomniane dodatkowe wzmocnienie bo to jednak będzie bezpieczniejsze. Może ktoś z Was orientuje się czy ten profil 5cm jest konieczny bo wydaje mi się, że nie wprowadziłem aż takich zmian a wycena jednak podrożała o 300 zł i troszkę czuję się naciągany. Z góry dziękuję za radę.

Pozdrawiam Karol

Stelaż akwarium v2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin będzie wewnętrzny czy zewnętrzny w zasadzie nie ma potrzeby ingerowanie w sam stelaż bo przy takim wielkim kominie jak wyśrodkujesz rury to omijasz stelaż czy w środku czy na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin będzie wewnętrzny i chciałbym żeby był jak najbliżej ścianki dlatego zdecydowałem o tym wycięciu. Zależy mi żeby komin był jak najmniejszy.

Propozycja sklepu jeśli chodzi o wymiar jest następująca: 1cm szyba + 4 cm odstęp na stelaż + 3,5cm odstęp od szyby + 3,5cm dziura + odstęp 3,5cm + 1cm szyba = 16,5 cm. Chciałem wyciąć stelaż, gdyż to by zaoszczędziło 4cm więc komin by zajmował w akwarium 12,5cm. Sam nie wiem czemu proponują aż tak duże odstępy bo w obecnym akwarium komin wychodzi na akwarium tylko kilka centymetrów i jest ok. Tu się upierają na podane wyżej wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że siły działające na stelaż się nie zmienią jak wytniesz ten kawałek bo blat i tak wyrówna obciążenia, jeśli miałoby to być robione dla mnie to trzymałbym się profilu 4cm jeśli w poprzedniej wersji zdawał egzamin, tej poprzeczki też bym nie dawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się tego trzymał gdyby nie odpowiedź sklepu:

"Możemy zrobić według projektu, aczkolwiek nie będziemy mogli wziąć odpowiedzialności za stelaż tak jak za akwarium czy za sumpa, które posiadają gwarancję 2 lata. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piwnik napisał:

"Możemy zrobić według projektu, aczkolwiek nie będziemy mogli wziąć odpowiedzialności za stelaż tak jak za akwarium czy za sumpa, kre posiadają gwarancję 2 lata. "

Może należy rozważyć zmianę sklepu bo to wygląda mi na to, że sklep idzie na łatwiznę prosty projekt prosta kasa a tutaj trzeba już coś zmienić to trzeba kosić "szaraczka", poczekaj jeszcze trochę niech się jeszcze ktoś wypowie. Jeśli robili pomiary obciążeń jakimś programem do projektowania to niech się pochwalą

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zaliczkę wpłaciłem. Narazie nie daję w sklepie odpowiedzi bo czekam jak więcej osób się wypowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu masz skrajne pionowe słupki przesunięte do wewnatrz? Z przodu i z tyłu stelaża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby obić stelaz płytą. Na zawias potrzeba ok. 6cm miejsca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol zerknij na to zdjęcie. Nie wiem jak planujesz te płyty mocować i jak ta szafka docelowo ma wyglądać ale u siebie mam rozwiązane to tak. Płyta jest wysunięta poza stelaz i mam zawiasy taśmowe. Jeśli nie chcesz mieć widocznych zawiasów możesz zastosować zawiasy np Zawias cylindryczny EXCELLENT D14 mosiężny HETTICH

 

https://allegro.pl/oferta/zawias-cylindryczny-excellent-d14-mosiezny-hettich-8547762453?reco_id=044a3fb7-62ec-11ea-9939-246e9677fab0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

 

Czy np takich:

 

https://allegro.pl/oferta/zawias-specjalny-soss-18-25mm-hettich-jakosc-8551332419

 

 

Troszkę zmienić konstrukcje w stosunku do tego mojego rozwiązania.

Wtedy może nie musiałbyś kombinowac z takim stelażem.

 

Co do komina, zastanów się nad tym kominem na środku. Mam taki i średnio się to sprawdza. Chyba że akwa do oglądania z dwóch stron. Ale i tak zrobiłbym po całej szerokości. No i nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym przesuwaniem komina bliżej ścianki i robieniem jakiegos ala wymianu. Jaka hydraulikę będziesz miał ? 3d89d239fbbd94e663dfeef2d0da9500.jpg&key=488b7c62edbcab40fa8e868cb93f6ddd1aa835ffd22a688684d486772abeea0e

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, VDR napisał:

Karol zerknij na to zdjęcie. Nie wiem jak planujesz te płyty mocować i jak ta szafka docelowo ma wyglądać ale u siebie mam rozwiązane to tak. Płyta jest wysunięta poza stelaz i mam zawiasy taśmowe. Jeśli nie chcesz mieć widocznych zawiasów możesz zastosować zawiasy np Zawias cylindryczny EXCELLENT D14 mosiężny HETTICH

 

https://allegro.pl/oferta/zawias-cylindryczny-excellent-d14-mosiezny-hettich-8547762453?reco_id=044a3fb7-62ec-11ea-9939-246e9677fab0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

 

Czy np takich:

 

https://allegro.pl/oferta/zawias-specjalny-soss-18-25mm-hettich-jakosc-8551332419

 

 

Troszkę zmienić konstrukcje w stosunku do tego mojego rozwiązania.

Wtedy może nie musiałbyś kombinowac z takim stelażem.

 

Co do komina, zastanów się nad tym kominem na środku. Mam taki i średnio się to sprawdza. Chyba że akwa do oglądania z dwóch stron. Ale i tak zrobiłbym po całej szerokości. No i nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym przesuwaniem komina bliżej ścianki i robieniem jakiegos ala wymianu. Jaka hydraulikę będziesz miał ? 3d89d239fbbd94e663dfeef2d0da9500.jpg&key=488b7c62edbcab40fa8e868cb93f6ddd1aa835ffd22a688684d486772abeea0e

 

 

Pokazałbyś jak wyglada takie rozwiązanie od frontu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, akwarium ma być w ścianie więc widoczne z 2 długich stron. Płyta wysunięta poza stelaż no i właśnie na zawiasy te pionowe słupki pchnięte są 6,5cm. Przemyślę Twoje rozwiązanie. 

Chcę przesunąć komin bo w sklepie wyszedł wymiar 16,5x27cm jeśli będą musieli ominąć stelaż. W przypadku wycięcia kawałka stelaża jak na rysunku komin nie będzie taki duży (12,5cm zamiast 16,5cm - obliczenia sklepu). 

Generalnie sklep ma chyba problem głównie w tym małym wycięciu belki pod komin i przesunięciu jej niżej. Stwierdzili, że trzeba dołożyc dodatkową belkę na górze (czerwona kreska na rysunku) i zwiekszyc grubość profilu na 5cm no i co do tego mam wątpliwości czy to jest potrzebne. Zwyczajnie nie mam ochoty wydawać 300zl więcej jeśli nie ma takiej potrzeby, a wydaje mi się, że moje rozwiązanie powinno dać radę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co Ci taki komin... 16,5 cm wgłąb zbiornika to strasznie dużo... Poza tym w moim poprzednim zbiorniku nawet przy 10cm kominie i rurach 32mm przeloty mijały stelaż z 4cm profilu alu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o to, że ja nie chce takiego komina... 16,5cm to jest propozycja sklepu, sam się zdziwiłem jak mi tyle zaproponowali... napisałem wyżej jakie jest ich rozumowanie. Chciałem żeby wypowiedział się ktoś kto się zna na temacie, bo uważam że to jest za dużo i stąd mój pomysł z wycięciem kawałku profilu pod kominem żeby nie musiał wychodzić aż tak głęboko w zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.