Skocz do zawartości
sina

opinia nt. Red Dragon 3 speedy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie ale od dwoch lat przymierzalem sie do zalozenia swojej pierwszej solniczki, mam nowy akwarium 90x50x55 (250L), zastanawiam sie nad pompa obiegowa Red Dragon 3 speedy 80W (przy okazji bedzie rowniez ladowala dwa reaktory na NO-PO), z jednej strony osoby ktorzy uzywaja i namawiaja mnie na ta pompe, mowia ze jakosciowo sa najlepsze (dlugotrwalosc oraz cicha praca) ale dochodza rownolegle do mnie sluchy (w jednym sklepie) ze to bardzo awaryjne pompy.

Chcialbym poprosic o szczera opinie doswiadczonych kolegow czy faktycznie te pompy sa tak awaryjne lub maja jakiesz wady? a jak to porownac np. do zaproponowanej mi pompy firmy  Aquabee.

Dla mnie wazne jest by to byla pompa na prad staly (DC), bezawaryjna (najmniej wadliwa) i bardzo cicha oraz zeby mozna bylo ja podpiac do kontrolera GHL profilux.

Przepraszam za brak znakow diakrytycznych.

Pozdr.

Peter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wymarzonym klientem dla sklepu skoro zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką i rozważasz zakup pompy za kwotę 3400zł. Od razu napiszę że nigdy nie używałem pompy Red Dragon 3. Kupując odpieniacz marki Royal Exlusive słyszałem w sklepie że kupuje Mercedesa. Pomimo negatywnych opinii na nano-reef odnośnie pomp Red Dragon postanowiłem się skusić na zakup. Podczas użytkowania odpieniacza przez okres 8 miesięcy trzy razy musiałem reklamowałem pompę, raz pompa nawet pojechała do Niemiec na serwis. Po odczekaniu trzech tygodni pompa  wróciła do mnie uszkodzona (nierównomierna praca). Dzięki uprzejmości sklepu otrzymałem nową sztukę. W Twoim przypadku zdecydowałbym się na zakup pompy DCP Jebao która kosztuje o wiele mniejsze pieniądze. Od trzech lat użytkuje DCP 6500 i jestem z niej bardzo zadowolony z powodu cichej pracy i braku skoków wydajności. Jak się zepsuje to zakup nowej nie będzie bolesny dla portfela. Tylko nie wiem czy można ją podłączyć pod GHL Profilux.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcinekk napisał:

Jesteś wymarzonym klientem dla sklepu skoro zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką i rozważasz zakup pompy za kwotę 3400zł. Od razu napiszę że nigdy nie używałem pompy Red Dragon 3. Kupując odpieniacz marki Royal Exlusive słyszałem w sklepie że kupuje Mercedesa. Pomimo negatywnych opinii na nano-reef odnośnie pomp Red Dragon postanowiłem się skusić na zakup. Podczas użytkowania odpieniacza przez okres 8 miesięcy trzy razy musiałem reklamowałem pompę, raz pompa nawet pojechała do Niemiec na serwis. Po odczekaniu trzech tygodni pompa  wróciła do mnie uszkodzona (nierównomierna praca). Dzięki uprzejmości sklepu otrzymałem nową sztukę. W Twoim przypadku zdecydowałbym się na zakup pompy DCP Jebao która kosztuje o wiele mniejsze pieniądze. Od trzech lat użytkuje DCP 6500 i jestem z niej bardzo zadowolony z powodu cichej pracy i braku skoków wydajności. Jak się zepsuje to zakup nowej nie będzie bolesny dla portfela. Tylko nie wiem czy można ją podłączyć pod GHL Profilux.

nie sposób sie nie zgodzić z kolega :) ja mam jebao 7000 i chodzi 2 lata zero problemow jest cicha ślimaki włażą glony wpadają a ta jak gdyby nigdy nic chodzi bezproblemowo :D

dodatkowo pozera znacznie mniej prądu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź też pod uwagę pompy Aqua Medic Dc Runner. Używając ich od kilku lat śmiało twierdzę że są to najlepsze pompy w stosunku do ceny. Ciche, stabilne itd. 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Marcinekk said:

Jesteś wymarzonym klientem dla sklepu skoro zaczynasz swoją przygodę z akwarystyką i rozważasz zakup pompy za kwotę 3400zł. Od razu napiszę że nigdy nie używałem pompy Red Dragon 3. Kupując odpieniacz marki Royal Exlusive słyszałem w sklepie że kupuje Mercedesa. Pomimo negatywnych opinii na nano-reef odnośnie pomp Red Dragon postanowiłem się skusić na zakup. Podczas użytkowania odpieniacza przez okres 8 miesięcy trzy razy musiałem reklamowałem pompę, raz pompa nawet pojechała do Niemiec na serwis. Po odczekaniu trzech tygodni pompa  wróciła do mnie uszkodzona (nierównomierna praca). Dzięki uprzejmości sklepu otrzymałem nową sztukę. W Twoim przypadku zdecydowałbym się na zakup pompy DCP Jebao która kosztuje o wiele mniejsze pieniądze. Od trzech lat użytkuje DCP 6500 i jestem z niej bardzo zadowolony z powodu cichej pracy i braku skoków wydajności. Jak się zepsuje to zakup nowej nie będzie bolesny dla portfela. Tylko nie wiem czy można ją podłączyć pod GHL Profilux.

Wlasnie jestes juz druga osoba ktora zaznaczyla iz z serwisem w Royal Exclusive jest troche slabo i to mnie zdecydowanie przemowilo na nie korzysc Royal Exclusive ale bardziej na korzysc Aqua Bee, Jebao lub ewentualnie Aqua Medic DC Runner tak jak kolega @p_szubert napisal... ale chyba bedzie Aqua Bee... poczytam jeszcze na temat Jebao i Aqua Medic.

Dziekuje za opinie.

pozdr.
Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie porównuj Jebao do Aqua Medic, to inny poziom, moim zdaniem, przynajmniej. Ja miałem chwilę co prawda Jebao cydrkulator, i nigdy więcej. O pompach co chwilę ktoś pyta czy to normalne że są wachania mocy itd. 

 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.