Skocz do zawartości
Hanatek

Hw-603a

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Chciałbym dołożyć co nieco siporaxu, ora, kulek maxspecta do swojej filtracji. 

W sumpie już miejsca brak, więc musiałbym dołożyć media reactor. Cenowo one nie wypadają najlepiej, i wpadł mi do głowy pomysł z prefiltrem. W komórce zalega mi kilka prefiltrów hw603a. Nie mają one pompki, jest to tylko "wiadro" z wlotem wody na dole, i wyjściem na górze. Zasada działania (chyba) taka sama jak ww. media reactor. 

Czy ktoś z Was stosuje takie rozwiązanie u siebie? Jak to się sprawuje? A może macie jakieś przeciwwskazania? 

760-thickbox_default.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pół roku w poprzednim akwarium używałem. Głownie trzymałem w nim węgiel i jakieś absorber na PO4 plus watę. Spełniał to swoją funkcję, jedynie często, co kilka dni musiałem czyścić, wymieniać włókninę - co było upierdliwe.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, norbi2222 napisał:

Przez pół roku w poprzednim akwarium używałem. Głownie trzymałem w nim węgiel i jakieś absorber na PO4 plus watę. Spełniał to swoją funkcję, jedynie często, co kilka dni musiałem czyścić, wymieniać włókninę - co było upierdliwe.

Dzięki za odpowiedź. U mnie by to było podpięte pod pompę obiegową, z ostatniej komory w sumpie. W wspomnianym kubelku nie planuje wkładać żadnej gąbki ani waty. W takim przypadku też trzeba do często czyścić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie , jaką masz filtrację mechaniczną i jak często ją czyścisz , jak kulki albo siporax zapcha detrytus to w sumie tak jak byś go nie miał , a i tak raz w miesiącu musisz płukać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, norbi2222 napisał:

, co kilka dni musiałem czyścić, wymieniać włókninę - co było upierdliwe.

to normalne  - dlatego do takich filtróww niezwarto pakować włókniny ... włóknina dobra jak masz do niej łatwy dostęp :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.