Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

VDR

Nie ma oficjalnej przyczyny śmierci a po drugie to że ktoś umiera mając koronowirusa nie znaczy że sam wirus był przyczyną. Poczekaj na analizę zamiast wklejać świeże informacje bez pokrycia, bo jeszcze nic nie wiadomo ale pismaki już muszą napisać bo z tego jest kasa. Codziennie umiera wielu młodych ludzi. Teraz kiedy umarło mając wirusa siejesz panikę i dezorientację osób niezainteresowanych. Jaki masz w tym interes nikt tego nie wie. Nie wiadomo też dlaczego działasz jak bot notorycznie wysyłając linki do pewnych stron. Daje to do myślenia, że całą wiedze w tej sprawie czerpiesz wyłącznie z portali na poziomie pudelka.

Tylko w lutym zmarło 23 osoby mające grypę ale milczałeś. W sezonie 2018/2019 zachorowało na grypę ponad 3,5mln osób w Polsce 143 pacjentów umarło też milczałeś. Dane można wziąć z instytutu zdrowia publicznego. Nie trzeba błądzić po portalach które czerpią korzyści majątkowe mając totalnie w d stan zdrowia ludzi.Często czerpiąc zyski na ludzkiej tragedii.

Pytanie czy w ogóle czytałeś to co wkleiłeś. Jest tam tyle niejasności że to wręcz niepoważne. No ale studenci mają teraz robotę w domu to muszą jakieś wydmuszki pisać, żeby takie VDRy miały co wklejać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ben_sage napisał:

VDR

Nie ma oficjalnej przyczyny śmierci a po drugie to że ktoś umiera mając koronowirusa nie znaczy że sam wirus był przyczyną. Poczekaj na analizę zamiast wklejać świeże informacje bez pokrycia, bo jeszcze nic nie wiadomo ale pismaki już muszą napisać bo z tego jest kasa. Codziennie umiera wielu młodych ludzi. Teraz kiedy umarło mając wirusa siejesz panikę i dezorientację osób niezainteresowanych. Jaki masz w tym interes nikt tego nie wie. Nie wiadomo też dlaczego działasz jak bot notorycznie wysyłając linki do pewnych stron. Daje to do myślenia, że całą wiedze w tej sprawie czerpiesz wyłącznie z portali na poziomie pudelka.

Tylko w lutym zmarło 23 osoby mające grypę ale milczałeś. W sezonie 2018/2019 zachorowało na grypę ponad 3,5mln osób w Polsce 143 pacjentów umarło też milczałeś. Dane można wziąć z instytutu zdrowia publicznego. Nie trzeba błądzić po portalach które czerpią korzyści majątkowe mając totalnie w d stan zdrowia ludzi.Często czerpiąc zyski na ludzkiej tragedii.

Pytanie czy w ogóle czytałeś to co wkleiłeś. Jest tam tyle niejasności że to wręcz niepoważne. No ale studenci mają teraz robotę w domu to muszą jakieś wydmuszki pisać, żeby takie VDRy miały co wklejać.

Oczywiście @Ben_sage oczywiście.  A możesz mi powiedzieć, co ma grypa wspólnego z Covid-19 ? Czemu nie ospa ? Albo odra ? Albo HIV ? Albo RSV ? To przecież też wirusy.  Równie dobrze mogłeś wrzucić, że w Polsce zginęło prawie 2900 w wypadkach samochodowych w 2019.  Jaki to ma związek z BEZOBJAWOWYM przechodzeniem COVID-19 wśród młodych i zdrowych w średnim wieku, które lansujesz ? Rozumiesz słowo BEZOBJAWOWO ? Rozumiesz co to znaczy HOSPITALIZACJA ?
Bo ja mam wrażenie, że nie potrafisz czytać co napisałem i do czego się odnosiłem.  

Po co mam Ci wrzucać teksty po angielsku jak Ty naszego języka nie rozumiesz.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage jeszcze miesiąc temu sam wygłaszałem twierdzenia, że na grypę zmarło w tym roku nieporównywalnie więcej osób niż na koronawirusa. Na obecną chwilę na grypę w tym roku zmarło 121 tyś osób, na "korona" 42 tyś, więc różnica się zmniejsza, a covid się dopiero rozkręca. A już gadanie w stylu, że jak ktoś miał koronawirusa, to przecież nie koniecznie musiał na niego umrzeć... W ten sposób to zawsze możesz powiedzieć, że chorzy umiera nie na wirsua, a na zatrzymanie akcji serca, a ofiara wypadku samochodowego umarła na zawał a nie z powodu zmielenia przez tira. Co istotne, to że jeszcze kilka tygodni temu się śmialiśmy z koronawirusa, a za chwilę będzie milion potwierdzonych zachorowań na świecie (nieujawnionych pewnie kilka razy więcej). Że codziennie kilka tysięcy ludzi umiera przez (jeśli kogoś kłuje w oczy "na") koronawirusa. Więc jeśli obecnie ktoś jeszcze bagatelizuje tę kwestię, to jest to ostatni moment żeby wziąć do ręki młotek, puknąć sie w główkę i zacząć myśleć.

Przekaz od władz jest jasny - siedzieć na d*pie w domu, nie łowić, nie biegać, nie szwendać się po sklepach. Było delikatnie - nie podziałało (co każdy pewnie sam stwierdził), to teraz jest dosadniej. To nie są żarty czy jakieś podchody kto kogo przechytrzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według WHO sezonowe wirusy grypy zabijają do 650000 osób rocznie.   Skąd informacje o 121tys ? 

W ofiary śmiertelne trzeba wliczyć choroby przebyte,chemioterapia,aktualne choroby,aktualny wiek,stan opieki personelu i cała masa innych rzeczy.

Wirus owszem jak każdy może przybliżyć zgon ale z zupełnie innych powodów i tego nie neguje bo o fakt. Na co Włochy są najlepszych przykładem ale też nie doskonałym bo wiele nie wzrosła tam śmiertelność od tej która była przed koronawirusem.

Niestety o tym w się nie mówi w mediach głównego nurtu z wiadomych powodów. Zawsze lepiej zwalić na wirusa bo ludzie już zaczęli wierzyć że wszystkiemu jest winny wirus.

Analogicznie zawsze można powiedzieć że zawsze umierają na koronawirusa.

 

Władza  to osobny temat i tam ostatnio sporo rodzynków by się zebrało. Na pewno ma już od dawna plan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR Zaraz,zaraz,zapędziłeś się troszeczkę.Przeczytałem Twój post,w którym starasz się obalić tezę @Ben_sage.Gdy mówisz o ofiarach śmiertelnych poniżej 19-ego roku życia,podajesz link do wiadmości gdzie jest mowa o jednej tylko ofiarze.Grzecznie zwróciłem Ci na to uwagę i nie było w tym arogancji,ani tym bardziej ignorancji.Może sam nie doczytałeś wiadomości,na którą się powoływałeś i stąd te nerwy?
W następnych wpisach podajesz więcej źródeł i mogłaby być z tego ciekawa dyskusja,gdyby właśnie nie ta Twoja arogancja.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben_sage wrzucałem tutaj chyba raport zachorowań z Włoch na grype, średnio 17tyś rocznie (dane za 4 lata). Co to ma jednak wspólnego z COVID-19 ?
https://www.cdc.gov/flu/about/burden/2018-2019.html

34,200 deaths from influenza  za sezon 2018-2019 w USA.

Na COVID-19 w USA umiera dziennie ponad pół tysiąca a wirus dopiero się tam zaczął rozkręcać.

Nadal nie odpowiedziałeś czy rozumiesz co to znaczy bezobjawowo i co znaczy hospitalizacja.
W jednym z tych pudelkowych artykułów była wzmianka na temat CDC - nie pokusiłeś się o to by zajrzeć i zweryfikować tylko tworzysz teorie o studentach piszących artykuły wydmuszki.

Specjalnie dla Ciebie raport z USA jak mieli 4,2k przypadków. Gdzie są dzisiaj z ilością przypadków nie muszę chyba pisać ?
https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6912e2.htm

As of March 16, a total of 4,226 COVID-19 cases had been reported in the United States, with reports increasing to 500 or more cases per day beginning March 14 (Figure 1). Among 2,449 patients with known age, 6% were aged ≥85, 25% were aged 65–84 years, 18% each were aged 55–64 years and 45–54 years, and 29% were aged 20–44 years (Figure 2). Only 5% of cases occurred in persons aged 0–19 years.

Among 508 (12%) patients known to have been hospitalized, 9% were aged ≥85 years, start highlight36%end highlight were aged 65–84 years, 17% were aged 55–64 years, 18% were 45–54 years, and 20% were aged 20–44 years. Less than 1% of hospitalizations were among persons aged ≤19 years (Figure 2). The percentage of persons hospitalized increased with age, from 2%–3% among persons aged start highlight≤19end highlight years, to ≥31% among adults aged ≥85 years. (Table).

Among 121 patients known to have been admitted to an ICU, 7% of cases were reported among adults ≥85 years, 46% among adults aged 65–84 years, 36% among adults aged 45–64 years, and 12% among adults aged 20–44 years (Figure 2). No ICU admissions were reported among persons aged ≤19 years. Percentages of ICU admissions were lowest among adults aged 20–44 years (2%–4%) and highest among adults aged 75–84 years (11%–31%) (Table).

Among 44 cases with known outcome, 15 (34%) deaths were reported among adults aged ≥85 years, 20 (46%) among adults aged 65–84 years, and nine (20%) among adults aged 20–64 years. Case-fatality percentages increased with increasing age, from no deaths reported among persons aged ≤19 years to highest percentages (10%–27%) among adults aged ≥85 years (Table) (Figure 2).

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ben_sage napisał:

Skąd informacje o 121tys ?

https://www.worldometers.info/

Dopiero 3 miesiące tego rok, wiec pewnie stąd "tylko 121 tyś. Ale nie o cyferki chodzi, ale o fakt, że to nie jest jakaś kolejna świńska grypa czy inny medialny wirus. Tym razem jest naprawdę, za chwilę stanie pół gospodarki światowej przez koronawirusa, a efekt dosięgnie też Ciebie, czymkolwiek się zajmujesz.

Co do władz... nie chcę iść w politykę, po-pis i tym podobne kreacje, ale naprawdę ciężko się przyczepić do decyzji obecnego rządu w obecnej sytuacji (nie mówię absolutnie o polityce całego pis, specustawach itd...). Wiadomo, że improwizują (jak cały świat), ale na tle większości Europy jesteśmy ostoją ładu i porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mr.greg napisał:

@VDR Zaraz,zaraz,zapędziłeś się troszeczkę.Przeczytałem Twój post,w którym starasz się obalić tezę @Ben_sage.Gdy mówisz o ofiarach śmiertelnych poniżej 19-ego roku życia,podajesz link do wiadmości gdzie jest mowa o jednej tylko ofiarze.Grzecznie zwróciłem Ci na to uwagę i nie było w tym arogancji,ani tym bardziej ignorancji.Może sam nie doczytałeś wiadomości,na którą się powoływałeś i stąd te nerwy?
W następnych wpisach podajesz więcej źródeł i mogłaby być z tego ciekawa dyskusja,gdyby właśnie nie ta Twoja arogancja.

To był cytat z nagłówka - Ben_Sage pisał o bezobjawowym przechodzeniu COVID-19 wśród młodych i zdrowych w średnim wieku. Co wyraźnie zacytowałem wrzucając linki na temat hospitalizowanych w różnych krajach. Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem cały mój post a nie skupiał się na jakiś pierdołach to zauważyłbyś o czym pisałem. Po drugie musisz uwierzyć - ale jestem bardzo spokojny :) Wczytaj się jeszcze raz w ten mój pierwszy post bez rozbierania włosa na czworo.  Teraz sprowadzane jest to do przypadków śmiertelnych jakby leżenie pod respiratorem to były wakacje. 
Przypomnę jeszcze raz słowa @Ben_sage:

W dniu 30.03.2020 o 01:46, Ben_sage napisał:

Osoby młode i w średnim wieku zdrowe przechodzą bezobjawowo lub nawet nie zauważą albo oleją.

Wybacz @mr.gregmoją "arogancję" ale wymagam przynajmniej minimum wysiłku by przeczytać parę zdań ze zrozumieniem. Można zaklinać rzeczywistość - statystyki są jednak nieubłagane. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDRNie rozumiem jak tak możesz iść w zaparte.Teza @Ben_sageoparta jest na oficjalnych danych i niełatwa do obalenia.Podjąłeś się ciężkiego zadania.Sypiesz danymi i linkami,by przedstawić własny punkt widzenia.Przynajmniej jeden z tych linków nie ma żadnej wartości jako argument i to Ci wytknąłem.Do tego opis,który dodajesz do linka (zaczerpnięty z artykułu) jest błędny i wskazuje na to,że to właśnie Ty sam prawdopodobnie nie doczytałeś do końca przez siebie cytowanej informacji.

Co do samej tezy,to normalne że ludzie w takiej sytuacji będą się trzymali kurczowo statystyk.Jedyna ofiara śmiertelna,którą znałęm osobiście,to kobieta pod sześćdziesiątkę,która niedawno chorowała na raka.Mam znajomych zarażonych,ludzi około czterdziestki.Tylko jeden z nich trafił do szpitala na 12 dni,on ma astmę.Na razie nie widziałem w moim otoczeniu przypadków zachorowań wśród młodzieży i prawdę mówiąc to mnie podtrzymuje na duchu,bo mam nastoletniego syna.Znam też ludzi,którzy mając objawy, nawet nie dzwonią do szpitala,tylko cicho siedzą w domu.Znam też takich,którzy bez objawów dzwonią,byle tylko nie pójść do pracy :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mr.greg napisał:

@VDRNie rozumiem jak tak możesz iść w zaparte.Teza @Ben_sageoparta jest na oficjalnych danych i niełatwa do obalenia.Podjąłeś się ciężkiego zadania.Sypiesz danymi i linkami,by przedstawić własny punkt widzenia.Przynajmniej jeden z tych linków nie ma żadnej wartości jako argument i to Ci wytknąłem.Do tego opis,który dodajesz do linka (zaczerpnięty z artykułu) jest błędny i wskazuje na to,że to właśnie Ty sam prawdopodobnie nie doczytałeś do końca przez siebie cytowanej informacji.

Co do samej tezy,to normalne że ludzie w takiej sytuacji będą się trzymali kurczowo statystyk.Jedyna ofiara śmiertelna,którą znałęm osobiście,to kobieta pod sześćdziesiątkę,która niedawno chorowała na raka.Mam znajomych zarażonych,ludzi około czterdziestki.Tylko jeden z nich trafił do szpitala na 12 dni,on ma astmę.Na razie nie widziałem w moim otoczeniu przypadków zachorowań wśród młodzieży i prawdę mówiąc to mnie podtrzymuje na duchu,bo mam nastoletniego syna.Znam też ludzi,którzy mając objawy, nawet nie dzwonią do szpitala,tylko cicho siedzą w domu.Znam też takich,którzy bez objawów dzwonią,byle tylko nie pójść do pracy :)))))

Albo nie potrafisz czytać albo nie rozumiesz co znaczy hospitalizacja i co znaczy ICU i co to znaczy bezobjawowo.

Więc wytłuszczę dla Ciebie żebyś zrozumiał to co cytowałem z raportu CDC (co to jest za urząd w USA znajdź samemu).

Among 121 patients known to have been admitted to an ICU, 7% of cases were reported among adults ≥85 years, 46% among adults aged 65–84 years, 36% among adults aged 45–64 years, and 12% among adults aged 20–44 years (Figure 2).

Among 508 (12%) patients known to have been hospitalized, 9% were aged ≥85 years, start highlight36%end highlight were aged 65–84 years, 17% were aged 55–64 years, 18% were 45–54 years, and 20% were aged 20–44 years.

To wszystko dane jak mieli niecałe 4,2k przypadków.  To są oficjalne dane z CDC ! Centers for Disease Control and Prevention.
Centers for Disease Control and Prevention, CDC – agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.

Szkoda marnować palce jak braki w czytaniu ze zrozumieniem.

P.s jakbyś nie zrozumiał co znaczy ICU to podpowiem Ci, że to skrót od Intensive Care Unit.

I jeszcze na obrazku Ci wyjaśnię, że link jest dobry tylko nie potrafisz czytać.
image.thumb.png.47e317682dc606cf4fd81daafc4bff3a.png

 

I to było w moim poście wraz z linkiem.

image.thumb.png.108db0221b19c11f5301eb95eef71dea.png


Jeśli to do Ciebie nie trafi to prościej nie potrafię.


I jeszcze byś miał temat do porównań z ECDC jakby USA były mało wiarygodne, nie mówiąc o Onecie, który pisał na podstawie tego co podawało hiszpańskie ministerstwo zdrowia. Mam nadzieję, że potrafisz porównać dane. Do oryginału po hiszpańsku sam, mam nadzieję, potrafisz dotrzeć czy też Ci go wyszukać ?

https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/RRA-seventh-update-Outbreak-of-coronavirus-disease-COVID-19.pdf

image.thumb.png.86db08b857b78916835095ff1c5ca93c.png

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze sie to statystyk a nie paru przypadków. Większość bo śmiało ponad 99proc przechodzi bezobjawowo lub nawet nie zauważy. Ludzie mlodzi i w średnim wieku którzy nie mają chorob towarzyszacych. A teraz wybaczcie musze iść do pracy - życie. Może w końcu niebawem pójde na płatny urlop jak rzad zdecyduja się podjać realne kroki.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Nie wolno iść na ryby? :smile_angry:

Ogólnie stwierdzono że to nie jest pierwsza potrzeba ale  , nie ma za to kar .  Pojęcie  rządzących i kilku lekarzy w tym temacie jest słabe , Bo stwierdzają że będąc w miejscu gdzie wcześniej koczował ktoś inny dotykając wszystkiego dookoła możemy się zarazić . Nie wzieli pod uwagę spiningu . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ben_sage napisał:

Odnosze sie to statystyk a nie paru przypadków. Większość bo śmiało ponad 99proc przechodzi bezobjawowo lub nawet nie zauważy. Ludzie mlodzi i w średnim wieku którzy nie mają chorob towarzyszacych. A teraz wybaczcie musze iść do pracy - życie. Może w końcu niebawem pójde na płatny urlop jak rzad zdecyduja się podjać realne kroki.

12% ze 121 to 14-15 osób 20-44 lat na OIOM według starego raportu CDC

20% z 508 to 101-102 osoby 20-44 lat hospitalizowanych według starego raportu CDC

Parę przypadków. Choroby współtowarzyszące - 1,4% śmiertelnych w Chinach ich nie miało. Czyli około 450 osób. Parę przypadków.

Oby ta nonszalancja nie była kolejnym punktem w statystyce. Chyba nie warto być tym "parę przypadkiem".




 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chłopaki tak się rozpisujecie że tego i tak tego nikt nie czyta tylko przewija dalej :P nie szkoda Wam energii?  :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre  , na Aliex jest  pełno aukcji z maseczkami , ale polak nie może kupić :blink: . Trochę to dziwne hehe , wszędzie braki , ceny kosmos  a tam po 35 groszy każda ilość . 
Ktoś ma chody w rządzie ? , bo ... 
Są tacy co ciągną maseczek  kopę  , po 15 milionów pln za transport  ,i biją kasę życia .

Do tego co chwilę łapią przemyt maseczek do polski  , hm  ...  

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponoć można zrobić je samemu ze starej męskiej koszuli którą masz na pewno w szafie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, =Fresz= napisał:

Ponoć można zrobić je samemu ze starej męskiej koszuli którą masz na pewno w szafie :P 

Nie chodzi mi zrobić  *, tylko zastanawia mnie po hu to ktoś zablokował  dostęp  .

Na aliex maski po 33 - 37 groszy  .

 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SU1 napisał:

Ogólnie stwierdzono że to nie jest pierwsza potrzeba ale  , nie ma za to kar .  Pojęcie  rządzących i kilku lekarzy w tym temacie jest słabe , Bo stwierdzają że będąc w miejscu gdzie wcześniej koczował ktoś inny dotykając wszystkiego dookoła możemy się zarazić . Nie wzieli pod uwagę spiningu . 
 

Ja tam w przyszłym tygodniu jak będzie ciepło gdzieś się w szuwarach zaszyję bo spinningu nie lubię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, FajnyRadziu napisał:

Ja tam w przyszłym tygodniu jak będzie ciepło gdzieś się w szuwarach zaszyję bo spinningu nie lubię :P

Też nie przepadałem  , ale jak  się skusiłem to teraz jak nawiedzony :clowning .
Techniki wciągają , akcje typu 8 szczupaków w 2 h gdzie inni max 3  , wygrane pierwsze zawody na które się skusiłem ,odkrycie że nawet jak niby nie biorą i nikt nie łowi a jednak uda sie rybę przechytrzyć  i ostatnio hol mamuśki 62 cm na ultra light  zestaw okoniowy warzy niewiele więcej od smartfona   .Choć inne techniki też lubię , samotny spławik w szuwarach , grunt z grilem  - namiot - kemping :P .Ale w obecnej sytuacji spin idealne rozwiązanie  .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SU1 napisał:

Nie chodzi mi zrobić  *, tylko zastanawia mnie po hu to ktoś zablokował  dostęp  .

Na aliex maski po 33 - 37 groszy  .
 

Bo ciągnęli do kraju i robili interesy życia. Tam kupili za grosze u nas handlowali za chore pieniądze.
Tak samo jak sklepy, które kupiły od Orlenu środki do dezynfekcji do użytku wewnętrznego a nie do dalszej odsprzedaży a wystawiły w cenie dwukrotnie wyższej niż cena towaru.
Podziękuj Januszom biznesu.

3 godziny temu, =Fresz= napisał:

Ponoć można zrobić je samemu ze starej męskiej koszuli którą masz na pewno w szafie :P 

mam zrobione 4 sztuki z bawełny - z kieszenią na wymienne filtry HEPA, które miałem do rekuperacji.  Żaden problem.

http://kursyszyciabialystok.pl/maseczka-ochronna-jak-uszyc-film-wykroj/

Stąd wzięty wykrój.

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SU1 napisał:

Też nie przepadałem  , ale jak  się skusiłem to teraz jak nawiedzony :clowning .
Techniki wciągają , akcje typu 8 szczupaków w 2 h gdzie inni max 3  , wygrane pierwsze zawody na które się skusiłem ,odkrycie że nawet jak niby nie biorą i nikt nie łowi a jednak uda sie rybę przechytrzyć  i ostatnio hol mamuśki 62 cm na ultra light  zestaw okoniowy warzy niewiele więcej od smartfona   .Choć inne techniki też lubię , samotny spławik w szuwarach , grunt z grilem  - namiot - kemping :P .Ale w obecnej sytuacji spin idealne rozwiązanie  .

Wiadomo. Niestety ja uwielbiam splawik, względnie grunt. Na szczupłego żywca rzucę jak zbiornik pozwala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, VDR napisał:

Bo ciągnęli do kraju i robili interesy życia. Tam kupili za grosze u nas handlowali za chore pieniądze

Teraz to dopiero biznesy robią  , gość opowiada  o kursach z china płaci po 15 miliona za samolot pełen sprzętu  , A handlował samochodami  ) . 
Pociotek kaczora podpisał kontrakt na jakąś chorą kwotę  . 
 Mogę kupić po 30 gr a mi zabraniają  , muszę kupić od  "nich " po zełce  . To ograniczenie moich praw ! 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SU1 napisał:

Teraz to dopiero biznesy robią  , gość opowiada  o kursach z china płaci po 15 miliona za samolot pełen sprzętu  , A handlował samochodami  ) . 
Pociotek kaczora podpisał kontrakt na jakąś chorą kwotę  . 
 Mogę kupić po 30 gr a mi zabraniają  , muszę kupić od  "nich " po zełce  . To ograniczenie moich praw ! 

Zgłosiłeś już do prokuratury ? ;) Albo chociaż do jakiś opozycyjnych mediów ? ;) TVN tylko czeka na takie newsy jeśli są prawdziwe ;)
Niestety w Polsce ceny maseczek nie kosztowały 1zl. Przed chwilą miałem ofertę na maila po 8,99 sztuka ;) 10 sztuk 79,99 ;) Może dlatego, że to produkt polski ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

Zgłosiłeś już do prokuratury ? ;) Albo chociaż do jakiś opozycyjnych mediów ? ;) TVN tylko czeka na takie newsy jeśli są prawdziwe ;)
Niestety w Polsce ceny maseczek nie kosztowały 1zl. Przed chwilą miałem ofertę na maila po 8,99 sztuka ;) 10 sztuk 79,99 ;) Może dlatego, że to produkt polski ;)

Ha jest sposób :lol: , ale wychodzą po 1,20 pln  z ali . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SU1 napisał:

Ha jest sposób :lol: , ale wychodzą po 1,20 pln  z ali . 

To i tak dobra cena ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.