Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, VDR napisał:

Osobiście nie lubię się zniżać do takiego poziomu jaki chcesz reprezentować. Problem polega na tym, że można rozumieć co jedna partia zrobiła dobrego a co złego i to samo widzieć po drugiej stronie barykady. Żyjemy w takiej a nie innej rzeczywistości. Rozumiem, że Tobie politycy zadu nie gola ? ;) Dopchales się do koryta czy co ? emoji1787.pngemoji48.png

P.s akurat Izrael to kiepski przykład na poradzenie sobie z wirusem, ich na drugi lockdown stać.

No właśnie ja nie chce takiego poziomu reprezentować, ale do tego większość takich dyskusji dąży to może ukrócić wybijanie szamba i przejść do konkretnych „argumentów”. Nie no gola gola, ale ja bym ich wszystkich najchętniej na taczki spakował ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sith114 napisał:

No właśnie ja nie chce takiego poziomu reprezentować, ale do tego większość takich dyskusji dąży to może ukrócić wybijanie szamba i przejść do konkretnych „argumentów”. Nie no gola gola, ale ja bym ich wszystkich najchętniej na taczki spakował ;) 

Dlatego prosiłem by nie mieszać polityki - bo jak popatrzy dookoła nas, to zdecydowanie większa liczba Państw nie radzi sobie z koronawirusem, Państw znacznie bogatszych, Państw gdzie rządzą liberałowie, Państw gdzie rządzi lewica itd itd. Preferencje polityczne mają drugorzędne znaczenie.

Tajwan na przykład sobie świetnie radzi - ale obcokrajowcy wjazdu na teren Tajwanu nie mają poza pracownikami kontraktowymi, dyplomatami itp. Wiesz jaka jest kara za złamanie kwarantanny domowej nałożonej na Tajwanie ? Na nasze do około 140tyś zł.  A u nas jak to wygląda ?
W przestrzeni publicznej za brak maseczki i nie zachowanie 1,5m dystansu na Tajwanie - kara po przeliczeniu na nasze około 2100pln. Przy średnich zarobkach 5600 pln netto.

I sądy tam nie krzyczą - że obowiązek noszenia maseczek jest niekonstytucyjny, nie krzyczą, że kwarantanna domowa jest niekonstytucyjna.

Nie mówiąc o samym społeczeństwie. Słyszałeś o jakiś tajwańskich antycovidowcach ?

A teraz popatrz jak to wygląda u nas na ulicy. I co ma polityka do zachowania naszego społeczeństwa, które wyłazi na ulice i krzyczy, że Covid nie istnieje i nie ma żadnej pandemii ?
W maseczce spędzam mniej czasu niż chirurg, stomatolog podczas codziennej pracy przed całą tą sytuacją z wirusem i nie słyszałem by środowiska lekarskie borykały się z grzybicą itd.
Teraz raptem problem bo dziennie ktoś spędzi w tej maseczce godzinę czy dwie  - gdzie taka stomatolog spędza np. 8h (albo i dłużej) dzień w dzień i to od wielu, wielu lat.


A służba zdrowia ? Nie oszukujmy się - nigdy nie była dobra i żadne rządy jej nie naprawiły. 8 lat poprzedników z ministrem Arłukowiczem dla przykładu coś zmieniły ? Wystarczy przypomnieć protesty np. lekarzy za jego szefowania MZ. Szanse na to by w ciągu kilku miesięcy naprawić służbę zdrowia przez jakikolwiek rząd to utopia, bo to są lata zaniedbań.
I mogą być tylko wykorzystywane do gry politycznej a nie do walki z pandemią.
 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, VDR napisał:

 P.s pomysł że wcześniej zniknęło 250mld z VAT. A ile od początku przemian ? Dlatego IMHO polityki nie ma co mieszać bo dopóki dalej rządzą Ci sami co 30 lat temu (na zmianę) nie ma co myslec. Te 2mld na tv nic by nie zmieniło. Bo skala zaniedbań jest pewnie znacznie większa.

Widzisz problem w tym, że VAT zniknął, bo przepisy zostały tak skonstruowane że pozwalały na to. Jeśli natomiast zostało to wykryte i udowodnione, kary szły takie że zwracało się z odsetkami... oj z dużymi odsetkami. Tyle że było to polowanie na igłę w stogu siana. I to po ciemku. A dodatkowo, igła mogła należeć do kogoś na tyle ważnego, albo przynajmniej ustosunkowanego że sprawa kończyła się "po cichu"

A teraz wyprowadza się np. 70 mld bez żadnych podstaw prawnych - "bo tak" i nic z tym nie można zrobić. Bo swój, swego chroni. Wszyscy widzą i nic nie możesz zrobić.

Poza tym, że kiedyś było źle, nie usprawiedliwia że teraz jest gorzej. Jeśli nie zaczniemy czegoś robić, by przywrócić normalność, a przynajmniej porządek prawny, nasze dzieci nie wyprostują naszych błędów. A gospodarka będzie należała w całości do obcego kapitału. Wiesz, takie Chiny w środkowej Europie...

4 godziny temu, VDR napisał:

Możesz podać jakies opracowanie na temat tej patologii 500+ ? Tylko z realnymi liczbami a nie, kumpel kumpla.

Nie mogę, bo rządowych opracować nie ma, a te, do których mam dostęp, są niejawne.

 

1 godzinę temu, VDR napisał:

P.s akurat Izrael to kiepski przykład na poradzenie sobie z wirusem, ich na drugi lockdown stać.

Nas też było by stać, gdyby rząd od kilku lat nie karmił patologii, przepraszam, elektoratu....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nas też było by stać, gdyby rząd od kilku lat nie karmił patologii, przepraszam, elektoratu....

Nie opowiadaj bzdur. Bo 500+ biora w większości Ci co głosowali na konkurencję. No chyba że ludzie starsi sa beneficjentami 500+, a nie ludzie młodzi.  

Dale - trzeba byc slepcem by nie widzieć gry Senatu przy organizacji majowych wyborów na to by opozycja mogła wymienic kandydata.

Za te 70 baniek do których pijesz możesz podziękować całej klasie politycznej w tym cyrku z Wiejskiej. I jeśli tego nie widzisz to znaczy, że wolny nigdy nie będziesz.

 

 

P.s niejawne opracowania na temat 500+ ? A przez kogo opracowane bo to chyba nie jest tajemnica ? Sorry ale po prostu Ci nie wierzę [emoji16]

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VDR napisał:

Przy średnich zarobkach 5600 pln netto.

Darek chciał bym mieć taką średnią - bez obrazy,  nie piszmy takich wyniosłych kwot bo aż mnie telepie i jeszcze na ten elektorat co ma lepiej niż ten co idzie na 07:00 od poniedziałku . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, VDR napisał:

Nie opowiadaj bzdur. Bo 500+ biora w większości Ci co głosowali na konkurencję. No chyba że ludzie starsi sa beneficjentami 500+, a nie ludzie młodzi.  

Biorą, bo frajerami by byli, gdyby nie brali. A że nie głosowali, znaczy nie dali się kupić i potrafią myśleć. Starsi ludzie poszli za głosem czarnej mafii i na lep 13 i 14 emerytury...

25 minut temu, VDR napisał:

Dale - trzeba byc slepcem by nie widzieć gry Senatu przy organizacji majowych wyborów na to by opozycja mogła wymienic kandydata.

Jakoś ta gra na nic się zdała... Trzeba być ślepcem żeby tego nie widzieć.

25 minut temu, VDR napisał:

Za te 70 baniek do których pijesz możesz podziękować całej klasie politycznej w tym cyrku z Wiejskiej. I jeśli tego nie widzisz to znaczy, że wolny nigdy nie będziesz.

Nec Hercules contra plures... większość... mówi to Panu coś? (cytując klasyka) Skoro mogę myśleć samodzielnie, mówić co myślę i nie dać się zakrzyczeć, czy zastraszyć, wolny jesem. Pamiętaj Przyjacielu, wolność i godność to towar, którego nikt Ci nie zabierze, chyba że sam go oddasz, z wygody, tchórzostwa bądź lenistwa...

28 minut temu, VDR napisał:

P.s niejawne opracowania na temat 500+ ? A przez kogo opracowane bo to chyba nie jest tajemnica ? Sorry ale po prostu Ci nie wierzę

Twoja sprawa.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, AnT napisał:

Darek chciał bym mieć taką średnią - bez obrazy,  nie piszmy takich wyniosłych kwot bo aż mnie telepie i jeszcze na ten elektorat co ma lepiej niż ten co idzie na 07:00 od poniedziałku . 

Daniel - srednia  u nas to jakies 3800 netto ;)

5 minut temu, dale napisał:

Biorą, bo frajerami by byli, gdyby nie brali. A że nie głosowali, znaczy nie dali się kupić i potrafią myśleć. Starsi ludzie poszli za głosem czarnej mafii i na lep 13 i 14 emerytury...

Dopiero co pisałeś, że to elektorat to 500+. A starsi głosują bo 13 i 14 emerytura ? Bzdura - nie było 13 i 14 emerytury i też głosowali. I nie wszyscy starsi są wyznawcami czarnej mafii. Demagogia kolego ale tak łatwiej wytłumaczyć porażkę.

8 minut temu, dale napisał:

Jakoś ta gra na nic się zdała... Trzeba być ślepcem żeby tego nie widzieć.

Jak nie dała ? To, że Trzaskowski nie wygrał nie oznacza, że nic nie dała. Dała bardzo dużo - bo PO mogło nawiązać równa walkę z kandydatem PIS i wyjść jako tako z twarzą. Przy poprzedniej kandydatce, która nie miała szans na wejście do drugiej tury - klęska była na całej linii. Stracił Hołownia. Tyle, że Kaczyńskiego ograć też trzeba umieć, a  ten rozegrał ich jak przedszkolaków politycznych. Trzeba być ślepcem by tego nie widzieć.

15 minut temu, dale napisał:

Nec Hercules contra plures... większość... mówi to Panu coś? (cytując klasyka) Skoro mogę myśleć samodzielnie, mówić co myślę i nie dać się zakrzyczeć, czy zastraszyć, wolny jesem. Pamiętaj Przyjacielu, wolność i godność to towar, którego nikt Ci nie zabierze, chyba że sam go oddasz, z wygody, tchórzostwa bądź lenistwa...

Senat jest w rękach opozycji kolego. Tam mają większość co doskonale było widać przy wyborach majowych.  A dopóki obydwie Izby decydują o tym jak wygląda ustawodawstwo w tym kraju odpowiedzialność spada na obdywie Izby. Gra wyborami była po obydwu stronach.

17 minut temu, dale napisał:

Twoja sprawa.

Nadal zapytam o źródło - czy ono też jest tajne ? Nie żyjemy w PRL.

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie nie pierwszy i ostani taki przypadek rozpaczy



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O tym już jakiś czas temu mówił szarlatan Zięba [emoji14]



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

=Fresz= szarlatan Zięba mówił o lewoskrętnej witaminie C i zastrzykach z 35% perhydrolu. Sam Zięba już się z tego wycofał i udaje głupa, że nigdy niczego takiego nie sugerował - po tym jak mu YT zlikwidował kanał. 

A o witaminie D nie trzeba oglądać filmów na Youtubie, wystarczyło w Szkole Podstawowej na lekcji biologii słuchać, co Pani od biologii mówiła na ten temat. Ameryki nikt tu nie odkrywa.

A i jeszcze jedno - warto doczytać - czy witamina D w nadmiarze szkodzi - to zostawiam jako lekcje do odrobienia by sie nie wpakować w kłopoty.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Beti napisał:

I kto ma rację...:D

Ten kto mysli...

W innych państwach nie reguluje się tych kwestii prawnie, tylko działa się na podstawie rekomendacji i to już wystarcza

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/adam-bodnar-noszenie-maseczek-jest-naszym-obowiąakiem-prawnym-i-moralnym

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, chwialek napisał:

W innych państwach nie reguluje się tych kwestii prawnie, tylko działa się na podstawie rekomendacji i to już wystarcza

No tak...tylko to nie Białoruś a Polska, a to że PiS zrobił co niektórym pranie mózgów to widać wszędzie. 

Te wszystkie nagonki medialne powodujące że macie koronostrach to wina Tuska czy może Komorowskiego?

Komedia,

siedźcie w domach pod pierzyną aby was nic nie dopadło a rentę przekażcie dla Rydzyka

Tak mi dopomóż Bóg. 

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

No tak...tylko to nie Białoruś a Polska

Beti to RPO mówił o Białorusi ? A nie przypadkiem o krajach typu Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Niemcy, Czechy, Węgry...
Co do reszty wypowiedzi - :) jeszcze trochę i stwierdzisz że cały wirus, całą izolację przywlekł do Polski pewien kot. A lekarstwem na Covid są 3 zdrowaśki w piecu. Sory ale Ziemia nie jest płaska. Wirus istnieje na całym świecie i Polska nie jest jedynym krajem gdzie nakazuje pozostanie w miarę możliwości w domach, zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Dlaczego z narzuceniem noszenia ubrań nikt nie walczy, a np były głosy iż jeansy powodują przegrzewanie jąder, które to może prowadzić do niepłodności itp. Staniki krępują piersi... walczmy o "wolne piersi".  Naturyzm pełną piersią a  jak :)  Tylko pamiętajmy iż nie jedząc mięsa zabijamy rośliny które też chciały by żyć... jedzmy kamienie i biegajmy nago. ;)

Zwróć uwagę iż prawo, lewo i centralnie skrętne partie prawie jednogłośnie mówią iż jest problem. No z małym wyjątkiem, ale ta partia była od zawsze anty wszystko ... Za to rozwiązania problemu systemu ochrony zdrowia nie podał dotąd żaden z rządów ale zawsze można sprzedać, sprywatyzować itd. bo nie ma rentowności.

Z tymi maseczkami, przepisami to jest tak trochę jak z targowiskiem i regulaminem forum. Podaj rozwiązanie cóż znajdą się i tacy dla których każda propozycja rozwiązania będzie problemem. Lubimy wyszukiwać problem i spisek niejednokrotnie tam gdzie go nie ma.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

Prawiąc regułki nic nie zmienisz..wiesz o tym, luz rozmowa ;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Beti napisał:

Piotrek

Prawiąc regułki nic nie zmienisz..wiesz o tym, luz rozmowa ;)

Piotrek pewnie wie, że antycovidowców nie przekona. Za to być może inni zauważą absurdy jakie głosicie i popukają się w głowę. Funkcjonuję jakoś normalnie mimo tego nakazu noszenia maseczek. Włos z głowy mi nie spadł od tych wszystkich obostrzeń, a nawet bym powiedział - że zyskałem po przeorganizowaniu  pracy firmowej.  Przebywam dużo czasu na świeżym powietrzu i nie czuje się zniewolony. Ty zaś jak to można było przeczytać wyżej - martwisz się o kasę we własnej firmie niż o pracowników, którzy być może to złapali. Liczy się tylko konto w banku a nie człowiek/pracownik - więc nigdy nie zrozumiesz tego co napisał Piotrek.

Wiesz o tym, luz rozmowa ;)

P:s a prania mózgów to partie opozycyjne nie robią z Panem Braunem na czele ? Widać w tym wątku.

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, VDR napisał:

więc nigdy nie zrozumiesz tego co napisał Piotrek

Ale z Ciebie mądrala :bow

 

10 minut temu, VDR napisał:

Ty zaś jak to można było przeczytać wyżej - martwisz się o kasę we własnej firmie niż o pracowników, którzy być może to złapali. Liczy się tylko konto w banku a nie człowiek/pracownik

Tu cię juz tak ponosi fantazja że nawet nie chce mi się tego komentować. 

Ale fajnie się to czyta...

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Beti napisał:

Tu cię juz tak ponosi fantazja że nawet nie chce mi się tego komentować. 

Ale fajnie się to czyta...

Polecam się cofnąć do swojej wypowiedzi, że pracownik może pojechać na urlop i powiedzieć Ci, że jest na kwarantannie. Wysoka wiara we własnych pracowników.
Mi też się fajnie czyta o epidemiach zakaźnych raka. Pacześ by mógł się uczyć.

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, VDR napisał:

Wysoka wiara we własnych pracowników.

Niestety takie czasy, nie w każdej branży są uczciwi pracownicy, a z doświadczenia wie na co ich stać, co niektórych. 

Wiec wniosek jest prosty.

Załóż sobie transport i przekonaj mnie ze masz 20 uczciwych kierowców.

A jak nie wiesz o czym mówię to nie udzielaj się, przyklejasz tylko mi łaty po to aby chyba zabłysnąć :help:

VDR jak Cię lubię, wyluzuj...:D

Dobra idę rybki nakarmić...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti Zdrówka i mimo iż dla niektórych wirusa nie ma, lub jest niegroźny to niech nas wszystkich omija szerokim łukiem :) nawet jeśli jest ktoś anty - maseczkowcem, - covidowcem lub nawet antyrządowcem.
I tak jesteśmy równi choć różni. I to można uznać za regułkę choć nie klepaną w ciemno linkiem z netu a własnymi słowami :)

Na argumenty :) ale 700+ toż to więcej niż o akwarystyce...

3 minuty temu, Beti napisał:

przekonaj mnie ze masz 20 uczciwych kierowców

A tu odpowiem przekornie ilu z nich pracuje za najniższą krajową plus dieta i który składnik dotyczy ich emerytury. Nie oczekuję odpowiedzi bo w transporcie jest nadal wiele problemów... Dobrze że chociaż ON nie kosztuje tyle co kosztował przed covidem. Ale szufladki da się w każdą stronę założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.