Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

płuca podczas covid wyglądają bardzo źle. Każdemu życzę szybkiej regeneracji po przebyciu choroby

ja natomiast zastanawiam się kiedy ludzie masowo wyjdą na ulicę? Nigdy? Napięcie społeczne jest przeolbrzymie. Powietrze można kroić nożem. Brakuje ujścia kumulującym się emocjom.

Zdrówka


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jako 1000 post tego wątku proszę was wszystkich noście maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny 

:D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję o wydanie policji broni automatycznej i wprowadzenia ustawy w trybie pilnym o możliwości jej  użycia.  Ekscesy tzw. strajku kobiet zagrażają mojemu zdrowiu i życiu , dlatego policja zobowiązana jest  bronić go za wszelką cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSR nie nazywaj mnie anty covid bo nim nie jestem, pisałem że nie wiem co mam myśleć na ten temat.
Przestrzegam zasad jakie obowiązują w Polsce, tak jak i w Niemczech.
Jeżdżę co tydzień z Polski do Niemiec i odwrotnie.
W mojej firmie są 4 przypadki zarażeń, na 160 pracowników, firma prosperuje nie została zamknięta, ludzie pracują, jest nakazana obserwacja zdrowia.
Nie rozumiem dlaczego w Polsce zamyka się Polskie firmy a w Niemczech nie i tylko o to mi chodzi więcej o nic.
Oraz o to że u nas w Pl jest tak nagłaśniane przez media tak jakby nie było innych problemów, a samo oglądanie wiadomości patrząc jak redaktorzy przestrzegają zasad prowadząc wiadomości np. Z rana Polsat, tvp2 daje dużo do myślenia.



Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może na tym stwierdzeniu warto zakończyć dalszą dyskusję. 

Prosił bym jednocześnie o zaprzestanie porównywania Polski i Niemiec w sprawie ochrony zdrowia i walki z Covidem. Przepaść dzieląca te kraje pod względem nakładów finansowych, dostępności opieki, organizacji, dyscypliny oraz ogólnego podejścia społeczeństwa w stosunku do własnego zdrowia jest niewyobrażalna. 

Ale czy ty rozumiesz, czy płacą Ci za wmawianie tego ludziom?

W normalnym kraju, z normalna społecznością mówią jak jest.

Wirus jest, łatwo się roznosi, jest groźny dla osób "podatnych". Czyli zwykła grypa mogłaby ich zabić.

Z grypy nie robią paniki, szczepionki na grypę i tak nic nie dają, więc co mogą pomoc na covid? Gdzie już od dawna podają ze tego wirusa już nie ma, zdążył kilka razy zmutować.

Więc proszę cię...

Instytut Roberta Kocha wydał oświadczenie że te testy nie wykrywają sars-cov-2, tylko obecność koronawirusow.

Gdzie jest ich setki lub tysiące.

 

Ale żyjcie sobie w tym głównie nadal.

Polacy lubią taplać się w odchodach.

Pozdrawiam serdecznie.

 

P. S.

Odnośnie aby nie porównywać PL do DE.

To co? W Niemczech mają lekarstwo na to? Tu ludzie nie chorują?

Powtórzę, szpitale puste i normalnie wszystko funkcjonuje, a w Polsce nie ma miejsc dla umierających dzieci, bo kurwovid.

Jest to śmieszne co mówisz i żałosne.

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, volf napisał:

Wnioskuję o wydanie policji broni automatycznej i wprowadzenia ustawy w trybie pilnym o możliwości jej  użycia.  Ekscesy tzw. strajku kobiet zagrażają mojemu zdrowiu i życiu , dlatego policja zobowiązana jest  bronić go za wszelką cenę. 

A tak poza tym wszystko ok? 

49 minut temu, elespero napisał:

Ale czy ty rozumiesz, czy płacą Ci za wmawianie tego ludziom?

W normalnym kraju, z normalna społecznością mówią jak jest.

Wirus jest, łatwo się roznosi, jest groźny dla osób "podatnych". Czyli zwykła grypa mogłaby ich zabić.

Z grypy nie robią paniki, szczepionki na grypę i tak nic nie dają, więc co mogą pomoc na covid? Gdzie już od dawna podają ze tego wirusa już nie ma, zdążył kilka razy zmutować.

Więc proszę cię...

Instytut Roberta Kocha wydał oświadczenie że te testy nie wykrywają sars-cov-2, tylko obecność koronawirusow.

Gdzie jest ich setki lub tysiące.

 

Ale żyjcie sobie w tym głównie nadal.

Polacy lubią taplać się w odchodach.

Pozdrawiam serdecznie.

 

P. S.

Odnośnie aby nie porównywać PL do DE.

To co? W Niemczech mają lekarstwo na to? Tu ludzie nie chorują?

Powtórzę, szpitale puste i normalnie wszystko funkcjonuje, a w Polsce nie ma miejsc dla umierających dzieci, bo kurwovid.

Jest to śmieszne co mówisz i żałosne.

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ponowię pytanie. Czy tyle samo respiratorów było zajętych w sezonie grypowym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponowię pytanie. Czy tyle samo respiratorów było zajętych w sezonie grypowym? 
Nie, nie było bo grypy nie leczy się pod respiratorem.


Wysłane z mojego CPH2025 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

A tak poza tym wszystko ok? 

Ponowię pytanie. Czy tyle samo respiratorów było zajętych w sezonie grypowym? 

Dlaczego ponawiasz? Gdzie się o to mnie pytałeś?

Odpowiedź już dostałeś.

A czy w Polsce brakuje respiratorów? No chyba nie, skoro na narodowym leży kilkaset nie używanych.

Otwórzcie oczy! Albo żyjcie w tym szambie nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, elespero napisał:

Instytut Roberta Kocha wydał oświadczenie że te testy nie wykrywają sars-cov-2, tylko obecność koronawirusow.

Gdzie jest ich setki lub tysiące.

Tyle, że tych z genomem SARS-COV-2 jest ...... jeden (nie licząc mutacji). Jak na razie tylko kilka z koronawirusów jest podobnych do SARS-COV-2, w tym jeden który może najprawdopodobniej przenosić się na człowieka. Zgodnych w 99% z genomem SARS-COV-2 nie ma chyba żadnego. Jeden miał 81% zgodności, drugi bodajże 96% i ten możliwe, że może zarażać. Szukaj na temat RaTG13. Nie mniej nadal te wirusy mają różny genom.

Nie mniej Instytu Kocha wcale nie twierdzi, że wykrywa tylko obecność koronawirusów bo mówi wprost o genomie SARS-COV-2.

Za Berliner Zeitung

"Istnieje wiele nieporozumień i plotek na temat testów PCR. Jednak Instytut Roberta Kocha uznał testy PCR za odpowiedni do wykrywania koron. Na na stronie internetowej instytutu : „Ostre zakażenie Sars-CoV-2 określa się za pomocą bezpośredniego wykrywania patogenu (np. Wykrywanie genomu metodą PCR, wykrywanie antygenu, izolacja wirusa)”. Testy te są uważane za standardowe do wykrywania infekcji Sars-CoV-2. Ich stosowanie jest zgodne z ustawą o ochronie przed infekcjami."

Doczytaj czym jest genom.

Tłumaczenie prosto ze stron Instytutu Roberta Kocha:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=auto&sp=nmt4&tl=pl&u=https://www.rki.de/SharedDocs/FAQ/NCOV2019/gesamt.html&usg=ALkJrhifLbVP0IGlF_15OUubEI7HdS1U-A

Z reguły diagnostykę laboratoryjną należy przeprowadzać tylko wtedy, gdy występują oznaki choroby i spełnionekryteria testu . Jeśli jesteś zdrowy, ale nadal znajdujesz się w okresie inkubacji (może trwać do 14 dni), negatywny wynik testu na SARS-CoV-2 nie mówi nic o tym, czy nadal możesz zachorować. Wyjątki można znaleźć w Uwagach dotyczących badania pacjentów pod kątem zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 oraz w krajowej strategii badań dla Niemiec .

Aby poradzić sobie z komunikatem ostrzegawczym z aplikacji ostrzegawczej Corona, zapoznaj się z odpowiedziami na często zadawane pytania na stronie www.rki.de/covid-19-warnapp oraz zaleceniami dla lekarzy rezydentów dotyczących postępowania z osobami z komunikatem „zwiększone ryzyko” pod adresem Aplikacja ostrzegająca o koronie .

Ostre zakażenie SARS-CoV-2 określa się za pomocą bezpośredniego wykrywania patogenu ( np. Wykrywanie genomu metodą PCR , wykrywanie antygenu, izolacja wirusa):

Test PCR: Genom wirusa jest wykrywany przy użyciu bardzo czułych systemów testów molekularnych ( PCR w czasie rzeczywistym). Rzeczywisty czas testu wynosi około 4 do 5 godzin. Czas między pobraniem próbek a przekazaniem wyników może wynosić od jednego do dwóch dni, w zależności od liczby próbek, raportowanie wyników może potrwać dłużej.

We wczesnej fazie jako materiał do pobierania próbek szczególnie nadają się wymazy z górnych dróg oddechowych (wymazy z gardła lub z nosa i gardła). W późniejszych fazach do badania można również wykorzystać wydzieliny z dolnych dróg oddechowych (np. Próbki plwociny). W pojedynczych przypadkach wirusowy materiał genetyczny można było wykryć do 42 dnia po wystąpieniu objawów. Wykrywanie SARS-CoV-2 jest również możliwe w kale i rzadziej we krwi; Nie ma kompleksowych badań oceniających wartość informacyjną lub znaczenie tych dowodów dla odpowiedzi na pytania kliniczne.

Tyle ode mnie.  W Polsce też firmy pracują mimo, że ich pracownicy trafiają na kwarantannę.

Nie mniej:

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/koronawirus-niemcy-od-2-listopada-zamkniete-bary-restauracje-i-zakaz-spotkan/4hhsqb9

Teatry, opery, sale koncertowe, kina, parki rozrywki powinny być zamknięte od 2 do co najmniej 30 listopada. Zakazane będą imprezy rozrywkowe i rekreacyjne.

W tym samym czasie mają być zamknięte restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby. Stołówki będą nadal otwarte.

Studia fitness, baseny i aquaparki będą zamknięte. Amatorska działalność sportowa zostanie przerwana, więc kluby nie będą już mogły trenować. Nadal dozwolone są sporty indywidualne, takie jak jogging.

 

Zakazane będą oferty zakwaterowania dla turystów.

Salony kosmetyczne, gabinety masażu i studia tatuażu zostaną zamknięte, w przeciwieństwie do zakładów fryzjerskich.

Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte pomimo gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Również sklepy powinny pozostać otwarte, ale na 10 metrów kwadratowych powierzchni nie może przypadać więcej niż jeden klient.

To powyższe to zapewne nie o DE a o Tuwalu.

Noo bo w DE to lockdownu nie ma.  Taaaaa, pfffff. Sorry, pewnie Onet zmyśla i wszystko pootwierane.

https://www.dw.com/pl/niemcy-do-kiedy-lockdown/a-55685972

Deutsche Welle też kłamie. A jak.  Tylko @elespero mówi prawdę i w Niemczech luzik jest. Wszystko na pokaz tylko w mediach zapewne.

 

@Alcoholik sorry, jak ktoś pisze - że żadna Biedra nie została zamknięta, a wystarczy pół sekundy by to zweryfikować to ja nie mam złudzeń, że po prostu powtarzasz fake newsy by uprawdopodobnić swoją wypowiedź.  A ilu było chorych ale przechorowało na L4 w domach by nie zamknięto Biedry, Lidla czy innego marketu to tylko pracodawca i pracownik, który dostał "prośbę" nie informowania o chorobie wie.

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus-w-polsce--ludzie-nie-chca-sie-ujawniac--chodza-po-ulicach-i-zarazaja-innych--list-do-medonetu-,artykul,63540274.html

 

7 godzin temu, Alcoholik napisał:

Nie rozumiem dlaczego w Polsce zamyka się Polskie firmy a w Niemczech nie i tylko o to mi chodzi więcej o nic.

Jakie firmy się zamyka ? Jakiś przykład kto i jaką firmę zamknął ? Bo chyba czegoś nie rozumiem.

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR Potrtafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem gdzieś że w DE nie pozamykali czegoś? NIE! 

I tłumaczenia przez tłumacza, wsadź sobie w tyłek. Trochę inaczej to wszystko wygląda w oryginale.

Do wykrywania między innymi sars-cov-2, jest to znacząca różnica. Po takim teście zostajesz odesłany na izolację lub kwarantannę, to już zależy od gesundheitsamtu.

Ale jak ktoś bazuje na onecie :clowning 

Życzę Ci powodzenia w tym twoim gównianym życiu. :clowning

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gates już wie że za 3lata będzie kolejna pandemia, zobaczymy ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elespero kilka faktów na temat różnic w opiece zdrowia w Polsce a w Niemczech. 
W Polsce na 1000 mieszkańców przypada 2,5 lekarza w Niemczech 6,5. 
W Polsce na 10000 mieszkańców przypada 690 łózek szpitalnych w Niemczech 900
W Polsce na 10000 mieszkańców przypada 12 stanowisk intensywnej terapii, w Niemczech 38
W Polsce na opiekę zdrowotną przekazuje się około 6,8%PKB, w Niemczech 11,4%.

Lecimy dalej.

Śmiertelność z powodu grypy w sezonie 2018/19 0,003%, jak do tej pory śmiertelność z powodu koronawirusa wynosi około 3,4%

Tak płacą mi za to wszystko. 25zł brutto na zleceniu za godzinę. Ewentualnie mogę się skusić na etat -2400zł brutto. Aaaa zapomniałem jeszcze o "dodatku za walkę z Covid" dumnie zapowiedziany przez sejm, jednak zablokowany przez prezydenta. 

PS: Przypominam, że pomimo pracy i życia w lepszym niemieckim świecie, dalej pozostajesz Polakiem. 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niezły ubaw słuchając co niektórych niedołęgow i nieudaczników bez jaj, którzy nie potrafili zarabiać w kraju tylko wyjechali usługiwac i nadstawiac d..y niemcowi. Teraz skomlom jak głodne psy jak to mieli źle i szkalują Polske w ochydny sposób . Na szczęście tylko tyle im zostało do powiedzenia , bo teraz i tu i tam są poniewierani.

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam niezły ubaw słuchając co niektórych niedołęgow i nieudaczników bez jaj, którzy nie potrafili zarabiać w kraju tylko wyjechali usługiwac i nadstawiac d..y niemcowi. Teraz skomlom jak głodne psy jak to źle mieli w Polsce. Na szczęście tylko tyle im zostało, bo teraz i tu i tam są poniewierani.
Trochę przegiąłeś nazywając mnie niedołęgiem i nieudacznikiem

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niegdyś Edmund Burke mądrze mawiał [emoji14] jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, volf napisał:

Mam niezły ubaw słuchając co niektórych niedołęgow i nieudaczników bez jaj, którzy nie potrafili zarabiać w kraju tylko wyjechali usługiwac i nadstawiac d..y niemcowi. Teraz skomlom jak głodne psy jak to mieli źle i szkalują Polske w ochydny sposób . Na szczęście tylko tyle im zostało do powiedzenia , bo teraz i tu i tam są poniewierani.

No, może w polskiej firmie mam pływać, co? :clowning

Jak każdy Twojego pokroju jesteś po prostu upośledzony i zaślepiony wyimaginowaną nienawiścią zapewne wynikająca z inteligencji poniżej przeciętnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, volf napisał:

Mam niezły ubaw słuchając co niektórych niedołęgow i nieudaczników

 

6 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Jak każdy Twojego pokroju jesteś po prostu upośledzony

Panowie,  mimo że to dział off-topic proszę Was aby nie obrażać się wzajemnie, proszę pamiętać że druga strona może to w inny sposób odebrać. 

Ja rozumiem emocję związane z covid i jego konsekwencje ale trochę opanujmy się.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, elespero napisał:

@VDR Potrtafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem gdzieś że w DE nie pozamykali czegoś? NIE! 

I tłumaczenia przez tłumacza, wsadź sobie w tyłek. Trochę inaczej to wszystko wygląda w oryginale.

Do wykrywania między innymi sars-cov-2, jest to znacząca różnica. Po takim teście zostajesz odesłany na izolację lub kwarantannę, to już zależy od gesundheitsamtu.

Ale jak ktoś bazuje na onecie :clowning 

Życzę Ci powodzenia w tym twoim gównianym życiu. :clowning

 


Zwracam honor. O zamykaniu polskich przedsiębiorstw i nie zamykaniu niemieckich pisał @Alcoholik Avatar mnie zmylił - macie bardzo podobny.

 

Wracając do testów RT-PCR bo kompletnie nie rozumiesz co to w ogóle jest. Za pomocą testów RT-PCR wykrywać  można wiele patogenów - nie tylko koronawirusy.

Wie o tym również Instytut Kocha który wprost pisze o wykrywaniu genomu w kierunku SARS-COV2. Nie mniej metodę RT-PCR można wykorzystać  np. do wykrywania gruźlicy: 

https://diag.pl/sklep/badania/mycobacterium-tuberculosis-complex-dna-z-okr-wrazliwosci-na-rifampicyne-real-time-pcr/

Masz naukowo o wykrywaniu komórek rakowych za pomocą RT-PCR:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1421108/

Wytłumaczę Ci to inaczej. Masz teleskop. Za pomocą teleskopu możesz zerknąć na księżyc, zerknąć w gwiazdozbiór Oriona ale również na gołą d**ę sąsiadki w kąpieli jak nie zasłoni firanki. Teleskop to tylko narzędzie.  Nie  zmienia kompletnie faktu, że teleskop idealnie nadaje się do astrologii a nie tylko do zbierania informacji o wdziękach sąsiadek jak parafrazując próbujesz dowodzić.

Tak samo testy RT-PCR. To metoda - jak się taki test przeprowadza pisałem już wcześniej. Doczytaj, zrozumiesz dlaczego genom RatG13 a SARS-COV-2 to dwa inne wirusy. I nie ma bata by z RaTG13 "namnożył się" SARS-COV-2, MERS czy SARS czy cokolwiek innego. 


Doczytaj skąd nazwa SARS-COV-2 - w jaki sposób powstała. Dlaczego nie nazwali go po prostu SARS-2 w nawiązaniu do poprzedniej małej epidemii. Doczytaj dlaczego innego nazwali MERS.  Wiesz ze RT-PCR jest wykorzystywane od lat do wykrywania patogenów ?  Może wtedy zrozumiesz co znaczy "między innymi teleskop służy do oglądania gołych d*p sąsiadek".

Ps Mam bardzo spełnione życie jak na razie :) Więc daruj sobie wrzucanie mnie do worka własnego doświadczenia.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

No, może w polskiej firmie mam pływać, co? :clowning

Jak każdy Twojego pokroju jesteś po prostu upośledzony i zaślepiony wyimaginowaną nienawiścią zapewne wynikająca z inteligencji poniżej przeciętnej. 

Kreatywność, roztropność i przewidywalność to dar, z którego człowiek może skorzystać lub nie. Ja z niego skorzystałem i nie narzekam, nie mam problemów i nie będę ich miał.  Jak widać są też tacy którzy z niego nie skorzystali i potrafią tylko narzekać. 

ps.ci z jak napisałeś poniżej przeciętnej szukają teraz roboty,  ci z powyżej pływają we własnych basenach.   Powodzenia trzym się burty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Beti napisał:

 

Panowie,  mimo że to dział off-topic proszę Was aby nie obrażać się wzajemnie, proszę pamiętać że druga strona może to w inny sposób odebrać. 

Ja rozumiem emocję związane z covid i jego konsekwencje ale trochę opanujmy się.

Rozumiem ale ciężko przemilczeć jak ktoś nawołuje do rozdawania broni i generalnie brnie w argumenty ślepo nacjonalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR, wiem o tej biedronce, w tym samym czasie zostały zamknięte 2 Dino i jedno w Pęzinie woj zachodniopomorskie, nie zostało otwarte na czas z braku kadry która miała wykrytego covid.
A co do zamykania polskich firm źle to ujołem, przepraszam że zostało to źle odebrane.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Alcoholik napisał:

VDR, wiem o tej biedronce, w tym samym czasie zostały zamknięte 2 Dino i jedno w Pęzinie woj zachodniopomorskie, nie zostało otwarte na czas z braku kadry która miała wykrytego covid.
A co do zamykania polskich firm źle to ujołem, przepraszam że zostało to źle odebrane.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Takich informacji było calkiem sporo:

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/nowe-ognisko-koronawirusa-w-sklepie-lidl-na-podkarpaciu

https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-w-biedronce-kilkanascie-osob-odsunieto-od-pracy-6539505654487936a

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Warszawa/Mazowsze-Sanepid-w-Wyszkowie-szuka-osob-ktore-robily-zakupy-w-Lidlu

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-warszawie-pracownik-kauflandu-zakazony-koronawirusem/wckcqhm

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwroclaw.wp.pl%2Fwroclaw-koronawirus-w-kauflandzie-dwa-potwierdzone-zakazenia-6540409765955201a&nil&src01=6a4c8&c=96

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/koronawirus-u-pracownicy-rzeszowskiego-marketu-obi

https://e-sochaczew.pl/artykul/koronawirus-w-pss-spolem/626064

https://tvn24.pl/pomorze/koronawirus-w-polsce-szczecin-sanepid-szuka-klientow-salonu-meblowego-4651994

itd itd itd

Nie jest prawdą, że w sieciach handlowych, meblowych itd nie było koronawirusa. Inna sprawa, ze z reguły ich nie zamknięto tylko zdezynfekowano, część osób poszło na kwarantannę i działały dalej.

Nie znam też przypadku by rząd zamknął jakiekolwiek przedsiębiorstwo. Co innego jak firmy padają w związku z obostrzeniami. Ale tak samo dzieje się w całej Europie, w Niemczech również. W DE wcale tak kolorowo nie jest jak przedstawiacie, chociaż z całą pewnością DE radzi sobie lepiej z pandemią w obecnym okresie, chociaż w globalnym rozrachunku ponad 14tys ludzi pożegnało się z tym światem zarówno w PL, jak i w DE.

Teraz odnośnie grypy.

https://pulsmedycyny.pl/najwieksza-od-5-lat-smiertelnosc-z-powodu-grypy-958452

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/najwieksza-od-5-lat-smiertelnosc-z-powodu-grypy-958452

143 osoby zmarły w tym sezonie z powodu grypy i jej powikłań. To najwięcej zgonów od 5 lat. Co ciekawe, jednocześnie spadła liczba zachorowań na grypę. Wyższa śmiertelność wynika przede wszystkim z faktu, że za większość przypadków zachorowań odpowiada wirus A/H1N1, który niesie za sobą ryzyko bardzo groźnych powikłań, szczególnie niebezpiecznych dla seniorów

Koronawirus:

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-najnowszy-raport-zakazen-25-listopada-6579352795831168a

Z powodu COVID-19 zmarły 152 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 522 osoby. W sumie w ciągu ostatniej doby zmarły 674 osoby. To najwięcej od początku pandemii.

W tym tygodniu umarło zapewne więcej osób z powodu COVID-19, jak i powikłań związanych z zarażeniem tym wirusem niż przez ostatnie 10 lat na grypę i powikłania.

To są naprawdę proste działania matematyczne. Wszystkie te fake newsy można bardzo łatwo zweryfikować, więc po co powielać te bzdury o grypie ?   Bo podobne objawy daje ? Przeziębienie czy RSV daje również podobne ale mimo to nikt nie traktuje grypy jak zwykłego przeziębienia, które co ciekawe może być wywołane koronawirusem ludzkim HCoV-229E czy HCoV-OC43. Wirus grypy też mutuje - nie jest powiedziane czy kolejny szczep A/H1N1 nie przetrzebi ludzkości jak w latach 1918-1920, co jest całkiem możliwe przy faszerowaniu wszystkiego co można antybiotykami, na które patogeny się uodparniają. To nie jest tak, że pojawił się jakiś koronawirus i nagle świat oszalał.
Bakterie czy wirusy zabijały całe populacje ludzi.

https://www.rp.pl/Historia/180119420-Naukowcy-odkryli-co-zabilo-Aztekow.html

https://wielkahistoria.pl/najwieksze-epidemie-w-dziejach-zarazy-ktore-zabily-najwiecej-ludzi/

Wiec jak ktoś napisze, że w przyszłości jakiś wirus czy bakteria zabije połowę ludzkości, to nikt nie powinien być zaskoczony. Bo pytanie jest kiedy a nie czy to nastąpi.

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ujowe źródło [emoji14]

Giganci farmacji nie będą odpowiadać za skutki uboczne szczepionek na COVID-19! https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/giganci-farmacji-nie-beda-odpowiadac-za-skutki-uboczne-szczepionek-na-covid-19

Szef linii lotniczych Quantas: „Nie poleci nikt, kto nie będzie zaszczepiony”. https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szef-linii-lotniczych-quantas-nie-poleci-nikt-kto-nie-bedzie-zaszczepiony

Putin nie chce być zaszczepiony rosyjską szczepionką przeciwko COVID-19 https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/putin-nie-chce-byc-zaszczepiony-rosyjska-szczepionka-przeciwko-covid-19

Szpital za drobne pieniążki https://wiadomosci.wp.pl/burza-wokol-stadionu-narodowego-ujawniono-szczegoly-6579707010005920a

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.