Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, chwialek napisał:

Można odnieść wrażenie że uznajesz zasadę
1389308572_dh4hys_600.jpg

Tylko to prowadzi cały czas do nakręcania spirali... bo raz krzyczy jedna strona drugi raz druga strona. Kto ma rację ?

Wiesz co to jest ordynacja wyborcza ? Co to jest konstytucja ? Jak wybiera się rząd, jak się go zmienia, jak się go odwołuje ... Ulica miejscem do odwoływania rządu ?  - chyba że zatrzymałeś się w czasach szlachty i zajazdu. To nie te czasy mamy 21 wiek. Wyjście na ulicę w słusznej sprawie będzie zwalone przez jełopów pchających się do koryta, bo to jest dla nich celem bycia z ludźmi na ulicy a nie dobro tych ludzi, kraju itd.
Z jakiegoś powodu ludzie odsunęli się od poprzednich obozów władzy, nie zmienia to faktu że kolejne ich wybory...  nie są lepsze.

Jeśli to do mnie to nijak się ma do mojego postu.... a jeśli nie to :)

Napisałem tylko swoje doświadczenia a mam ich o wiele więcej.Takie życie taka praca...

Ale tak masz rację sami ich wybraliśmy i teraz mamy to co mamy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Nuke napisał:

jeśli nie to

o to to nie do Ciebie bo i z jakiej okazji. Wypowiedziałeś się a nie podżegałeś w jedynym słusznym kierunku "kto nie z nami ten przeciw nam".

Ale nie tylko sektor ochrony zdrowia ucierpiał przez pandemię... to co zadziało się w "edukacji" przed czyli strajk nauczycieli i w trakcie pandemii to szopka. Nauczyciele wyszczepieni priorytetowo żeby nie stanowić ogniwa transmisji wyłączeni z edukacji :) no dobra ograniczeni do formy wykładu i przekazania zadań. W klasach 1 sp. to pewnie faktycznie zadziałało nauka liter online, nauka czytania online, liczenie też ... ile to ja się musiałem nasiedzieć z dzieckiem by wytłumaczyć to co nauczyciel przysłał... drugi etat powtórzyć to co normalnie było by wytłumaczone w szkole i utrwalone z dzieckiem w domu, plus trzeci w formie pomocy przy pracach domowych, które były codziennie. Dziecko pracowało 2 razy tyle co w czasie gdy szkoła funkcjinowała stacjonarnie a i tak nie nadrobiono przestoju wywołanego "strajkiem nauczycieli". W klasie 2 było już odrobinę lepiej zwłaszcza gdy na moim terenie ruszyły lekcje na platformie teams... Kurcze za blisko 2 lata nauczania zdalnego to chyba order mi się należy... nie wspomnę o połowie wynagrodzenia nauczyciela.

Banda "nygusów" ;) przepraszam tak wiem że zdarzają się wyjątki "nauczyciel z powołania" jest to niestety coraz mniejszy odsetek społeczności pedagogicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś naiwnie wierzy , że jest w stanie zmienić władzę  przy urnie wyborczej  to jest dla mnie naiwniakiem do entej potęgi.

Jesteśmy w takiej sytuacji ( chodzi o cały świat ) że bez napierdalanki niczego już nie zmienimy.

I gwarantuje wam , że czas w którym zęby i głowy będą lecieć już się zbliża duuuuużymi krokami.

p.s

Nuke ... również na własnej d*pie doświadczyłem co to covid i jego chore procedury. Dużo bym mógł napisać ale nie ma to tu sensu ....

Współczuję ci chłopie. Bądź twardy i nie odpuszczaj!

Kiedyś pisałem że jak gnoje z rządu zabiorą się za nasze dzieciaki to to będzie punkt zapalny .... i co nie jest tak?

Pfajzer pisze że szczepionki od 12 roku a te śmieci co? .... już w przedszkolach będą szczepić? ....

Ludzie myślta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sława Wielkiej Narodowej Polsce

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, chwialek napisał:

o to to nie do Ciebie bo i z jakiej okazji. Wypowiedziałeś się a nie podżegałeś w jedynym słusznym kierunku "kto nie z nami ten przeciw nam".

Ale nie tylko sektor ochrony zdrowia ucierpiał przez pandemię... to co zadziało się w "edukacji" przed czyli strajk nauczycieli i w trakcie pandemii to szopka. Nauczyciele wyszczepieni priorytetowo żeby nie stanowić ogniwa transmisji wyłączeni z edukacji :) no dobra ograniczeni do formy wykładu i przekazania zadań. W klasach 1 sp. to pewnie faktycznie zadziałało nauka liter online, nauka czytania online, liczenie też ... ile to ja się musiałem nasiedzieć z dzieckiem by wytłumaczyć to co nauczyciel przysłał... drugi etat powtórzyć to co normalnie było by wytłumaczone w szkole i utrwalone z dzieckiem w domu, plus trzeci w formie pomocy przy pracach domowych, które były codziennie. Dziecko pracowało 2 razy tyle co w czasie gdy szkoła funkcjinowała stacjonarnie a i tak nie nadrobiono przestoju wywołanego "strajkiem nauczycieli". W klasie 2 było już odrobinę lepiej zwłaszcza gdy na moim terenie ruszyły lekcje na platformie teams... Kurcze za blisko 2 lata nauczania zdalnego to chyba order mi się należy... nie wspomnę o połowie wynagrodzenia nauczyciela.

Banda "nygusów" ;) przepraszam tak wiem że zdarzają się wyjątki "nauczyciel z powołania" jest to niestety coraz mniejszy odsetek społeczności pedagogicznej.

Jako rodzice wiemy co jak i jak bardzo dzieci i szkolnictwo na tym wszystkim ucierpiało.To będzie trudne pokolenie.Dzieci które nie dawały sobie rady,albo całkiem przestały sobie radzić,albo nagle wszystko umieją hihihi i jadą na 4+ ale znam przypadki że dzieci które uczyły się wzorowo to przez odosobnienie przestały się uczyć a nie które wręcz musiały trafić do psychologa

9 minut temu, R.I.P napisał:

Jeżeli ktoś naiwnie wierzy , że jest w stanie zmienić władzę  przy urnie wyborczej  to jest dla mnie naiwniakiem do entej potęgi.

Jesteśmy w takiej sytuacji ( chodzi o cały świat ) że bez napierdalanki niczego już nie zmienimy.

I gwarantuje wam , że czas w którym zęby i głowy będą lecieć już się zbliża duuuuużymi krokami.

p.s

Nuke ... również na własnej d*pie doświadczyłem co to covid i jego chore procedury. Dużo bym mógł napisać ale nie ma to tu sensu ....

Współczuję ci chłopie. Bądź twardy i nie odpuszczaj!

Kiedyś pisałem że jak gnoje z rządu zabiorą się za nasze dzieciaki to to będzie punkt zapalny .... i co nie jest tak?

Pfajzer pisze że szczepionki od 12 roku a te śmieci co? .... już w przedszkolach będą szczepić? ....

Ludzie myślta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sława Wielkiej Narodowej Polsce

PK

Od samego początku stwierdziłem,że Nie i koniec i jakoś mnie nie zwolnili ani pod sąd wojskowy czy cywilny nie trafiłem.Pracuje mam ciągły kontakt z ludźmi.Jestem zdania zaszczepiłeś się ok Twoja sprawa,więc się nie zarazisz;) i nie masz się czego obawiać. Fakt zastawia mnie podejście rodziców co do szczepień dzieci.Co powiedzą im za parę lat jeśli szczepienie spowoduje np.bezpłodność. Tatuś z mamusią bali sie o starszych sąsiadów i musieliśmy Cię zaszczepić tak samo jak siebie? Ciekaw również jestem ile dzieci mogło być zaszczepionych bez zgody rodziców przy okazji innych szczepień.....  Ja osobiście nadzorowałem szczepienie swoich dzieci,i tak byłem być może nie fear wobec przychodni bo byłem w mundurze i pilnowałem skrupulatnie całej procedury włącznie z kontrolą fiolki.Mam również starsze córki 14i 15L i podczas rozmowy wyjaśniłem że po 18 ich decyzja ale żeby nie żałowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nuke napisał:

zastawia mnie podejście rodziców co do szczepień dzieci.Co powiedzą im za parę lat jeśli szczepienie spowoduje np.bezpłodność. Tatuś z mamusią bali sie o starszych sąsiadów i musieliśmy Cię zaszczepić tak samo jak siebie? Ciekaw również jestem ile dzieci mogło być zaszczepionych bez zgody rodziców przy okazji innych szczepień.....  Ja osobiście nadzorowałem szczepienie swoich dzieci,i tak byłem być może nie fear wobec przychodni bo byłem w mundurze i pilnowałem skrupulatnie całej procedury włącznie z kontrolą fiolki.Mam również starsze córki 14i 15L i podczas rozmowy wyjaśniłem że po 18 ich decyzja ale żeby nie żałowały

Zakładam że bezpłodności im nie zafundowałeś decydując się o zaszczepieniu dzieci.

Obecnie chyba nie ma badań potwierdzających tezę o szczepieniu i bezpłodności (piszę o kontekście szczepień covidowych bo o tym jest temat).
Podobnie nie ma potwierdzenia jakie powikłania w dalszym okresie czasu mogą wynikać z samego przebycia covid...

https://www.dw.com/pl/koronawirus-cztery-mity-na-temat-szczepień-sprawdzamy/a-57250204

Przymusu szczepień nie popieram żeby była jasność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:

Zakładam że bezpłodności im nie zafundowałeś decydując się o zaszczepieniu dzieci.

Obecnie chyba nie ma badań potwierdzających tezę o szczepieniu i bezpłodności (piszę o kontekście szczepień covidowych bo o tym jest temat).
Podobnie nie ma potwierdzenia jakie powikłania w dalszym okresie czasu mogą wynikać z samego przebycia covid...

https://www.dw.com/pl/koronawirus-cztery-mity-na-temat-szczepień-sprawdzamy/a-57250204

Przymusu szczepień nie popieram żeby była jasność...

źle zrozumiałeś.Miałem na myśli tylko szczepienia zgodne z harmonogramem szczepień. I podejrzewam że jeśli dojdzie do przymusowych szczepień tym bardziej dzieci w tym kraju poleje się krew.... a sądy będą zasypane pozwami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuke - szacun kolego.

Mój syn miał tydzień temu poważną operację i napisałem mu osobiście deklarację , że nie wyraża zgody na szczepienie przeciw covid ...  którą własnoręcznie podpisał.

Są doniesienia że szczepią ludzi po wypadkach , nieświadomych , wbrew ich woli.

Uważajcie i przestrzegajcie ludzi.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, R.I.P napisał:

Są doniesienia że szczepią ludzi po wypadkach , nieświadomych , wbrew ich woli.

Są doniesienia, czy ciotka z Pcimia usłyszała pod płotem od brata szwagierki. Konkret jak coś. 

Pominę kwestie dystrybucji ( oddziały szpitalne nie mają dostępu do szczepionek) ale zaszczepienie osoby chorej/po wypadku jest dla niej bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia, dlatego żaden zdrowy na umyśle lekarz nie zrobi czegoś takiego. 

@Nuke tak jestem ratownikiem medycznym. Nie nie istnieje dla mnie tylko covid. Ale tak cała ochrona zdrowia musiała się przestawić i bardzo dużo zmienić w swoim działaniu. Dlaczego? Bo na raka nie zachoruje dziennie 20tyś ludzi. Bo na raka nie leczy się pod respiratorem. Bo z powodu chorób genetycznych, rozwojowych nie brakuje miejsc w szpitalach, nie braknie karetek, nie zabraknie w szpitalu tlenu. Bo z 14lat swojej pracy nie pamiętam sytuacji żeby trupy leżały w szpitalnej kaplicy bo nie było miejsca w chłodni. 

Dlaczego lekarze prywatnie przyjmują. Bo to ich PRYWATNY czas. Niech robią co chcą. A skoro władze zabroniły przyjmować w szpitalach to nie ich wina. Kwestia własnego bezpieczeństwa to też ich prywatna sprawa. 

Ps. A jeśli ktoś w pracy patrzy mu na ręce to dobrze. Przynajmniej kolejne zabezpieczenie przed moim błędem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dadario napisał:

Są doniesienia, czy ciotka z Pcimia usłyszała pod płotem od brata szwagierki. Konkret jak coś. 

Pominę kwestie dystrybucji ( oddziały szpitalne nie mają dostępu do szczepionek) ale zaszczepienie osoby chorej/po wypadku jest dla niej bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia, dlatego żaden zdrowy na umyśle lekarz nie zrobi czegoś takiego. 

@Nuke tak jestem ratownikiem medycznym. Nie nie istnieje dla mnie tylko covid. Ale tak cała ochrona zdrowia musiała się przestawić i bardzo dużo zmienić w swoim działaniu. Dlaczego? Bo na raka nie zachoruje dziennie 20tyś ludzi. Bo na raka nie leczy się pod respiratorem. Bo z powodu chorób genetycznych, rozwojowych nie brakuje miejsc w szpitalach, nie braknie karetek, nie zabraknie w szpitalu tlenu. Bo z 14lat swojej pracy nie pamiętam sytuacji żeby trupy leżały w szpitalnej kaplicy bo nie było miejsca w chłodni. 

Dlaczego lekarze prywatnie przyjmują. Bo to ich PRYWATNY czas. Niech robią co chcą. A skoro władze zabroniły przyjmować w szpitalach to nie ich wina. Kwestia własnego bezpieczeństwa to też ich prywatna sprawa. 

Ps. A jeśli ktoś w pracy patrzy mu na ręce to dobrze. Przynajmniej kolejne zabezpieczenie przed moim błędem. 

@dadario  Masz rację , nie da się nic dodać .

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dadario napisał:

Bo z powodu chorób genetycznych, rozwojowych nie brakuje miejsc w szpitalach, nie braknie karetek, nie zabraknie w szpitalu tlenu.

Tak! To czemu sie czeka na miejsce w szpitalu 2lata na zabieg, bo tyle czekałam z braku miejsc, więc  ?

Brakuje miejsc wszędzie, brakowało przed covidem i będzie brakować po covidzie.

Niestety nasza służba zdrowia była zawszę niewydolna, a przy covidzie prawie się załamała! 

A nasz kochany rząd tyle się ugadali ile to nie dadzą na służbę zdrowia! Dali tyle co poprzednicy, czyli nic się nie zmieniło, był syf I jest syf I długo będzie. 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, VDR napisał:

Sprawdzałeś u źródła ? Czy jak zwykle bezmyślnie wrzuciłeś jak z Birmingham ?

 

https://www.gov.uk/government/news/vaccines-highly-effective-against-hospitalisation-from-delta-variant

 

 

https://www.bbc.com/news/health-57525891.amp

 

 

Jakieś śmieci wrzucasz mówiące o czymś innym. Wklepałeś temat w google, wkleiłeś linki i myślisz że najmądrzejszy jesteś. Możesz nie komentować więcej tego co wklejam? Na każdy wklejony temat rzucasz się jak szczupak na blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś śmieci wrzucasz mówiące o czymś innym. Wklepałeś temat w google, wkleiłeś linki i myślisz że najmądrzejszy jesteś. Możesz nie komentować więcej tego co wklejam? Na każdy wklejony temat rzucasz się jak szczupak na blachę.
Chcieć to sobie możesz. Musisz się liczyc, że wszystkie brednie wypunktuje w ramach wolności slowa. Smieci to Ty wrzucasz bo Public Health England kompletnie co innego pisze na temat szczepionek niż ten Twój wydumany artykul. Wrzuciłem Ci źródło artykułów prosto z PHE. Wiesz czym w ogóle jest statystyka ? Jesli Twój sąsiad codziennie tłucze swoją żonę a Ty na swoją nigdy nie podniosłes ręki to statystycznie obaj tłuczecie żonę co drugi dzień. Jak to zrozumiesz, to zrozumiesz w jaki sposób zmanipulowano dane w artykule, który wrzuciłeś.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, VDR napisał:

Chcieć to sobie możesz. Musisz się liczyc, że wszystkie brednie wypunktuje w ramach wolności slowa. Smieci to Ty wrzucasz bo Public Health England kompletnie co innego pisze na temat szczepionek niż ten Twój wydumany artykul. Wrzuciłem Ci źródło artykułów prosto z PHE. Wiesz czym w ogóle jest statystyka ? Jesli Twój sąsiad codziennie tłucze swoją żonę a Ty na swoją nigdy nie podniosłes ręki to statystycznie obaj tłuczecie żonę co drugi dzień. Jak to zrozumiesz, to zrozumiesz w jaki sposób zmanipulowano dane w artykule, który wrzuciłeś.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Manipulujesz to Ty wrzucając linki nie na temat. Ogólnie to jakby pogrzebać w tych twoich linkach to by się znalazło więcej takich kwiatków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manipulujesz to Ty wrzucając linki nie na temat. Ogólnie to jakby pogrzebać w tych twoich linkach to by się znalazło więcej takich kwiatków. 
Najwyraźniej nie czytałeś albo nie rozumiesz co tam jest napisane, co w zasadzie kompletnie mnie nie dziwi.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, VDR napisał:

Najwyraźniej nie czytałeś albo nie rozumiesz co tam jest napisane, co w zasadzie kompletnie mnie nie dziwi.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Manipulant jesteś i tyle, kiedyś nie przeglądałem tego co wklejasz bo po części lub w całości się z tym zgadzałem.  Skąd mam znać hiszpański aby dobrze artykuł zrozumieć skoro tylko cztery klasy podstawówki skończyłem. Cyferki przeczytałem i wyszło mi że bzdury piszesz. 

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manipulant jesteś i tyle, kiedyś nie przeglądałem tego co wklejasz bo po części lub w całości się z tym zgadzałem.  Skąd mam znać hiszpański aby dobrze artykuł zrozumieć skoro tylko cztery klasy podstawówki skończyłem. Cyferki przeczytałem i wyszło mi że bzdury piszesz. 
Coz jeśli te linki które wrzuciłem są po hiszpańsku to niebo jest zielone. Zgadzam się z Tobą w pełni, po czterech klasach podstawówki masz prawo nie odróżniać hiszpańskiego od angielskiego.

Co do manipulanta - dostałeś linki do danych PHE bardziej wiarygodnych niż jakiś portal z d...y w języku polskim. Chyba że Public Health England pisuje swoje raporty w języku polskim.

Co za .....

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Beti napisał:

Tak! To czemu sie czeka na miejsce w szpitalu 2lata na zabieg, bo tyle czekałam z braku miejsc, więc  ?

Brakuje miejsc wszędzie, brakowało przed covidem i będzie brakować po covidzie.

Niestety nasza służba zdrowia była zawszę niewydolna, a przy covidzie prawie się załamała! 

A nasz kochany rząd tyle się ugadali ile to nie dadzą na służbę zdrowia! Dali tyle co poprzednicy, czyli nic się nie zmieniło, był syf I jest syf I długo będzie. 

Niestety ale brakuje Ci wiedzy dlaczego tak jest.  Niewydolność nie polega na braku możliwości leczenia pacjentów, ale na brak środków na ich leczenie. Większość oddziałów i poradni jest finansowana na zasadzie kontraktu. Czyli na cały rok "dostajesz kasę z góry". Co z tego, że możesz wykonać 100operacji w miesiącu jak płacone masz za STO ale na ROK. Jeśli zrobisz więcej masz nadwykonanie za które NFZ albo Ci zapłaci (jeśli udowodnisz, że ratowałeś bezpośrednio zagrożone życie lub zdrowie) albo nie zapłaci. Dodatkowo kontrakty są "przyznawane" czasami na kilka lat do przodu. Więc nie uwzględniają zmian w cenach sprzętu/prądu/wody/robocizny itp. Czasami na samym starcie oddziału/poradni wiesz, że będziesz pod kreską bo kontrakt nie wystarcza na podstawowe opłaty działania jednostki. 

A gdzie jest paradoks "Covidowy". Minister zdrowia kazał zamykać/ograniczać przyjmowanie do szpitali w ramach planowych zabiegów czy leczenie w zasadzie prawie przez cały 2020rok... Ale NFZ zaczął nakładać kary na szpitale za niewykonanie kontraktu... Witamy w Polsce... Życzymy zdrowia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, VDR napisał:

Coz jeśli te linki które wrzuciłem są po hiszpańsku to niebo jest zielone. Zgadzam się z Tobą w pełni, po czterech klasach podstawówki masz prawo nie odróżniać hiszpańskiego od angielskiego.

Co do manipulanta - dostałeś linki do danych PHE bardziej wiarygodnych niż jakiś portal z d...y w języku polskim. Chyba że Public Health England pisuje swoje raporty w języku polskim.

Co za .....

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Ty naprawdę uwierzyłeś w to o czterech klasach i hiszpańskim? Myślałem że bystrzejszy jesteś i wyczujesz ironię a może wyczułeś i odpowiedziałeś ironią na ironię. Trudno to ocenić bo mam uczucie jakbym z Jasiem Kapelą dyskutował.  Ile procent w tej Anglii zaszczepionych ? ile tam przypadków covid19 jest w ostatnich dniach?  Pewno wszystko przez płaskoziemców.  Życzę dużo zdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, albanos72 napisał:

Myślałem że bystrzejszy jesteś i wyczujesz ironię a może wyczułeś i odpowiedziałeś ironią na ironię

Brawo Ty, znaczy jest szansa, że samemu zrozumiesz raporty PHE i nie będziesz musiał wierzyć w to co Ci napiszą w jakiś polskojęzycznych serwisach. 
Może ogarniesz, ze wszystkie raporty PHE w wiekszosci donoszą, że wariant D najbardziej dotyka niezaszczepionych i że liczba hospitalizowanych, którzy nie byli zaszczepieni przeważa zdecydowanie nad  liczbą zaszczepionych jedną czy dwoma dawkami szczepionki. 
Jakbyś przeczytał artykuł, który wrzuciłem to nie zadawałbyś pytań, ile przypadków Covid19 jest w ostatnich dniach. 
Specjalnie dla Ciebie zacytuję: 

Cytat

 

Of 806 people infected with the Delta variant who ended up hospital in England between 1 February and 14 June 2021:

527 (65%) people were unvaccinated

135 (17%) were more than 21 days after their first dose of vaccine

84 (10%) were more than 14 days after their second dose

 

Natomiast ten Twój artykuł wykorzystał to - co również jest w tym artykule:

Cytat

 

As of 14 June, there have been 73 deaths in England of people who were confirmed as having the Delta variant and who died within 28 days of a positive test, and of these:

34 (47%) were unvaccinated

10 (14%) were more than 21 days after their first dose of vaccine

26 (36%) were more than 14 days after their second dose

 

 i stawiając tezę, że ryzyko śmierci po szczepionce jest większe, czego PHE w swoich materiałach nigdzie nie napisał a przynajmniej ja nie czytałem takiego raportu. Sprytnie zamanipulowano danymi i wyszło, że śmiertelność po szczepionce jest większa, tyle - że raport PHE nigdzie nie interpretuje tych danych w taki sposób. Statystycznie można wykazać, że idąc z psem na spacer - macie po trzy nogi. I według statystyki wszystko jest w porządku. Sam sobie odpowiedz jednak czy to jest prawdą. 

W każdym raporcie PHE w zasadzie pada stwierdzenie, że szczepienia chronią również na wariant D i wzrost zachorowań związany jest głównie z osobami niezaszczepionymi i młodymi.  Co zresztą widać po danych powyżej - 527 hospitalizowanych niezaszczepionych i 84 hospitalizowanych po drugiej dawce szczepionki (135 po pierwszej dawce).. Jeszcze bardziej to widać w danych, które padają w Twoim artykule a które również są w raporcie: 
4087 zasczzepionych chorujących na wariant D  i .....35521 niezaszczepionych chorujących na wariant D! 
A tutaj masz dokładny raport PHE na który powołują się  te artykuły: 
https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/994839/Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_16.pdf

image.thumb.png.34aae0ce0d34532439830bcdd1b4e9aa.png

Jednak jakbyś nie ogarnął mowy zamorskiej to masz pierwszy z brzegu link w naszej mowie, który mówi to o czym PHE donosi do wielu dni: 

https://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Wzrost-zakazen-Wielkiej-Brytanii-Na-COVID-19-choruja-mlodzi-i-niezaszczepieni-Dominuje-wariant-Delta,222500,10.html

https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/8192920,zakazenie-koronawirusem-koronawirus-covid-19-wzrost-zakazen-wielka-brytania-mlodziez-niezaszczepieni.html

Może wtedy jak trafisz na kolejny artykuł, który sprytnie dorabia statystykę do tezy, którą chce przekazać, dwa razy zastanowisz się nad tym co tam wypisują. 

A później zastanów się "czy lejesz co drugi dzień żonę wraz z sąsiadem"  i czy idąc z psem na spacer masz trzy nogi.  Może to Ci uświadomi choć trochę czym jest statystyka i interpretacja danych statystycznych. 

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dadario napisał:

Niestety ale brakuje Ci wiedzy

 

Brakuje mi wiedzy w czym ? To twoje zdanie, przeciętnego Kowalskiego nie powinno to interesować. 

O czym Ty mówisz  ?

Co to ma interesować przeciętnego Kowalskiego ktoremu lecą całe życie składki skąd to jest finansowane! On płaci! Ja , ty itd...wymagam raz za czas zabiegu czy pomocy...

Szymon , sorry ale coś Ci się poprzewracało jeśli chodzi o ten bajzel od lat! Nie z twojej winy! Tylko służba zdrowia tak działa! 

Ja rozumiem ze służba zdrowia robi co może  i to doceniam! Ale to co robią z nami jeśli chodzi o terminy zabiegów to jedna wielka porażka i to się nie zmienia.

Mój ojciec czeka już 3 lata na termin operacji na prostatę, ma 70lat... co powiesz! Proszę Cię!  Doceniam twoją pomoc! Ale nie broń bandy zlodzieji bo takim jest nasza służba zdrowia! I nawet jak się kiedyś polepszy to długo ta opinia zostanie na temat polskiej służby zdrowia.

Szczerze! Rzygać mi się chce jak jadę z ojcem raz na 3 miesiące na badania! a oni go znów zwlekają mówiąc brak miejsc na zabieg!

Całe życie był zdrowy,  płacił składki!  Jak trzeba teraz pomocy to czekaj w kolejce mimo że płaciłeś całe życie składki! a ilu się nie doczeka  ???

ZUS, NFZ to BANDA ZLODZIEJI !!!

Tyle Ci powiem!

Pozdrawiam ;)

Ps. Czy to za tego rządu czy poprzedniego nic się nie zmieniło, a jeśli coś się zmieni na dobre w służbie zdrowia, to ja tego nie dożyje już chyba.

Ps.2 oczywiście jest możliwe zrobienie zabiegu prywatnie w Katowicach na Strzeleckiej! Koszt około 12tys zł  można zrobić, ale się pytam dlaczego nie NFZ jak nie ma bezpośrednio zagrożenia życia no to tak go przestawiają terminem ile się da.

 

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A   miało być tak dobrze , rządzą już parę lat i co zmieniło się coś ? , cały czas wina PO.

Jeśli chodzi o szczepionki , to należy korzystać z tego dobra , takie jest moje zdanie .

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, dadario napisał:

Są doniesienia, czy ciotka z Pcimia usłyszała pod płotem od brata szwagierki. Konkret jak coś. 

Pominę kwestie dystrybucji ( oddziały szpitalne nie mają dostępu do szczepionek) ale zaszczepienie osoby chorej/po wypadku jest dla niej bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia, dlatego żaden zdrowy na umyśle lekarz nie zrobi czegoś takiego. 

@Nuke tak jestem ratownikiem medycznym. Nie nie istnieje dla mnie tylko covid. Ale tak cała ochrona zdrowia musiała się przestawić i bardzo dużo zmienić w swoim działaniu. Dlaczego? Bo na raka nie zachoruje dziennie 20tyś ludzi. Bo na raka nie leczy się pod respiratorem. Bo z powodu chorób genetycznych, rozwojowych nie brakuje miejsc w szpitalach, nie braknie karetek, nie zabraknie w szpitalu tlenu. Bo z 14lat swojej pracy nie pamiętam sytuacji żeby trupy leżały w szpitalnej kaplicy bo nie było miejsca w chłodni. 

Dlaczego lekarze prywatnie przyjmują. Bo to ich PRYWATNY czas. Niech robią co chcą. A skoro władze zabroniły przyjmować w szpitalach to nie ich wina. Kwestia własnego bezpieczeństwa to też ich prywatna sprawa. 

Ps. A jeśli ktoś w pracy patrzy mu na ręce to dobrze. Przynajmniej kolejne zabezpieczenie przed moim błędem. 

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem,bo chyba nie do końca zrozumiałeś......

Nie będę pisał wszystkich miast podam Ci tylko te z którymi mam do czynienia prywatnie i służbowo Wrocław,Poznań,Kępno,Kalisz,Wieluń,Wieruszów, czy nawet Łódź to szpitale z gabinetami,Poradniami Specjalistycznymi dla lekarzy którzy np. od 8 do 12tej przyjmują na NFZ a od 12 do 18 prywatnie i nikt nikomu tego nie zabronił..... a z tego co wiem to chyba w większości,jak nie we wszystkich szpitalach tak przyjmują. Czyli jak że w tych godzinach covid jest potem już go nie ma?  Wszystko kwestia kasy niczego więcej! A co do karetek to nie raz byłem światkiem i osobiście sprawdzałem że karetki stały na podjeździe i czekały na covidowe wezwanie a potrzebujący w danej chwili czekali już tylko na śmierć co w mniejszych miastach czy w szpitalach przekształconych na covidowe oczywiście skutkowało zwiększeniem statystyki umieralności..........i dobrze o tym wiesz kolego,załogi leżały pierdziały w kanapę przy kawie i ciasteczkach a strażacy,czy inne służby próbowały ratować....

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.