Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czarek zgadzam się w 100% ale wiesz były wybory prezydenckie. Ani to medialne ani prowyborcze. Odnaleziono ustawę która przegłosowała opozycja jak jeszcze rządziła o przeciwdziałaniu epidemii (czy jak się tam to zwało), w której zapisano, że w drodze rozporządzenia można pewne rzeczy robić. Sądy Najwyższe oceniają, że to nie jest zgodne z Konstytucją, może nie wprost bo stwierdzają, że to nie jest prawnie usankcjonowane ale w uzasadnieniach na tą Konstytucję się powołują. Do tej pory wydawało mi się, że ocena zgodności ustawy (jakiejkolwiek) z Konstytucją należy do Trybunału Konstytucyjnego ale najwyraźniej coś na lekcji WOS przeoczyłem. Tak na prawdę to obecnie mamy rozgardiasz bo każda władza (Sejm, Senat, Sądy, Trybunał Konstytucyjny, RPO, prezydent RP) uzurpuje sobie prawo do stanowienia prawa w taki czy inny sposób tylko i wyłącznie dla swojego zysku partyjno-politycznego czy korporacyjnego. Tyle, że to już polityka a nie medycyna ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>  
A i jeszcze jedno - jak będzie na prawdę źle to sprzedam wszystko co mam i wyemigruje tam gdzie będzie lepiej - ofert pracy zdalnej mam od zatrzęsienia a i tak na prawdę mogę pracować z chaty na kurzej stopie w środku dżungli amazońskiej byle tylko 115200bps Internetu było. 115200 bo od 9600 już się odzwyczaiłem ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'> Wciąż mam wybór - na siłę tutaj mieszkać nie muszę.
 
 
 
 
 
Ja właśnie jestem w trakcie przeprowadzki do De, postanowiliśmy z żoną że zostawiamy chatę, zabieramy dzieci i się wyprowadzamy.
Mimo tego że pracuję 4 dni w tygodniu i jeżdżę co tydzień do De-Pl i na odwrót, jednak brakuje czegoś.(życia eodzinnego)
Duży wpływ miało to że, mamy teraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej nie musimy czekać na wizyty miesiącami.


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, katani napisał:

Fresz zaczynam powoli klasyfikować cię do grupy oszołomów, tudzież kłamców. Jeszcze nie wiem do której, bo nie odgadłem, czy celowo próbujesz innych wprowadzać w błąd (kategoria kłamca), czy ślepo i bez weryfikacji wierzysz w to, co podajesz zasłyszane gdziekolwiek (oszołom).

Wrzucasz artykuł z 20 grudnia, czyli z czasu, kiedy szczepionka Pfizera nie była jeszcze zatwierdzona na terytorium UE. Nijak to się ma do statusu obecnego.

Klasyfikuj gdzie chcesz. Ja też wnioskuję że masz problem z interpretacjami tego co tutaj piszę i nie będę się zniżał do Twojego poziomu obrażania innych.

Zadałem proste pytanie czy już się prezio zaszczepił czy nadal czeka aż się kolejka zluzuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fresz jesteś biegły w wyszukiwaniu starych artykułów. Znajdziesz bez problemu info, którego szukasz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fresz jesteś biegły w wyszukiwaniu starych artykułów. Znajdziesz bez problemu info, którego szukasz.
Nie znajdzie. Na portalach dla debili piszą fake newsy a nie je weryfikują :)

https://apnews.com/article/fact-checking-afs:Content:10025190134

Teraz napisze, że zdjęcie na Twitterze to była na pewno sól fizjologiczna ;)


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, VDR napisał:

I popsułeś mu zabawę ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, VDR napisał:

Nie znajdzie. Na portalach dla debili piszą fake newsy a nie je weryfikują :)

https://apnews.com/article/fact-checking-afs:Content:10025190134

Teraz napisze, że zdjęcie na Twitterze to była na pewno sól fizjologiczna ;)


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

No i super, proste pytanie prosta odpowiedź ;) 

57 minut temu, katani napisał:

I popsułeś mu zabawę ;)

Zabawa cały czas trwa :clowning

53 minuty temu, lukas79 napisał:

na pudelku znajdzie sprostowanie :P

 

Nie znam, ale widać musisz tam zaglądać i Cię to jak widzę bardzo cieszy. Zatem wszystko gra :animier:

Boją się szczepionki?  eeee przecież nie ma czego :P

https://www.rp.pl/artykul/1456617-Niemcy-oddadza-zapas-szczepionek-AstraZeneca--Za-darmo.html

A testy jeszcze się nie skończyły.

https://www.rynekaptek.pl/farmakologia/od-1-lipca-zmiany-w-ulotce-szczepionki-astrazeneca-nowe-dzialania-niepozadane-letarg-astenia,43741.html

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

Boją się szczepionki?  eeee przecież nie ma czego

Zależy kto się boi. Ludzie? Tak. Władze? Nie. Wolą oddać szczepionki, bo Niemcy są w podobnej sytuacji co my. Ludzie wybierają, czym chcą być szczepieni i zostało im sporo szczepionek Astry, których nikt nie chce. Ja też miałem wybór, wolałem szczepionke MRNA, jako nowocześniejszą. Jakbym nie miał wyboru, równie ochoczo zaszczepiłbym się Astrą. Znam wiele osób, które się Astrą zaszczepiły. Z drugiej strony co mają zrobic ze szczepionką Astry? Zutylizować dobrą szczepionkę? Bzdura.

 

1 godzinę temu, =Fresz= napisał:

A testy jeszcze się nie skończyły.

Oczywiście, że się nie skończyły. I nie skończa się przez kilka lat, bo cały czas trwają badania 4 fazy i będa trwały przez wiele lat. Na tym właśnie polega bezpieczeństwo nowo wprowadzanych leków.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= równie dobrze, jak polska presse możesz cytować fakt i superexpress

sorki - ale ty wklejasz tak wiarygodne źródła za każdym razem,  że aż zęby bolą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Znowu będą rozdawać Wasze pieniądze :) 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/szczepienia-rzad-zaplaci-polakom-by-sie-zaszczepili-w-wakacje/6nbte3n

6 minut temu, lukas79 napisał:

@=Fresz= równie dobrze, jak polska presse możesz cytować fakt i superexpress

sorki - ale ty wklejasz tak wiarygodne źródła za każdym razem,  że aż zęby bolą 

Popraw pisownię, będziemy dyskutować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, lukas79 napisał:

nie dość, że doktor nauk medycznych, to i polonista :)))

Dlatego nawołuję abyś poprawił we wszystkich swoich postach błędy które zrobiłeś i wtedy zaczniemy dyskusję na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się czepiać gramatyki, interpunkcji 

Gorzej, że merytorycznie nie dajesz rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, lukas79 napisał:

Możesz się czepiać gramatyki, interpunkcji 

Gorzej, że merytorycznie nie dajesz rady

Nadal bez zmian, więc kończę dyskusję z Tobą. Głupie teksty i docinki typu pudelki zostaw dla siebie i weź się za coś pożyteczniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne docinki. Zamiast drążenia i cytowania na "pałę" wszystkiego, jak leci proponuję najpierw zainteresować się źródłami na które się powołujesz. 

Skąd czerpią informację, jak to wszystko działa, skąd takie "chwytliwe tytuły" itd....

Tyle co chciałem przekazać w tym temacie. Nie mam zamiaru się kłócić, ale to wszystko jest dalekie od merytoryki. Tak, jak pisałem w pierwszym poście z tego tematu to wszystko należy traktować z "głową" i nic nie jest jednego koloru. 

Ty masz "klapki" na oczach i traktujesz wszystko 0/1 - równie dobrze, co 70% tych artykułów, które umieszczasz byś mógł wkleić wywiad z Jackowskim.

Tyle w tym temacie z mojej strony. (pewnie do przecinków się przyszturchasz, ale starałem się :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lukas79 napisał:

Zamiast drążenia i cytowania na "pałę" wszystkiego, jak leci proponuję najpierw zainteresować się źródłami na które się powołujesz. 

Spokojnie. Widzisz, nie we wszystko co się czyta, trzeba wierzyć i się z tym zgadzać. Oraz, co ważniejsze, nie należy czytać tylko tego, z czym się zgadzasz i w co wierzysz. Że Krzysiu specyficzne linki wrzuca, można powiedzieć - brodzi w ścieku internetu, nie znaczy zaraz, że jest idiotą w czapeczce z foli aluminiowej na głowie.

Tak generalnie trochę kultury brakuje w tej dyskusji niestety.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarku, ja nigdzie tak nie napisałem 

 

Temat jest mocno kontrowersyjny i jest to zrozumiałe - ja tylko zareagowałem na biedne przecinki, do których mam od 40 lat uraz, bo nie w nich w tym wszystkim rzecz 

Ja nie czytam tylko rzeczy w które wierzę, czytam wszystko, ale staram się weryfikować źródła - pogoń za klikami zabija merytorykę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Że Krzysiu specyficzne linki wrzuca, można powiedzieć - brodzi w ścieku internetu, nie znaczy zaraz, że jest idiotą w czapeczce z foli aluminiowej na głowie.


Niestety brodząc w ścieku internetu jest się narażonym na to co naukowcy już udowodnili. A jubitubi to też poniekąd telewizja [emoji1787][emoji1787]

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/dlugie-ogladanie-telewizji-w-srednim-wieku-uszkadza-mozg-gry-wideo-i-planszowe/hf7m5k7

Także tego, sprawa jest otwarta [emoji13][emoji85][emoji12]

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz.png.1612858fb92e954864ae8453af14adb1.png

Ale i tak, lepsze to od patrzenia w lustro i podziwiania swojej zajebistości;-)

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obraz.png.1612858fb92e954864ae8453af14adb1.png
Ale i tak, lepsze to od patrzenia w lustro i podziwiania swojej zajebistości;-)
W lustrze to się odnajduje własne przywary, którymi później obarcza się innych ;)

Oj Czarek, Czarek tyle lat na forum a prostych prawideł nie znasz [emoji1787][emoji13][emoji51]

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj druga dawka zeneki , piszę tylko żeby się upewnić że przeżyłem. Teraz zaczekam na efekty uboczne np. sierść szympansa, trzecia ręka, drugie penisiątko itp. Będzie ciekawie bo nudą u mnie wieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, volf napisał:

Wczoraj druga dawka zeneki , piszę tylko żeby się upewnić że przeżyłem. Teraz zaczekam na efekty uboczne np. sierść szympansa, trzecia ręka, drugie penisiątko itp. Będzie ciekawie bo nudą u mnie wieje.

No obyś się nie dowiedział przy okazji że jednak miałeś przeciwwskazania do szczepienia :P

 

Taki tam "cycat" do przemyśleń ;)  nie moje słowa ale kogoś z neta komentujący aktualny stan.

Cytat

Warto zauważyć oszustwo które jest promowane od początku pandemii mające zmieniać narracje zeby sie mogli wymiksowac z odpowiedzialnosci tzw doradcy gloszacy calkiem co innego ponad rok temu a co innego dzis. Zaczyna sie zmiana narracji aby naiwni ludzie zapomnieli tezy gloszone przez roznych doradcow cudakow rok temu a dzis. Ponad rok temu tzw doradcy objawieni glosili ze po to sa szczepienia aby nas calkowicie chronic przed mozliwoscia zakazenia , potem glosili ze szczepionka daje gwarancje ochrony przed ponownym zakazeniem i wrecz dawali gwarancje. Jak sie okazalo ze ich tezy sie nie sprawdzaja to bardzo szybko uciekali od odpowiedzialnosci i mowili ze nigdy nie mowili ze szczepionki chronia w 100 proc i tralala. dzis juz maja nowa narracje ze szczepionki chronia ale tylko przed ciezkim przebiegiem chroby po ponownym zakazeniu ! ot ciekawostka !. Zaraz dorobia nast. teorie ze szczepionki owszem nie chronia przed kolejnym zakazeniem ale przynajmniej moze umrzemy zdrowsi i tak bedzie w kolko. Zauwazmy ze sami doradcy udawadniaja oszustwo procedury przed szczepieniem iz niby zaden przypadek smierci niedlugo po szczepieniu nie mial niby zwiazku z szczepieniem ale chorobami pacjenta i tu jest kolejne clou ze skoro zaden przypadek nie mial zwiazku z szczepieniem a chorobami pacjenta to jakim cudem nie ma nadal obowiazku szczegolowych badan kazdego pacjenta przed szczepieniem aby moc wykluczyc zagrozenia ? ot zagadka , a jest tak zapewne z przyczyny iz pacjent podpisuje zgode na szczepienie i bierze odpowiedzialnosc za ew skutki uboczne a wszyscy inni sa zwolnieni z odpowiedzialnosci i moga dalej sobie bajac w teoriach. Poza niby szczepionki sa dobrowolne a zaczyna sie medialna nagonka stygmatyzacji niezaszczepionych przez tzw doradcow ktorzy za nic nie odpowiadaja bo przeciez pacjent sam podpisuje tzw dobrowolna zgode na szczepienie, taka to wolnosc ze jest podpisywanie dobrowolnej zgody ale sie pietnuje niezaszczepionych a to juz zaprzecza wolnosci. Poza z szczepionki bez wieloletnich badan klinicznych sie zaczyna robic produkt jakby to byl cukierek i zaczyna sie obled ze niby bedzie mozna sie zaszczepic bedac na zakupach w markecie wiec to jakas patologia ze procedure medyczna sprowadza sie do poziomu cukierka rozdawanego w markecie jakby wcale nie chodzilo o zadbanie o zdrowie ludzi a tylko o kase za kazde wykonane szczepienie. No ale czego wymagac skoro nikt wlacznie z koncernami nie bierze odpowiedzialnosci a sprytnie przelozono pelna odpowiedzialnosc na pacjenta który podpisujac zgode na szczepienie bierze cala odpowiedzialność wiec to patlogia bo skoro szczepionka jest bezpieczna i nikomu nie zaszkodzi to jakim cudem politycy, koncerny, doradcy nie biorą notarialnej odpowiedzialności za szczepionki i ew skutki uboczne mogący wystąpić u pacjenta ? kolejna zagadka bo jak tzw doradcy mówią ze to jest bezpieczne to niech notarialnie oni podpiszą zgody na szczepienie za pacjentów i niech potem płacą odszkodowania skoro sa pewni ze nic nikomu nie zaszkodzi !. Kolejny problem to brak dostępu naukowców, lekarzy, specjalistów mających odmienne poglądy a to już absurd bo skoro jest wolność to dlaczego nie mogą się wypowiedzieć mający inne poglądy lub ich wypowiedzi są piętnowane jak wyrażają poglądy ze to eksperyment medyczny ? to pokazuje jak mający władze i doradcy boja się wolności a wolność to nie tylko promocja jednostronna lecz opinie także tych którzy maja inne badania, tezy itd . Wiec cos nie tak z tym wszystkim !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nauka nie stoi w miejscu. A i coraz więcej nauka wie o koronawirusach bo badania skupiły się na nich. Przypomnę artykuł prof Pyrcia z 2015 roku w którym jawnie pisał po MERS i SARS,że brak nakładu na badania nad koronawirusami, może się dla nas, źle skończyć. Nie trzeba było długo czekać.
Zresztą nie jest powiedziane, że wirus nie zmutuje i nie stanie się groźniejszy. Świat wciąż czeka na chorobę X.

To wszystko przeciwstawia się ruchowi antyszczepionkowemu, a że debili nie brakuje to i bredni głoszonych w necie tez.

A nawet, wydawałoby się, wykształcony człowiek jest podatny, jak widać po tym forum, na te debilizmy.

Nauka nigdy nie twierdziła, że szczepionki obecnie istniejące na Covid-19 daja 100% ochrony. Oczywiście szczepionki dają 100% ochronę - w ten sposób zniszczono ospę prawdziwa. Wszystko jest więc kwestia kontekstu, z którego antyszczepionkowcy lubią po prostu wyrywac lub perfidnie kłamać, dobierając odpowiednio gre słów. Tak jak wyrwali wypowiedź szefa Pfizera,że zaszczepi się jak przyjdzie jego kolej bo ma 59lat i nie jest w odpowiedniej grupie, tak wszystkie te ich rewelacje opierają się na jednym: niedopowiedzeniach i kłamstwie.

Tu nie ma nad czym się zastanawiac, od 1796 roku kiedy przeprowadzono jeden z pierwszych eksperymentow jeśli chodzi o szczepienia , nauka poszła do przodu, a być może dzięki naszemu pokoleniu przyszły świat będzie bezpieczniejszy. Dziwić może tylko, że szczepionki wywołują strach a APAP, Gripex czy Ketonal zażywane są przy pierwszych objawach bólu głowy, lekkim przeziębieniu etc. Pyralgina czy lekkiej gorączce itd itd. Faszerują się lekami niszczącymi watrabe, mającymi wpływ na pracę mięśnia sercowego ale szczepionki są zle .....bo tak mówi jubitubi, fejsbuk czy jakiś przypadkowo znaleziony komentator gdzie w internecie :)




Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.