Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak szczepionka była/jest eksperymentem medycznym [emoji14] dziwnie szybko udało im się przekonać kasą [emoji14]
https://portal.abczdrowie.pl/fda-wydalo-pelna-zgode-na-stosowanie-szczepionki-pfizera-co-to-zmienia
W tym artykule ten zwrot eksperyment medyczny był ujęty w "" i artykuł mówi wprost, że to powinno wytrącic argumenty antyszczepionkowcom. Choć jak widać można przekuć to proste zdanie i treść tego artykułu na antyszczepionkowa modłę [emoji23][emoji85][emoji23]

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A taki był ładniutki :P

https://tarnogorski.info/paraliz-australia/

 

Zaszczepieni ogarnijcie się bo jesteście niebezpieczeństwem dla niezaszczepionych :P

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210829717-Koronawirus-Izrael-Dobowa-liczba-zakazen-bliska-rekordu.html

 

Może w końcu coś się zmieni :P

https://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/protest-ratownikow-medycznych-czy-odejda-z-pracy/2qsms0q

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Krzysiek, nie przebija dna. Nasmiewanie się z choroby drugiej osoby to na prawdę dość niskich lotów żart. Ja rozumiem, że antyszczepionkowa doktryna może przesłaniać zdroworozsądkowe myślenie, ale niedługo między będzie można parafrazować słowa z Seksmisji: "No tak a szczepionki nie odpowiadają tylko za trzęsienia Ziemi gradobicie i koklusz!" 
https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/porazenie-bella-nerwu-twarzowego-przyczyny-objawy-leczenie-rehabilitac-aa-P53W-cdcN-yEic.html
Artykuł z 2017 roku - czytaj, doszkalaj się. Ani w tym artykule nie napisano, że potwierdzono jakikolwiek związek ze szczepieniem, ale Ty przecież nie byłbyś sobą jakbyś się chwycił chociazby sugestii jakiegoś lokalnego medialnego portalu. 

 

2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Zaszczepieni ogarnijcie się bo jesteście niebezpieczeństwem dla niezaszczepionych :P

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210829717-Koronawirus-Izrael-Dobowa-liczba-zakazen-bliska-rekordu.html

Tutaj znowu płynne przejście od ilości dobowych zakaźeń do stwierdzenia, a przynajmniej tak wynika z tego co napisałeś, że wszystkie te przypadki odnotowywane to wśród zaszczepionych podwójną dawką. 
Mimo, że w artykule nie ma żadnych danych na ten temat. To co możemy znaleźć to:

Cytat

Spośród 9,3 mln mieszkańców Izraela ponad 5,9 mln otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19.

Jedna dawka ma niski stopień skuteczności, więc kompletnie ta informacja nic nie mówi o ilości zaszczepionych. 
 

Cytat

W niedzielę premier Naftali Bennett mówił, że obserwowany jest wzrost liczby zakażeń w grupie osób w średnim wieku, które otrzymały dwie dawki szczepionki na COVID-19 na początku roku i nie przyjęły jeszcze trzeciej dawki.

Nadal brak jakiejkolwiek informacji ile tych zakażeń jest w kontekście naukowym. Politycy różne rzeczy mówią dla osiągniecia jakiś tam swoich politycznych korzyści. Mniejsza o to - powiedz mi na jakiej podstawie uznaleś, że na ta dobowa liczbe, która wywołała to poroszuenie składali się wyłącznie zaszczepieni ? Trzy razy przeczytałem ten artykuł i nigdzie nie znalazłem informacji, że w tych 9831 zakażonych w ciągu doby było 50 czy 80 czy nawet 100% zaszczepionych podwójną dawką. Jaką czynność trzeba wykonać przed przeczytaniem by tak to przeczytać ? 

2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Taaa, zatrudnią Ukraincow ;) 


 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, VDR napisał:

Krzysiek, nie przebija dna. Nasmiewanie się z choroby drugiej osoby to na prawdę dość niskich lotów żart. Ja rozumiem, że antyszczepionkowa doktryna może przesłaniać zdroworozsądkowe myślenie, ale niedługo między będzie można parafrazować słowa z Seksmisji: "No tak a szczepionki nie odpowiadają tylko za trzęsienia Ziemi gradobicie i koklusz!" 

No sam minister ma nadzieję szybkiego powrotu do zdrowia po zaszczepieniu ;) 

 

27 minut temu, VDR napisał:

Tutaj znowu płynne przejście od ilości dobowych zakaźeń do stwierdzenia, a przynajmniej tak wynika z tego co napisałeś, że wszystkie te przypadki odnotowywane to wśród zaszczepionych podwójną dawką. 

To miałem na myśli pisząc żeby się opamiętali ;P

Cytat

- Dzieje się tak, ponieważ osoby te poruszają się swobodnie przeświadczone, że są chronione (przed zakażeniem - red.) - powiedział Bennett na posiedzeniu rządu.

- Nie rozumieją, że ochrona zapewniana przez drugą dawkę przed wariantem Delta słabnie wraz z upływem czasu i muszą szybko zaszczepić się trzecią dawką - dodał.

 

28 minut temu, VDR napisał:

Taaa, zatrudnią Ukraincow ;) 

 za chwilę Afgańczyków :P 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, VDR napisał:

Taaa, zatrudnią Ukraincow ;) 

To akurat już się dzieje. Co druga pielęgniarka w szpitalu w Grodzisku mówi z akcentem. A najlepsze jest to, że pacjenci bardzo sobie te pielęgniarki chwalą, że miłe, uczynne, nie to co... :clowning Lekarzy (na razie raczej w przychodniach niż w szpitalach) też już trochę jest, ale tu opinie pacjentów już nie takie pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

No sam minister ma nadzieję szybkiego powrotu do zdrowia po zaszczepieniu ;) 

Czytam czwarty raz tego tweeta i nie widzę nic takiego. Pokusiłem sie nawet na linkedin i tez nie ma czegoś takiego. Jeszcz raz zapytam - jaką czynność nalezy wykonać by tak móc czytać jak Ty ? :D  Trzeba powtarzać ją systematycznie czy wystarczy jednorazowo ? Napiszesz coś więcej  ? :D 
 

Wpis z LInkedIn

Cytat

At this morning’s press conference - a number of people commented on my droopy eye. Some people thought - I was winking at the cameraman. Some thought I had a stroke. I have actually been diagnosed with Bell’s palsy. About 48 hours ago - I felt a pain in my skull behind my right ear. This morning I woke up with pins and needles on the right side of my tongue. But I did not notice any droopiness around my eye. I only took it more seriously this afternoon - after a number of people sent me a screenshot of the press conference and others contacted my office prompting me to seek urgent medical attention. Thanks to everyone who reached out . The reason I am posting is because hopefully it will remind people to look after their health. We are focussed on Covid but there are plenty of other health challenges that people go through. If you have any health concerns - please don’t ignore them - get them checked out. Ps - thanks to staff at Royal North Shore - we are blessed to live in a country with this health system

 

2 godziny temu, =Fresz= napisał:

To miałem na myśli pisząc żeby się opamiętali ;P

Ale kto ? Antyszczepionkowcy ? Czy prasa pisząca tak by coś napisać ale nic nie napisać ?  Bo mam wrażenie, że masz rozbieżność między tym co myslisz a co palce na ekran monitora przelewaja :clowning Albo na odwrót - to co czytasz a co myśli głowa ;) A przynajmniej tak to wygląda. Zapytałbym o statystyki z Tanzanii, ale może wystarczy zapytać o statystyki z Izraela - ile w tej liczbie 9381 było zaszczepionych dwukrotną dawką szczepionki Pfizera, z okresem 2 tygodni od podania drugiej dawki ?? Bo szukałem takich statystyk jak kiedyś statystyk z Tanzani i nie udało mi śie znaleźć. Masz coś z pewnego źródła ? :clowning 



 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55a43295dd3d5744.jpg

dfe42a6be7272179.jpg

227b52933c27c7e4.jpg

1f2d35e267bd18eb.jpg

1d86aa4e5800a40e.jpg

4 kur fala, trzeba narobić hałasu tak co by ludzie się bali

81bc875a4be16c80.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Moljzesz Twój ostatni mem wiesz skąd się wziął??? Dlaczego dyrektor pogotowia w Kielcach napisał coś co z natury jest niezgodne z prawem??? 

Sytuacja wiąże się z trwającym właśnie protestem w ochronie zdrowia który rozpoczął się od ratowników medycznych. W tamtym (i obecnym czasie) z powodu braków kadrowych około 30% zespołów ratownictwa medycznego w Polsce jest bez obsady. Puste samochody. Dyrektorzy i kierownicy wymyślili że jeżdżąc na sygnałach będą szybciej załatwiali pacjentów więc szybciej będą mogli podjąć kolejny wyjazd. 

Nie ma nic wspólnego z covidem, albo inaczej.  Covid pokazał jak źle jest w systemie, przez co ludzie masowo zaczęli uciekać z systemu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dadario napisał:

Sytuacja wiąże się z trwającym właśnie protestem w ochronie zdrowia który rozpoczął się od ratowników medycznych. W tamtym (i obecnym czasie) z powodu braków kadrowych około 30% zespołów ratownictwa medycznego w Polsce jest bez obsady. Puste samochody. Dyrektorzy i kierownicy wymyślili że jeżdżąc na sygnałach będą szybciej załatwiali pacjentów więc szybciej będą mogli podjąć kolejny wyjazd. 

Powiedz tak szczerze, macie jakieś pomysły jak to rozwiązać,  bo jest to problem już w skali chyba krytycznej.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beti napisał:

Powiedz tak szczerze, macie jakieś pomysły jak to rozwiązać,  bo jest to problem już w skali chyba krytycznej.

Na ten moment nie. Nawet jak dali by niesamowicie wysokie podwyżki, cały szereg przywilejów itp to Ci co wyjechali za granicę to nie wrócą, a nowych chętnych jest za mało. Trzeba minimum 3lat żeby młokosy skończyły studia. Ale bądźmy realistami. Ktoś świeżo po uczelni potrzebuje minimum 3lat doświadczenia aby być w miarę samodzielnym ratownikiem w karetce. Czekali 10lat żeby coś z tym zrobić. Więc niech teraz nikt nie myśli, że jednym papierkiem podpisanym przez prezesa sytuacja nagle wróci do względnej normy. 

Inne zawody medyczne stoją przed tym samym problemem. Młodzi lekarze uciekają za granicę, starzy odchodzą na emerytury, pielęgniarki tak samo. W szpitalach jeśli masz prawo wykonywania zawodu i potrafisz się podpisać to wezmą Cię od ręki do roboty. Do karetki tak samo (wojewodowie wydali zarządzenie, że każdy strażak albo WOTowiec z tytułem ratownika medycznego nawet jeśli nigdy w zawodzie nie pracował ma zgłaszać się do pracy na zrmy). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalski rząd ogłosił, że odstępuje od zamiaru podawania trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jak poinformował wiceminister zdrowia Antonio Lacerda Sales, możliwość ta została oddalona z powodu braku "podstaw naukowych" dla tego rozwiązania.
 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-portugalia-nie-bedzie-podawania-trzeciej-dawki-szczepionki,nId,5465975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli portugalski rząd tak postanowił, to wszystko jasne. Podziwiam. I portugalskich naukowców i tych, dla których są to autorytety...

Chociaż, z drugiej strony, ocena wagi i wartości informacji jest, co widać na powyższym przykładzie, zupełnie obcą umiejętnością.

W dniu 5.09.2021 o 09:25, Beti napisał:

Powiedz tak szczerze, macie jakieś pomysły jak to rozwiązać,  bo jest to problem już w skali chyba krytycznej.

Jak w każdym zawodzie, z jednej strony musi być konkurencyjny socjalnie (pensja i wcześniejsza emka), z drugiej strony, należało by to równoważyć okresowymi ocenami i weryfikacją praktycznych umiejętności, plus doszkalanie. Jak w każdym zawodzie - będącym nota bene służbą dla społeczeństwa. To długofalowe działania. a na chwilę obecną, sięgnął bym poprzez rozwiązania systemowe do sanitariuszy wojskowych, tych z wotu i jeśli ma to sens, np. strażaków przeszkolonych, puścił bym ich w załogach mieszanych - może w ten sposób udało by się zwiększyć ich ilość przy zachowaniu sprawności?

Głośno myślę...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale służba to nie te czasy... Niewolnictwo czy podział klasowy to już na szczęście było i mam nadzieję nie wróci. Praca w ochronie zdrowia to normalna robota, proszę nie dorabiać do tego ideologii. Rano wstaję, jem śniadanie i idę robić najlepiej jak potrafię i na co pozwalają mi warunki określone rzeczy, później wracam do domu i rodziny. Problem jest system wynagrodzeń. Okazuje się, że wstając do innej pracy mogę żyć lepiej, spokojniej, stabilniej. Dodatkowo w innej pracy nie muszę "walczyć z systemem" który zamiast powinien mi pomagać w wykonywaniu zawodu ciągle mi go utrudnia. Kiedyś była odgórna narracja, że jak się nie podoba to można zmieniać zawód. Więc ludzie zmieniają albo całkowice pracę albo kraj jej wykonywania.

Inna poruszona przez Ciebie sprawa. "Rozwiązania systemowe" opierające się na czym??? Zastąpienie wykwalifikowanego człowieka po specjalistycznych studiach z wiedzą i doświadczeniem (obowiązkiem jest posiadanie 5tyś h udokumentowanych pracy z pacjentem) kim... Osobami po 30h kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy? Osobami bez doświadczenia czy aktualnej wiedzy, kimś kto być może ma tytuł ratownika medycznego jednak nigdy nie pracował i przez lata nie aktualizował swojej wiedzy? Czy na pewno chcesz aby do Ciebie czy Twojego dziecka w sytuacji kryzysowej to właśnie taka osoba wkładała Ci rurę w tchawicę żebyś mógł oddychać? Czy ona ma decydować czy Twoje serce trzeba razić prądem czy jednak podać leki. Czy z złamanym kręgosłupem lepiej Ci będzie w karetce czy w helikopterze. 

Czy w szpitalu wolałbys aby doktor miał na głowie 50 kiepskich pacjentów czy wolałbys żeby mógł Ci poświęcić uwagę i czas. Czy to co zleci mogło być wykonane o czasie i w odpowiedni sposób przez pielęgniarki czy bardziej "zapomniane" wśród innych zleceń czy pilnowania papierologii. 

Za organizację tego burdelu odpowiedzialność ponosi państwo, ale winą obarcza się pracowników. Czy tak to powinno wyglądać? W imię jakich racji ja "muszę się na to godzić"? 

Z jednym się w tym temacie z Tobą zgadzam. Weryfikacja wiedzy i umiejętności. Obecnie jej brakuje. Przynajmniej w praktyce, bo w teorii ciąży na lekarzach i ratownikach medycznych obowiązek pogłębiania swoejje wiedzy i zbierania punktów edukacyjnych. Prawo jest ale nikt tego nie egzekwuje.  Problem leży w ludziach... A właściwie w ich braku. Jeśli spośród tych co zostali trzeba było by kogoś odsunąć od pracy bo okazało się, że zatrzymał się 20lat do tyłu, to pogłębiło by się tylko brak ludzi. Więc pracuje każdy kto chce, bez względu jaki poziom reprezentuje. A to widać. Co więcej, czesto czym większy debil tym więcej mu sie płaci, bo okazuje się że takich można wystawiać na najgorszy front. No ale trzeba czymś skusić. Więc dostają "kasę ekstra". 

Więc przyjmując że urodziłeś się szczęściarzem: jeśli dostaniesz zawału to dodzwonisz się na odpowiednią dyspozytornię, ktoś przez telefon rozpozna co Ci może być i wyśle karetkę która okaże się, że jest sprawna, wolna i z pełną załogą. Załoga ta będzie wiedziała jakie leki trzeba podać i będzie je miała na stanie, ustali Ci miejsce w pracowni hemodynamiki i tam szybko i sprawnie Cię przewiezie, Twój przypadek będzie potraktowany priorytetowo na SORze i stpawnie i bez kolejek zostaniesz orzyjety. Na miejscu wypoczęty fachowiec przez nadgarstek albo udo za pomocą nowoczesnego sprzętu wsadzi Ci w serce sprężynę, co więcej po wszystkim rozpisze leczenie farmakologiczne. Po zabiegu trafisz na monitorowaną salę, gdzie nad Tobą będzie czuwała doświadczona pielęgniarka a w razie problemów będzie mogą poprosić koleżanki o pomoc a jak będzie naprawdę źle to dostępny będzie lekarz. W czasie pobytu otrzymasz wszystkie potrzebne leki zgodznie z światowymi wytycznymi jak również zapewnią Ci zdrową zbilansowaną i smaczną dietę.  Jak już Twój stan się ustabilizuje i będziesz bezpiecznie i szybko mógł wrócić do normalnego życia prosto z oddziału zostaniesz skierowany na rehabilitację gdzie w odpowiednich warunkach odpowiedz ludzie postawią Cię na nogi. Po wszystkim będziesz raz na pół roku musiał tylko zgłosić się do kardiologa gdzie wykonają Ci komplet potrzebnych badań i zlecą leki. 

PS. Nie wiem czemu końcówka zmieniła kolor... 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie, dlaczego chodzi pan po sklepie bez maseczki?

- A dlaczego pani chodzi w maseczce?

- Żeby chronić siebie i innych

- Chronić przed czym?

- Pan sobie żarty robi!

- W żadnym razie. Czego się pani boi?

- Zakażenia, epidemii - to oczywiste!

- A dlaczego nie boi się pani raka, anginy bądź innej choroby albo tego, że wychodząc ze sklepu zabije panią auto na szosie?

- Czy pan jest poważny?

- Jestem bardzo poważny, niech mi pani logicznie wytłumaczy swój strach przed czymś co powoduje śmiertelność na poziomie 0,1 - 0,3% w stosunku do ogólnej liczby zachorowań, która na dodatek jest zafałszowana? Czy wie pani, że ma takie same szanse umrzeć na Covida jak zginąć na pasach? Jak te niecałe dwa tysiące zgonów ma się trzystu tysięcy zmarłych w Polsce w tym roku?

Konsternacja... milczenie... 

- Czy gdyby codziennie słyszała pani w mediach, że angina zabija to bała by się pani bardziej czy mniej?

Milczenie... 

Tak wygląda rozmowa z przeciętnym covidowym niewolnikiem

Logika efektu medialnego”

(od.Małgosia Godz)

0fc2be26b0e1382c.jpg


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Moljzesz napisał:

Szanowny panie, dlaczego chodzi pan po sklepie bez maseczki?

- A dlaczego pani chodzi w maseczce?

- Żeby chronić siebie i innych

- Chronić przed czym?

- Pan sobie żarty robi!

- W żadnym razie. Czego się pani boi?

- Zakażenia, epidemii - to oczywiste!

- A dlaczego nie boi się pani raka, anginy bądź innej choroby albo tego, że wychodząc ze sklepu zabije panią auto na szosie?

- Czy pan jest poważny?

- Jestem bardzo poważny, niech mi pani logicznie wytłumaczy swój strach przed czymś co powoduje śmiertelność na poziomie 0,1 - 0,3% w stosunku do ogólnej liczby zachorowań, która na dodatek jest zafałszowana? Czy wie pani, że ma takie same szanse umrzeć na Covida jak zginąć na pasach? Jak te niecałe dwa tysiące zgonów ma się trzystu tysięcy zmarłych w Polsce w tym roku?

Konsternacja... milczenie... 

- Czy gdyby codziennie słyszała pani w mediach, że angina zabija to bała by się pani bardziej czy mniej?

Milczenie... 

Tak wygląda rozmowa z przeciętnym covidowym niewolnikiem

Logika efektu medialnego”

(od.Małgosia Godz)

0fc2be26b0e1382c.jpg

Człowieku z takim poziomem myślenia , tylko zwiększacie wskaźnik śmiertelności . To jest epidemia , i jeśli można z tym walczyć , to walczmy , a nie cwaniakujmy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, czy Ty oczekujesz logicznego myślenia od ludzi prezentujących takie poglądy? Zostaw, niech sobie żyją we własnym świecie, rząd nie ma jaj żeby własnoręcznie ustanowione prawa egzekwować, a my mamy się napinać?

Jak mnie jeden debil zapytał o maseczkę, odpowiedziałem mu że noszę ją żeby nie być rozpoznanym na monitoringu - pokiwał z uznaniem głową i uznał to za dobry pomysł.

ps. ostatnio znajomy właściciel sklepu zapytał czemu nie przychodzę już do jego sklepu, odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że jego pracownicy obsługują ludzi bez maseczek, sami z resztą też bez nich są. Następnego dnia sam stał za ladą a na szybie była informacja o potrzebie zatrudnienia dwóch osób.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albanos72... Nie 20tyś, a 11tyś to raz (opieram się na oficjalnych podanych zakażeniach w dniu 11.09) ciekawa za to jest liczba zgonów... 17... 

Dla porównania my (Polska) miała 513nowych przypadków ale 8zgonów... 

Szczepienie to ZŁO!!! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekord padł 1 września, odnotowano wtedy nieco ponad 20 tys. nowych przypadków Covid-19.   Tak jest tam napisane. Dzisiaj było w Polsce 

zakażonych: +269 (2893919)

zmarło: +0 (75425) 

Jak porównujesz Polskę do Izraela to pomnóż ten wynik x5 bo tyle mniej ludzi tam mieszka.

Szczepienia są OK jeśli działają.

Edytowane przez albanos72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, albanos72 napisał:

Prawie wszyscy zaszczepieni w Izraelu a po 20000 zakażeń dziennie w obecnej chwili. https://dziennikzachodni.pl/izrael-niedawny-lider-szczepien-ma-teraz-problemy-lawinowo-rosnie-liczba-zakazen-covid19/ar/c1-15794370

Taaaa... tyle że zwróć uwagę że to są zakażenia bezobjawowe, bo tam mają obowiązkowe testy w zakładach pracy, w szpitalach masz procentowo dużo mniej niż u nas.  Jak na razie, gdzie byś nie spojrzał, w szpitalach ponad 90% to osoby nie zaszczepione, tak samo zgony.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, dale napisał:

Taaaa... tyle że zwróć uwagę że to są zakażenia bezobjawowe, bo tam mają obowiązkowe testy w zakładach pracy, w szpitalach masz procentowo dużo mniej niż u nas.  Jak na razie, gdzie byś nie spojrzał, w szpitalach ponad 90% to osoby nie zaszczepione, tak samo zgony.

Gdyby w Izraelu było tyle ludności co w Polsce to wyszłoby 100000 ludzi z covidem. Przy takim zaszczepieniu kraju w którym walą już 3 dawkę to spora suma. Wychodzi że słabo działa ta szczepionka a roznosicielami są osoby zaszczepione które wchodzą wszędzie bez ograniczeń. 

 

Pojechali pewno tylko niezaszczepieni.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-pielgrzymi-wrocili-do-izraela-z-ukrainy-setki-za,nId,5479431  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.