Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Podniecanie się sezonową grypą nie ma sensu to są praktycznie prawie same przypadki podejraeń grypy, przynajmniej  u nas.

Wrzucane jest wszystko do jednego wora ,,grypa''. 

Warto zobaczyć ile robionych jest terstów na grypę i ile jest dodatnich.

http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/2020/G_20_01C.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dadario napisał:

Dobry temat na film... Niekoniecznie romantyczny... 

Grubo to wszystko popieprzone ,  rozpiżdżaj  konkretny  . A film pewnie nie jeden  kiedyś  .... . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolejne podejście? [emoji14]





Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 07:24, Beti napisał:

Czyli sezonowa grypa jest gorsza jak covid 19, tabelka może też być celowo tak zrobiona ale powiecmy ze jest prawdziwa, no to jestem w szoku.

Beti - we Włoszech na grypę umierało średnio 17tys rocznie, w Hiszpani cos koło 400 (ponizej 1000 na pewno), w Stanach 32 tys, w Polsce 150 w 2018/2019...
I można to sprawdzić - wrzucałem w tym wątku do oficjalnych danych z instytucji, które się tym zajmują a nie z nie z jakiejś strony prowadzonej nie wiadomo przez kogo, na która można wrzucić co się tylko chce. Nie wierz we wszystko co się znajdzie w necie :/

Masz dane dla Polski na przestrzeni prawie 40 lat...

http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epimeld/grypa/index.htm

Z jednej strony głosy ze zaniżano statystyki zgonów na Covid-19, teraz że zawyżają. Argumenty się dopasowuje do tezy. W ten sposób można udowadniać, że koło jest wielokątem o dużej ilości kątów tylko nasze oko tego nie dostrzega. I koło tak na prawdę nie istnieje.  I znajdą się tacy co to kupią i będą głosić, że tak jest. A jak jeszcze założą sobie stronę to nawet w prasie o tym przeczytasz.

Tak działają media w 21 wieku. Niestety. Czasami tęsknię za połową lat 90tych kiedy pierwszy raz podłączyłem się do Internetu (nie BBSu czy fidonetu bo z tego korzystałem wcześniej). Nie bez kozery mówi się, że internet zawędrował pod strzechy ;)  Dzisiaj po kilkudziesięciu latach korzystania z tej globalnej sieci zaczynam dostrzegać przewrotność tego stwierdzenia. Szkoda, bo kiedyś więcej było naukowych treści niż bezwartościowego crapu.
 

 

55 minut temu, =Fresz= napisał:

https://www.dw.com/en/opinion-magufulis-covid-19-apathy-is-a-recipe-for-disaster/a-53327883

https://translate.google.pl/translate?sl=en&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.dw.com%2Fen%2Fopinion-magufulis-covid-19-apathy-is-a-recipe-for-disaster%2Fa-53327883

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie chłop ma racje jak głód i bieda zajrzy ludziom w oczy do stosy zapłoną szubienice szybko sie buduję. A może metodą francuska z rewolucji gilotyny.
Akurat ta pandemia to najlepszy moment żeby ludzie przejrzeli na oczy i rozgonili tę hałastrę co nami "rządzi" od 30 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/na-mazurach-przechorowali-koronawirusa-juz-w-lutym-sensacyjna-teoria-burmistrza-6505157884909185a%3famp=1

Poczytajcie też komentarze ludzi. W moim środowisku podobne ciężkie zapalenie płuc przeżyła na początku roku kuzynka i córka mojej szefowej oraz w mniejszym stopniu szefowa :)  wszyscy mieli styczność z dużymi grupami ludzi. 

 

Tutaj trochę polityki ale cały czas w temacie koronki ;) @sith114 jedziesz? do niedzieli ponoć mają strajkować. W nocy kilku zakajdankowali ale dzisiaj będzie drugi szturm :P 

 



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moim zdaniem sprzedałem to w rodzinie i na statku w lutym po powrocie z Malty. Wszyscy mieli takie same objawy.

Ciekawe czy będą dostępne jakieś miarodajne testy na antyciała, które z chęcią na sobie bym przeprowadził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, Ben_sage napisał:

Macie już lub mieliście plany wakacyjne ? :clowning

Ja jak co roku Włochy ale pewnie będą granice zamknięte więc jak nie Włochy to już mam w Zakopanem zabukowane miejsca i z żoną będziemy zdobywać kolejne szczyty :D te co głodnemu chleb na myśli pewnie też hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Znam kilka przypadków u bliskich osób co lada moment miały jechać i potracą dużo kasy . Sam też bym pojechał i właścicielka mówi że póki co nie widzi problemu z noclegiem w Chorwacji. Zastanawia mnie jak będzie z przejazdami przez Słowację i Węgry bo chętnie bym pojechał. Co do Włoch to co roku odwiedzam ale obawiam się że tam będzie teraz syf. Najbardziej Slovenia i Chorwacja mnie interesuje. Nad Bałtykiem w tym roku zapowiada się spory ruch bo ci co nie wyjadą skończą pewnie tam. W górach też spodziewam się ruchu. W Zakopanym na szlakach będzie raczej ciasno jak na Giewont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie z patologią... Czyli PRL dalej żyje, no i ma się całkiem dobrze... 
 W poniedziałek miałem dyżur, norma jak na obecne czasy czyli 12h w kombinezonie, goglach i masce na ryju... Wstępna segregacja aby odsiać każdego kto ma jakiekolwiek objawy infekcji (jeśli ma trafia na izolatkę gdzie zabezpieczenia są razy dwa). Zgłasza się pacjent sam z skierowaniem na oddział neurologii jako "UDAR" (uwielbiam telemedycynę i stawianie rozpoznań przez telefon). Ogólnie na szczęście nic aż tak poważnego, rwa kulszowa z uszkodzeniem nerwu kulszowego. Diagnoza w oddziale i ustalenie przyjęcia na rehabilitację. Ale przekazanie dopiero po wyniku wymazu, a ten okazał się w środę pozytywny... Postanowieniem dyrekcji zostałem odsunięty od pracy do decyzji sanepidu(zgłoszenie do sanepidu poszło w środę). A sanepid się nie śpieszy... Dzisiaj się dodzwoniłem i ogólnie byli zaskoczeni, bo nic o mnie nie wiedzieli ponieważ zgłoszenie nie zostało jeszcze zarejestrowane. Na weekend miałem mieć 36h w pracy... Dowiedziałem się, że do pracy mogę wrócić bo były zachowane wszystkie procedury, ale w sumie nie mogę, bo nie dostałem decyzji w formie pisemnej. Więc mam wolne...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Spotkanie z patologią... Czyli PRL dalej żyje, no i ma się całkiem dobrze... 

 W poniedziałek miałem dyżur, norma jak na obecne czasy czyli 12h w kombinezonie, goglach i masce na ryju... Wstępna segregacja aby odsiać każdego kto ma jakiekolwiek objawy infekcji (jeśli ma trafia na izolatkę gdzie zabezpieczenia są razy dwa). Zgłasza się pacjent sam z skierowaniem na oddział neurologii jako "UDAR" (uwielbiam telemedycynę i stawianie rozpoznań przez telefon). Ogólnie na szczęście nic aż tak poważnego, rwa kulszowa z uszkodzeniem nerwu kulszowego. Diagnoza w oddziale i ustalenie przyjęcia na rehabilitację. Ale przekazanie dopiero po wyniku wymazu, a ten okazał się w środę pozytywny... Postanowieniem dyrekcji zostałem odsunięty od pracy do decyzji sanepidu(zgłoszenie do sanepidu poszło w środę). A sanepid się nie śpieszy... Dzisiaj się dodzwoniłem i ogólnie byli zaskoczeni, bo nic o mnie nie wiedzieli ponieważ zgłoszenie nie zostało jeszcze zarejestrowane. Na weekend miałem mieć 36h w pracy... Dowiedziałem się, że do pracy mogę wrócić bo były zachowane wszystkie procedury, ale w sumie nie mogę, bo nie dostałem decyzji w formie pisemnej. Więc mam wolne...

 

W skrócie dom wariatów hehe o którym nie pierwszy raz czytam na necie. Dzisiaj gdzieś o jakimś piłkażu czytałem który przeszedł koronę, że jest totalny haos w szpitalach i sanepidzie. A według Szumowskiego szczyt zachorowań na jesień. Współczuję.

 

A tu o maseczkach w sejmie.

 

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tą całą pandemie, to już w pierwszych tygodniach zaobserwowałem że jednym z podstawowych organów, który ów wirus atakuje, to mózg a źródłem tej infekcji to telewizja. Osobiście byłem na SOR  w Nowym Sączu (jakieś 2 tygodnie temu), syn złamał rękę więc miałem przymusową wizytę... szpital pusty, zero kolejek, pielęgniarki znudzone, dwaj ratownicy rozmawiają wyluzowani -  jeden do drugiego mówi  "Tak to mogło by być już zawsze".  

Nie wiem czy jest sens rozmawiać o samej pseudo pandemii, czy nie ważniejsze jest to co chcą z nami robić dalej? We Francji nie można wyjść z domu bez zgłoszenia chęci wyjścia przez specjalną aplikację, podobnie jest w Arabii, w innym wypadku dotkliwa kara. Nasi włodarze też nam "zalecają" instalacje podobnego badziewia. W pierwszej fali będzie dobrowolna forma instalacji aplikacji, potem będzie dobrowolne szczepienie i przyjęcie dobrowolnego certyfikatu/paszportu szczepień, a potem ta dobrowolność będzie taka że bez ww znamion nie wejdzie się do sklepu, szkoły, pracy, autobusu, kościoła itd. Ale na szczęście wszystko będzie dobrowolne ;) bo nie ma to jak wolny wybór... 

 

ps. Wiecie co to komórki diploidalne w szczepionkach? Gates wie i to dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polityk też zwariował [emoji14]



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko!

Co to się robi.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.