Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pikal napisał:

Dziwi mnie jak zawsze ktoś się czepia osób które myślą inaczej niż ci którzy wierzą we wszystko co się im powie w mediach... z całym szacunkiem dla Ciebie oczywiście, masz prawo śmiać się z takich osób, aczkolwiek ruszając głową równie dobrze inni mogą uznać Cię za prostego człowieka, który „łyknie” wszystko co Ci się powie. Wiadomo, ze nie ma dowodów na to, że to była celowa zagrywka, jednak również nie ma dowodów, że to wirus odzwierzęcy, bo przecież Chińczyk opitoli wszystko co się rusza... krótko i na temat, można sobie tylko pogadać i na sto procent nigdy się nie dowiemy prawdy. 
Musimy się zjednoczyć i być odpowiedzialnymi, nie tak jak na zachodzie Europy tj. np. Francja, która ma gdzieś rozprzestrzenianie się wirusa i co jest wg mnie chore państwo jest na tyle tępe, że dopuszcza do wyborów swoich obywateli...

Pozwól, że sparafrazuje Twoją wypowiedz i mam nadzieję że ja zrozumiesz.
"Dziwi mnie jak zawsze ktoś się czepia osób które myślą inaczej niż ci którzy wierzą we wszystko co się im powie w YouTube"

Widzisz dla mnie możesz wierzyć i w płaską ziemię a nawet w Swaroga jak nasi pradawni słowiańscy przodkowie i uznawać mnie za prostego człowieka dlatego,  że się z tego śmieję, ale ja przynajmniej nie feruję wyroków na podstawie jakiś sygnalistek kontrolii umysłu :facepalm:  święcie w to wierząc :D 

Właśnie z tego powodu - że nie łykam wszystkiego co mi się powie a staram się samemu potwierdzić u źródła. Pamiętaj - każdy kij ma dwa końce :D


 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuścić czy nie wpuścić  :googleye
625f8ac109569aee30ca827354ddedc0.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooo no patrz jak daleko pobłądziła.... znalazła się zguba... odeślij do mnie, dzięki przyjacielu :) Już się martwiłem że będę sam na kwarantannie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając już takie melony w domu...czuję się wielce poszkodowanym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, VDR napisał:

Pozwól, że sparafrazuje Twoją wypowiedz i mam nadzieję że ja zrozumiesz.
"Dziwi mnie jak zawsze ktoś się czepia osób które myślą inaczej niż ci którzy wierzą we wszystko co się im powie w YouTube"

Widzisz dla mnie możesz wierzyć i w płaską ziemię a nawet w Swaroga jak nasi pradawni słowiańscy przodkowie i uznawać mnie za prostego człowieka dlatego,  że się z tego śmieję, ale ja przynajmniej nie feruję wyroków na podstawie jakiś sygnalistek kontrolii umysłu :facepalm:  święcie w to wierząc :D 

Właśnie z tego powodu - że nie łykam wszystkiego co mi się powie a staram się samemu potwierdzić u źródła. Pamiętaj - każdy kij ma dwa końce :D


 

Jasne, morał z bajki jest taki, że każdy ma własne zdanie i należy je szanować. Tym bardziej, że kolega w zasadzie wcale nie powiedział, że w to wierzy, ba, nawet ja nie powiedziałem, że wierzę, ale to tak w nawiasie, pozdrawiam :) 


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pikal napisał:

Jasne, morał z bajki jest taki, że każdy ma własne zdanie i należy je szanować. Tym bardziej, że kolega w zasadzie wcale nie powiedział, że w to wierzy, ba, nawet ja nie powiedziałem, że wierzę, ale to tak w nawiasie, pozdrawiam :) 

Pozwól, ze zacytuję:

W dniu 13.03.2020 o 08:02, =Fresz= napisał:

To że jest to broń biologiczna to już wiadomo. Babke źle się słucha ale warto posłuchać

Stąd i moja reakcja na sygnalistkę kontroli umysłu. Zresztą - nie widzę przeszkód by ktoś się ze mnie śmiał za to, że nie wierzę w to co bełkocze pani Pawela w zasadzie od lat ;)
Jako przeciwwagę:
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,koronawirus-uciekl-z-laboratorium--naukowcy-obalaja-ten-mit,artykul,42033475.html

I trochę bardziej naukowo:

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/22221751.2020.1738279

a tak na serio - ktoś może pokazać które laboratoria potwierdzają to co Pani Pawela głosi ? :)

 

 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, VDR napisał:

a tak na serio - ktoś może pokazać które laboratoria potwierdzają to co Pani Pawela głosi ?

Lepiej nie proś bo jeszcze ktoś zacznie udowadniać  . 

A , No są i będą ludzie podatni na totalne bzdury , Jest to spowodowane sposobem uwiarygodniania informacji przez nasz mózg . Ktoś kto ma choćby z powodu np : trybu życia   , słabe zrozumienie świata i nie ma czym sensownym zająć mózgu  potrafi przyjąć bzdury jako prawdę bo wystarczyło mu że w całym "opowiadanu"trafi na coś o czym pomyślał . owładnie go euforia że jest nie byle kim i zacznie łykać resztę jak miś miodek .

PS: Choćby po takich tytułach " Koronawirus a choroba mikrofalowa - Ewa Pawela "  , tą panią skierował bym na przymusowe leczenie i dodał że jak będzie siać panikę to do pierdla marsz . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że ta pani trochę za bardzo popłynęła, co wiązać się może z  rozprzestrzenianiem paniki... no ale cóż, taki mamy klimat, niestety nie łamie W ten sposób prawa... no chyba, że ktoś ją pociągnie do odpowiedzialności za pomówienia, to już inna sprawa.

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani popłynęła bo z powodu korony oglądalność  takich tematów gigantycznie wzrosła i trochę przytuli z youtube .
Ale nic to , Wróćmy może na spokojnie do tematu   .

PS: zadbajcie o swoje panie , mniej jeść i dużo ruchu :D . Bo 
1584311796_q0t3cq_600.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym drugim linku, który wrzuciłem rozprawili się poniekąd z twierdzeniami dr.  James Lyons-Weiler  na którego się ów Pani powołuje. Choć, żebym wierzył w ten artykuł tak w 100% ?  Niestety odpowiedzialność za wirusa jest świetnym propagandowo tematem. Wirus zaczął swoją podróż po świecie z Wuhan gdzie jest laboratorium badające patogeny. Mitów powstało wiele, Chiny zaczęły dostawać po d*pie. Bardzo szybko zaczęto pisać w przeciwwadze, że to wirus "wyprodukowany" w USA :D   Przodują w tym Chiny i ....Rosja ;)  

Naprawdę nie trzeba tęgiego umysłu, żeby zrozumięc, że nawet jeśli wirus powstał w naturze i nikt do niego przyłożył ręki to mocarstwa wykorzystają go by uderzyć w konkurenta.   Stanom na rękę jest twierdzenie, że to broń biologiczna Chin, Chinom i Rosji - że to broń biologiczna USA. I wcale się nie dziwię ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz  wszystkie poj****e stronki nabijają sobie widownie  . 
Fresz jak będziesz to oglądał zamiast mózgu będziesz miał papkę . 

PS: Nie wiedziałem że  " poj...e  " w  dodatku odnośnie strony internetowej  to przekleństwo   :o :rolleyes:

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SU1 napisał:

Fresz jak będziesz to oglądał zamiast mózgu będziesz miał papkę

O tych świetlówkach, ze niby lepsze niż led, to też freszasty ciągle jakies filmiki z yt wrzucał... To wszystko zaczyna mieć sens:-)

A tak na poważnie. Osobiście uważam, że taki szary żuczek jak ja ma absolutnie zerowe szanse na weryfikację różnych teorii spiskowych. Bo jak ktoś może wyprodukować wirusa, to pewnie też jest w stanie siać rożne fałszywe informacje w necie i mediach... Więc jak odróżnić prawdziwe sensacje od tych zmyślonych lub celowo zmanipulowanych? A skoro nie jestem w stanie poznać prawdy, to wolę przyjąć wariant przyjemniejszy dla mojej psychiki, czyli że spisków nie ma. Ok, mogę być w błędzie, ale co to zmieni? Co zmieni fakt, że ja, mały żuczek przejrzę niecne plany doktora who? No poza wpędzeniem mnie z schizofrenię

A tak jeszcze bardziej poważnie. Cóż, jak większość śledzę statystyki, staram się nie ekscytować liczbą zakażonych, a raczej współczuć z powodu liczby zgonów. Ale też sporo myślę i taka refleksja mnie nachodzi, że w całym tym zamieszaniu i pogoni za papierem toaletowym jednam ludzie (przynajmniej w Polsce) stali się bardziej życzliwi. W życiu nie usłyszałem tylu życzeń zdrowia od obcych osób co ostatnio. Prywatne firmy ("burżuje i krwiopijcy";-) na dużą skalę wysyłają ludzi na pracę zdalną, bez marudzenia przyjmują rożne zwolnienia, urlopy itd... Można by pomyśleć, że jakoś tak trochę lepsi się staliśmy wszyscy. I powiem Wam, że w takich momentach jakoś tam dumny jestem z tego kraju i bycia Polakiem, wbrew tym wszystkim opowiadającym o "januszowaniu" i "polskiej mentalności". Swoje w d. dostaliśmy i łatwo nam nie było, ale jak trzeba, to potrafimy. Ot taki przykład, na antenie radiowej kierowca tira stojący w wielokilometrowym korku na granicy dziękował okolicznym mieszkańcom za dostarczanie wody kierowcom. Także, jakoś to będzie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz  wszystkie poj****e stronki nabijają sobie widownie  . 
Fresz jak będziesz to oglądał zamiast mózgu będziesz miał papkę . 

PS: Nie wiedziałem że  " poj...e  " w  dodatku odnośnie strony internetowej  to przekleństwo   [emoji33] :rolleyes:
Ja przez chwilę widziałem to słowo w pełnej krasie, a do całej reszty mam duży dystans ;) a Wy się nakręcacie.

@Słony leszcz nasz kraj słynie z tego że się w trudnych sytuacjach jednoczy i sobie pomaga. Nawet przeciwnicy Owsiaka wyciągają do niego w tym ciężkim momencie rękę i mówią "wszystkie ręce na pokład". Duże firmy chcą pomóc jak np 4f chcą szyć maseczki i ubrania dla szpitali, Agata meble chce bańkę przeznaczyć na pomoc, dużo firm transportowych chce dowozić potrzebne produkty potrzebującym, sąsiedzi chcą seniorom przynosić zakupy, pizzerie robią pizze personelowi szpitala za free. No i co najważniejsze ludzie słuchają i siedzą w domu. Im szybciej społeczność się dostosuje i będzie siedzieć w domach tym szybciej zgasimy wirusa.
Polak mądry po szkodzie ale granice powinny być dużo szybciej zamknięte.

Będzie dobrze ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, =Fresz= napisał:

nasz kraj słynie z tego że się w trudnych sytuacjach jednoczy i sobie pomaga

I o to właśnie chodzi:-) Nie daliśmy się Turkom, Niemcom, Ruskim, to i z chińskim wirusem damy sobie radę. Co do ruchu w czasie kwarantanny, to jest jeden świetny sposób na zużycie kalorii:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Niestety w zjednocczenie raczej nie wierzę. swoją drogą  biologicznie to zupełnie nie ma znaczenia czy to bron biologiczna czy powstał naturalnie.     No chyba,że zrobiły go dzieci do 10 roku życia aby zabić swoich dziadków i nie chodzić do szkoły.

 Wszędzie  za to widzę braki w edukacji biologii.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla ciekawskich

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0819-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwykły, prosty człowiek, z natury nieufny, choć czasem trace czujność i też coś lykne jak ten pelikan.

Kiedy tylko usłyszałam o tym wirusie, że się pojawił i że w pobliżu targu jest laboratorium, to od razu zapaliła mi się lampka, że coś jest może na rzeczy. Przedziwny przypadek, ze wirus wybrał sobie akurat taką, a nie inną lokalizację i od razu zaświeciło mi się też pytanie, czy ta zupka z nietoperza to coś nowego w diecie Chińczyków? 

Jeden z artykułów obalających majstrowanie przy wirusie przeczytalam, odlozylam w głowie na bok. Nie wiem, czy i jak można sprawdzić, czy wirus jest "majstrowany", czy nie. Ale jeśli faktycznie da się to sprawdzić, to majstrujacy nie byłby tak durny, żeby zostawiać na wirusie odciski palców. 

Tak sobie załóżmy, że to jednak nie w 100 % sprawa przypadku i samej natury.

Może da się nie majstrować, tylko zapewnić w laboratorium właściwe warunki, aby wirus sam sobie zmutowal w sposób, jaki i jemu i nam się spodoba?

Moze lepiej by było podejsc do tematu z pytaniem kto i jaki motyw mógłby mieć, aby podrzucić takiego wirusa, który nie morduje ludzi, ale ma ogromny potencjał rozprzestrzeniania sie? Dlaczego zakłada się, że hipotetyczny interesariusz musiałby chcieć zabijać ludzi? Może nie o ludzkie kosci chodziło, tylko o coś innego? Podobno, jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o hajs, a z trupów to raczej hajsu nie ma. 

To są tylko takie luźne moje rozważania, za które nie dam sobie niczego ogolić. Nie słucham teorii spiskowych, ale też i w takie niesamowite przypadki nie chce mi się wierzyć. 

Wierzę tylko, ze tym światem rządzi pieniądz/chęć władzy nad światem, przez jakieś chore jednostki. Już takich bylo wielu w historii, są teraz i będą się rodzić kolejni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wrzuciłbym filmik ale napiszą znowu to samo ;) trzymajcie się zdrowo bo będzie to zdrowie niedługo potrzebne. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia ale to nadal za mało. Powinni tak jak teraz we Włoszech zamknąć wszystkich w domach i postawić policję i wojsko. Wraca do Polski z akcji #lotdodomu z całego świata sporo naszych którzy dadzą kolejną dawkę epidemii. Nikt ich nie kontroluje. A codziennie z Włochami mam kontakt na messenger i wiem co tam się dzieje i żałują tego jak to się rozwinęło. U nas dzieje się to aktualnie...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam orędzie prezydenta i nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać, czy może zwymiotować.

Niecałe 400 osob oficjalnie zakażonych, a już od 2 tygodni społeczeństwo musi dokarmiać lekarzy, fryzjerzy oddają zapasy rekawiczek, panie krawcowe zrzeszają się i dobrowolnie szyją maseczki, Owsiak nerwowo szuka respiratorów, Orlen zasuwa płyny do dezynfekcji. Poprzednia firma, która zaopatrywała dotąd służbę zdrowia w płyny dezynfekcyjne bije na alarm, że kończy się im metanol i izopropanol i znikąd pomocy, bo musieliby kupić na rynku i płacić ogromna akcyzę. 

Wdrażana jest aplikacja do kontroli osób na kwarantannie, bo policja nie wyrabia ich sprawdzać. Cos mi tu nie gra. Dlaczego służba zdrowia już wymięka przy tak małej oficjalnej skali zarażonych? Codziennie jest bardzo mało nowych przypadków, po kilkanaście czy dwadzieścia kilka. 

Przy zwykłej grypie co roku jest pewnie dużo więcej chorych, więc gdzie jest prawda?? Kogo Ci lekarze w całej Polsce tak intensywnie leczą, że zabrakło wszystkich podstawowych środków ochrony osobistej i nie mają nawet kiedy zjeść, boją się nawet wracać do domu?

Laboratoria podobno bokami robią, testy idą hurtowo, a wciąż nadal niecałe 400 potwierdzonych przypadkow łącznie, od pacjenta zero. Część z tych przypadkow zapewne nie wymaga hospitalizacji, jedni dopiero zaczynają, inni już zdrowieją i siedzą na kwarantannie domowej, więc o co tu chodzi? Dlaczego przy tak małej skali nie wydala służba zdrowia? 

 

 

Edit: poprawka, na ten moment 425 potwierdzonych przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze ile osób jest w szpitalu i ile na kwarantannie i teraz jak połowa z tych ludzi miałaby trafić do szpitala to wtedy będzie problem żeby ich obsłużyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nik@ napisał:

Oglądałam orędzie prezydenta i nie wiedziałam, czy śmiać się, czy płakać, czy może zwymiotować.

Niecałe 400 osob oficjalnie zakażonych, a już od 2 tygodni społeczeństwo musi dokarmiać lekarzy, fryzjerzy oddają zapasy rekawiczek, panie krawcowe zrzeszają się i dobrowolnie szyją maseczki, Owsiak nerwowo szuka respiratorów, Orlen zasuwa płyny do dezynfekcji. Poprzednia firma, która zaopatrywała dotąd służbę zdrowia w płyny dezynfekcyjne bije na alarm, że kończy się im metanol i izopropanol i znikąd pomocy, bo musieliby kupić na rynku i płacić ogromna akcyzę. 

Wdrażana jest aplikacja do kontroli osób na kwarantannie, bo policja nie wyrabia ich sprawdzać. Cos mi tu nie gra. Dlaczego służba zdrowia już wymięka przy tak małej oficjalnej skali zarażonych? Codziennie jest bardzo mało nowych przypadków, po kilkanaście czy dwadzieścia kilka. 

Przy zwykłej grypie co roku jest pewnie dużo więcej chorych, więc gdzie jest prawda?? Kogo Ci lekarze w całej Polsce tak intensywnie leczą, że zabrakło wszystkich podstawowych środków ochrony osobistej i nie mają nawet kiedy zjeść, boją się nawet wracać do domu?

Laboratoria podobno bokami robią, testy idą hurtowo, a wciąż nadal niecałe 400 potwierdzonych przypadkow łącznie, od pacjenta zero. Część z tych przypadkow zapewne nie wymaga hospitalizacji, jedni dopiero zaczynają, inni już zdrowieją i siedzą na kwarantannie domowej, więc o co tu chodzi? Dlaczego przy tak małej skali nie wydala służba zdrowia? 

 

 

Edit: poprawka, na ten moment 425 potwierdzonych przypadków.

Tak czy inaczej kto by nie rządził to mamy zdrowo przej#@an€. Grunt ze wcześniej rząd wprowadził ograniczenia bo mielibyśmy drugie Niemcy... i za to im chwała. Przedłużanie ilości zachorowań w czasie to dobry pomysł według mnie, daje większe możliwości znalezienia sobie miejsca na odchorowanie. To od nas zależy nasza przyszłość, nie od polityki w tym momencie i tak powinno być, to obywatel ma być bezpieczny za wszelka cenę a gospodarka i tak dostanie po tyłku.

25 minut temu, Pikal napisał:

Dlaczego przy tak małej skali nie wydala służba zdrowia? 

 

Skąd to wiesz ? Ominęło mnie coś ? Czy to są dane tvnu ?

26 minut temu, Pikal napisał:

Niecałe 400 osob oficjalnie zakażonych, a już od 2 tygodni społeczeństwo musi dokarmiać lekarzy, fryzjerzy oddają zapasy rekawiczek, panie krawcowe zrzeszają się i dobrowolnie szyją maseczki, Owsiak nerwowo szuka respiratorów, Orlen zasuwa płyny do dezynfekcji. Poprzednia firma, która zaopatrywała dotąd służbę zdrowia w płyny dezynfekcyjne bije na alarm, że kończy się im metanol i izopropanol i znikąd pomocy, bo musieliby kupić na rynku i płacić ogromna akcyzę. 

Zapewne gromadzą zapasy bo na 425 przypadkach się nie skończy... a lepiej być przygotowanym jako służba zdrowia niż później obudzić się jak lekkoduszni Włosi czy Hiszpanie...

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pikal napisał:

 

Skąd to wiesz ? Ominęło mnie coś ? Czy to są dane tvnu ?

 

Nie, to tylko takie moje ogólne wrażenie, po tych wszystkich akcjach dokarmiania służb i innych inicjatywach społeczeństwa.

Można się tylko cieszyć, że ten wirus jest stosunkowo mało zabójczy i ludzi, którzy umierają nie liczymy w milionach. Mam nadzieję, że to będzie lekcja do odrobienia przez cały świat wspolnie, przygotowania spójnych procedur, zaplecza medycznego, gdy nadejdzie kiedyś jakaś nowa mutacja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ta epidemia zmieni świat i mam nadzieje ze ludzie znowu będą dla siebie lepsi. Zawsze gdy robi się lepiej, to coś się musi spieprzyć... i teraz zobacz co by było gdyby zabijał tak jak np. Ebola.... koniec świata? Przykre, że jesteśmy w tym przypadku niemal bezradni, jedynie co możemy zrobić to siedzieć w domach i czekać na rozwój wydarzeń. Aha... a Chinoli omijać z daleka, ja rozumiem że ludziom tam się nie przelewa, ale żeby wpierniczać wszystko co się rusza ?

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.