Skocz do zawartości
gracjan87

Padły ryby, kiedy mogę wprowadzić nowe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety moje 2 błazenki padły.. ogólnie nie wiem do końca co im było ale 1wszy od początku nie jadł i miał objawy jak przy pasożytach (padł po kilku dniach) a 2gi padł przed chwilą (był w baniaku ok 1  mc) ogólnie już było z nim lepiej a dziś dostał białych kropek i zgon. Tego 2giego leczyłem Preis Coly i nawet mu się poprawiło poznikały ranki z pyszczka i kropki białe z płetw ale tak jak już napisałem ryb już nie ma. Jak to coś pomoże to wcześniej zdiagnozowaliśmy u tego 2giego najprawdopodobniej  Limfocystoze

 

a tak było jeszcze kilka dni temu..

 

Moje pytanie brzmi co muszę zrobić (żeby nie robić restartu) i po jakim czasie mogę wprowadzić do baniaka nowe rybki, żeby ryzyko zarażenia było jak najmniejsze ?

W baniaku mam kilka korali 5 ślimaków turbo 2 te piaskowe i kraba pustelnika.

Jak to coś pomoże to mam przepływowy sterylizator uv ale podobno i tak jego moc gie może pomóc (3w, a baniak 54l brutto - ok 40 l netto)

Z góry dzięki za pomoc :(

pozdr

Edytowane przez gracjan87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim na nowo zdecydujesz się wprowadzić ryby musisz być absolutnie pewien tego dlaczego padły ci poprzednie. To co piszesz sugeruje obecność jakiegoś pasożyta. Ale to ty sam musisz wiedzieć najlepiej.

Po drugie zbiornik wygląda na bardzo młody i wręcz przed dojrzewaniem. Może się jednak mylę.

Jeśli tak, to na ryby jest za wcześnie.

NO3 na poziomie 20 nie jest niebezpieczne dla ryb, ale nie wiem jak wygląda NH3. A jeśli to taki młody zbiornik to może być wysokie.

Jeśli w akwarium sa pasożyty to w normalnych temperaturach mogą przetrwać nawet do 6 tygodni. Jeśli podniesiesz temperaturę do 29-30C to ten okres się skróci do dwóch - trzech tygodni.

W tym czasie wprowadzenie nowych ryb zresetuje tylko cykl rozwojowy pasozytow

 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. to czekam 6 tyg.. chyba ze jest jeszcze inny sposob procz restartu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do 28st możesz  podnieść  bezpiecznie , i przydałaby się lampa UV 11-18w

Jeszcze jedna sprawa NH3 lubi wracać w młodym zbiorniku, tak jak pisze Bartek, trzeba to kontrolować często.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beti napisał:

Myślę że do 28st możesz  podnieść  bezpiecznie , i przydałaby się lampa UV 11-18w

Jeszcze jedna sprawa NH3 lubi wracać w młodym zbiorniku, tak jak pisze Bartek, trzeba to kontrolować często.

Testy juz zamowione, wstyd przyznac ale nh3 nje sprawdzalem jeszcze.. :( podnioslem do 27 stopni, a co do lampy to wiem ale nie mam jak jej zamontowac.. jakbym mial kubelek to bym dal taka lampe w wezyk.. no nic jakos trzeba sie wszystkiego nauczyc od razu pieknie nie bedzie. Dzieki za odpowiedzi :) fajnie nie byc samemu z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz robić restart, poczekaj tak jak piszesz,blazenki które miałeś pochodziły z naszej hodowli,podejrzewam  że młody zbiornik  im zaszkodził 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh myslelem ze to juz a wyszlo jak zawsze pospieszylem sie.. dzieki teraz sobie poczekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 29-30 stopni możesz podniesc temperaturę. Nie więcej.

Koralom nic nie będzie. Gwarantuje. Jak masz obawy to podnieś do 29 albo do 28

Każda wyższa temperatura niż 26 przyspiesza cykl rozwojowy ospy (zakładam za masz Cryptocarion irritans)

 

Przez wiele lat miałem akwarium na poddaszu gdzie latem z trudem utrzymywałem temperatury poniżej 30C.

Mój rekord to 12h z temperaturą 34C.

Nie polecam bo to oczywiście jest ogromny stres dla korali.

29C nie będzie problemu. 

Wiele razy nurkowałem na rafach gdzie temperatura wody była 30C.

Oczywiście nie jest to absolutnie wymagany zabieg ale po prostu skraca czas oczekiwania.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.