Skocz do zawartości
afgi

czujnik optyczny do kore 5th nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

chciałbym sie Was podpytać, czy macie rownież problem z czujnikiem optycznym do dolewki do Sentry lub Kore 5th (to ten sam). Ja uzywam to z Kore 5th i zepsuł mi się po raz drugi w przeciągu 1.5 roku. System na kore 5th mam zaktualizowany, zrobilem wszystkie rebooty, itp. Dodatkowo sprawdziłem to także z sama dolewką Sentry i nic. Nie wiem z czego to może wynikać. Sam czujnik nie jest tani, kosztuje ponad 200 zl i teraz jak mamkupowac to raz na kilka mniesięcy, to troche lipa. Wątpie, żeby to był problem częsty, ale może ktoś z Was się z tym spotkał, może ja coś pominąłem i jednak nie trzeba bedzie kupowac nowego czujnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisz na serwis. Jeśli core 5th jest na gwarancji to ci wyślą. wyślij kod kreskowy to sprawdzą datę produkcji.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dolewce Sentry Ato uszkodził się 3 razy, raz "na zwarcie" i nie chciał się wyłączyć, cały czas dolewał. Drugi raz "na rozwarcie" i nie chciał załączać dolewki, trzeci raz podobnie jak za pierwszym. Każda awaria prawie idealnie co 6 miesięcy.

Serwis w pierwszym i drugim przypadku wysłał mi nowy czujnik expresowo. Za trzecim razem wymienili całą dolewkę i narazie mam spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katani napisał:

pisz na serwis. Jeśli core 5th jest na gwarancji to ci wyślą. wyślij kod kreskowy to sprawdzą datę produkcji.

oczywście pisałem na serwis, ale czujnik był kupiony z dolewką 2.5 roku temu. 

1.5 roku temu kupiłem Kore 5th i tam go przenioslem, po kilku mies. padł czujnik - ale był na gwarancji jeszcze, więc go wymienili w ramach gwarancji. Teraz ponownie się zepsuł, pomagał restart czujnika, ale teraz już padł na dobre 

4 godziny temu, Coltrane napisał:

hej, a wiesz jak to przerobić na końcówkę, która bedzie pasowac?

Edytowane przez afgi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, afgi napisał:

hej, a wiesz jak to przerobić na końcówkę, która bedzie pasowac?

rozebrać starą (bo i tak zepsute)  i zobaczyć jak jest połączone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, silvia napisał:

rozebrać starą (bo i tak zepsute)  i zobaczyć jak jest połączone ?

Ale to jest koncowka jak do sluchawek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się co zrobić z dolewka ATO. Czujnik padł jeszcze na gwarancji. A nowy kosztuje 250 PLN. Widziałem że można kupić dużo taniej, ale nie wiem czy ATO tego nie wklejał w plekse.

W dniu 18.03.2020 o 19:48, silvia napisał:

rozebrać starą (bo i tak zepsute)  i zobaczyć jak jest połączone ?

Obecnie czujnik nie pracuje, ale używam go jako pompka przy podmianach i do ręcznego uzupełniania wody raz na dobę. Jak odłączę czujnik czy pokombinuje to go całkowicie zniszczę i zostanę choćby bez takiej możliwości używania ATO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, Bartolomeo84 napisał:

 używam go jako pompka przy podmianach i do ręcznego uzupełniania wody raz na dobę.

Jak odłączę czujnik czy pokombinuje to go całkowicie zniszczę i zostanę choćby bez takiej możliwości używania ATO

wodę możesz uzupełnić butelką / wiaderkiem

wystarczy zewrzeć lub rozewrzeć kabelki : sygnał / brak sygnału

i podłączyć nową wtyczkę w .. godzinę/dwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, silvia napisał:

wodę możesz uzupełnić butelką / wiaderkiem

wystarczy zewrzeć lub rozewrzeć kabelki : sygnał / brak sygnału

i podłączyć nową wtyczkę w .. godzinę/dwie ?

Jeszcze więcej kwarantanny to pewnie się zmuszę:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie dolewki ATO z PS z czujnikami optycznymi. 

Jedna dłużej używana(po gwarancji) ma także problem z czujnikiem.

Dzwoniłem do PS tel. 587781717 do Tomasza z zapytaniem co z tym zrobić?

"odesłać do PS a oni po zweryfikowaniu-czy to wadliwa partia odeślą cały nowy czujnik wraz z dedykowanym akrylowym uchwytem"

Szukając tej części w internecie znalazłem łudząco podobny u majfrenda.

Polecam zerknąć na sposób montażu czujnika-diamencik w wodzie, reszta(przewód) nie może mieć styczności z solanką.

Myślę że to główny powód przedwczesnej degradacji czujnika.

Tu można zobaczyć o co chodzi https://reef-poznan.pl/pacific-sun-optical-sensor-do-kore-5th-czujnik-optyczny-p-1361.html

Podobnie osadzony jest czujnik w innych automatycznych dolewkach np. firmy Tunze- moja 5017 pracuje bez przerwy od kilku lat.

H2ab6caffa5864fb190d588f3313113e25.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Ma ktoś stary czujnik żeby zobaczyć jak jest wtyczka podłączona? 

Mi już dwa czujniki padły i więcej nie kupię tylko sam zbuduję. 

 

Dziękuję

 


160x50x60, 75W LED + 216W T5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że miałem samo Kore7, postanowiłem rozbudować o dolewkę. 
Szkoda kasy na oryginalny czujnik więc poszedł: Optyczny czujnik poziomu FS-IR22
Nie ufam PS więc dodałem w szereg: Czujnik poziomu cieczy pływakowy CAT/011 (na żółtym kablu)
Schemat połączenia i jak to wygląda poniżej. Sprawdzone, działa idealnie.
Sorki, że odkopuje, ale może komuś się przyda 

czujnik do PS z allegro.jpg

IMG_20240128_160918.jpg

Edytowane przez Tarczel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.