Skocz do zawartości
boo12

cyjano dino okrzemki ? brak pomysłów

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadło mnie coś.......

Walczę z tym już kilka miesięcy raz lepiej raz gorzej, ale ciągle źle i nie wiem od czego to jest uzależnione.

Parametry

zasolenie 35 ppt (sprawdzane lunetka, kalibrowana co jakiś czas na płynia ati referenz)

kh ca mg pomiędzy podmianami utrzymuje się na poziomie soli af reef salt (podmiany co dwa tygodnie) nie mam sps-ów

Co tydzień bakterie microbelift śmierdziele zgodnie z zaleceniami + 2 kropelki af pro f + 2 krople jodu

Z obsadą nie będę się rozpisywał karmię 2 kostki mrożonek dziennie żarcie znika na pniu, nawet jeśli coś zostanie to jest filtr automatyczny + odpieniacz

Po4 (Milwaukee) 0,04 do 0,10 

no3 salifert się nie zabarwia

w sumpie: 

sera silicate

węgiel

jakiś czas był absorber metali ciężkich bo miałem przekroczony Sn wg icp

Co próbowałem:

Zaciemnienie 24h

terapia dino x

terapia cheamiclean

terapia red slime remover

robiłem test na okrzemki również brak (ro i akwarium)

 

 

 

 

 

 

Zdjecie4434c226b4534b6e824da808866ee3d1.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz u mnie w topicu jak się pozbyłem. 

Trwało to 3 tygodnie a była masakra :)

Bakterie i to kilka rożnych lałem w ilościach 10x większych niż zalecane ;)

Dodam jeszcze bo u siebie nie napisałem, że prawie odessalem cały piasek z frontu więc uzupełniłem nowym (mimo, że chciałem się go pozbyć) i piasek zaszczepiłem mixem bakterii (strzykawka i w piach). 

Polecam też artykuły Testera na reefhub bo wszystko się odbyło zgodnie z nimi i efekty również hehe

Tu widać jak to wyglądało po kilku h od całkowitego czyszczenia skały szczoteczką do zębów i dmuchania pipety... 

 

 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% że zdjęcia nie umiem powiedzieć ale wygląda na Amphidinium jedno z trudniejszych do usunięcia dinoflagellate ale jednocześnie najmniej niebezpieczne.

Zobacz ostatni tekst na reefhubie - w całości poświęcony jest właśnie dino


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tester napisał:

Na 100% że zdjęcia nie umiem powiedzieć ale wygda na Amphidinium jedno z trudniejszych do usunięcia dinoflagellate ale jednocześnie najmniej niebezpieczne.

dzięki poczytam, jeśli pomoże to kolor 1:1 aparat akwarium, światło biała świetlówka

Przejrzałem na szybko gluta zero bąbli zero podbije kh zobaczymy co będzie i tak planowałem jakieś spsy to będzie powód żeby proszki kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak świecisz? Jaka lampa, jaka moc, jakie ustawienia, ile czasu świecenia? U mnie dino wyskoczyło, kiedy zamontowałem nową lampę i ustawiłem zbyt długi okres świecenia (bardzo mi się nowe światełko podobało:-). Po ustawieniu normalniejszych czasów (8h pełnej mocy plus po 2,5h niebieskich świtów i zmierzchów) dino samo odeszło. Nic nie lałem poza normalnymi dawkami bakterii (żadnej wody utlenionej czy innej chemii), nie stosowałem adsorberów czy węgla, nie podbijałem nutrientów ani nie "brudziłem" celowo wody. Przedmuchiwałem tylko skałę i korale, w kaskadzie miałem watę (stale mam). Nie robiłem też żadnego zaciemnienia, po prostu skorygowałem ustawienia lampy i akwarium samo wróciło do równowagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampę zmieniłem to prawda ale problem zaczął się wcześniej teraz mam rsx r5 150 świece w max 75% i 2h 2x39t5 więc generalnie mniej niż poprzednie 8x39 światło od 11-21 11-14 rozświetla 14-18 stały max 18-21 wygaszamy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znika w nocy do prawie na pewno Amphidinium

Nie szalej że zmiana parametrów. Trzymaj jest niezmienne bo to stabilizuje zbiornik

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Tester napisał:

Nie szalej że zmiana parametrów. Trzymaj jest niezmienne bo to stabilizuje zbiornik

tylko, że takie parametry mam odkąd pamiętam a to badziewie ma się całkiem dobrze od 2 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra 2 dzień leci woda utleniona zmian na oko niestety nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie nie masz ceramiki tylko węgiel i silicate? Jak z pompami? Wszystko dobrze bujają? Ja bym zwiększył biologie, lał bakterie + pożywke. A tak ogólnie to jaki masz ocean? Jaka obsada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.