Skocz do zawartości
sumka33

924L w Gliwicach ciasne ale własne reaktywacja...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

i jeszcze raz w podobnym do poprzedniego epizodu historia zatoczyła koło... tak więc może ponownie w starym stylu: nie ma jeszcze na czym oka zawiesić ale powoli nasza kostka zaczyna coś sobą prezentować a i ja zdobyłem się na odwagę aby pokazać moje dzieło światu :). Początek wyglądał następująco:

IMG_20181103_110415.jpg

IMG_20181103_110430.jpg

Może to nie sam początek, bo zdjęć z przygotowania żelbetowych ustrojstw niestety nie robiliśmy ale tak nasze przenosiny do nowego szkiełko-domku się zaczęły...

IMG_20181115_213317.jpg

IMG_20181115_213330.jpg

Gdzieś tam na podłodze - małe drewniane pudełko - szalunek do piwnicy :)... Wreszcie będzie sump :)

IMG_20181124_172523.jpg

IMG_20190502_090537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej.

Stelaż na 4 kołkach jest do ściany przykręcony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo stelaż służył innym celom - stół barowy tudzież kawowo-jadalniany

IMG_20190502_090525.jpg

IMG_20190502_090558.jpg

3 minuty temu, elespero napisał:

Czekam na więcej.

Stelaż na 4 kołkach jest do ściany przykręcony?

Stoi na fundamencie :P a 4 pręty go tylko stabilizują żeby od ściany nie odjechał :)

Przesiadka na partyzanta... :) wszystko na głowie - narożnik na środku - a potem kolejny... Aż się dziwie że małżonka miała do nas (mnie i mojego hobby) tyle cierpliwości, a gdzie tu jeszcze dzieci.

IMG_20191007_112724.jpg

IMG_20190903_085819.jpg

IMG_20190903_085811.jpg

No i przesiadki czas nadszedł...

Zwierzaczki dostały new home... 

IMG_20190912_100932.jpg

IMG_20190910_110509.jpg

Ciężko było z tąpnięciem parametrów - bałem się o resztkę seriatopory czy to przeżyje.

IMG_20190912_100323.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super, ale nie powiem, co widzę oczami wyobraźni, patrząc na to prawie lewitujące akwarium...

Jak się skończy korona, to chętnie bym się wprosiła na rzut okiem ;)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nik@ napisał:

Wygląda super, ale nie powiem, co widzę oczami wyobraźni, patrząc na to prawie lewitujące akwarium...

Jak się skończy korona, to chętnie bym się wprosiła na rzut okiem ;)

Korona już jest... :) nie zdążyłem jeszcze wszystkiego na komputer zrzucić :)

 

IMG_20191007_113157.jpg

IMG_20191007_113247.jpg

IMG_20191007_113214.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki do korony :P

IMG_20191228_191715.jpg

2 minuty temu, chwialek napisał:

odważny projekt... ten profil to wytrzyma ?

Brat liczył - a ja zufałem... i jaki kazał taki zakupiłem i dałem do spawania :P

Bardzo żonie przeszkadzała hydraulika - mi również, bo sumpa w piwnicy jeszcze nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sumka33 napisał:

Korona już jest... :) nie zdążyłem jeszcze wszystkiego na komputer zrzucić :)

 

O koronawirusie napisałam pieszczotliwie "korona" :D

Wyglada to super, kabelki pewnie będą zamaskowane. Ale ja nie wiem, czy potrafiłbym spokojnie spać...

Jakie wymiary ma zbiornik i co tam świeci? Chinka?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik główny 160x76x76. Nad zbiornikiem wisi autorsko przelutowany dawca chiński na ledach EPISTAR i EPILED. W sumie przelutowałem tam jakieś 70 ledów - pozostałe uznałem za poprawne i zostawiłem w oryginale. Chcemy jeszcze dołożyć po 54W po obu stronach lampy.

IMG_20200315_125723.jpg

IMG_20200309_115742.jpg

IMG_20200309_115745.jpg

 

A na dzień dzisiejszy szkiełko wygląda tak:

IMG_20200315_130638 (1).jpg

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na to co w środku, sama koncepcja jakoś nie w moich klimatach, jak już robiłbym wiszące to na grubszych profilach stelaż dołem zalany w wylewce na równo z długością akwa a góra część ściągnięta nierdzewnymi gwint-sztangami przez górne profile do ściany, żeby nie robić tych górnych podwiesi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie strasznie jeszcze dużo roboty zostało - dekielek na hydraulikę, która leci do piwnicy, ustabilizować zbiornik po przesiadce , sump w piwnicy zagospodarować i parę innych rzeczy...

26 minut temu, boo12 napisał:

No to czekamy na to co w środku, sama koncepcja jakoś nie w moich klimatach, jak już robiłbym wiszące to na grubszych profilach stelaż dołem zalany w wylewce na równo z długością akwa a góra część ściągnięta nierdzewnymi gwint-sztangami przez górne profile do ściany, żeby nie robić tych górnych podwiesi 

Masz na myśli dwa pręty które podtrzymują wiszącą część akwarium?

IMG_20200315_125700.jpg

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już gdzieś coś podobnego widziałem ;) bardzo ładnie u Ciebie.



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz dam zdjęcie swoich wypocin jakbym to widział ściana zewnętrzna nośna z tego co widzę

Fot483b80abfe0e88f0d832583c29bbcb8d.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, =Fresz= napisał:

Już gdzieś coś podobnego widziałem ;) bardzo ładnie u Ciebie.
 

 


Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

 

To był dawca pomysłu :)... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój dawca pomysłu to było pierwsze, co przyszło mi do głowy, kiedy zobaczyłam pierwsze fotki, bo też widziałam wcześniej ten wiszacy zbiornik. No ale napisałeś, że z początku miał być to stolik barowo-kawiarniany czy jakoś tak. Trochę dziwne mi się wydawało takie konkretne uzbrojenie na zwykly stolik kuchenno-cokolwiek:)

Co wrzucasz nowe zdjęcie, to bardziej się zakochuje w tym projekcie, kabelki już pochowane, wygląda to obłędnie :)Jesli to rypnie, to brat będzie w tarapatach ;)

Bardzo kibicuje projektom na "miękko-lpsowo", w których się buja, faluje, pulsuje. Nie wiem, jaka obsadę planujesz docelowo, ale nawet patyki zaakceptuje.

Całość pieknie się komponuje z pomieszczeniem, ja w bloku niestety nie mam takich możliwości. 

Oby po przesiadce chorób nie było, trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam fantazje ale kompletnie nie rozumiem takich projektów:

- odstaje coś od ściany na pół pomieszczenia i trzeba uważać żeby nie przyłożyć głowa (dzieciaki), dorosły jak coś niesie - jest próba oddzielenia kuchni vs salon/pokój

- pod akwarium prześwit, może jest jakiś pomysł na jego zagospodarowanie ale na chwile obecna jest „łyso”

Grunt ze Tobie sie podoba :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, boo12 napisał:

zaraz dam zdjęcie swoich wypocin jakbym to widział ściana zewnętrzna nośna z tego co widzę

Fot483b80abfe0e88f0d832583c29bbcb8d.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Również bardzo ciekawe rozwiązanie... Pewnie robiłoby jeszcze lepsze wrażenie. Niestety w takich rozwiązaniach wszystko musi być uwzględnione już na etapie projektowym - nasz kierownik budowy przykładowo nie pozwolił na zastosowanie gotowych złożonych 4 obok siebie belek teriva w stropie. Spowodowało to powstanie mało estetycznego gzymsu belki żelbetowej nad akwarium... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sumka33

A masz gdzieś zdjęcie jak to było mocowane do sufitu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

A masz gdzieś zdjęcie jak to było mocowane do sufitu?

obstawiam stalowe kołki z gwintem zabijane jeśli tak to odważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sith114 napisał:

@sumka33

A masz gdzieś zdjęcie jak to było mocowane do sufitu? ;)

Pręty na których wisi stelaż przebijają strop na wylot a po drugiej stronie jest stalowa belka opasająca belkę żelbetową. Całość jest zalana w jastrychu na piętrze... 

Godzinę temu, dzym napisał:

Podziwiam fantazje ale kompletnie nie rozumiem takich projektów:

- odstaje coś od ściany na pół pomieszczenia i trzeba uważać żeby nie przyłożyć głowa (dzieciaki), dorosły jak coś niesie - jest próba oddzielenia kuchni vs salon/pokój

- pod akwarium prześwit, może jest jakiś pomysł na jego zagospodarowanie ale na chwile obecna jest „łyso”

Grunt ze Tobie sie podoba :)

Niestety jedynym przeciwieństwem takich projektów jest czas i fundusze, które trzeba przeznaczać na najważniejsze rzeczy a na hobby przeznaczać tylko pozostałą część. W efekcie wszystko się rozwleka w czasie... W projekcie nie ma lodówki na tle ściany za akwarium - będzie zabudowana w pierwszym słupie w kuchni a na tle  ściany ma być ogródek ziołowy, pod akwarium biały podświetlony kamień. Ale i tak ogromnie się cieszę że już tyle zrobiliśmy 

Godzinę temu, Nik@ napisał:

Ten Twój dawca pomysłu to było pierwsze, co przyszło mi do głowy, kiedy zobaczyłam pierwsze fotki, bo też widziałam wcześniej ten wiszacy zbiornik. No ale napisałeś, że z początku miał być to stolik barowo-kawiarniany czy jakoś tak. Trochę dziwne mi się wydawało takie konkretne uzbrojenie na zwykly stolik kuchenno-cokolwiek:)

Co wrzucasz nowe zdjęcie, to bardziej się zakochuje w tym projekcie, kabelki już pochowane, wygląda to obłędnie :)Jesli to rypnie, to brat będzie w tarapatach ;)

Bardzo kibicuje projektom na "miękko-lpsowo", w których się buja, faluje, pulsuje. Nie wiem, jaka obsadę planujesz docelowo, ale nawet patyki zaakceptuje.

Całość pieknie się komponuje z pomieszczeniem, ja w bloku niestety nie mam takich możliwości. 

Oby po przesiadce chorób nie było, trzymam kciuki.

Dziękuję... Też mam nadzieję że tąpnięcie parametrów i plagi nie będą tak dokuczliwe jak w poprzednim szkiełku. 

Obsada będzie mieszana z prostymi patykami - od początku jakoś przypadły nam do gustu monti i seriatopory... 

A po koronie serdecznie zapraszamy na kawke - pamiętam jeszcze jak twój projekt rozpoczynałaś... 

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten projekt  był to da mnie rozmach, ponad tona wylewki własnymi watlymi rączkami położona, potem jeszcze te płytki, które też sama kładłam.   Nie śmiej się, ale do dziś fug nie skończyłam, a to już ze dwa lata zeszły :)

Teraz mam w sumie 4 akwaria, 3 słone i jedno słodkie, a kręgosłup nie chce już współpracować i jakoś to wszystko się nie chce zamknąć.

Ale nie narzekam, jakiś się odnajduje w tym bałaganie ;) trzymam kciuki za Twoj projekt i jak po koronie będziesz miał chwilkę, to chętnie Was odwiedzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapytam , czy akwa. na takim podeście jest stabilne?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Zapytam , czy akwa. na takim podeście jest stabilne?

Pozdrawiam

Też się o to początkowo obawiałem stąd 4 pręty gintowane wklejone na kotwie chemicznej w ścianie... Natomiast po napełnieniu zbiornika część przy ścianie pod obciążeniem prakticznie unieruchomiła wszystko tak że całość stoi jak wryte. 

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej szczegółów dodajesz tym ten projekt wydaje się fajniejszy... Pokażesz część techniczną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.