Skocz do zawartości
mem_phis

Reaktor vs balling - koszty i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

no to jedziemy dalej :P

z odgazowywaniem i refillem na razie nic się nie dowiedziałem.

Reaktor działa, akwarium jedzie na samym reaktorze, kontroluje go kore 7th i aktualnie jest ustawiony przeplyw na jakies 6.5%, KH się trzyma w okolicach 9 w akwarium. W weekend może posprawdzam PH odcieku, zawartość KH itp. Szkoda, że zużycie KH w akwarium miałem na tragicznym poziomie 200ml na dobę na ballingu, więc nie jestem w stanie potwierdzić, czy takie wcześniejsze 1200ml zapotrzebowania dobowego, spokojnie by ogarnął. Duża różnica jest taka, że od startu działał w przeciwieństwie do AC2 i nerwów z tym związanych.

A teraz ciąg dalszy przygody z moim AC2 :) paczka się szczęsliwie znalazła i dzisiaj do nas wróciła, żebyśmy mogli sobie zrobić protokół szkody i reklamację za połamanie go w transporcie (trwało to 3 tyg zanim go odzyskałem) - po czym otwieramy paczkę, a pęknięcią na reaktorze, zostały poklejone (co ciekawe nie wszystkie :)
i już po reklamacji..... Nie powiem, żebym się lekko nie zirytował.... Już poinformowałem PS, że w poniedziałek odsyłam to do nich, nie interesuje mnie jaki mają plan, ja poproszę z powrotem, całe, sprawne body..... zobaczymy co się wydarzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna czesc historii :)

Co do nowych reaktorów V3 - to podobno, nie ma aktualnie konieczności odgazowywania całości kolumny i można to robić rzadziej, stąd też proces odgazowywania odciąga tylko jakąś niewielką część gazów z kolumny. Co do refillu, to po przeslaniu filmiku jak to u mnie wyglada, stwierdzili, ze uszkodzona jest powloka dotykowa i wysla mi nowa pompe :)

Za to ciekawie się zrobilo z moim AC2. Dostalem informacje, ze mi go calego posklejali za darmo..... i nie widza mozliwosci odeslania mi calego body. Dziś już poszlo do nich ultimatum, ze albo to ogarna tak jak ma byc, albo niech odsylaja do mnie reaktor, ja odsylam do nich to co zakupilem i konczymy nasza wspolprace bo juz brak mi sil... zobaczymy czy stana na wysokosci zadania, czy juz nie dokoncze historii z praca nowego reaktora oraz KH Lab. Czlowiek by pomyslal ze jak wydal 10k na sprzet a firma dala d... ciala, to jakos zostanie po ludzku potraktowany, ale na razie to slabo wyglada....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mem_phis napisał:

Czlowiek by pomyslal ze jak wydal 10k na sprzet a firma dala d... ciala, to jakos zostanie po ludzku potraktowany, ale na razie to slabo wyglada....

Taka naiwność w tym wieku nie przystoi... :) Życzę Ci powodzenia. Przyda się.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec jeden z tematow powoli dobiega konca (pomyslnego) - zapewniono mnie ze zostanie odeslane do mnie nowe body i to w wersji V3. Fajnie, ze to sie udalo w koncu zalatwic, szkoda, ze wymagalo to takiego zachodu i stawiania sprawy na ostrzu noża....

za to może dokończę ten temat :) odnosnie mojego nowego AC 3 - to co tu duzo moge powiedziec, odkad go odpalilem dziala. Nic nie robie, do szafki nie zagladam nawet bo steruje nim kore. Oczywiscie monitoruje to kilka razy dziennie, ale to tak raczej dla pewnosci ze wszystko idzie zgodnie z planem. Nie dostalem jeszcze nowego kontrolera/pompy - żeby dokończyć testy sprzętu, ale na tą chwilę jest tak jak być powinno (i jak to sobie wymarzyłem) - działa, reguluje sie samo, parametry sa stale. Jako że pompa jest w szafce a reaktor stoi obok, to troche slychac mimo wszystko chlupanie lejacej sie wody, ale mam tam w glowie pare pomyslow jak to domowym sposobem poprawic, musze miec tylko chwile zeby sie za to zabrac...
Gdyby stał w zamkniętej szafce, to na pewno byłoby dużo ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.