Skocz do zawartości

Historia edycji

Leonkrwawy

Leonkrwawy

Witajcie.

Zbiornik kręci sie już 2 miesiące. Puki co zapowiada się dobrze. Glony rosną, ja sie mechanicznie usuwam pry podmiance, ale nie ma ich bardzo dużo.

Co tydzien robię już podmiany 5 litrów na soli sea salt, ale jak mi sie wiaderko skończy to odpalamy reef salt.

Parametry na dziś:

NO3 - 10

PO4 - 0

kH - 5,4 - ciągle bardzo nisko, czy to mogę podratować?

pH - 7,5

Zasolenie 35 ppt

temperatura 26 stopni.

 

Do zbiornika wczoraj trafiło sporo koralowcow dzięki zaprzyjaźnionemu koledze. 

Mam, kilka gatunków zoa, parazoantusy, papya, pseudogorgonia, pachyclavunania, ricordea oraz wpadły też ułamane przy podmianie kawałek milki, seriatopory oraz talerzówka. 

Niestety myśle że te trawde koralowce nie pożyją długo, ale bede starał się kH podnosić.

W akwarium mam juz ok 30 ślimaków- nassariusów, turbo i columbelle

Wczoraj zawitały również jeżowiec, mespilla globulus oraz krewetka apheus bellusus, niestety bez babki symbiotycznej.

 

Powoli tworzy się moja lampa DIY do tego zbiornika,  czykam ciągle na drivery LED.

Kilka zdjęć 

 

20200523-133032.jpg

20200523-133043.jpg

Leonkrwawy

Leonkrwawy

Witajcie.

Zbiornik kręci sie już 2 miesiące. Puki co zapowiada się dobrze. Glony rosną, ja sie mechanicznie usuwam pry podmiance, ale nie ma ich bardzo dużo.

Co tydzien robię już podmiany 5 litrów na soli sea salt, ale jak mi sie wiaderko skończy to odpalamy reef salt.

Parametry na dziś:

NO3 - 10

PO4 - 0

kH - 5,4 - ciągle bardzo nisko, czy to mogę podratować?

pH - 7,5

Zasolenie 35 ppt

temperatura 26 stopni.

 

Do zbiornika wczoraj trafiło sporo koralowcow dzięki zaprzyjaźnionemu koledze. 

Mam, kilka gatunków zoa, parazoantusy, papya, pseudogorgonia, pachyclavunania, ricordea oraz wpadły też ułamane przy podmianie kawałek milki, seriatopory oraz talerzówka. 

Niestety myśle że te trawde koralowce nie pożyją długo, ale bede starał się kH podnosić.

W akwarium mam juz ok 30 ślimaków- nassariusów, turbo i columbelle

Wczoraj zawitały również jeżowiec, mespilla globulus oraz krewetka apheus bellusus, niestety bez babki symbiotycznej.

 

Powoli tworzy się moja lampa DIY do tego zbiornika,  czykam ciągle na drivery LED.

Kilka zdjęć 

 

20200523-133032.jpg

20200523-133043.jpg

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.