Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Kostka 40x40x30 low cost - 45 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam ? Zwierzaki się przyjęły ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tej pory w zbiorniku wylądowały ślimaki columbella oraz wężowidła 

Mam szczepkę pachyclavunarii oraz 1 szt Rhodtisa.

W sobotę zrobiłem 5 litrów podmianki, jednakże kh nie podniosło się nawet o kawałek. Ale koralowcom zdecydowanie sie to spodbało.

 

Poszukuję akwarysty z okolic Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Raciborza, Jastrzębia Zdrój, Żor, kto nie za milion monet, jakieś szczepki na start. 

Jakies zoaski spp, diclosoma, pseudogorgonia. 

Podobnoż w erybce ma być dostawa 15 maja, ale mają to dopiero potwierdzić.

Kilka fotek

20200505-210916.jpg

20200505-210922.jpg

20200505-210937.jpg

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij tego grzybka z skały bo się później tego nie pozbędziesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Dareklisc napisał:

Ściągnij tego grzybka z skały bo się później tego nie pozbędziesz 

Tego to na 100% nie możesz wiedzieć,u jednych mnożą się jak szalone u innych nie,to samo tyczy się xeni czy briareum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dareklisc napisał:

Ściągnij tego grzybka z skały bo się później tego nie pozbędziesz 

Ten grzybek jest przyklejony do małej skałki, która jest przyklejona do głównej. Jak okaże sie że zaczyna szaleć wtedy odkleje i przeniose na piasek.

Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, grzegorz77 napisał:

Tego to na 100% nie możesz wiedzieć,u jednych mnożą się jak szalone u innych nie,to samo tyczy się xeni czy briareum.

Jasne , u niektórych ksenia niechce rosnąć ale to nie zmienia faktu że jak będzie miał szczęście czy tam pecha (zależy jak patrzeć) :) to się ani nie obejrzy a skala będzie cała w grzybach, znajomy tak załatwił sobie akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zbiornik kręci sie już 2 miesiące. Puki co zapowiada się dobrze. Glony rosną, ja sie mechanicznie usuwam pry podmiance, ale nie ma ich bardzo dużo.

Co tydzien robię już podmiany 5 litrów na soli sea salt, ale jak mi sie wiaderko skończy to odpalamy reef salt.

Parametry na dziś:

NO3 - 10

PO4 - 0

kH - 5,4 - ciągle bardzo nisko, czy to mogę podratować?

pH - 7,5

Zasolenie 35 ppt

temperatura 26 stopni.

 

Do zbiornika wczoraj trafiło sporo koralowcow dzięki zaprzyjaźnionemu koledze. 

Mam, kilka gatunków zoa, parazoantusy, papya, pseudogorgonia, pachyclavunania, ricordea oraz wpadły też ułamane przy podmianie kawałek milki, seriatopory oraz talerzówka. 

Niestety myśle że te trawde koralowce nie pożyją długo, ale bede starał się kH podnosić.

W akwarium mam juz ok 30 ślimaków- nassariusów, turbo i columbelle

Wczoraj zawitały również jeżowiec, mespilla globulus oraz krewetka apheus bellusus, niestety bez babki symbiotycznej.

 

Powoli tworzy się moja lampa DIY do tego zbiornika,  czykam ciągle na drivery LED.

Kilka zdjęć 

 

20200523-133032.jpg

20200523-133043.jpg

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny kolega;) Też by mi się taki przydał:)
Tylko czy ta skała nie jest za wysoko? Ledwo zoa tam postawiłeś i już prawie przy tafli. Ja u siebie ostatecznie po poradach innych spłaszczyłem konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad zoasami jest jeszcze dobre 8cm wody. Spokojnie sobie radza i nawet przy podmiance nie odkrywa ich.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Rozważam zmianę mojej obecnej soli Sea Salt od Aquaforest na coś lepszego.

Zastanawiam się pomiędzy Reef Salt od Aquaforest lub jak mi zasugerowano w koralove, bardzo dobrą Tropic Marin Pro - Reef.

Na moje 45 litrów solanki i podmianach 5litrów tygodniowo, 4 kg powinno na pół roku starczyć spokojnie.

Czy ktoś się wypowie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z solami jak z babami musi podpasowac Tobie a właściwie twojemu zbiornikowi. Z założenia nie ma złych soli tylko maja rożna zawartość makro i mikro przy danym zasoleniu. Ja tam prowadzę przykładowo na red sea ale może jak wiaderko zejdzie to będę próbował tropic marin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leonkrwawy napisał:

Tropic Marin

Używałem tej soli i byłem bardzo zadowolony. Obecnie stosuję All For Reef z ich stajni i jest spoko. Jednak zachęcony wieloma pozytywnymi  opiniami o solach Tropical  zdecydowałem się na tą bogadszą i muszę powidzieć, że jest super. Korale mega zadowolone, pięknie polupują i glonów zero. Jadę już z drugim wiaderkiem.

Godzinę temu, Leonkrwawy napisał:

Reef Salt od Aquafores

Próbowałem Ich poroduktów ale u mnie jakoś nie wypaliły, neistety. Dobrze, że pojawiła się linia Tropicala bo mogę wspierać polskiego producenta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, słyszałem że firma Tropical całkiem niezłe produkty do morszczyzny wprowadza. Skuszę się jednak na sól Tropical Marin.

A teraz czas na aktualizację...

Zbiornik funkcjonuje jak najbardziej. 

Niestety tak jak przewidziałem, tware koralowce poleciały. Ponadto 2 z 4 szczepek zoasów również przepadły, to samo z clavunaria papaya. 

Między innymi przyczyną ich zgonu jest jeżowiec, który brał każde szczepki na plecy. 

Następne będe musiał jakoś lepiej zabezpieczyć chyba.

W akwarium oprocz koralowców zawitały

- krewetka pistoletowa alpheus bellusus - która zrobiła sobie domek pod całą skałą

- babka symbiotyczne stogonobiobs nematoes, wspaniała radość była, bo zaraz po wpuszczeniu, połączyła się z babką kopiącą i ładnie sobie egzystowały, niestety po 2 dniach babce odbiło i wyskoczyła w nocy.  Muszę sprawić sobie jakąś siatkę na górę

- piżamka

Zmieniam sól na Tropic Marine reefsalt, oraz zacząłem lac raz na 2 dni krople vitality o aquaforest.

Kilka fotek

20200718-204253.jpg

20200718-204300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mija kolejny miesiąc i zbiornik ma się jak najbardziej dobrze.

Z nowości to do zbiornika wpadłu nowe koralowce. Jest Dunca, czerwona acanstrea oraz zielona fluo rocordea. Całość widać że dobrze się pompuje i rośnie.

Jeśli mowa o życiu, to niestety ale kilka godzin po napisaniu ostatniego posta, Krysia, bo tak nazywała się babka symbiotyczna, wyskoczyła i niestety znalazłem ją rano suchutką.

 

W kwestii prowadzenia zbiornika:

- zmieniłem sól na tropic marine pro reef salt

- co 3 dni dodaję 1 kroplę AF Vitality

- co 3 dni karmię koralę proszkiem reefroids - w małej ilości bez szaleństwa

- co 3 dni dodaję 1/4 kostki mrożonek dla piżamki i krewetki

- raz w tygodniu podmianka i wtedy lecą bakterie microbe lift special blend

 

Nad zbiornikiem pojawiła się lampa mojego wykonania o mocy 60 W. Sama prezencja zbiornika jest zdecydowanie na plus z nowym sprzętem.

Wrzucam kilka zdjęć:

20200804-164116.jpg

20200804-164146.jpg

20200804-164210.jpg

20200804-164234.jpg

20200804-212500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to na zdjeciach wyglada. Mam ja skreconą i powinno byc ok 40-45 W za dnia. 

Ciezko zroboc dobre zdjecia telefonem.

Swieca tu 6 diod bialych i 14 royal blue praktycznie wiec ten efekt fluo utrudnia telefonowi robote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zdrowo sie rozrasta. Dzisiaj wpafło kilka szczepek zoa.

Poprawiłem czułość iso w tel i od razu zdjęcia lepiej wyszły.

Zauważyłem bardzo dobre efekty stosowania soli Tropic Marine. 

Zmniejszyłem troche karmienia, bo duży osad zostawał na szybach. Jest zdcydowanie lepiej teraz.

Fotki:

20200822-183549.jpg

20200822-183601.jpg

20200822-183610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik funcjonuje i wszystko całkiem zdrowo sie rozwija.

Nadal pływa tylko piżamkna i krewetka pistoletowa ale powinno się to zaniedługo zmienić.

Pokrywa z siatką już powstała więc mam nadzieje że żadna rybka już nie wyskoczy.

Kilka zdjęć..

20200922-074233.jpg

20200922-074344.jpg

20200922-074658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze Leszek,ze korale ode mnie elegancko przyrastaja i wybarwiaja sie,to super,ktora sol Tropic marin stosujesz teraz? Ja jak wroce do Polski za iles tam miesiecy odpale 2 zbiorniki- jakies konkretne petardy-do De Jong Marinelife mam 100km obecnie.


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dlugo nic nie pisalem, ale zbiornik funkcjonuje dalej

Jednakze troche zmnia nastapilo.

Niestety na wieczna rafe odeszlo kilka rybek. Prawdopodobnie ze stresu ktory spowodowala pizamka chcąc sie zaprzyjaznic z innymi osobnikami.

Teraz plywaja:

- pizamka

- kretka postoletowa alpheus bellusus

- babka pistoletowa Amblyeleotris aurora

Zastanawiam sie nad wpuszczeniem pary blazenkow ale boje sie ze to za duzo do tak malego zbiornika

 

Zauwazylem juz od dawna ze w zbiorniku nastala konkretna stagnacja. Praktycznie nic sie nie rozrasta. A jak juz to baaardzo wolno.

Parametry jakie zmierzylem to

- no3 - 0-2

- po4 - 0

- kh 8.9

- ph 8

- temp 24.5

Dodaje 2 razy w tygodniu 1 krople vitality. Jak mi sie przypomnie to wrzuce reef roids

Podmiany staram sie robic co tydzien (5 litrow) na tropic marine 

Wydaje mi sie ze taka zmiana nastapila po zmianie lampy z swietlowek aquaela na lampe led wlasnej produkcji. Jest to mozliwe?

Jutro w dziennym swietle postaram sie wrzucic zdjecia.

Bede bardzo wdzieczny za rady.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno nie było akualizacji wiec wczucam raporcik.

Akwarium działa i kreci sie calkiem calkiem.

Od kilku tygodni zmagam sie z plagą cyjano.

Niestety moja krewetka piaskowa podupadła na zdrowiu i niestety odeszła na wieczną rafe. Dlatego tez nikt nie zajmował sie piaskiem odpoqiednio. Pozbyłem sie wiec piasku. Co jedną podmiane odciagałem ile sie dało o tak 5 kg wylądowalo w worku. Przy kazdej podmiane ok 20 litrow filtrowałem przez ponczoche a potem podmiana 5 litrow swiezej solanki. Tak od 2 miesiecy.

Cyjano dalej sie pokazuje ale juz coraz mniej.

Po usunieciu piasku zauwazylem ze koralowce odzyly, ale niestety moje najlepsze perełko padły. Niestety pozegnałem sie z dunca.

Euphylia jeszcze sie trzyma ale to raczej stagnacja. Jednakze wszystkie miekasy przyrastaja. 

Teraz gdy piasku juz brak, licze ze biateum i zoasy ladnie rozrosna sie na dnie. Czas pokaze.

Kilka zdjec:

img_20210726022215_20210725_202027_zmniejszamy_pl.jpg

img_20210726022423_20210725_202020_zmniejszamy_pl.jpg

img_20210726022440_20210725_202006_zmniejszamy_pl.jpg

img_20210726022720_20210725_202702_zmniejszamy_pl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zbiorniczek nadal sie kreci, mimo że było kilka problemów.

Plaga cyjano przemineła. Miekasy pieknie sie porozrastały. Biareum juz rozlewa sie na szkło.

Do zbiornika dołączył quadricolor rainbow, oraz nowe gatunki zoasów.

Miałem problem z aiptasi, wiec zakupiłem brzydala, który popracował przez kilka dni. Ładnie zabrał sie za koszenie, ale okazał sie zbyt duży do mojego baniaka więc posłałem go dalej innemu akwaryscie. 

Kilka dni temu w baniaku zawitała krewetka kuekenthali. Widac ze swietnie radzi sobie z szklanymi rożami.

W najblizszym czasie zawitają kolejny ukwiał i 2 błazenki.

Kilka fotek:

 

img_20211110012548_20211107_195222_zmniejszamy_pl.jpg

img_20211110012629_20211107_195416_zmniejszamy_pl.jpg

img_20211110012716_20211107_195528_zmniejszamy_pl.jpg

img_20211110012655_20211107_195556_zmniejszamy_pl.jpg

img_20211110012823_20211107_195535_zmniejszamy_pl.jpg

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Leonkrwawy napisał:

W najblizszym czasie zawitają kolejny ukwiał i 2 błazenki.

Po co Ci dwa ukwiały w takim małym szkiełku? Sam Quadri rośnie duży i może przerosnąć Twoje akwa.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Arek77 napisał:

Po co Ci dwa ukwiały w takim małym szkiełku? Sam Quadri rośnie duży i może przerosnąć Twoje akwa.

No to przerosnie, nie widze problemu. Jak bedzie za ciasno to zmieni sie szkiełko albo odda ukwiał nowemu właścicielowi..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mineło 9 miesięcy ale zbiornik funcjonuje.

Przez ten czas było kilka problemow. Spora plaha valonii, spora plaga szklanych róż. Kilka rybek odeszło na wieczną rafe.

Obecnie w zbiorniku znajduja się babeczka Amblyeleotris aurora oraz krewetka kuekenthali ktora utrzymuje populacje aiptasi na poziomie zero.

Planuje zakupic 2-3 niewielkie rybki. Najpewniej gobiodonek, magnifica i garbik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.