Skocz do zawartości
Kamilo86

Start 180x75x60h z zapleczem :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczynam przygodę z morszczyzną. Doświadczenie niewielkie bo tylko na bazie reefmaxa, ale odkąd pamiętam w moim domu stało zawsze akwarium. i tym razem przy okazji budowy domu nie mogło być inaczej i swój "kąt" znalazło też akwarium :)

I tak:

Zbiornik główny 180x75x60h, sump 105x40x40.
Sprzęt :
Pompa główna jebao dcp 10000
Odpieniacz Twistman integra 200
Cyrkulacja 2x sow 15
Lampa docelowa (ATI 8x80 plus 4x75 LED)

Zaplecze:
Wentylacja mechaniczna
Kratka ściekowa
Dopływ wody (ciepła i zimna)
Kanalizacja.

A teraz kilka fot z przebiegu budowy ;)

akwarium 1.jpg

akwarium 2.jpg

akwarium 3.jpg

akwarium 4.jpg

akwarium 5.jpg

plan sytuacyjny akwarium.PNG

 

Edytowane przez Kamilo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekt. Jeśli coś się można przyczepić to cyrkulację będziesz potrzebować mocniejszą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda, brawo za pomysł i projekt.

z czasem sam ocenisz co trzeba dodać innego i mocniejszego, obecnie to będzie dojrzewało więc wymagań za bardzo nie trzeba, z czasem dokładania życia sam zobaczysz co trzeba zmienić.

Kibicuję :)

Ps. takie zaplecze zawsze chciałam :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wrzucam jeszcze zdjęcia pomieszczenia technicznego. Właśnie się zastanawiam jak je rozbudować , bo nie chce popsuć potencjału tego zbiornika. Chodzi o rzeczy które ciężko jest zmienić później w dojrzałym już zbiorniku , a teraz przy dojrzewaniu jeszcze wszystkie chwyty dozwolone. Założyłem na ten temat wątek w dziale technika.

 

FB_IMG_1584975912389.jpg

FB_IMG_1584975922668.jpg

FB_IMG_1584975926410.jpg

Edytowane przez Kamilo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam podobne rozwiązanie i od strony zaplecza nie mam folii tylko czarną roletę. Jako że akwa stoi na poczekalni, to zamykam się z drugiej strony, łapię za sznurek i jestem w swoim azylu. Z drugiej strony też jest życie [emoji846]. Pomyśl jak sie nie sprawdzi i nie spodoba to zawsze można nakleic spowrotem. Ja nigdy nie pomyślałem o tej folii aby ją naklejać.

 

Ups. Zapomniałem. Wymiar zacny. [emoji122][emoji4]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIemka, jak ci się zprawdza? mam podobny projekt.

Jak z wilgotnością? Masz jakąś wentylacje dodatkową?

 

akwarium.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2020 o 10:14, Fistach napisał:

SIemka, jak ci się zprawdza? mam podobny projekt.

Jak z wilgotnością? Masz jakąś wentylacje dodatkową?

 

akwarium.jpg

Witam. Tak mam wentylację mechaniczną , pisałem na początku. Bez wentylacji słabo to widzę . Nie ma jeszcze lata, a jeśli drzwi są zamknięte czuć jednak duchotę. Będę robił dodatkowo otwory w drzwiach tak jak w łazience. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.