Skocz do zawartości
kar_sci

Znikająca ryba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

posiadam dość mały zbiornik bo kostkę 50l.

co do obsady to kilka korali 

ponadto ślimak trohus, nassarius, krewetka czyszcząca, boksująca, krab pustelnik, 2x blazenek i hexatenia która nagle z dnia na dzień zniknęła. Zwłok brak. Początkowo myślałem ze gdzieś się schowała. Podczas dzisiejszej podmiany sprawdzam  pod skałami i żadnych śladów rybki. Od czasu zaginięcia zauważyłem że błazenki są bardzo płochliwe. Proszę o jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niestety gdzieś podsycha z lekka. Wybrała sepuku bo ją kolego wrzuciłeś do 50 l. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości była ta hexatenia? ( trochę za małe akwa na taką rybkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ryby lubią wyskakiwać z akwarium,i moim zdaniem litraż ma mniejsze znaczenie.Ja swoją hexe miałem w 40l kostce i żyła sobie spokojnie przez ok.2 lata,jak przerzuciłem ją do 200l to wyskoczyła.

Taka rada zrób sobie nad akwarium nocne oświetlenie,a ryby stanowczo mniej zaczną ci wyskakiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba była w akwarium już jakieś 8 miesięcy. Wyskoczyć nie mogła bo mam siatkę. Poza tym tez pierwsze co to szukałem na podłodze i w każdym zakamarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kar_sci też myślałem że mam szczelna siatkę red sea na wymiar i nie mogła wyskoczyć... Po 2 dniach zacząłem szukać za i pod akwa.... I znalazłem małego zasuszonego mandaryna moyeri :angry::cursin::banghead

Żył sobie w akwa 2 lata, szarpał mrożonki jak Reksio szynkę zawsze pływał przy dnie... I życie bez niego toczy się dalej... Musiał wyślizgnąć się przez 0.4cm szparke... 

Poszukaj dobrze dookoła i pod... No chyba że padł pod skałą i załoga w akwa się nim zajęła. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.