Skocz do zawartości

Historia edycji

ducze

ducze

Witam :)

Mam pytanie mało związane ze słoną wodą ale chyba tutaj największa szansa na kogoś z doświadczeniem z przelewami :)

Mam paludarium, które potrzebuję podzielić na 2 części, w których będzie różny poziom wody. W jednej jakieś 4-5 cm, w drugiej 10-12. Jednak chciałbym, żeby był obieg wody między nimi. Jednak pompa, która będzie tłoczyć wodę do części z wyższym poziomem ma znikomą wydajność rzędu 300 l/h (jak nie jest zapchana i jak nie podnosi wody :) A że wodę podnosi dość wysoko, to jest to bardziej ciurkanie niż przepływ. 

Zależy mi na tym, żeby w płytszej części utrzymywał się stały poziom wody. A to co paruje (duuuużo ;) ubywało z tej głębszej. Czy rurki poskładane w przelew mają szansę to ogarnąć. Tak żeby się nie zapowietrzało i działało stale? Jakie średnice rurek w przelewie?

Z góry dziękuję za pomoc :)

ducze

ducze

Witam :)

Mam pytanie mało związane ze słoną wodą ale chyba tutaj największa szansa na kogoś z doświadczeniem z przelewami :)

Mam paludarium, które potrzebuję podzielić na 2 części, w których będzie różny poziom wody. W jednej jakieś 4-5 cm, w drugiej 10-12. Jednak chciałbym, żeby był obieg wody między nimi. Jednak pompa, która będzie tłoczyć wodę do części z wyższym poziomem ma znikomą wydajność rzędu 300 l/h (jak nie jest zapchana i jak nie podnosi wody :) A wodę podnosi dość wysoko to jest to bardziej ciurkanie niż przepływ. 

Zależy mi na tym, żeby w płytszej części utrzymywał się stały poziom wody. A to co paruje (duuuużo ;) ubywało z tej głębszej. Czy rurki poskładane w przelew mają szansę to ogarnąć. Tak żeby się nie zapowietrzało i działało stale? Jakie średnice rurek w przelewie?

Z góry dziękuję za pomoc :)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.