Skocz do zawartości
slavkos

Coś złego dzieje się na mojej rafie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od trzech tygodni mam problem w moim akwarium. Woda jest cały czas zadymiona (widać jak lata mgła po akwarium). Co tydzień podmieniam 10l wody na soli tropical marine power reef plus. Wszystkie koralowce się  nie pompują, a xenia zanika. Próbowałem już chyba wszystkiego, dozować więcej bakterii + pożywki, uruchomić odpieniacz na mokrą pianę. Nic to nie daje. Parametry jak i specyfikacja akwarium poniżej:


SPECYFIKACJA AKWA:
LITRAŻ: 112L bez sumpa, na kaskadzie, aktualnie bez odpieniacza
MEDIA: 6 kulek maxspecta + węgiel z af  + wata, w akwarium 5kg skały marco rocks.

Akwarium się kręci już ponad rok.

PARAMETRY:
NO2: 0
NO3: 0
PO4: 0
KH: 9
MG: 1230
CA: 440

SÓL: tropical marine power reef plus

Proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić.


 

 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, od tego zacznij.

Dwa to poczytaj co to zakwit bakteryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeżeli rzeczywiście masz No3 i Po4 zero to po co lejesz więcej bakterii i pożywki? Pewnie masz jakiś zakwit. Koralowce głodują. Porób zdjęcia i tu wrzuć.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku stosowałeś te sól ? Dla mnie te wszystkie sole "plus" "probiotic" są zbyt bogatymi …..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie w poście. Wszystko zamknięte, twarde nie polipują. Kupiłem tą sól dwa tygodnie temu, bo myślałem, że wyprałem wodę z potrzebnej chemii. NO3 jak i PO4 pokazuje czystą wodę, wiec domniewam, że są na 0.

 

IMG_20200326_165025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zmętnienie pojawiło się po stosowaniu tej soli? Jaką stosowałeś wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tapajos32 napisał:

Rozumiem że zmętnienie pojawiło się po stosowaniu tej soli? Jaką stosowałeś wcześniej?

Nie, zmętnienie pojawiło się półtora tygodnia wcześniej. Wcześniej była RED SEA BLUE.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje  zmianę soli na reff cristals    odstawienie wszystkich dodatków wywalenie kulek i waty podmiana 12L  raz na tydzień  i czekamy


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrezygnował bym z tej soli - moim zdaniem ma zbyt dużo "bogactwa" - jeśli jednak to nie sól to zapewne jak piszą Koledzy zakwit.... a węgla próbowałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jacekberetłódz napisał:

Ja proponuje  zmianę soli na reff cristals    odstawienie wszystkich dodatków wywalenie kulek i waty podmiana 12L  raz na tydzień  i czekamy

Nie dodaje żadnych dodatków oprócz jedzenia dla rybek. Boję się wywalić kulki, bo nie wiadomo co się potem podzieje. Wątpię, żeby sól coś zmieniła, jak przed zmianą było tak samo. 

12 minut temu, Tapajos32 napisał:

I tak zrezygnował bym z tej soli - moim zdaniem ma zbyt dużo "bogactwa" - jeśli jednak to nie sól to zapewne jak piszą Koledzy zakwit.... a węgla próbowałeś ? 

Węgiel mam wsadzony od tygodnia. Nic nie pomogło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrób jak radził Jacekberetłódź - dodatkowo jeśli to silny zakwit bakteryjny to na wszelki wypadek zwiększ natlenianie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zastosowałeś sól wzbogacaną zamiast reef base? 

Producent odradza stosowanie soli Reef Plus w młodych akwariach. Do takich zbiorników idealna jest właśnie sól Reef Base


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tester napisał:

Czemu zastosowałeś sól wzbogacaną zamiast reef base? 

Producent odradza stosowanie soli Reef Plus w młodych akwariach. Do takich zbiorników idealna jest właśnie sól Reef Base

Bo myślałem że woda jest wyprana przez odpieniacz. 

 

16 minut temu, Tapajos32 napisał:

W takim razie zrób jak radził Jacekberetłódź - dodatkowo jeśli to silny zakwit bakteryjny to na wszelki wypadek zwiększ natlenianie.

 

Nie mogę wyrzucić raczej kulek bo to jedyne medium w kaskadzie oprócz węgla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ma rację - moim zdaniem użycie tak  bogatej soli pogarsza sytuację.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Tapajos32 napisał:

Tester ma rację - moim zdaniem użycie tak  bogatej soli pogarsza sytuację.

 

Ona nie ma co tu pogarszać, bo jest jak było i nie mogę dojść co to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz czy to zmentnienie jest jednolite - woda mleczna, czy tak jakby coś pyliło taki trochę grubszy pył? 

Edytowane przez Coronholio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, Daj im azotu- zmiksuj 3 kostki żarcia i wlej do akwarium i nie lej więcej no3po4x....

 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Coronholio napisał:

A napisz czy to zmentnienie jest jednolite - woda mleczna, czy tak jakby coś pyliło taki trochę grubszy pył? 

To wygląda tak jak by był dym w wodzie. Pod światło widać takie kłęby mleka... 

27 minut temu, Co-2 napisał:

A ja powiem tak, Daj im azotu- zmiksuj 3 kostki żarcia i wlej do akwarium i nie lej więcej no3po4x....

 

No3po4x nigdy nie lałem, nie potrzebowałem zbijać.

 

 

Juz nie wiem co robić, zaraz cała obsada padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś podobnego pomógł aquaclear reeflowers. Ale obsada nie pada od pływających drobinek tylko od parametrów.

Edytowane przez Coronholio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Coronholio napisał:

Miałem kiedyś coś podobnego pomógł aquaclear reeflowers. Ale obsada nie pada od pływających drobinek tylko od parametrów.

To wiem, ale coś musi być nie tak oprócz No3 i Po4, bo nie pompują się wcale. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie ph? Sól RSS mogłeś zostawić to dobra sól bogatszej nie potrzebujesz. Przykarm trochę bardziej. Będzie dobrze  a Xenia odbije że jeszcze będziesz się zastanawiał jak ją opanować :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, slavkos napisał:

To wiem, ale coś musi być nie tak oprócz No3 i Po4, bo nie pompują się wcale.

Zmieniłeś sól na sporo bogatszą korale czy dostają dużego kopa  w parametrach bez znaczenia czy w górę czy w dół to się zestresowały co do zmętnienia to woda utleniona albo ozon  jeśli to zakwit 3 ml na 100 l po dwóch dniach będziesz wiedział czy to to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Coronholio napisał:

A jakie ph? Sól RSS mogłeś zostawić to dobra sól bogatszej nie potrzebujesz. Przykarm trochę bardziej. Będzie dobrze  a Xenia odbije że jeszcze będziesz się zastanawiał jak ją opanować :rolleyes:

PH 8, tak się cały czas utrzymuje.

 

2 minuty temu, boo12 napisał:

Zmieniłeś sól na sporo bogatszą korale czy dostają dużego kopa  w parametrach bez znaczenia czy w górę czy w dół to się zestresowały co do zmętnienia to woda utleniona albo ozon  jeśli to zakwit 3 ml na 100 l po dwóch dniach będziesz wiedział czy to to

Zwykła woda utleniona z apteki tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, boo12 napisał:

3% raczej taka tylko występuję

Dozowac przez te dwa dni po 3ml?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.