Skocz do zawartości

Historia edycji

minor

minor

Akwarium powoli wciąż dojrzewa. Troszkę glonów jeszcze jest, piasek może nie do końca idealnie czysty. Ale raczej bez tragedi. 
Totalnie nieświadomie (gratis do innego zakupu) zacząłem hodować SPS (przy okazji, może mi ktoś podpowie jak ten patyk na szczycie się nazywa). Wygląda że żyje, polipuje sobie już od kilku tygodni. Nie mniej uwaga przy dokładaniu gratisów, że chyba warto zapytać jednak. Bo ja nie planowałem i w sumie nie miałem warunków teoretycznie a akwarium wciąż dojrzewało, ale byłoby mi go żal wiec wrzuciłem go do akwarium. Miałem też jedną ofiarę ale raczej nie z mojej winy. Jeszcze w czasie mocnych ograniczeń pandemicznych szło do mnie kilka koralowców kurierem i torebka z jedną sinularią straciła szczelność, sporo wody się wylało ale chyba nawet nie sam poziom wody był problemem co to że bez wody koralowiec latał po torebce bez amortyzacji. Wyglądał bardzo źle, rozmaślony na skałce z którą jechał. Tu był może mój błąd, bo postanowiłem wrzucić go do wody. Po dwóch dniach koralowca nie było. Wieloszczety i ślimaki zrobiły robotę i wyczyściły skałkę, a ja przypłaciłem chęć ratowania go, plagą dino.

20200629_163220.thumb.jpg.2561322428527fa35eafcf31e9c48ce0.jpg


W najbliższym czasie zmienie raczej oświetlenie tylko jeszcze nie wiem na jakie. Przeglądam na ten moment.
AI Prime 16HD
Maxspect RSX R5-50
AI Hydra 32HD
Ecotech Radion XR15 G5

Powód chęci zmiany, nie jest oczywisty. Chińska lampka wciąż działa. Koralowce pod nią polipują. Niby wszystko ok. Ale brak jej sterowania i realnie z tych ledów nie ma nawet 20W bo biały kanał jest dość mocno skręcony aby ograniczać ekspansje glonów i uzyskiwać ładny niebieski kolor. No i pojawił się tajemniczy SPS co powoduje, że skoro już jest to mam chęć dołożyć tam też Milkę. Obawiam się, że światła może być jednak za mało i szukam czegoś tak między 50-100W. No i chce mieć pełne sterowanie w lampie i super będzie jeśli uda się też mieć moonlight. Chińczyk zostanie zapewne jako lampka awaryjna.

minor

minor

Akwarium powoli wciąż dojrzewa. Troszkę glonów jeszcze jest, piasek może nie do końca idealnie czysty. Ale raczej bez tragedi. 
Totalnie nieświadomie (gratis do innego zakupu) zacząłem hodować SPS (przy okazji, może mi ktoś podpowie jak ten patyk na szczycie się nazywa). Wygląda że żyje, polipuje sobie już od kilku tygodni. Nie mniej uwaga przy dokładaniu gratisów, że chyba warto zapytać jednak. Bo ja nie planowałem i w sumie nie miałem warunków teoretycznie a akwarium wciąż dojrzewało, ale byłoby mi go żal wiec wrzuciłem go do akwarium. Miałem też jedną ofiarę ale raczej nie z mojej winy. Jeszcze w czasie mocnych ograniczeń pandemicznych szło do mnie kilka koralowców kurierem i torebka z jedną sinularią straciła szczelność, sporo wody się wylało ale chyba nawet nie sam poziom wody był problemem co to że bez wody koralowiec latał po torebce bez amortyzacji. Wyglądał bardzo źle, rozmaślony na skałce z którą jechał. Tu był może mój błąd, bo postanowiłem wrzucić go do wody. Po dwóch dniach koralowca nie było. Wieloszczety i ślimaki zrobiły robotę i wyczyściły skałkę, a ja przypłaciłem chęć ratowania go plagą dino.

20200629_163220.thumb.jpg.2561322428527fa35eafcf31e9c48ce0.jpg


W najbliższym czasie zmienie raczej oświetlenie tylko jeszcze nie wiem na jakie. Przeglądam na ten moment.
AI Prime 16HD
Maxspect RSX R5-50
AI Hydra 32HD
Ecotech Radion XR15 G5

Powód chęci zmiany, nie jest oczywisty. Chińska lampka wciąż działa. Koralowce pod nią polipują. Niby wszystko ok. Ale brak jej sterowania i realnie z tych ledów nie ma nawet 20W bo biały kanał jest dość mocno skręcony aby ograniczać ekspansje glonów i uzyskiwać ładny niebieski kolor. No i pojawił się tajemniczy SPS co powoduje, że skoro już jest to mam chęć dołożyć tam też Milkę. Obawiam się, że światła może być jednak za mało i szukam czegoś tak między 50-100W. No i chce mieć pełne sterowanie w lampie i super będzie jeśli uda się też mieć moonlight. Chińczyk zostanie zapewne jako lampka awaryjna.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.