Skocz do zawartości
Luca197

Pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie odnośnie pompy obiegowej Jebao DCP 6500 . Mianowicie chodzi, o to czy jest ona cicha ? Moje akwarium ma 60 cm wysokości i szafka ma 1 metr czyli 160 cm razem czy nie będzie ona za słaba ? Ewentualnie jakie inne pompy odpowiednie pod akwarium 450L plus 120 L sump mogli byście polecić  ?  Pompa ta musi być cicha należę do tych ludzi co komar lata na drugim końcu salonu i muszę wstać go ubić, bo nie usnę. bardzo proszę was o pomoc i opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cichą wybierz model z Aqua medic dc runner. Raz że cicha to i bardzo stabilna. 


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Luca197 napisał:

należę do tych ludzi co komar lata na drugim końcu salonu i muszę wstać go ubić, bo nie usnę.

Mam tak samo. Mam obieg dcp 8000 i nic nie słychać. Jak przytulisz ucho do do pompy, to słychać tylko przepływ wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dcp10000 w 400 l. Jest cicha i wydajna. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też należę do ludzi którzy lubią ciszę... mam DCP6500 chodzi na 34W i jest bardzo cicha (jak wyłączy się resztę osprzętu to jest bezgłośna).

Obawiam się tylko że będzie za słaba do twojego baniaka. Wg. wykresu przy pełnej mocy na 1,5 metra masz przepływ 4000l/h, a będziesz mial jeszcze 10cm więcej, co na styk da odpowiedzi przepływ. Imho lepiej i ciszej jest pracować pompami tak np. z połową fabrycznej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość na jaką musi podnieść pompa mierzy się od poziomu lustra wody w sumpie, do poziomu lustra wody w baniaku, to tak na marginesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, RaLe napisał:

Też należę do ludzi którzy lubią ciszę... mam DCP6500 chodzi na 34W i jest bardzo cicha (jak wyłączy się resztę osprzętu to jest bezgłośna).

Obawiam się tylko że będzie za słaba do twojego baniaka. Wg. wykresu przy pełnej mocy na 1,5 metra masz przepływ 4000l/h, a będziesz mial jeszcze 10cm więcej, co na styk da odpowiedzi przepływ. Imho lepiej i ciszej jest pracować pompami tak np. z połową fabrycznej mocy.

Moja lata na 93% i nic nie słychać.

Lecz na te 500l w obiegu to dcp 8000 to minimum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lepiej wziąć mocniejszą pompę i ją deko przykręcić, w tedy staje się jeszcze cichsza, a wydajność pozostaje na zadowalającym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze czyli Dcp 8000 lub 10000 tysięcy. Może faktycznie wezmę tą większą 10000 pytam ponieważ bardzo mi zależy na ciszy nie chcę mieć buczenia w domu jak hym był 24 h w elektrowni . Super dziękuję bardzo wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różnice poziomu ok. 1,5 metra. Przepływ przez pudełko przelewowe wynosi ok. 3500 l/h ( rura 32 mm). Pompa pracuje na 36%, pobiera wg sterownika 16W i nie słychać jej wcale. Także IMHO do Twojego baniaka dcp 10000 - będzie zapas mocy i cisza. Oczywiście pamiętaj o łączniku z rury silikonowej na początek, ok. 20 cm dla tłumienia i odpowidniej średnicy rury wylotowej żeby jej nie dławić. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Luca197 napisał:

Cześć mam pytanie odnośnie pompy obiegowej Jebao DCP 6500 . Mianowicie chodzi, o to czy jest ona cicha ?

Mam taką - kupiłem używaną - i jest cicha - naprawdę cicha.
Wcześniej miałem Aqua Medic OR3500 była ciut głośniejsza od jebao.
Poza tym bardzo podoba mi się sterownik - w seriach DCP - mozna bardzo dokładnie ustawić sobie pompę, szczególnie jeśli się ma zwykły zawór kulowy na spływie, wtedy zawor ustawiasz wedle potrzeby a poziom wody w kominie bardzo dokładnie sobie wyregulujesz właśnie na sterowniku. Nie wiem jak jest z ich awaryjnością ale sterowanie mają BARDZO na PLUS jak dla mnie - POLECAM

Jedna moja wskazówka. Mam hydraulike fi 25 i jak otwieram zawór na maxa, to aby pompa zrównała się ze spadkiem wody musze ustawić ją na 97%
Czyli moja hydraulika fi 25 ma przepustowość 97% pompy DCP 6500 - czyli prawie na max
Następnym razem hydraulikę zrobiłbym na rurach fi32 ;)

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomko napisał:

Ja mam różnice poziomu ok. 1,5 metra. Przepływ przez pudełko przelewowe wynosi ok. 3500 l/h ( rura 32 mm). Pompa pracuje na 36%, pobiera wg sterownika 16W i nie słychać jej wcale. Także IMHO do Twojego baniaka dcp 10000 - będzie zapas mocy i cisza. Oczywiście pamiętaj o łączniku z rury silikonowej na początek, ok. 20 cm dla tłumienia i odpowidniej średnicy rury wylotowej żeby jej nie dławić. Pozdr., tomko

Dzięki za radę w sumie to nie wiedziałem, że trzeba na początek dawać rurę silikonową żeby wyciszyć. Teraz na pewno będę pamiętał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.