Skocz do zawartości
Dragokite

Projekt ReefSys 255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, po likwidacji zbiornika i krótkiej przerwie wróciłem do akwarystyki z większą pokorą niż powinienem mieć wcześniej tak więc zaczynając od początku.

Szkło to AquaOne ReefSys 255 90x55X53 255Litrów + sump łącznie około 290Litrów

Swiatło: 2x Ai Prime HD oraz Ai Hydra 52HD

Cyrkulacja: Maxspect XF230 oraz Tunze Nanostream 6025

Odpieniacz: Deltec 1455 ale planuje zmianę na Nyos Quantum 160

Pompa obiegowa: Ecotech Vectra M1

Zbiornik zalany 15/3/2020 i prowadzony w pełni na produktach AF, obecnie w zbiorniku jest 11kg skały zasolenie 1.026 codziennie podawane są Bio S wraz z Pro Bio F i dodane zostało Life bio fil, plany na obsadę to kilka rybek oraz LPS i SPS.

UekmqRT.jpg

QwZvoDl.jpg

6q2Lm4T.jpg

ADJcmOY.jpg

Edytowane przez Dragokite (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, zbiornik już ma 4.5 tygodnia i jak pisałem wcześniej planowałem zmianę odpieniacza na NYOS Quantum 160 ale jednak ostateczna decyzja padła na Red Sea Reefer 600 do tego został zmieniony falownik bo gyre troche się nie spisywało i zamieniłem go na 2x Ai Nero 5 które według mnie spisują się o wiele lepiej niż gyre, został też dodany piach od AF i teraz tylko czekać aż się w pełni wyklaruje woda.

20200405-140520.jpg


20200413-144445.jpg


20200413-155808.jpg

20200415-191208.jpg

20200416-232830.jpg

Edytowane przez Dragokite (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się bo gdybym wybrał 300tke to w pewnym momencie pracowała by na granicy swoich możliwości a przy 600tce będzie jeszcze zapas i o to właśnie chodzi zresztą z tego co się orientuje właśnie z reguły ludzie wybierają większe odpieniacze właśnie żeby mieć zapas  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium trochę większe od twojego 288l + sump i używam 300-etki i według mnie to nawet ona jest za mocny na moje akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko zależy co masz i co chcesz mieć w zbiorniku ja chce gównie SPS i LPS i rozmawiałem w kilkoma osobami to wszyscy mi doradzali właśnie żeby brać 600tke bo 300tka właśnie przy większym Bio Load może pracować na granicy zresztą nawet jak sama tabelka od Red Sea wskazuje 300tka obsługuje  maksymalnie przy SPSach 300L przy Mixed Reef to już 600L wiec dla tego też wybrałem 600tke żeby nie pracować właśnie na tej granicy no i inna sprawa w przyszłości może posłużyć do większego zbiornika ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.