Skocz do zawartości
petroniusz2

Pacific Sun core 5 th UWAGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podłączyłem litr Coral Booster ustawiłem zaprogramowałem ,  ręcznie puściłem płyn do momentu aż dojdzie do zbiornika , wyłączyłem . Rano patrzę nie ma płynu !!!!!! Wszystko poszło do zbiornika . Na oprogramowaniu nie widać aby płyn zszedł . Prawdopodobnie nie wylogowałem się z programu i nie wiem , masakra jakaś . Pytanie czy coś się stanie jak tyle tego poszło do zbiornika 1000 litrów ?

Acry niestety przestały polipować  , reszta w miarę <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dozowanie 1ml 100l co dwa dni więc może być nie bogato, myślałeś o jakiejś większej podmianie ?

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, boo12 napisał:

dozowanie 1ml 100l co dwa dni więc może być nie bogato, myślałeś o jakiejś większej podmianie ?

Cały czas myślę co zrobić ? Nie za bardzo są informacje w necie . Zbiornik odpalony miesiąc temu więc nie ma co tutaj konsumować . W sumie nie wiem co tam jest i jak wpłynie .

Brak mi słów , jeżeli nawet była to moja wina to powinno być zabezpieczenie przy ręcznym włączaniu pompy , znam siebie i zawsze takie rzeczy 2 razy sprawdzam bo wiem czym to grozi .

Prawdopodobnie przelało wczoraj , po obserwacji korali acry przestały polipować , ale nic złego na razie nie widać , naprawdę nie wiem co robić , jak zaczną lecieć to będzie po ptokach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt prócz producenta nie wie co zawiera  ten  środek. Może to jest jakieś mikro plus dodatki, nie wiem - trudno coś wywnioskować z manuala. Proponuję zrobić kilka podmian. W manualu KZ booster jest wskazany jako dodatek ekstra. Ja bym zastanowił  się, czy  jest potrzeba dodawania boostera jak nie ma konsumentów, a te koralowce co są, to jeszcze nie wystartowały, bo akwarium świeże. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz zawory zwrotne na wężykach? kurczę może by dało radę jakieś icp na szybkości wykombinować zobaczyć co i jak

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, norbi2222 napisał:

Niestety nikt prócz producenta nie wie co zawiera  ten  środek. Może to jest jakieś mikro plus dodatki, nie wiem - trudno coś wywnioskować z manuala. Proponuję zrobić kilka podmian. W manualu KZ booster jest wskazany jako dodatek ekstra. Ja bym zastanowił  się, czy  jest potrzeba dodawania boostera jak nie ma konsumentów, a te koralowce co są, to jeszcze nie wystartowały, bo akwarium świeże. 

Ustawiłem na 1 ml dziennie :) po prostu pompy ustawiałem , wpisywałem dodatki i ot tak podłączyłem dla zasady aby później gdy nie będę miał czasu tylko dawki zwiększać .

Nie jestem nadgorliwy i zdaję sobie sprawę że na teraz wszystko jeszcze jest . No nic dobrze że stary zbiornik jeszcze nie rozebrany . Zrobiłem na cito 200 litrów podmianki i doleję 70 litrów świeżej na dzisiaj więcej nie zrobię .

Acry po tej podmiance ciupkę polipy wysunęły .

Wkurw mam niezły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie i znalazłem problem . Pompa po podaniu 1 ml płynu jak najbardziej staje ale płyn leci dalej . Gdyby ta pompa była używana to rozumiem , niestety założyłem nową i  jest nieszczelna . Zresztą zdemontowałem ją z nowej core 7 którą zamierzam podłączyć , ale sposób montażu do obudowy pomp jest bardzo wątpliwy , nie są dobrze spasowane , ogólnie o ile z lamp jestem bardzo zadowolony to tutaj jakaś porażka , nie wiem będę drążył temat , nie czytałem nigdy negatywnych opinii na temat Pacific Sun , ale coś mi tu grubo nie pasuje . Przy tej jakości pomp cena jest z kosmosu , spodziewałem się produktu premium , dostałem chińszczyznę wartą 400 zł plus fajne oprogramowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło . Korale zbielały . Restart .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, petroniusz2 napisał:

Niestety nie pomogło . Korale zbielały . Restart .

Szkoda, że korale padły. Było to raczej do przewidzenia. Dobrze, że młody zbiornika i mało korali. 

Zastanawia mnie jak to możliwe, że po zatrzymaniu pompy płyn nadal leciał. Rolki zaciskają wężyk w głowicy. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, norbi2222 napisał:

Szkoda, że korale padły. Było to raczej do przewidzenia. Dobrze, że młody zbiornika i mało korali. 

Zastanawia mnie jak to możliwe, że po zatrzymaniu pompy płyn nadal leciał. Rolki zaciskają wężyk w głowicy. 

Nówka głowica . Nigdy nie używana . Masakra . Ryby zostawiłem , odpieniacz na mokro , ślimaki powyciągałem , i będę robił podmiany 3dni aż dojdzie do normalności  .

i ten zapach ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a miałeś zanurzone wężyki w sumpie, pojemniki z płynami na jakiej wysokości względem sumpa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może pojemniki były powyżej pompek? miałeś na wężykach zaworki przeciw zwrotne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, =Fresz= napisał:

Może pojemniki były powyżej pompek? miałeś na wężykach zaworki przeciw zwrotne? 

Nie , nie miałem zaworków zwrotnych a pojemniki pół metra powyżej sumpa , ale pompa powyżej pojemników 20 cm , wężyki 2  cm nad poziomem wody w sumpie . Myślicie że podziałało to jak wlewanie wody do zbiornika ?

Edytowane przez petroniusz2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro poziom płynu w pojemnikach był wyżej niż wylot wężyka to grawitacja zadziałała. Zgodnie z zasadą naczyń połączonych musiało tak się stać... 

Szkoda korali... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dadario napisał:

Skoro poziom płynu w pojemnikach był wyżej niż wylot wężyka to grawitacja zadziałała. Zgodnie z zasadą naczyń połączonych musiało tak się stać... 

Szkoda korali... 

Rzeczywiście w starym zbiorniku miałem płyny poniżej poziomu sumpa .  W życiu bym nie opomyślał że pompy nie zaciskają dokładnie wężyków . Aczkolwiek nigdy przy najtańszych pompach nie stosowałem zaworków zwrotnych i nie miałem efektu cofania .

Edytowane przez petroniusz2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to masz odpowiedź a brak zaworków tym bardziej pomógł grawitacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

No to masz odpowiedź a brak zaworków tym bardziej pomógł grawitacji. 

Ehhhh zaworki zwrotne zdadzą egzamin jak płyny będą wyżej , czy szukać miejsca niżej , na poziomie sumpa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się bo mam podobnie i już się boję...

Pompa zaraz nad sumpem, płyny z pojemnikiem na balling około 20cm i niżej i wężyki dość długie, że kładą się na wodzie...Zaworki przeciwzwrotne mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma możliwości zainstalowania pojemników poniżej wylotu rurek z pompy to polecam podawać płyny do komina. Tylko pamiętać aby sam wylot był nad poziomem wody w kominie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom niestety podejrzewałem taki scenariusz stąd moje pytania już na początku o zaworki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boo12 napisał:

nom niestety podejrzewałem taki scenariusz stąd moje pytania już na początku o zaworki 

Aczkolwiek dostałem odpowiedź z serwisu że nie powinny puszczać . Przeżyłem szok . Padły ślimaki , krewetka boksująca , ryby mają się dobrze . Najgorsze te 25 szczepek acr . 4 lpsy przeżyły . Niestety życie uczy cały czas pokory , warto czasami kupując używany sprzęt oddać do serwisu , szczególnie właśnie pompy . Okazało się że Pacific Sun zmienił pompy i silniczki , ja założyłem do starego silniczka nową pompę od core 7 , niby weszła , ale jakoś tak źle była spasowana , po ustawieniu i regulacji tylna zapinka od pompy przy przekręcaniu trzpienia się odpięła i poluzowała środek pompy , przez co stała się nieszczelna , stąd to sączenie . Boli mnie że uśmierciłem tyle zwierzaków . Pompa dzisiaj pojechała do serwisu . Otrząsnę się i za miesiąc zacznę od nowa aczkolwiek 1 kwiecień zostanie w mojej pamięci do końca życia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Aczkolwiek dostałem odpowiedź z serwisu że nie powinny puszczać . Przeżyłem szok . Padły ślimaki , krewetka boksująca , ryby mają się dobrze . Najgorsze te 25 szczepek acr . 4 lpsy przeżyły . Niestety życie uczy cały czas pokory , warto czasami kupując używany sprzęt oddać do serwisu , szczególnie właśnie pompy . Okazało się że Pacific Sun zmienił pompy i silniczki , ja założyłem do starego silniczka nową pompę od core 7 , niby weszła , ale jakoś tak źle była spasowana , po ustawieniu i regulacji tylna zapinka od pompy przy przekręcaniu trzpienia się odpięła i poluzowała środek pompy , przez co stała się nieszczelna , stąd to sączenie . Boli mnie że uśmierciłem tyle zwierzaków . Pompa dzisiaj pojechała do serwisu . Otrząsnę się i za miesiąc zacznę od nowa aczkolwiek 1 kwiecień zostanie w mojej pamięci do końca życia .
Najpierw córkę "zaskoczyłeś", a później sam siebie. Wszystko wyjdzie na prostą ;) u mnie też zbiornik był już w opłakanym stanie a zibacz jak dzisiaj wszystko "buzuje".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, =Fresz= napisał:

Najpierw córkę "zaskoczyłeś", a później sam siebie. Wszystko wyjdzie na prostą ;) u mnie też zbiornik był już w opłakanym stanie a zibacz jak dzisiaj wszystko "buzuje".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Czasami trzeba spaść na samo dno , takie życie . Dzięki za podniesienie na duchu . Na pewno się nie poddam :veryangry: 

Odpocznę tylko ze 2 tygodnie , coś poratowałem na szczęście jeszcze równocześnie 500 działa także jest tam szpital i kostnica w jednym . Ryb nie przerzucałem , nie widzę jakiegoś niepokojącego zachowania u nich . Parametry podstawowe idealne , cóż codziennie przez tydzień będę robił podmianki po 100 litrów i w piątek zrobię icp . Wczoraj ta duża podmiana niestety korali i tak już nie uratowała .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak polecam wywalić wężyki do komina i załóż zaworki dla świętego spokoju jeśli płyny mają być powyżej sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.