Skocz do zawartości
pawmar

Dolewka grawitacyjna z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was posiada, widział albo słyszał o dolewce z Chin takiej jak ta:

image.png.db65a8ac14f9326194ca2dd97eb79343.png

image.png.abc0996042a1b9656b1cb7809e33a17d.png

Generalnie wygląda fajnie. Jest mała i zgrabna. Plastik wydaje się dobrze wykonany.
Jednakże gwint w butelce jest za mały, a tym samym w dolewce zbyt duży i nie da się umieścić butelki.

Myślałem żeby wydrukować sobie przejściówkę jednak nie umiem rozkminić tych butelkowych gwintów.
Jeśli macie jakieś pomysły proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W butelkach są różne średnice gwintu  , więc pewnie wystarczy  dobrać . Problem w tym że teraz większość butelek jest tak miękkich że zapadną się pod wpływem masy wody  . 
Ja od lat używam pływakowych  ( z ali ) i są zaje.... . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, SU1 napisał:

Problem w tym że teraz większość butelek jest tak miękkich że zapadną się pod wpływem masy wody  . 

Dokładnie. Próbowałem zrobić dolewkę tego typu samemu, ale butelka zwijała się w harminijkę zanim zaciągnęła powietrze. Obecnie mam pływak z alli za 30 dyszki i butelkę schowaną na szafie i fajnie działa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup zestaw do kroplówek w aptece. Najlepszwe rozw. na dolewkę grawitacyjną za jakieś 10pln. Pozdr, tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dolewkę tego typu na nakrętkach z allegro.

Zwykła nakrętka CO2 za 6zł. Pasuje na standardowe butelki.

https://allegro.pl/oferta/nakretka-nakretki-bimbrownia-co2-akwarium-dyfuzor-7976570359

System działa sprawnie tylko gdy wężyki są możliwie jak najkrótsze. Przy wieszaniu dolewki wyżej napięcia powierzchniowe są takie że układ się zawiesza. Przy większej odległości konieczne jest użycie grubszych węży.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie większość butelek jest miękkich, ale nie wszystkie. Np. kwadratowa jest dość "sztywna". Próbowałem oczywiście kilku butelek. Ale w każdej gwinty są bardzo podobne i tak jak pisałem powyżej za małe.

W życiu wcześniej bym nie pomyślał że w Chinach jest inny gwint butelki na wodę niż w Europie.

Darek85. Używałem dolewki np. AquaTrend i lustro wody jest bardzo nisko. Zobacz gdzie jest podwieszona dolewka a gdzie woda na Twoim filmiku. Lustro wody jest z 6 może 7cm od ścianki górnej. Taki patent jest dobry do sampa.

Przedstawiona przeze mnie dolewka butelkowa ma właśnie tę przewagę że lustro wody może być wysoko 1-1,5cm od górnej ścianki.
Co mam sobie wodę z Chin zamówić żeby sprawdzić jej działanie :-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawory pływakowe do dolewki są na ali po 6 - 8 pln  , i tego nic nie przebije  .Zasobnik mam w wc , listwami leci wężyk .Byle wyżej od dolewki  . 
Można też niżej + pompka i włącznik cykliczny ,zegarowy  . 
Dokładność  - cisza - bezawaryjność  .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawmar napisał:

Darek85. Używałem dolewki np. AquaTrend i lustro wody jest bardzo nisko. Zobacz gdzie jest podwieszona dolewka a gdzie woda na Twoim filmiku. Lustro wody jest z 6 może 7cm od ścianki górnej. Taki patent jest dobry do sampa.

Wszystko zależy jak zamontujesz butelkę i jakiej długości dasz wężyki. Przedstawione przez ciebie chińskie rozwiązanie ma tą zaletę że to gotowiec. Jest w sklepach woda o większych nakrętkach, ale nie mogę sobie przypomnieć jaka. Musisz zrobić wypad i poszukać.

image.png.d6c1a3790b26264bbda4e5bc152feb4b.png


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, pawmar napisał:

Myślałem żeby wydrukować sobie przejściówkę

nie lepiej znaleźć jakiś "normalny" (w miarę sztywny - jakiś napój gazowany ?) pojemnik i dokleić jego zakrętkę od góry  ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pawmar napisał:

Czy ktoś z Was posiada, widział albo słyszał o dolewce z Chin takiej jak ta:

image.png.db65a8ac14f9326194ca2dd97eb79343.png

image.png.abc0996042a1b9656b1cb7809e33a17d.png

Generalnie wygląda fajnie. Jest mała i zgrabna. Plastik wydaje się dobrze wykonany.
Jednakże gwint w butelce jest za mały, a tym samym w dolewce zbyt duży i nie da się umieścić butelki.

Myślałem żeby wydrukować sobie przejściówkę jednak nie umiem rozkminić tych butelkowych gwintów.
Jeśli macie jakieś pomysły proszę o pomoc.

Mógłbyś podesłać linka do tego cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :-). Jak dobierzesz jakąś butelkę do tego to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.