Skocz do zawartości
Beti

Ceny akwarystyki morskiej :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Co sądzicie o tym że już niedługo  ceny ryb i korali będą kosmiczne, 

brak dostaw do sklepów...z przyczyn covid-19

czy robicie zapasy soli, suplementacji itp...

mam taką informację od sprzedawców że wszystko drożeje, jak się zapatrujesz na to...co myślicie.. czy jest się co obawiać? 

Zapraszam do dyskusji.. :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Beti napisał:

Zapraszam do dyskusji..

Jak dla mnie, to trochę robienie gruntu:-) Chleb jest, piwo jest, proszek do prania jest, to czemu sól ma podrożeć? Że sklepy z morszyzną mają ciężki okres? Każdy ma ciężki okres obecnie. Akurat sklepy morskie to miały możliwości zachodować sadełka na ciężkie czasy, więc nie przesadzajmy. A że chwilowo będzie posucha z rybami... jak zaczynałem 2 lata temu też jakiś przestój był, potem ban na Indonezję, a jakoś tam ludzie ciągle baniaki stawiają nowe. Raczej się bym spodziewał przeciwnej tendencji, bo ludziom po kieszeni uderzy, pewnie trochę będzie baniaków likwidowanych (=sprzedawanych okazyjnie), mniej kasy na zakupy w sklepach, to może wreszcie jakaś prawdziwa konkurencja się zacznie w branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem teraz mają tłusty okres w sprzedaży. Ja kupiłem zapas 22kg soli choć myślę że jeszcze nie musiałem ale że alledrogo dało wszystkim smart wysyłkę to skorzystałem, wilk syty i owca cała heh Kupiłem też inne specyfiki więc nie mogą narzekać. Utrudnione dostawy pewnie do sklepów będą ale bez przesady. Każdy będzie po tym wszystkim "lizał rany". Koniec kwietnia początek maja powinniśmy wracać wszyscy do "żywych".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Beti napisał:

Co sądzicie o tym że już niedługo  ceny ryb i korali będą kosmiczne, 

Samo życie droższe napewno z wiadomych przyczyn. Suple,sole itp może kilka % ale to raczej zagrywka sprzedawców tak mi się wydaje<_< 

Ja jestem ciekaw co potanieje skoro paliwo tak nisko bo jak rosnie to jest swietną tranpolina do podwyżek i pompowania cen a teraz...

Edytowane przez Coronholio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, to zachęcam wszystkich co maja potrzeby i kasę wolną, do zakupów, co by poratować tę naszą branżę. No ale nie przesadzajmy też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już sami sobie podkręcamy ceny tym tematem.

Takie moje zdanie .

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, AnT napisał:

Dla mnie to już sami sobie podkręcamy ceny tym tematem.

Dooookładnie:-) Dlatego właśnie :clapping @Beti, myślałem że Ty nie sklepowa...

Ale spoko, ludzie kasy nie będą mieli, to sobie takie spekulacje można żartem brać:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Beti napisał:

Cześć

Co sądzicie o tym że już niedługo  ceny ryb i korali będą kosmiczne

brak dostaw do sklepów...z przyczyn covid-19

czy robicie zapasy soli, suplementacji itp...

mam taką informację od sprzedawców że wszystko drożeje, jak się zapatrujesz na to...co myślicie.. czy jest się co obawiać? 

Zapraszam do dyskusji.. :)

 

Nie wiem czy ceny podskoczą bo zwykle to brak popytu to cena w dół  .A akwarystyka teraz to ostatnia rzecz na którą chcą ludzie wydać jakiekolwiek pieniądze .
Jeszcze  widać  że do ludzi nie dotarło że będzie taka bida że sobie nawet nie wyobrażają  , nie bo jak zwykle dostali wypłatę /zarobili itp , za miesiąc będą żyć z oszczędności o ile je mają  . 
Radził bym sprzedawcom robić niezłe rabaty i expresem opylać co mają  żeby mieli za co żyć . 
Już to się dzieje w innym moim hobby  . Promocje  są po prostu :o   (  z 600 na 250   , z 2400  na 1100 ,  itd ) 
W kiepskiej sytuacji są też te sklepy gdzie koszty stałe ze względu na dużą ilość zbiorników  czy wynajem lokali pochłania  sporo . 
ps: Kraków  1500 firm  w likwidacji  9000  zawiesza działalność . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę, że niestety ale podwyżki i to spore, czekają nas na pewno https://urzadskarbowy.eu/zmieniaja-sie-stawki-vat-od-1-kwietnia-2020-r/

"stawki vat na koralowce i bezkręgowce idą do góry z 5% na 23% co oznacza spore podwyżki cen. Ustawa z 01.04.2020 została przez koronawirusa odroczona do 01.07.2020 "

Inną sprawą jest, kto się w tym biznesie utrzyma na rynku - a ilu już zwija majdan

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DE w sklepach już zaczyna brakować soli, ale to przez głupotę ludzi. Zaczęli masowo wykupywać zapasy, producenci nie nadążają. Od zamówienia to minimum tydzień trzeba czekać na wysyłkę.

Ludzie sami sobie nakręcili to wszystko.

I już nie stękajcie że jest już tak źle, raptem 2 tygodnie są jakieś ostrzejsze ograniczenia, a tu tyle firm pada. Co to za firma jak nie ma na czarną godzinę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Słony leszcz napisał:

Dooookładnie:-) Dlatego właśnie :clapping @Beti, myślałem że Ty nie sklepowa...

Słony :)

nie sklepowa spokojnie, ale np soli na targu nie kupię..

dziś  widziałam żółtka w sklepie 450zl gdzie 2tyg temu był  po 350 to skąd ta cena ? a może jest odwrotnie ktoś chce zarobić..okazją? Covid19

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja zacząłem stawiać baniak 300 + 100 ale w tej sytuacji zrezygnowałem bo nie wiem co dalej będzie. Jak ceny pujdą w góre i dam rade obecne utrzymać to i tak tamto postawie a jak ceny pujdą w dół a czuje że tak będzie to postawie większe za mniejsze pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że niestety ale podwyżki i to spore, czekają nas na pewno https://urzadskarbowy.eu/zmieniaja-sie-stawki-vat-od-1-kwietnia-2020-r/
"stawki vat na koralowce i bezkręgowce idą do góry z 5% na 23% co oznacza spore podwyżki cen. Ustawa z 01.04.2020 została przez koronawirusa odroczona do 01.07.2020 "
Inną sprawą jest, kto się w tym biznesie utrzyma na rynku - a ilu już zwija majdan
Cześć, gdzie tam są wpisane koralowce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Beti napisał:

Słony :)

nie sklepowa spokojnie, ale np soli na targu nie kupię..

dziś  widziałam żółtka w sklepie 450zl gdzie 2tyg temu był  po 350 to skąd ta cena ? a może jest odwrotnie ktoś chce zarobić..okazją? Covid19

Żółtki to już od dawna idą w górę. A co do okazji... podobno są goście, co się w mundury ochrony terytorialnej przebierają i kasę od dziadków wyłudzają, że niby im zakupy zrobią... także, khmmm, cwaniak się zawsze znajdzie. Tym ważniejsza jest nasza postawa, ludzi co mają działające baniaki i poza solą to tak na prawdę nic im nie jest niezbędne, żeby tępić nieuczciwych graczy. Bo na świeżakach, co zapłacą stówę za braireum może i jest kasa, ale się nikt z tego nie utrzyma, sklepy utrzymują się właśnie z klientów kupujących sól, pokarmy, balinga, wymieniających sprzęt itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to dużo się nie zmieni. Popyt spadnie, trochę zbiorników się wykruszy i trafi na rynek. Po czym część sklepów nie poradzi sobie z kosztami i się zamknie i zacznie wyprzedawać towar aby pospłacać raty, a Ci do mają z czego dołożyć jakoś przetrwają i ruszą później z mniejszą konkurencją. Jakkolwiek ceny produktów VIP raczej dół, standard bez zmian, jedynie życie może przez chwile droższe tylko kto to kupi?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, goclik napisał:

nie oceniać

Też dobrze powiedziane:-) Ja tam ogolnie cięty jestem na naszych januszy biznesu, ale trzeba przyzać też,  łatwo to im nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a temat był ? 

"Ceny akwarystyki morskiej" ?

Ogarnijcie się ludziska, bo już czytać się nie chce - w każdym temacie awantura z :mooning

Kto lepszy, kto mądrzejszy, kto ...    

:whistle::whistle::whistle::whistle:

 

@Konrad_Wwa przepraszam już mi się nie chce  :banghead

Nomenklatura Scalona (CN) w zakresie towarów oraz Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług z 2015 r. w zakresie usług. 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Osmodeusz napisał:

a temat był ?

Temat był z :mooning, to i dalsza dyskusja w tymże samym tonie. Nie przesadzaj. Z resztą, i tak to wszystko się wytnie:clowning

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Temat był z :mooning, to i dalsza dyskusja w tymże

Jeśli  tak uważasz to gratuluję Panie Slony... poczekam na twój temat.

Myślę że dalsza dyskusja nie ma sensu, ostatnio każdy  temat potraficie rozwalić. 

Pisanie glupot na czatbox wychodzi najlepiej...

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie droższe, przyjdzie recesja i "wyjaśni" większość akwarystów i sklepów a co za tym idzie ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.