Skocz do zawartości
Wilkers

Wargatek przestał jesc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od koła swych tygodni zauważyłem że mój wargatek sanitarnej chudnie , gdy karmie ryby on nie jest w ogóle zainteresowany pokarmem wcześniej wcinał czy to drobniejszy mysis czy artemie mrożona suchego nie tknął teraz wykazuje absolutny brak zainteresowania mrożonkami próbowałem wszystkiego nic go nie interesuje po tym jak wygląda podejrzewam że długo nie pociągnie inne ryby i korale ok no może prócz akany rainbow która z niewiadomych przyczyn się rozpuściła tydzień po zakupie .czy ktoś może miał podobną sytuację z wargatkiem i może wie jak temu zaradzić .pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwał się wynikami testów wody a na sto procent ktoś z kolegów czy koleżanek spróbuje zdiagnozować co może dziać się z Twoim zbiornikiem, bo patrząc po opisie problemu coś złego moze dziać się z wodą, opisz dokładniej  jakich preparatów używasz, jakiej soli, rozmiar akwarium, obsada, ile czasu liczy sobie zbiornik.


:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 mam między 2 a 5 test salifert , Po4  na poziomie 0.05-0.1 test salifert . Podmiana co 2 tyg ok 10% . Na soli RedSea . KH utrzymuje na poziomie 8.5 . Zbiornik mała kostka 64 litry . Obsada 2 błazny , salarias  i wargatek . Dwie krewetki krab mitrax , korale kilka lps kilka miękkich .błazny i salarias wcinają wszystko aż miło Wargatek głoduje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy go masz? Ja po trzecim sobie odpuściłem, niestety duży odsetek tych ryb pada w akwariach.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem 3 podejścia do wargaczy i żaden nie wytrzymał tygodnia. W końcu sobie odpuściłem.

Ryby go nie ganiają? Poobserwuj w nocy jak już światła nie ma. Może nie ma gdzie spać i ciągle zestresowany pływa.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dużej ryby którą wargatek może czyścić raczej zapomnij o jego utrzymaniu.

Dość że ryba bardzo ciężko przestawia się na pokarm sztuczny to jeszcze przechodzi stres gdy nie może sobie poskubać innej rybki.

To bardzo ciężka ryba w utrzymaniu wymagająca spełnienia wielu niezbędnych warunków.

Może być również łapana na cyjanek , może mieć pasożyty wewnętrzne - a to w połączeniu ze stresem gwarantowana padaka.

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorka mam od 2 miesięcy i nie było z nim żadnych problemów od około 2 tygodni zaczął mizerniec i przestał pobierać pokarm wcześniej pałaszował aż miło było popatrzeć . Zakupiony w Erybce w Józefowie tam też pobierał pokarm mrożony . Postaram się jeszcze o żywego solowca może na to się skusi bo przykro patrzeć jak ginie w oczach .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Wilkers napisał:

Zbiornik mała kostka 64 litry .

IMO to jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... rzeczywiście :shock: ... nie doczytałem - a ja tu piszę o większej rybie do towarzystwa :whistle:

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.