Skocz do zawartości

Historia edycji

pawmar

pawmar

19 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Przede wszystkim, to trzeba sobie uświadomić, do czego ten czujnik ma służyć. Czy zależy nam na dokładnym pomiarze tds kranówki  np. 347ppm? Nie! Zależy nam na stwierdzeniu, czy membrana i/lub żywica kwalifikuje się do wymiany. A tam mamy już wartości rzędu kilku-kilkunastu ppm, które ni jak nie przystają do płynu kalibracyjnego.

Czyli chcemy:

- zrobić porównanie wartości przed i po membranie -> kondycja membrany

- sprawdzić "000 / nie 000" -> kondycja żywicy

No niby racja. Też to wszystko mądre co mówisz. Przede wszystkim czujnik służy do stwierdzenia kondycji membrany lub żywicy.
Ale... FAJNIE byłoby wiedzieć czy faktycznie woda ma 000 czy też nie, a nie tylko wyliczać procent zużycia jednego czy drugiego. Choć jak mówię zgadzam się oczywiście że to podstawowa informacja.
Problem u mnie był jednak taki, że ja miałem i po membranie 0 i po żywicy 0. Membrana 4 lata, węgiel 3 lata... a na czujniku wciąż 0.
Żebym mógł wyliczyć procent zużycia o którym piszesz potrzebuję mieć jakieś wskazania.
Jakbym nie mnożył i nie dzielił "0 przed" i "0 po" - zawsze wyjdzie mi 0.

Siak czy owak zrobiłem jak radziliście.
Przekalibrowałem czujniki ODDZIELNIE. "IN" 342ppm, OUT "320-324"ppm, więc dobre 20ppm różnicy.

Efekt niestety jest taki że teraz za membraną mam nadal 0, po żywicy 2.
Żywicę wymieniłem z 2 lub 3 miesiące temu. Więc co, żywica zanieczyszcza mi wodę?
Jak zamieniam miejscami czujniki to oba pokazują 0.
Niestety nie udała mi się kalibracja z trójnikiem bo mi nie wlazł do buteleczki a nie chcę przelewać.

Baterie w TDS wymieniłem. Faktycznie wygląda jakby z dobre 10ppm (przy kalibracji) od razu się podniosło.
Czujniki poprawiłem napisem do przodu.

grzegorz77, lepiej zapobiegać niż leczyć :-).

pawmar

pawmar

18 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Przede wszystkim, to trzeba sobie uświadomić, do czego ten czujnik ma służyć. Czy zależy nam na dokładnym pomiarze tds kranówki  np. 347ppm? Nie! Zależy nam na stwierdzeniu, czy membrana i/lub żywica kwalifikuje się do wymiany. A tam mamy już wartości rzędu kilku-kilkunastu ppm, które ni jak nie przystają do płynu kalibracyjnego.

Czyli chcemy:

- zrobić porównanie wartości przed i po membranie -> kondycja membrany

- sprawdzić "000 / nie 000" -> kondycja żywicy

No niby racja. Też to wszystko mądre co mówisz. Przede wszystkim czujnik służy do stwierdzenia kondycji membrany lub żywicy.
Ale... FAJNIE byłoby wiedzieć czy faktycznie woda ma 000 czy też nie, a nie tylko wyliczać procent zużycia jednego czy drugiego. Choć jak mówię zgadzam się oczywiście że to podstawowa informacja.
Problem u mnie był jednak taki, że ja miałem i po membranie 0 i po żywicy 0. Membrana 4 lata, węgiel 3 lata... a na czujniku wciąż 0.
Żebym mógł wyliczyć procent zużycia o którym piszesz potrzebuję mieć jakieś wskazania.
Jakbym nie mnożył i nie dzielił "0 przed" i "0 po" - zawsze wyjdzie mi 0.

Siak czy owak zrobiłem jak radziliście.
Przekalibrowałem czujniki ODDZIELNIE. "IN" 342ppm, OUT "320-324"ppm, więc dobre 20ppm różnicy.

Efekt niestety jest taki że teraz za membraną mam nadal 0, po żywicy 2.
Żywicę wymieniłem z 2 lub 3 miesiące temu. Więc co, żywica zanieczyszcza mi wodę?
Jak zamieniam miejscami czujniki to oba pokazują 0.
Niestety nie udała mi się kalibracja z trójnikiem bo mi nie wlazł do buteleczki a nie chcę przelewać.

Baterie w TDS wymieniłem. Faktycznie wygląda jakby z dobre 10ppm (przy kalibracji) od razu się podniosło.
Czujniki poprawiłem napisem do przodu.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.