Skocz do zawartości
Mar/cell

Pseudanthias evansi dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć  mam  3 takie rybki do tej pory normalnie pływały po całym akwarium ładnie jadły nie było z nimi problemu ale około tydzień temu wykopały sobie dziurę pod skałą wbijają się tam na wcisk nie chcą pływać nie chcą jeść. Tylko jedna z nich wypływa normalnie na akwarium zjada pływa i znowu pod skałę ucieka. Początkowo myślałem ,że wyskoczyły z akwarium potem przeryłem całe wnętrze i znalazłem je pod tą skałą. Reszta obsady bez zmian zachowują się normalnie. Obawiam się ,że jak tak dalej pójdzie to wyzdychają z głodu. Po podniesieniu skały pływały normalnie wyglądają na zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak duże masz akwarium i jakie masz jeszcze ryby? Masz jakieś garbiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 300l skała 35kg  żywy piach 20kg obsada niewielka 3 błazenki Clarksy 1 garbik plus te 3 sztuki które aktualnie się ukrywają. Żadnych walk plemiennych nie miałem dogadywały się bez problemu. Dosłownie musiałem je dotknąć żeby uciekły z tego schronu i wróciły tam po minucie. W tym samym składzie pływają od stycznia. 90 procent czasu spędzały szalejąc po całym akwarium. Ten garbik jest bardzo pokojowym garbikiem ma swój rejon i nikogo nie gania. Jutro chyba znowu przekopie skałę i sprawdzę czy żyją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem takiego garbika jak był młody to było ok po jakimś roku dostał korby i przeganiał wszystko co zobaczył dostał eksmisje i spokój, myślę, że tutaj będziesz miał przyczynę

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby żyją ukrywają się ze względu na błazna. Największy błazen dostał omłot od mniejszego mniejszy siedzi u niego w ukwiale a duży grasuję po akwarium wsciekły. Teoria kolegi wyżej się potwierdziła.

Edytowane przez Mar/cell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety zachowanie ryb się nie poprawiło.  Obie ryby są apatyczne mało jedzą a ostatnio zachowują się jakby były ślepe. Dziwnie pływają tylko po dnie uderzają o skałę i szyby. Nikt ich już nie atakuję. Wyglądają fatalnie chude i blade a jedna ma oko wysadzone na zewnątrz często pływają po kątach w pionie. Czytam masę informacji o chorobach ryb i niestety ale podchodzi mi to pod Mykobakterioza ryb, gruźlica ryb (mycobacteriosis). 

Edytowane przez Mar/cell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak długo może trwać przebieg takiej choroby? Ryby mam od stycznia od marca  dziwnie się zachowują czyli już 4 miesiące. Myślę nad odłowieniem ich do innego akwarium w celu dokarmienia i regeneracji  od dłuższego czasu ich stan się nie pogarsza czyli chyba już przeszły co miały ale nie zdrowieją są bardzo słabe i wyniszczone.  Reszta ryb na razie zdrowa  możliwe żeby to gruźlica je męczyła 4 miesiące i nie zaraziły by innych ryb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mar/cell napisał:

Mam pytanie jak długo może trwać przebieg takiej choroby? Ryby mam od stycznia od marca  dziwnie się zachowują czyli już 4 miesiące. Myślę nad odłowieniem ich do innego akwarium w celu dokarmienia i regeneracji  od dłuższego czasu ich stan się nie pogarsza czyli chyba już przeszły co miały ale nie zdrowieją są bardzo słabe i wyniszczone.  Reszta ryb na razie zdrowa  możliwe żeby to gruźlica je męczyła 4 miesiące i nie zaraziły by innych ryb? 

 

4 godziny temu, Mar/cell napisał:

Czytam masę informacji o chorobach ryb i niestety ale podchodzi mi to pod Mykobakterioza ryb, gruźlica ryb (mycobacteriosis

Gruźlica ryb jest chorobą przewlekłą i może trwać wiele miesięcy lub nawet lat. Jeśli to faktyczne gruźlica to rybki z widocznymi objawami raczej już nie uratujesz - jeśli choroba pokazała się na skórze to w środku rybki jest już mocno zaawansowana.  Pozostałe ryby, mimo, że mogą nie wykazywać żadnych objawów choroby, prawdopodobnie też mają w sobie te bakterie.

Można jeszcze próbować przenieść rybkę do innego akwa odciętego od głównego obiegu i zastosować antybiotyki.

Ale jest duże prawdopodobieństwo, że to nie jest gruźlica - objawy, które przedstawiłeś są objawami silnego wyniszczenia ryby, którego przyczyną mogą być inne choroby lub czynniki ( np zaawansowany wiek ryby).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.