Skocz do zawartości
Leonkrwawy

Lampa LED DIY - kostka 40x40x30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabieram się do składania projektu lampy LED do mojej kostki.

Projekt przedstawia się następująco:

3 kanały po 6 diód 3W, 700mA

- 1 kanał 4x10 000K + 2x 20 000K

- 2 kanał 6x Royal Blue

- 3 kanał 4x Blue + 2x Royal Blue

do tego chciałbym dodać światełko nocne więc 4 kanał 2 diody 3W Royal Blue, które będą w zasadzie świecić rownocześnie z innymi kanałami za dnia.

 

Mam dostępny już radiator, który ma wymiary 240x200(mm).  Do chłodzenia aktywnego użyje AAB SILENT FORCE 140x140, 8dB

Do dyspozycji mam zasilacz Mean Well Sp150-24, 24V, 6.3 A

Do sterowania chciałem użyć aqmy, ale ze względu że Magu nie wysyła elektronki w czasie kwarantanny, postanowiłem poskładać to jakoś sam.

I chcialbym poprosić osoby doświadczone w elektronice, żeby mi podpowiedziały czy mam wszystko i czy to co sobie wybrałem, nadaje się do tego projektu.

A więc:

- arduino nano v3 oraz adapter do arduino żeby było wygodniej łączyć przewody (oba w tej aukcji) - https://pl.aliexpress.com/item/4000046691275.html?spm=a2g0o.cart.0.0.241a3c005YrIiY&mp=1

- zegar RTC DS 3231 - https://pl.aliexpress.com/item/4000048995152.html?spm=a2g0o.cart.0.0.241a3c005YrIiY&mp=1

- moduł bluetooth HC-05 - https://pl.aliexpress.com/item/4000849675043.html?spm=a2g0o.cart.0.0.241a3c005YrIiY&mp=1

- przetwornica step down - https://pl.aliexpress.com/item/4000064597454.html?spm=a2g0o.cart.0.0.241a3c005YrIiY&mp=1

- do tego czujnik temperatury - https://pl.aliexpress.com/item/4000895641340.html?spm=a2g0o.cart.0.0.241a3c005YrIiY&mp=1

- przewody z pinami, kondensatory, rezystory, wtyczki, złączki,

 

Teraz kwestia driverów LED. Czy mógłbm użyć takich driverów? - https://pl.aliexpress.com/item/32722310301.html?spm=a2g0o.cart.0.0.241a3c005YrIiY&mp=1

lub takich https://allegro.pl/oferta/driver-p4115adj-led-200ma-700ma-pwm-lin-adj-7411714739

Czy to wszystko?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo lubisz dłubać samemu. Ale jeśli chodzi o elektronikę nie prościej Aqma? Na sprzet z Ali tez bedziesz czekał może zaraz @magu wznowi sprzedaż ;)
Fakt, że na tych częsciach z Ali wyjdzie taniej, ale będziesz robił własną płytkę czy jak to łączył?

Co do driverów nie tylko u Maga idzie dostać meanwella z serii ldd i pokrewnych nie wiem czy to nie jest najlepszy wybór tak naprawdę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam gotowy radiator pomalowany proszkowo . Z frezem po wentylator :)

230x150x40-50 nie pamiętam jak gruby dokładnie jest .

spod dokręcany można przerobić.

oddam za koszty "produkcji" , 35zl + 0,5l :pScreenshot_2020-01-07-15-11-18-224_com.facebook_lite.thumb.jpg.b1091a626b6d8df1f4d963cb77619b3c.jpgScreenshot_2020-01-07-15-11-10-239_com.facebook_lite.thumb.jpg.30f4e00e56dd677d84fff29145cc3995.jpg

Edytowane przez Dareklisc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sith114 napisał:

Nie wiem jak bardzo lubisz dłubać samemu. Ale jeśli chodzi o elektronikę nie prościej Aqma? Na sprzet z Ali tez bedziesz czekał może zaraz @magu wznowi sprzedaż ;)
Fakt, że na tych częsciach z Ali wyjdzie taniej, ale będziesz robił własną płytkę czy jak to łączył?

Co do driverów nie tylko u Maga idzie dostać meanwella z serii ldd i pokrewnych nie wiem czy to nie jest najlepszy wybór tak naprawdę ;)

Tak. Co do elektroniki maga tonjest ona swietna. Ale chce sprobowac poskladac fo sam. Jak zadziala, wystarczy puzniej dokupic plytke i powkladac wszystkie elementy i bedzie estetycznie.

Dlatego zapytuje czy drivery serii LDD sa konieczne czy mozna wykorzystac inne.

Czy to nie przypqdkiem to samo, tylko mean well w ladnej obudowie sa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszyscy specjalisci obawiaja sie koronawirusa i sie nie wypowiadaja.

Trudno, musze zaufac swoim przeczuciom i probowac to wszystko poskladac. 

Co nie zadziala, zawsze mozna podmienic i uzyc lepszego rozwiazania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Leonkrwawy napisał:

Widze ze wszyscy specjalisci obawiaja sie koronawirusa i sie nie wypowiadaja.

Trudno, musze zaufac swoim przeczuciom i probowac to wszystko poskladac. 

Co nie zadziala, zawsze mozna podmienic i uzyc lepszego rozwiazania.

Pozdrawiam

Z tego co na szybko przejrzałem pi razy drzwi masz podobny albo nawet taki sam setup co Magu w swoim sterowniku także ma szanse działać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa powoli nabiera kształtu.

Nóżki mają wysokość 15 cm, więc obliczając wysokość do dna, zdecydowałem się na soczewki o kącie 60 stopni.

Całość pomalowana będzie na czarno.

Czekam na elektronike i LEDy

 

 

 

20200424-224004.jpg

lampa1.png

lampa2.png

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze drivery MEAN WELL kupisz np. tu:

https://www.tme.eu/pl/details/ldd-700h/przetworniki-dc-dc/mean-well/

Wszystkie te części dostaniesz u nas w kraju. Wysyłka z Chin w czasie pandemii jest skazana na długieeeeeeeeeeeee czekanie.

np. Nano arduino:

https://allegro.pl/oferta/omega-zone-arduino-nano-3-0-atmega328-ch340-usb-7349602121?snapshot=MjAyMC0wNC0yM1QxNzoxNzozOC4wMTdaO2J1eWVyOzdmYjMwODg5NjIwYjVhMDQ4NmUyODA5YmRlODliNWFhZmVlNDc2ZGIyNDIzM2MzNjg2OTVlYzM0NzNhYzcwZmY%3D

Możesz zastosować inny sprawdzony sterownik np ten:

https://www.olx.pl/oferta/akwarium-tc420-sterownik-swit-zmierzch-led-CID103-IDDXas4.html#dbb6432047

Niedawno popełniłem lampę led w oparciu o ten sterownik bo kolega chciał mieć efekt burzy z błyskiem piorunów i pulsowanie gwiazd w nocy. Ale cena to 250zł

https://www.illuminations.pl/sterownik-led-gwiazdy-pulsowanie-blyski-gwiazd-na-niebie-uklad-gwiezdny-p-283.html

I pod tym sterownikiem powinno się zastosować 24 kanały a Twoja lampka jest malutka i masz mało ledów


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, waldek123blau napisał:

Najlepsze drivery MEAN WELL kupisz np. tu:

https://www.tme.eu/pl/details/ldd-700h/przetworniki-dc-dc/mean-well/

Wszystkie te części dostaniesz u nas w kraju. Wysyłka z Chin w czasie pandemii jest skazana na długieeeeeeeeeeeee czekanie.

np. Nano arduino:

https://allegro.pl/oferta/omega-zone-arduino-nano-3-0-atmega328-ch340-usb-7349602121?snapshot=MjAyMC0wNC0yM1QxNzoxNzozOC4wMTdaO2J1eWVyOzdmYjMwODg5NjIwYjVhMDQ4NmUyODA5YmRlODliNWFhZmVlNDc2ZGIyNDIzM2MzNjg2OTVlYzM0NzNhYzcwZmY%3D

Możesz zastosować inny sprawdzony sterownik np ten:

https://www.olx.pl/oferta/akwarium-tc420-sterownik-swit-zmierzch-led-CID103-IDDXas4.html#dbb6432047

Niedawno popełniłem lampę led w oparciu o ten sterownik bo kolega chciał mieć efekt burzy z błyskiem piorunów i pulsowanie gwiazd w nocy. Ale cena to 250zł

https://www.illuminations.pl/sterownik-led-gwiazdy-pulsowanie-blyski-gwiazd-na-niebie-uklad-gwiezdny-p-283.html

I pod tym sterownikiem powinno się zastosować 24 kanały a Twoja lampka jest malutka i masz mało ledów

Waldku bardzo dziękuje za podpowiedzi. 

Jeśli chodzi o jakość i trwałość podzespołów elektroniki, zawsze w miare czasu moge je podmienić na lepsze elementy.

Jak nie uda mi sie poskładać lampy na arduino to napewno skorzystam z tego sterownika.

https://www.olx.pl/oferta/akwarium-tc420-sterownik-swit-zmierzch-led-CID103-IDDXas4.html#dbb6432047

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Lampa powoli nabiera kształtu.
Nóżki mają wysokość 15 cm, więc obliczając wysokość do dna, zdecydowałem się na soczewki o kącie 60 stopni.
Całość pomalowana będzie na czarno.
Czekam na elektronike i LEDy
 
 
 
20200424-224004.thumb.jpg.8e77ac29a322af01d4e9b24a565539ca.jpg
lampa1.png.02baa85e3f517d225086bde270d7368e.png
lampa2.png.0ec205c6c4f78936bad33afa5254f2f4.png
Ja bym zrobił bez soczewek chyba że chcesz mieć "dyskotekę" ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje. Chce sie przekonac jak to bedzie wygladalo z soczewkami. Zawsze mozna je zdemontowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 08:16, waldek123blau napisał:

 

Wszystkie te części dostaniesz u nas w kraju. Wysyłka z Chin w czasie pandemii jest skazana na długieeeeeeeeeeeee czekanie.

8ego kwietnia zamawiałem z AliExpress pompę dozującą. przed wczoraj przyniósł mi ją listonosz. 16 dni wydaje mi się że to nie jest aż tak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem tydzień temu. Szacunkowy czas dostarczenia to połowa maja. Zobaczymy, ale racja tragedii nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8ego kwietnia zamawiałem z AliExpress pompę dozującą. przed wczoraj przyniósł mi ją listonosz. 16 dni wydaje mi się że to nie jest aż tak długo.
Moje płytki pod drivery przyszły po 2 tygodniach, z czego tydzień we Frankfurcie na lotnisku leżały.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz chyba nawet szybciej przesyłki dochodzą bo mało ludzi zamawia i na sortowni mają mniej pracy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz chyba nawet szybciej przesyłki dochodzą bo mało ludzi zamawia i na sortowni mają mniej pracy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Zdziwiłbyś się. Teraz właśnie wszystko kurierką lata... Dramat


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zdziwiłbyś się. Teraz właśnie wszystko kurierką lata... Dramat


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

W zeszły wtorek wysłałem paczkę DPD do Włoch i dzisiaj dotarła. Znajomy z tej firmy rzeczywiście mówił że ma trochę więcej paczek.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem pierdoły z Niemiec do Polski w tydzień nie cały dotarło. Teraz przesyłki na momencie wysyłają

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Minelo trocha czasu, ale lampa wczoraj wieczorem ozyla :)

Niestety zeby nie bylo kolorowo to jest problem. Ale od poczatku.

kupilem u magu arduino z wgranym oprogromowaniem oraz plytke intalacyjna, zeby nie popelnic bledu i miec wszystko ladnie podlaczone.

Podlaczam lampe pod kabel usb, to komputer widzi urzadzenie. Tak samo jak łacze sie z lampa przez bluetooth za pomoca aplikacji w tel. Wszystko moge ustawic.

Jednak lampa dziala tylko w trybie testu. Gdy jestem w trybie testu, moge sterowac intensywnoscia swiecenia.

W opisie od magu pisze ze zmiany powinny dzialac natychmiastowo. Ja natomiast ustawialem lampe juz grubo po 22, i ustawiajac bialy kanal do 21.30, po nacisnieciu "ptaszka" on nadal swiecil. 

To samo z innymi kanalami. Podczas testu spoko, po usawieniu kanalu zadnej reakcji.

Wyskakuje mi tez komunikat " Aqma wysłała niekomopletny lub blednie zaadresowany zrzut pamieci"

Co robie źle?

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa uruchomiona. Problem tkwił w tym że mam chońskie drivery które odwrotnie działają. Ale wgranie oprogramowania pomogło.

Dziękuję Magu za pomoc.

Świecimy juz nad zbiornikiem, ale szczerze mówiąc jestem odrobinę rozczarowany.

Boki są wyrażnie mniej oświetlone. 

Myślicie że usunięcie soczewek i zostawienie samych LEDów coś poprawi?

Edit: aczkolwiek samo niebieskie naprawde daje rade i doswietla cale akwarium. Jednak widac to dopiero jak w pokoju jest ciemno

20200723-192800.jpg

20200723-192808.jpg

20200723-192817.jpg

20200723-203326.jpg

20200723-203332.jpg

Edytowane przez Leonkrwawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucilem soczewki i lampa swieci tak jak nalezy. Caly zbiornik ladnie jest doswietlony. Czy ktos moglby mi podpoqiedziec jak ustawic iswietlenie nocne? Ustawilem godziny wlaczenia ale lampka nie odpala nocnego. Pewnie cos zle ustawilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 00:17, Leonkrwawy napisał:

Lampa powoli nabiera kształtu.

Nóżki mają wysokość 15 cm, więc obliczając wysokość do dna, zdecydowałem się na soczewki o kącie 60 stopni.

Całość pomalowana będzie na czarno.

Czekam na elektronike i LEDy

 

 

 

20200424-224004.jpg

lampa1.png

lampa2.png

 

W dniu 23.07.2020 o 21:21, Leonkrwawy napisał:

Lampa uruchomiona. Problem tkwił w tym że mam chońskie drivery które odwrotnie działają. Ale wgranie oprogramowania pomogło.

Dziękuję Magu za pomoc.

Świecimy juz nad zbiornikiem, ale szczerze mówiąc jestem odrobinę rozczarowany.

Boki są wyrażnie mniej oświetlone. 

Myślicie że usunięcie soczewek i zostawienie samych LEDów coś poprawi?

Edit: aczkolwiek samo niebieskie naprawde daje rade i doswietla cale akwarium. Jednak widac to dopiero jak w pokoju jest ciemno

20200723-192800.jpg

20200723-192808.jpg

20200723-192817.jpg

20200723-203326.jpg

20200723-203332.jpg

Te dwie lampy to ten sam projekt ?

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wyrzucilem soczewki i lampa swieci tak jak nalezy. Caly zbiornik ladnie jest doswietlony. Czy ktos moglby mi podpoqiedziec jak ustawic iswietlenie nocne? Ustawilem godziny wlaczenia ale lampka nie odpala nocnego. Pewnie cos zle ustawilem.
Zawsze sądziłem że soczewki tylko psują efekt rozpraszania ;) a po co Ci nocne światło?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić moc świecenia od 0 do np.1%, i odchaczyć ptaszek na nocne świecenie, chyba że na nocne masz osobny kanał

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek77 napisał:

 

Te dwie lampy to ten sam projekt ?

Tak to ta sama lampa. Poprostu dodalem obudowe zeby ladniej wygladalo.

2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Zawsze sądziłem że soczewki tylko psują efekt rozpraszania ;) a po co Ci nocne światło?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

W reefmaxie bylo nocne swiatelko. Tak pieknie w nocy wygladal zbiornik tak lepiutko oswietlony ze zapragnolem miec tak i teraz.

Mam osobny kanal 2 diody 3w royal blue

Ustawilem poprostu moc swiecenia min 1% i max 1 % ze swieci cala noc.

Chociaz chcialem uwyzac go do normalnego swiecenia i zeby w nocy jako swiatwklo nocne swiecilo z moca 1%

Da sie tak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.