Skocz do zawartości

Historia edycji

Luigi

Luigi

W dniu 10.10.2021 o 09:29, Jointela napisał:

A dlaczego się zdecydowałeś na odpieniacz?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

Co do odpieniacza skłoniła mnie zakup sondy PH i pomiar. Okazało się że mam dwa wyjścia zastosować pienidło lub Kalkwasser z reaktorem . Wcześniej  podnosiłem ph i widziałem pozytywne skutki. Zdawałem sobie że kiedyś to nastąpi. Obecnie widzę poprawę ph mam min. 8PH a nie 7,5PH , oczywiście mam podpięte wapno sodowane. Jeszcze trochę zabawy z PH będę mieć . Stan poprawi odessanie części piasku i może wejdzie NAOH ( będzie to wymagać jeszcze konsultacji ) 

W dniu 10.10.2021 o 11:04, Dr@co napisał:

Jak ma się chelmon? Możesz spróbować żywego dla słodkowodnych, szklarka, doniczkowce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No niestety odszedł na wieczną rafę co do jedzenia wydałem majątek . Nie nastawiałem  się na sukces wiedząc że ma 30% szans.

Luigi

Luigi

W dniu 10.10.2021 o 09:29, Jointela napisał:

A dlaczego się zdecydowałeś na odpieniacz?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 

Co do odpieniacza skłoniła mnie zakup sondy PH i pomiar. Okazało się że mam dwa wyjścia zastosować pienidło lub Kalkwasser z reaktorem . Wcześniej  podnosiłem ph i widziałem pozytywne skutki. Zdawałem sobie że kiedyś to nastąpi. Obecnie widzę poprawę ph mam min. 8PH a nie 7,6PH , oczywiście mam podpięte wapno sodowane. Jeszcze trochę zabawy z PH będę mieć . Stan poprawi odessanie części piasku i może wejdzie NAOH ( będzie to wymagać jeszcze konsultacji ) 

W dniu 10.10.2021 o 11:04, Dr@co napisał:

Jak ma się chelmon? Możesz spróbować żywego dla słodkowodnych, szklarka, doniczkowce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No niestety odszedł na wieczną rafę co do jedzenia wydałem majątek . Nie nastawiałem  się na sukces wiedząc że ma 30% szans.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.