Skocz do zawartości
Luigi

Stare w nowym opakowaniu. 70x60x60 plus sump.

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam. 

Nadszedł czas realizacji, mojego pierwotnego planu.  Troszkę  ta przekładka  się rozciągła  w czasie, ale z kolei  dało mi to nowe spojrzenia na prowadzenie zbiornika.

Główne założenie to, przekładka życia z starego zbiornika . opakowanie tego w bardziej estetyczna formę.

Wymiary:

* 70*60*60h 10mm Opti Przód i boki. Tył lacobel czarne , komin  zew. 3x32mm

* Nowośc Sump z Pvc plus akryl od kolegi z Forum  60x45x35

*  Szafka z płyty meblowej 2x 16mm 70x76x90  na kołach do obciążeń 500kg plus nóżki poziomujące. Plus wzmocnienia lepiej pospawać 

Sprzęt:

* Lampa Red Sea ReefLed 90 plus  t5x4 . Zmiana na kessil ap9x plus t5x2

* Pompa obiegowa Maxspect MJ-DC6K

* Tunze 6040

* Tunze  6055 + Tunze 7090.300 + 7097.050

* Tunze 9001 bez kubka.    Deltec 1000i plus wapno sodowane.

* Jebalo falownik jakiś , by mieszało w sumpie.

* Grzałka   Eheim Thermopreset 100W ( już niepotrzebna ,światło robi za grzałkę)

* Pompa  dozująca Aquatrend.

* Wielce doczekana dolewka. Zestaw automatycznej dolewki ATO1 AT Series

*deltec 1000i

 

Media biologiczne i inne:

* Skała Marco Rock 9 kg

* Skała żywa 8 kg + 2kg

* Piasek aqua medic 5kg   2kg

* Miracle mund 2,3kg+ 2kg 1,5kg

*   2x blok maxspect nano-tech Bio-Block plus 1kg kulek maxspect

* paczka tych kamyczków z aquaforesta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luigi napisał:

 

Witam. 

Nadszedł czas realizacji, mojego pierwotnego planu.  Troszkę  ta przekładka  się rozciągła  w czasie, ale z kolei  dało mi to nowe spojrzenia na prowadzenie zbiornika.

Główne założenie to, przekładka życia z starego zbiornika . opakowanie tego w bardziej estetyczna formę.

Wymiary:

* 70*60*60h 10mm Opti Przód i boki. Tył lacobel czarne , komin  zew. 3x32mm

* Nowośc Sump z Pvc plus akryl od kolegi z Forum  60x45x35

*  Szafka z płyty meblowej 2x 16mm 70x76x90  na kołach do obciążeń 500kg plus nóżki poziomujące.

Sprzęt:

* Lampa Red Sea ReefLed 90 plus 2x lub 3x T5 24W.

* Pompa obiegowa Maxspect MJ-DC6K

* Tunze 6040

* Pompa  dozująca Aquatrend.

 

Media biologiczne i inne:

* Skała Marco Rock 9 kg

* Skała żywa 6 kg

* Piasek Reefflowers 7 kg 1-1,5 mm

* blok maxspect nano-tech Bio-Block

 

 

 

 

Wstrzeliłeś się prawie w mój wymiar. Ja mam 80x60x50. Co do lampy to nie podpowiem bo jej nie znam, ale cyrkulator jest za słaby. Proponuję coś w typie gyre, wiem że droższe ale skuteczniejsze niż standardowa konstrukcja nawet przy mniejszym przepływie. Fakt, że trochę nadrobisz obiegiem, ale ten zapas lepiej wykorzystać na jej trwałośc zmniejszając prędkość przepływu i tym samym wyższą kulturę pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Wstrzeliłeś się prawie w mój wymiar. Ja mam 80x60x50. Co do lampy to nie podpowiem bo jej nie znam, ale cyrkulator jest za słaby. Proponuję coś w typie gyre, wiem że droższe ale skuteczniejsze niż standardowa konstrukcja nawet przy mniejszym przepływie. Fakt, że trochę nadrobisz obiegiem, ale ten zapas lepiej wykorzystać na jej trwałośc zmniejszając prędkość przepływu i tym samym wyższą kulturę pracy. 

Co do cyrkulatorów to jeszcze mam 2 jebao po 5tys , ale jedno mogę powiedzęc  że tunze przerasta mocą jebao .  Z lampy to jestem zadowolony , już prawie rok świeci. Co do pompy obiegowej to ninjia i ciśnie aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakąś fotkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Luigi napisał:

Co do cyrkulatorów to jeszcze mam 2 jebao po 5tys , ale jedno mogę powiedzęc  że tunze przerasta mocą jebao .  Z lampy to jestem zadowolony , już prawie rok świeci. Co do pompy obiegowej to ninjia i ciśnie aż miło.

W takim razie starczy z zapasem. Dopiero jak się spitoli to rozglądał bym się za czymś typu gyre, ale to temat raczej odległy. W moim przymierzam się do pełnej floty maxpect z uwagi że wiszą już dwie lampy rsx 100w a obiegówka już czuć jej koniec (aqua nova 4000l na 7 i 8 biegu świruje i nie jest to kontroler ani zasilacz bo na próbę podmieniłem nówki i efekt ten sam). Myślę nad turbine duo td6k lub td9k. A cyrkulatory myślę nad gyre w najnowszej wersji 2szt. Czas pokaże co się uda zakupić. Czekam na fotoreracje i daję do obserwowanych. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dla syna napisał:

 A cyrkulatory myślę nad gyre w najnowszej wersji 2szt. Czas pokaże co się uda zakupić. Czekam na fotoreracje i daję do obserwowanych. Powodzenia :)

Mialem akwarium o tym samym wymiarze, mam  gyre 350... Niestety minusem tych pomp jest rozmiar. W takim małym akwarium strasznie rzucają się w oczy. 

Jednak dwie 8tys czy jebao czy inne wystarczą z zapasem a mniej rzucają się w oczy... 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Luigi napisał:


 

Ale coś nie pykło bo nie widzę fotki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

La burdel. Szczerze szafki z płyt nie polecam. Zrobiło się małe ugięcie, i musiałem dodać wzmocnienie z profila zamkniętego 3x5. Co do zbiornika to robił mi mycior i jestem zadowolony.adbcab938d9a9bb5a3acf89d3598d5db.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ładny sump :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te nóżki wytrzymają myślisz? [emoji6] 
Co do nóżek, to prawdopodobnie mają atest do obciążenia 500kg. Pod szafka mam 7sztuk. Ale mam trochę nierówna podłogę , na wszelki wypadek dorobiłem z przodu belkę. Wiem mogłem zrobić to tak od razu ale nie chciało mi się stać przy tokarce.ba92b24e62cf1690787ab9aa7e551701.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

A jaki ładny sump [emoji14]
Malinowy przyjacielu [emoji6]d1f7623a420a3b1b21a492185cf5c6a0.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A dlaczego ten sump jest zakryty i nie ma wentylacji?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to ma pokrywy by była zakryty. Zobacz sobie hmahli Australia. [emoji38]

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Zadekb09a6d18338c4b163d3ca4c0d91c737e.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak się wszędzie pisze że filtry kubełkowe to zło a tu mamy taki większy kubełek [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, =Fresz= napisał:

A tak się wszędzie pisze że filtry kubełkowe to zło a tu mamy taki większy kubełek emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Freszu... Ile jest powietrza i jaki jest jego przepływ w wyłączonym sumpie a kubełku...

Miałem tego sumpa przykrytego przez dwa lata... Nie było z niczym problemu... W szafce mniej wilgoci, mniej rozbryzgów, mniej nalotu soli... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tydzień za mną. Jeszcze dużo do zrobienia w tym dołożyć T5. Trochę mi ich brakuje, biorąc pod uwagę że Red sea mocno daję niebieskimi. 20200504_095941.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda w końcu masz więcej miejsca na korale. A jak z rybami co planujesz dołożyć?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Jointela napisał:

Pięknie wygląda w końcu masz więcej miejsca na korale. A jak z rybami co planujesz dołożyć?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Cześć. Co mogę więcej powiedzieć . Głębia w zbiorniku to jest to, ryby są śmielsze do pływania  maja parcie na szkło. Nareszcie mogę ustawić jakiś sensowny plan wizualny dla korali.

Co do ryb. Jak wiadomo są pustki w sklepach, chodzi mi po głowie żółtek ale się zastanawiam bo zbiornik za mały. Może bardziej pójdę w mniejsze ryby z babkowatych i  apogonów. 

Obecnie muszę jeszcze dokończyć automatykę w sumpie i go zamknąć. Później T5 dołożyć  i koronę .

I najważniejsze u porać sie  z Aiptasią 

     

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko prawie żyje.

Pojechałem na wakacje i nie włączyłem wentylatora do Chłodzenia. A dużo do opowiadania w Domu mam rozpierdol Remontowy. 

Na obecną chwilę walczę z aiptazią i valonią. Zostały mi tylko 4 Ryby. Ale  zrobiłem koronę i dokończyłem oświetlenie , więc jest progres. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium sprzętowo już zamknięte. Opis dodam na przodzie. Aiptasia jest już w odwrocie. Co do valloni to walą się wszędzie.
Szukam jakiegoś pożeracza ty glonów. Mam kraba ale to tylko kosmetyka. Żółtek może borsuk chociaż on może dobrać się do lpsow. Do walki z aiptasia dodałem brzydala. CzY coś skubie? Trochę słabo bardziej mu smakują acany. Mam nadzieję że kiedyś w nocy go upoluje.
8e03db802645b4f4a4f2b12fc61f3e1c.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak. Jak nie wiesz co się dzieje, to zrób icp i tak zrobiłem. Wszystko wzorcowo tylko wyszedł brak jodu. Może nie brak ale znikoma ilość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.