Skocz do zawartości
Luigi

Stare w nowym opakowaniu. 70x60x60 plus sump.

Rekomendowane odpowiedzi

A może jakieś zdjęcie jak buja się zbiornik... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dadario napisał:

A może jakieś zdjęcie jak buja się zbiornik... 

Fatalnie. Valonia rosnie aż miło co do aiptasi to nadal walczę. Spadek jodu spowodował cofniecie sie tkanek lps. Jutro jadę po jod i zobaczmy. Już raz tak miałem i pomogło. Wydaje mi się że coś mało jest jodu w soli tropic marine pro reef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem posoleni.

 

Jak widać na zdjęciu mój obiekt nędzy i rozpacza. Wszystkiego już próbowałem.

Na valonie został mi tylko do przetestowania borsuk lub jakiś  pokolec.

Na szklane róze  został mi tylko do sprawdzenia chelmon , albo jak dla mnie sprawdzona krewetka Lysmata kuekenthali. Mam lysmata seticaudata ale to nie robi roboty nawet przegłodzona . Tamte to były maszyny.

Co do sprzętu i chemii .

* Hanna 772  i Hanna 98319

* Powrót do soli red sea niebieska.

* dbam o stabilne kh i zasolenie korale się odwdzięczają się . 

 

 

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.. . Kiepsko to wygląda... Musisz pomyśleć, bo coraz trudniej będzie Ci ogarnąć temat... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Percnona próbowałeś? Ja zawsze trafiałem na pogromcę valonii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niewiele lepiej z valonią. Podobno borsuk dobry, chociaż też nie każdy. I nie wiem czy taką ilość opanuje. Ja u siebie przy podmiance odrywam po trochu ostrą rurką. Może w tym metoda - rurka i oderwać całe to dziadostwo. Tylko musiałbyś od razu w akwarium mieć borsuka albo percnona (podobno też dobry, ale i na rybę też potrafi zapolować), żeby od razu zjadały to co się pojawi


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dla syna napisał:

Percnona próbowałeś? Ja zawsze trafiałem na pogromcę valonii. 

Jasne  wszystkiego.  Mam go w zbiornik lecz jeszcze mały. Widziałem dorosłego i reki  bym nie wsadził do zbiornika. plus 2 mitraxy

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi Dzisiaj przypadkiem trafiłem na video na youtube, gdzie gościu używał i zachwalał środek nazywany Vibrant. Za granicą z tego co widzę jest dosyć często stosowany. Zastanawiam się nad użyciem u siebie bo już nie daję z tym rady, chociaż staram się raczej unikać chemii. Może i Ty przemyśl tą kwestię


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, goclik napisał:

@Luigi Dzisiaj przypadkiem trafiłem na video na youtube, gdzie gościu używał i zachwalał środek nazywany Vibrant. Za granicą z tego co widzę jest dosyć często stosowany. Zastanawiam się nad użyciem u siebie bo już nie daję z tym rady, chociaż staram się raczej unikać chemii. Może i Ty przemyśl tą kwestię

Vibrant to nie chemia kolega @s1ngle tego używał ;) 

 

Znaczy nie jest to żaden super hiper wynalazek o dzialaniu jak domestos bo tak naprawdę wszystko to chemia ;)  

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2020 o 20:44, goclik napisał:

@Luigi Dzisiaj przypadkiem trafiłem na video na youtube, gdzie gościu używał i zachwalał środek nazywany Vibrant. Za granicą z tego co widzę jest dosyć często stosowany. Zastanawiam się nad użyciem u siebie bo już nie daję z tym rady, chociaż staram się raczej unikać chemii. Może i Ty przemyśl tą kwestię

Vibrant to to samo co flukonazol. Dziś zakupiłem 2 opakowania i będę działać. Środek sprawdzony robi swoja robotę .

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Luigi napisał:

Vibrant to to samo co flukonazol. Dziś zakupiłem 2 opakowania i będę działać. Środek sprawdzony robi swoja robotę .

  

Używałem ostatnio fluco na bryopsis. Niestety valonii nie ruszył ani trochę. Może u Ciebie pomoże


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luigi napisał:

Vibrant to to samo co flukonazol. Dziś zakupiłem 2 opakowania i będę działać. Środek sprawdzony robi swoja robotę .

  

Nie prawda.

Ingredients - Cultured Bacteria Blend, Amino Acids, Vinegar, RO/DI Water

https://www.bulkreefsupply.com/vibrant-aquarium-cleaner-reef-formula-underwater-creations.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedł tylko flukonazol na bryopsis. Moim zdaniem to najgorsze dziadostwo. Co do Valoni to w odwrocie  a krewetki pilnują aiptazjie. Jakoś się kreci .

To co muszę zrobić to;

* wy***ać błazenki , zawsze uważałem że to bardzo terytorialne i zwichrowane ryby. Oj będzie nocne polowanie 

* zrobić przemeblowanie z koralami .

* odbudować obsadę rybną . Powiem szczerze ,że chromisy dały mi tyle uciechy  jak żadna wcześniejsza.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Luigi napisał:

* wy***ać błazenki , zawsze uważałem że to bardzo terytorialne i zwichrowane ryby. Oj będzie nocne polowanie 

A co takiego robią błazenki, że zasłużyły na eksmisję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluco to No 1 w walce bryopsis. Zero strat a swoje robi. Nawet nie musiałem zmieniać metody w prowadzeniu zbiornika (bez podmian i odpieniacza). Co do błazenków to u mnie od zawsze były dwa. Zero agresji jakby były na haju mają swój świat. Są tak zwieszone że nawet agresywne ryby się nimi nie interesują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do błazenków to mam długą listę.

\* zajechały mi moją skałkę z zoa.  brak ukwiału wszystko tłumaczy .

* cały dół akwarium to jest ich tylko świętej pamięci mandaryna nie ruszały ( wyskoczył)

* kraba percnota który jest większy pogonią , a o debeliusie to nawet nie wspomina kreweta ma przesrane.

* teren w promieniu 25cm jest ich, nawet karmiciela uwalą.

Słony co do mojego oczytania na temat , zdawałem sobie sprawę . że jest to sprawa indywidualna. Wiesz jak to jest jak reszta domowników pyta kiedy kupisz nemo i dori :lol:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2020 o 22:46, niknik napisał:

Nie prawda.

Ingredients - Cultured Bacteria Blend, Amino Acids, Vinegar, RO/DI Water

https://www.bulkreefsupply.com/vibrant-aquarium-cleaner-reef-formula-underwater-creations.html

Zwracam honor.  Najlepszym lekarstwem z valonią to poprawa parametrów wody. Skład tego produktu umożliwia a poprawę parametrów, więc ma to sens.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi no za mocno to zabrzmiało... Daleki jestem od rzucania kamieniem, każdy popełnił jakieś błędy. Wyjścia na prostą życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 00:48, Luigi napisał:

Co do błazenków to mam długą listę.

\* zajechały mi moją skałkę z zoa.  brak ukwiału wszystko tłumaczy .

Jeśli czyszczą skałkę to dlatego że spodobała im się na złożenie ikry, nie dlatego że nie mają ukwiała - moje mają dwa ukwiały, a i tak balkon na skale jest ich...

W dniu 27.10.2020 o 00:48, Luigi napisał:

* cały dół akwarium to jest ich tylko świętej pamięci mandaryna nie ruszały ( wyskoczył)

* teren w promieniu 25cm jest ich, nawet karmiciela uwalą.

Moje, a mam je 5 lat - ponad, mnie nie ruszają, mogę przy nich grzebać, reszty nie ganiają. Jak Twoje mają inny charakter, spróbuj pokombinować ze skałą.

W dniu 27.10.2020 o 00:48, Luigi napisał:

a o debeliusie to nawet nie wspomina kreweta ma przesrane.

Bo jest jedna, wpuść jeszcze ze dwie, zobaczysz jakie będą śmiałe. Ja zwykle miałem tak i u mnie łaziły po całym zbiorniku.

W dniu 27.10.2020 o 00:48, Luigi napisał:

Wiesz jak to jest jak reszta domowników pyta kiedy kupisz nemo i dori :lol:

Normalne, jeśli akwarium ma być dla wszystkich, nemo i dori mają być :) To się nazywa kompromis :)...

10 godzin temu, Luigi napisał:

 Najlepszym lekarstwem z valonią to poprawa parametrów wody. Skład tego produktu umożliwia a poprawę parametrów, więc ma to sens.   

Najlepszym lekarstwem na wszystko jest stabilność parametrów. W przedziale akceptowalnym przez życie. Nie zaś magiczne buteleczki sprzedawane przez ten czy inny market. To jest tylko chwilowa proteza, no chyba że chcesz jechać do końca na nich.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to tak, jak pomyślałem tak zrobiłem. Mianowicie wywaliłem błazenki, oddałem do sklepu.  Krewetki, kraby i inne stworzenia mają święty spokój.

Równocześnie,  upolowałem  dawno zamówionego   ctenochaetus strigosus. i jeszcze dwóch gości.

*Powoli wszystko wraca do równowagi biologicznej , Valonii jest mniej bo już skałę widać . Percnon podrósł  z pięć razy , wiec zaczyna się brać za konkrety.

*Po wprowadzeniu ryb jak zwykle ospa się przyplątała. Takie ryzyko świadomie wziąłem prosto z importu bez kwarantanny.

* Jeszcze kilka zmian z koralami i pokaże całokształt    

* Aiptasia - jest jej mniej  i co najważniejsze nieprzyrastań populacji.

  

 

 

spacer.png

 

 

 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem , że odtrąbiłem zwycięstwo z ospa. A tu powrót , dziś przeprosiłem się z moją lampą uv  (7W) . To trochę mało, ale ma skręcony przepływ.

Tak poważnie zastanawiam się nad zamontowaniem lampy uv na stałe 24/7. 

Ma może ktoś jakiś pomysł? Szukam czegoś co się nie rozleci po kilku miesiącach.¯\_(ツ)_/¯

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Luigi napisał:

Ma może ktoś jakiś pomysł? Szukam czegoś co się nie rozleci po kilku miesiącach.¯\_(ツ)_/¯

A któraś lampa Ci się rozleciała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.