Skocz do zawartości
PiotrMi

Średnice otworów w kominie 250 l netto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ponieważ planuję przesiadkę na większe akwarium 250 l netto i mam prośbą o konsultacje wymiarów otworów w kominie.

Planowane:

Spływ i rewizja dwa otwory po 35 mm

Powrót otwór 27 mm

Co myślicie? Czy to wystarczające wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu 35 skoro rurki maja średnice 32 . Zamawiaj ten sam wymiar by wchodziło bez luzu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A śrubunki? :)

35 jest pod rurę 25mm. Nie lepiej powrót zrobić też na 25mm i mieć całą hydraulikę w jednym rozmiarze? Kosztowo wyjdzie to samo albo i taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przy 200l otwory 45 mm pod rurę 35 mm a  powrót idzie za akwarium 25 mm. Tylko ja tak mam bo wszystko miałem za free . Narazie jest słodkie , ale może kiedyś :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

A śrubunki? :)

35 jest pod rurę 25mm. Nie lepiej powrót zrobić też na 25mm i mieć całą hydraulikę w jednym rozmiarze? Kosztowo wyjdzie to samo albo i taniej :)

Chyba tak właśnie zrobię, że zamówię trzy otwory 35 mm. 

Swoją drogą w zestawach Red Sea np reefer 250 czy 350 powrót jest zorganizowany wężem o średnicy 16 mm !!!

2 godziny temu, Ariel napisał:

Ja mam przy 200l otwory 45 mm pod rurę 35 mm a  powrót idzie za akwarium 25 mm. Tylko ja tak mam bo wszystko miałem za free . Narazie jest słodkie , ale może kiedyś :baby

Akwarium już masz, nic nie pękaj tylko zakładaj morskie... Ja też zajmowałem się słodkimi baniakami wcześniej ale trzeb kiedyś wypłynąć na inne wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

35 jest pod rurę 25mm.

Niekoniecznie, ja mam śrubunki pod rury 32, a w otwór 35 wchodzą z luzem, z tym, że mają przewężenie i wewnętrzna średnica w śrubunku jest 24 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje śrubunki pod rurę 32 maja średnice 32 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od śrubunków , wklejane mają zwężki a skręcane nie . Ja mam skręcane 43mm na zewnątrz i otwory 45 ( jak zwykle sam wierciłem ) wchodzi w nie rura 35 i tylko skręcam . Potem mogę wszystko rozłożyć i nie muszę ciąć rur .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

Moje śrubunki pod rurę 32 maja średnice 32 

A może podrzucić jakiś namiar na te śrubunki?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PiotrMi napisał:

A może podrzucić jakiś namiar na te śrubunki?

 

Ja mam takie na zbyciu (tanio!), nówki sztuki, 2 pod rury 32 i jeden pod 25 mm. Kupiłem do sumpa, a będę miał panel...... :banghead

IMG_20200421_121605.jpg

IMG_20200421_121641.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2020 o 12:24, klossowski napisał:

Ja mam takie na zbyciu (tanio!), nówki sztuki, 2 pod rury 32 i jeden pod 25 mm. Kupiłem do sumpa, a będę miał panel......

Dziękuję bardzo za propozycję ale niestety nie skorzystam. Znajomy już zaoferował mi hydraulikę więc wezmę od niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.