Skocz do zawartości

Historia edycji

pj007

pj007

Witam

Jest sporo tematów o fito ale konkretów o pożywce brak.

 

Są zwolennicy stosowania F2 jak i zwolennicy tańszych zamienników.

 

Rozumiem iż problemem są efekty uboczne w postaci np wykrywanego fosoforu w fito, który po dodaniu do baniaka może zaburzyć równowagę poprzez dodanie fosforu do zbiornika ( przy używaniu zamienników)

 

Wydaje się że największym wyzwaniem jest odpowiednie zbilansownaie azotu i fosforu w hodowli.

 

Ok są jeszcze krzemiany i metale śladowe. Ale czy one są niezbędne do prawidłowego składu fito ?

 

F2 to z tego co wyczytałem to :

Na2Sio3 - czyli nasze krzemiany ?

NaH2Po4 - fosfor

NaNo3 - azot

oraz metale w śladowych ilościach.

 

I tu moje pytanie czy np

NaH2Po4 moża zastąpić KH2PO4 ? - czy w 1 gr jest tyle samo fosoforu oraz czy zastosowanie KH2PO4 może przynieść problemy a NaH2Po4 nie ?

NaNo3 można zastąpić KN3 ? i analogiczne te samo pytanie co powyżej

 

Czy Na2Sio3 - czyli krzemiany są niezbędne dla odbiorców fito ?

 

I metale śladowe czy jest to na tyle ważne że warto jest stosować ? Metale śladowe teoretycznie można uzyskać z Intermagu tylko że potrzeba mocno to rozrzedzić no i bilansowo niekoniecznie mogą zostać zachowane proporcje.

 

Czy też olać to i poprostu dodawać KNO3 i KH2Po4 w odpowiednich dawkach by było to konsumowane i koniec.

pj007

pj007

Witam

Jest sporo tematów o fito ale konkretów o pożywce brak.

 

Są zwolennicy stosowania F2 jak i zwolennicy tańszych zamienników.

 

Rozumiem iż problemem są efekty uboczne w postacie np wykrywanego fosoforu w fito, który po dodaniu do baniaka może zaburzyć równowagę poprzez dodanie fosforu do zbiornika.

 

Wydaje się że największym wyzwaniem jest odpowiednie zbilansownaie azotu i fosforu w hodowli.

 

Ok są jeszcze krzemiany i metale śladowe. Ale czy one są niezbędne do prawidłowego składu fito ?

 

F2 to z tego co wyczytałem to :

Na2Sio3 - czyli nasze krzemiany ?

NaH2Po4 - fosfor

NaNo3 - azot

oraz metale w śladowych ilościach.

 

I tu moje pytanie czy np

NaH2Po4 moża zastąpić KH2PO4 ? - czy w 1 gr jest tyle samo fosoforu oraz czy zastosowanie KH2PO4 może przynieść problemy a NaH2Po4 nie ?

NaNo3 można zastąpić KN3 ? i analogiczne te samo pytanie co powyżej

 

Czy Na2Sio3 - czyli krzemiany są niezbędne dla odbiorców fito ?

 

I metale śladowe czy jest to na tyle ważne że warto jest stosować ? Metale śladowe teoretycznie można uzyskać z Intermagu tylko że potrzeba mocno to rozrzedzić no i bilansowo niekoniecznie mogą zostać zachowane proporcje.

 

Czy też olać to i poprostu dodawać KNO3 i KH2Po4 w odpowiendich dawkach by było to konsumowane i koniec.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.