Skocz do zawartości
lapsiak84

Nierówny poziom wody w kominie.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jest tak jak pisze .... nie masz zaworu na powrocie, zawór na rewizji jest nie potrzebny do niczego wywal go i daj na powrót, wtedy ustawisz sobie poziom wody w kominie dwoma zaworami na spływie i na powrocie i problem zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. spływ powinien być ustawiony tak, żeby minimalna ilość wody przelewała się przez rewizję

2. poziom wody w kominie był mniej więcej do 1 cm poniżej poziomu wody w akwarium. Wtedy woda z akwarium zlewa się przez grzebień do komina ściągajać film bakteryjny z powierzchni i nie robi hałasu wlewając się do komina.

3. Dolna krawędź rewizji powinna regulować wysokość wody w kominie. Woda przelewająca się przez rewizję reguluje mikroróżnice w wydajności pompy, wynikające z zabrudzenia, różnic prądu itp.

4. Rewizja powinna być ścięta lub zakońcona kolankiem, płasko ucięta rura będzie powodować zasysanie powietrza i chlupot.

5. Zawór powinien być lekko przykręcony a przelew regulowany siłą pompy. Pokaż zdjęcie z komina.

 

Jeśli ustawiasz poziom wody poniżej rewizji to nie ma technicznej możliwości, żeby wyregulować pompę i zawór tak, żeby trwale zachować stały poziom wody w kominie. To jest technicznie niewykonalne, tym bardziej na zaworze kulowym. Wystarczy 0.0001litra na minutę różnicy i po kilku dniach zbierają się litry różnicy, przekładające się na centymetry poziomu w kominie.

Kolejna kwestia, Nie rozumiem, jakim cudem pompa obiegowa może ci wypompować wodę z sumpa tak, żeby dolewka dolała więcej niż ćwierć szklanki wody. To jest niemożliwe... chyba, że rurę od rewizji masz ustawioną powyżej poziomu wody w akwarium. Wtedy pompa wypompowuje wodę z sumpa, rośnie poziom wody w całym akwarium i dolewka dolewa brakującą wodę. Co jest jej zadaniem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. spływ powinien być ustawiony tak, żeby minimalna ilość wody przelewała się przez rewizję
2. poziom wody w kominie był mniej więcej do 1 cm poniżej poziomu wody w akwarium. Wtedy woda z akwarium zlewa się przez grzebień do komina ściągajać film bakteryjny z powierzchni i nie robi hałasu wlewając się do komina.
3. Dolna krawędź rewizji powinna regulować wysokość wody w kominie. Woda przelewająca się przez rewizję reguluje mikroróżnice w wydajności pompy, wynikające z zabrudzenia, różnic prądu itp.
4. Rewizja powinna być ścięta lub zakońcona kolankiem, płasko ucięta rura będzie powodować zasysanie powietrza i chlupot.
5. Zawór powinien być lekko przykręcony a przelew regulowany siłą pompy. Pokaż zdjęcie z komina.
 
Jeśli ustawiasz poziom wody poniżej rewizji to nie ma technicznej możliwości, żeby wyregulować pompę i zawór tak, żeby trwale zachować stały poziom wody w kominie. To jest technicznie niewykonalne, tym bardziej na zaworze kulowym. Wystarczy 0.0001litra na minutę różnicy i po kilku dniach zbierają się litry różnicy, przekładające się na centymetry poziomu w kominie.
Kolejna kwestia, Nie rozumiem, jakim cudem pompa obiegowa może ci wypompować wodę z sumpa tak, żeby dolewka dolała więcej niż ćwierć szklanki wody. To jest niemożliwe... chyba, że rurę od rewizji masz ustawioną powyżej poziomu wody w akwarium. Wtedy pompa wypompowuje wodę z sumpa, rośnie poziom wody w całym akwarium i dolewka dolewa brakującą wodę. Co jest jej zadaniem.
No chyba, że właśnie ta rewizją jest u mnie o 1cm za wysoko. Tu Katsni piszesz teraz dla mnie zrozumiałe i wszystko było by ok gdyby nie jedna kwestia.

Jak nawet obniżę rewizję aby woda ciurkała przez nią to za kilka dni będzie poziom albo 6-8 cm poniżej poziomu rewizji. Albo w drugą stronę. Nie będzie ciurkała tylko zapełni całą rurę rewizji, bo do tego stanu podniesie się poziom wody.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Czyli jest tak jak pisze .... nie masz zaworu na powrocie, zawór na rewizji jest nie potrzebny do niczego wywal go i daj na powrót, wtedy ustawisz sobie poziom wody w kominie dwoma zaworami na spływie i na powrocie i problem zniknie
Mam zawór na powrocie. Jakoś nie rozwiązało problemu dławienie pompy bo wtedy poziom wody jak spada 6-8 cm to po zdławieniu spada tyle samo tyle tylko że pompa jest zdławiona.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lapsiak84 napisał:


Na sitku spływu to nie. Czyste jest. Ale czy jakiś ślumor nie siedzi w rurach spływu. Tego nie wiem.

19834b7501bab181c23c030692184cbf.jpg

 

Dasz radę obrócić pompę o 180 stopni? Chodzi o to aby odległości od ścianek zostały zmienione. Tak aby zasysanie miało dużo przestrzeni. Mi tak wariowała pompa kiedy w panelu miała mało miejsca na ssaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dasz radę obrócić pompę o 180 stopni? Chodzi o to aby odległości od ścianek zostały zmienione. Tak aby zasysanie miało dużo przestrzeni. Mi tak wariowała pompa kiedy w panelu miała mało miejsca na ssaniu. 
No jasne. Poluzuje nakrętkę i mogę obrucić. Trochę przewód będzie bardziej na widoku ale w sumie jeśli to może pomóc to w niczym nie będzie przeszkadzało.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo . Po ustawieniu poziomu 1-2 dni i komin w połowie pusty , lub przelewanie przez rewizje , obniżyłem rewizje o centymetr poniżej poziomu wody w kominie i problem znikł . Nie mam zaworu na powrocie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie było tak samo . Po ustawieniu poziomu 1-2 dni i komin w połowie pusty , lub przelewanie przez rewizje , obniżyłem rewizje o centymetr poniżej poziomu wody w kominie i problem znikł . Nie mam zaworu na powrocie .
Kurcze naprawdę? Bo to że będzie się przelewało przez rewizję i nie będzie dolewka dolewała to ok. Ale i przestał wtedy spadać poziom wody?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuje się na tym samym poziomie. Wcześniej jak pompę ustawiałem to po jakimś czasie poziom w kominie opadał , był plusk , siorbanie i zaciąganie powietrza . Przez co rura lekko się zapowietrzała i podnosiło poziom z powrotem ( tak w kółko ) po obniżeniu rury rewizji problem znikł . Więc warto spróbować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Utrzymuje się na tym samym poziomie. Wcześniej jak pompę ustawiałem to po jakimś czasie poziom w kominie opadał , był plusk , siorbanie i zaciąganie powietrza . Przez co rura lekko się zapowietrzała i podnosiło poziom z powrotem ( tak w kółko ) po obniżeniu rury rewizji problem znikł . Więc warto spróbować 
Ok. No w takim razie nie zostaje mi nic jak obniżyć rewizję. Może faktycznie jest coś z tym zapowietrzanie sie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jest tak jak pisze .... nie masz zaworu na powrocie, zawór na rewizji jest nie potrzebny do niczego wywal go i daj na powrót, wtedy ustawisz sobie poziom wody w kominie dwoma zaworami na spływie i na powrocie i problem zniknie
Dalej nie rozumiem w jakim celu chcesz zakładać zawór na pompę? Przecież to jest pozbawione sensu!

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Lapsiak84 przerabialem ten tamte co prawda na pompie jebao rok temu. Też chwytalem się brzytwy żeby rozwiązac problemu i nic. W końcu się wściekłem kupiłem firmowa pompe że stabilozatorem napięcia i problemy się skończyły. Na Zaworze kulowym jestem w stanie tak ustawić poziom ze wodą nie przelewa rewizja i wysokości jest ciągle taka sama. Myślę że mimo zakupu markowej pompy trafiles na egzemplarz któremu coś dolega..

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. No w takim razie nie zostaje mi nic jak obniżyć rewizję. Może faktycznie jest coś z tym zapowietrzanie sie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

A zawór masz pionowo czy poziomo?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zainwestuj w bramowy koszt może i spory ale powinno się poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zawór masz pionowo czy poziomo?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pytasz o zawór na spływie?

Na spływie mam poziomo.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrozumieć. Ja ma rewizję poniżej (około 1 cm) grzebienia. Końcówka rury rewizji ścięta po kątem 45 stopni. Rewizja bez zaworu. Na spływie zawór kulowy.

Nie mam problemu z poziomem wody w kominie (i konsekwentnie z działaniem dolewki w sumpie). Regulacja zajmuje trochę czasu z powodu nieprecyzyjnego działania zaworu kulowego. Ale regulacja to zawsze nie więcej niż kilka minut - szkoda mi kasy na zawór bramowy. Pompa Jebao. Nawet jak zmieniam poziom wody w komorze pompy (bo np. po podmiance i ustawiam na nowo czujnik dolewki), to po kilku chwilach sytuacja się stabilizuje.

Z tego co doczytałem, to kluczowe znaczenia ma to co napisał @katani, z tym, że ja ustawiłem pompę na maksa (by nie zmniejszać obiegu) i reguluję tylko zaworem. Kluczowe, moim zdaniem, jest to, że rewizja jest ścięta pod kątem i około 1 cm poniżej lustra wody w akwarium. Jeżeli rośnie przepływ, rewizja przez kształt końcówki może odbierać dużo więcej wody.

 

Przez półtora roku nie miałem problemu z regulacją poziomu wody w kominie, mimo budżetowej pompy i taniego zaworu kulowego. Proponuję usystematyzowanie informacji, by służyć przyszłym pokoleniom :D, które będą ten wątek czytały.

Edytowane przez Trurl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zrozumieć. Ja ma rewizję poniżej (około 1 cm) grzebienia. Końcówka rury rewizji ścięta po kątem 45 stopni. Rewizja bez zaworu. Na spływie zawór kulowy.
Nie mam problemu z poziomem wody w kominie (i konsekwentnie z działaniem dolewki w sumpie). Regulacja zajmuje trochę czasu z powodu nieprecyzyjnego działania zaworu kulowego. Ale regulacja to zawsze nie więcej niż kilka minut - szkoda mi kasy na zawór bramowy. Pompa Jebao. Nawet jak zmieniam poziom wody w komorze pompy (bo np. po podmiance i ustawiam na nowo czujnik dolewki), to po kilku chwilach sytuacja się stabilizuje.
Z tego co doczytałem, to kluczowe znaczenia ma to co napisał [mention=27522]katani[/mention], z tym, że ja ustawiłem pompę na maksa (by nie zmniejszać obiegu) i reguluję tylko zaworem. Kluczowe, moim zdaniem, jest to, że rewizja jest ścięta pod kątem i około 1 cm poniżej lustra wody w akwarium. Jeżeli rośnie przepływ, rewizja przez kształt końcówki może odbierać dużo więcej wody.
 
Przez półtora roku nie miałem problemu z regulacją poziomu wody w kominie, mimo budżetowej pompy i taniego zaworu kulowego. Proponuję usystematyzowanie informacji, by służyć przyszłym pokoleniom [emoji3], które będą ten wątek czytały.
Trafiles dobra pompę. Też nie rozumiem toku myślenia jeśli chodzi o winę zaworu kultowego. Zawor jak zawór, jedyna różnica ze bramowy szybciej i dokładniej można ustawić. Jeśli już raz dobrze ustawisz to nic nie trzeba poprawiac. Pewnie jestem ze osobą która założyła watek sprawdzi większość jak nie wszystkie możliwości podane wyżej A afektu nie uzyska żadnego. Skoro wahania w kominie sa 8cm raz w górę raz w dół to z jakiegoś powodu pompa nie chodzi równo i właśnie ja bym winil. Rewizja to można korygować niewielkie odchyly a nie takie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trafiles dobra pompę. Też nie rozumiem toku myślenia jeśli chodzi o winę zaworu kultowego. Zawor jak zawór, jedyna różnica ze bramowy szybciej i dokładniej można ustawić. Jeśli już raz dobrze ustawisz to nic nie trzeba poprawiac. Pewnie jestem ze osobą która założyła watek sprawdzi większość jak nie wszystkie możliwości podane wyżej A afektu nie uzyska żadnego. Skoro wahania w kominie sa 8cm raz w górę raz w dół to z jakiegoś powodu pompa nie chodzi równo i właśnie ja bym winil. Rewizja to można korygować niewielkie odchyly a nie takie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie zaworu nie zamierzam wymieniać. Jedynie co to skróciłem rewizję. Bo dolna krawędź rewizji byla w połowie grzebienia (miała być tylko zabezpieczeniem przed przelaniem).

Skrócenie rewizji dało dwa efekty.

Pierwszy to dolewka nje będzie dolewała bo szybciej przeleje się rewizją.

Drugi już po 4 godzinach uzyskałem niestety efekt kibla. Bo poziom wody wzrósł. I teraz przez rewizję nie ciurka tylko chlupie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, lapsiak84 napisał:

Drugi już po 4 godzinach uzyskałem niestety efekt kibla. Bo poziom wody wzrósł. I teraz przez rewizję nie ciurka tylko chlupie. 

Moim zdaniem , albo pompa jest walnięta , albo masz takie skoki napięcia jak u mojej żony koło Koszalina . Tam bez zabezpieczeń nie dał bym nigdy akwaria . Jak byś mieszkał blisko dał bym tobie pompę na próbę . Może masz kogoś kto ma zapasową pożyczyć na kilka dni. Zawór kulowy nie ma nic z tym wspólnego , mój też jest poziomo . Pompy ma AM , czyli też jebao z innymi naklejkami

Edytowane przez Ariel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem , albo pompa jest walnięta , albo masz takie skoki napięcia jak u mojej żony koło Koszalina . Tam bez zabezpieczeń nie dał bym nigdy akwaria . Jak byś mieszkał blisko dał bym tobie pompę na próbę . Może masz kogoś kto ma zapasową pożyczyć na kilka dni. Zawór kulowy nie ma nic z tym wspólnego , mój też jest poziomo . Pompy ma AM , czyli też jebao z innymi naklejkami
No to chyba napięcie.
Albo mam wyjątkowego pecha... Jebao walnięta, jeden Maxspect walnięty, drugi Maxspect walnięty ehhh

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U żony telewizor potrafi się wyłączyć , jak napięcie skacze . Mam AM 5.0 leży w piwnicy , ma już kilka lat . Była w 450 litrach , potem w nowym 200l .Działa , wymieniona na 2.1 bo jest głośna . Nowej wcale nie słychać , nawet lodówkę mam głośniejszą . Wcześniej jak poziom w kominie opadał , to musiałem zawór zakręcać i odkręcać by powietrze z rur zeszło . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2020 o 15:37, lapsiak84 napisał:

Pytasz o zawór na spływie?

Na spływie mam poziomo.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Tak o zawór na spływie.

Mnie przestrzegano abym tak nie zakładał zaworu, lepiej jest go mieć pionowo. 

Może tu leży problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahania wody no norma  , Dam karmę dla korali i  po czasie poziom się zmienia  . 
Zauważyłem że  przy zdławieniu wylotu z pompy  np : regulowanym wlotem do zbiornika  skoki poziomu praktycznie nie istniały  , Po zdjęciu się zaczęło . 
Zawór jak by nie był nic to nie zmieni   . 
Zasilacze pomp są elektroniczne i wahania napięcia od 100  do 240 v nie mają wpływu na napięcie na wyjściu  . 

Grzebień masz po stronie wewnętrznej  szyby czy w kominie , bo to ma też wpływ na  chlupotanie . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co @lapsiak84. Dzisiaj nawet pisałem o tym z @SU1. Zawór bramowy,rewizja docięta pod kątem, wyregulowane tak że ledwo ciurka rewizją i jest błoga cisza a po jednym /dwóch dniach wali albo rewizją albo poziom spada znacznie i też hałas. Ręce opadają :banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy w ciągu tych kilku dni kiedy zmienia Ci się poziom wody, zmieniasz coś w hydraulice  ? może dokładasz coś na spływ ? (Ja czasem zakładałem jedno kolano 90st na spływ i to już powodowało opory i woda w kominie podnosiła się..) A może coś co leży w sumpie blisko wylotu rury spływu czasami ogranicza wylot z rury... choć wzrokowo moze być oddalone..

A czy masz może grzebień porośnięty np. glonami ? Czasem ludzie tak mają... może one czasem ograniczają spływ wody do komina.

przeczytałem cały ten temat i uważam ze tu nie są winne zawory, rewizje itd. te rzeczy są stałe, nie zmienne !! Tutaj coś, dosyć znacznie, zmienia przepływ w całym obiegu.
Dla mnie wina leżeć moze w kilku rzeczach:

1. Wahania napięcia (odpada jeśli używasz stabilizatora, i jeśli pompa ma zasilacz i jest na prąd stały DC, to tez raczej odpada bo zasilacz niweluje takie wahniecia)
2. Pompa jest uszkodzona (z jakiegoś powodu zmienia prędkość obrotową)
3. Coś zatyka częściowo obieg... może na spływie a może na powrocie... może to być także ten ślimak o którym ktoś juz pisał, lub cokolwiek innego, co siedzi w rurze i nie chce wyjść.

Na Twoim miejscu kupiłbym takie coś lub podobne:
https://allegro.pl/oferta/szczotka-wycior-do-czyszczenia-wezy-akwariowych-8512072360

i przeczyścił wszystkie rury aby upewnić się ze nic w nich nie siedzi.

Jeśli rury będą czyste .... to dla mnie to już tylko pompa

...albo cuda jakie ;)

Powodzenia i pozdrawiam

...teraz tak sobie myśle.. 

możesz spróbować także rozebrać zawór na spływie, ale tak wiesz, na czesci pierwsze, dostać się do tej kulki, wyjąć ją, nasmarować wazeliną techniczną, tam powiniem być taki oring gumowy, sprawdz czy sie nie podwinął czy co, i wszystko dobrze skręcić aby zawór pracował z lekkim oporem,

..może ta kulka w zaworze jest luźna i czasem sama zmienia minimalnie położenie.. to mało prawdopodobne ale też nie niemożliwe.. a przecież kolejna pompa walnięta to też cosik za duży zbieg okoliczności..

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat był już tu poruszany , ale napiszę po raz wtóry. Wina leży wyłącznie po stronie napięcia , czyli wahania napięcia i tyle

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

Temat był już tu poruszany , ale napiszę po raz wtóry. Wina leży wyłącznie po stronie napięcia , czyli wahania napięcia i tyle

Pozdrawiam

Ale zdajesz sobie sprawę, że przy nowszych pompach zasilanych prądem stałym (przy sprawnym zasilaczu) to niemozliwe??? Zasilacz daje stałe napięcie, czesto jednego można używać w eu jak i USA więc napięcie wejściowe, nawet niestabilne nie ma wpływu na pracę pompy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.