Skocz do zawartości
antak

pierwsze, coraz mniej zaglonione 200l

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, =Fresz= napisał:

w tym wieku i z takimi kieszonkowymi porwałeś się z motyką...

Do odważnych świat należy :bump

Poprawi biologię, doda jakiś cyrkulator, zmieni światło i jeszcze będzie ładny baniak, @Słony leszcz  też miał podobnie, a teraz ma baniaczek jak cukierek! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka lampa jest w miarę dobra i tania? też mi ta nie odpowiada.

co do biologii i cyrkulacji - jasne,  że poprawię:icon_yes:!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, =Fresz= napisał:

:P w tym wieku i z takimi kieszonkowymi porwałeś się z motyką...

Nic nie mówił o kieszonkowym może ma kasę z komuni 

10 minut temu, antak napisał:

a jaka lampa jest w miarę dobra i tania? też mi ta nie odpowiada.

co do biologii i cyrkulacji - jasne,  że poprawię:icon_yes:!

 

Co do lampy to zacznij od tego i powiec jaki masz budżet na wszystko . Bo nie tylko lampe musisz zmienić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to może jednak sprzedam to akwarium, i zacznę od nowa... tylko pewnie nikt nie kupi, a ja nie mam co z tym zrobić.

i nie będzie kasy na nowe

 

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, to może jednak sprzedam to akwarium, i zacznę od nowa... tylko pewnie nikt nie kupi, a ja nie mam co z tym zrobić.
i nie będzie kasy na nowe
 
Nie jestem znawcą, a ni nie mam doświadczenia w tym hobby, moim zdaniem zostaw to akwarium, nic ze zwierząt nie dokładaj, powoli inwestuj w sprzęt, puźniej jak kupisz większe akwa to sprzęt ci zostanie, ucz się na tym co masz, po co robić restart i na nowo przechodzić to samo, ale podkreślam ja nie mam doświadczenia i to jest tylko moje zdanie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę.

1 minutę temu, Alcoholik napisał:

Nie jestem znawcą, a ni nie mam doświadczenia w tym hobby, moim zdaniem zostaw to akwarium, nic ze zwierząt nie dokładaj, powoli inwestuj w sprzęt, puźniej jak kupisz większe akwa to sprzęt ci zostanie, ucz się na tym co masz, po co robić restart i na nowo przechodzić to samo, ale podkreślam ja nie mam doświadczenia i to jest tylko moje zdanie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja o lampę będę się dopytywał... jaka (do 1000zł) najlepsza?

mam już mętlik w głowie... to restartować, czy nie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraziłem swoją opinię,podkreślam nie mam doświadczenia, co zrobisz to twoja sprawa, napewno jak zostawisz i będziesz walczył o to co masz, bardziej doświadczeni forumowicze ci pomogą

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twojej sytuacji jak się z kasą liczysz to bym nie restartował tylko wymienił wodę i dał zbiornikowi czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, antak napisał:

no to ja o lampę będę się dopytywał... jaka (do 1000zł) najlepsza?

Nie wiem czy najlepsza, ale chiński Turing 75 90W  do 200l i miękkich wystarczy (cena 750 zł), ja kupiłem 60W do 112l i jestem  zadowolony, chociaż baniaka jeszcze nie odpaliłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze a więc:

1.wymienić oświetlenie, dodać drugą kaskadę ,drugi cyrkulator i lepsze media filtracyjne. no i dodać żywą skałę (dobrze zapamiętałem: bez moczenia  w RO)

2.dolewać bakterie 

3. czekać

4. jak po kilku miesiącach będzie ok. wprowadzać dalsze życie;

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenia nie musisz już wymieniać, lepiej poczekać i się dobrze zastanowić, to trochę kosztuje. Najważniejsze to druga kaskada z mediami, cyrkulator i bakterie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tanie , dobre oświetlenie to idź do sklepu budowlanego kup sobie lampy  na świetlówki wstaw w nie t5 następnie podłącz do czasowego włącznika i masz tani wypas . Ja tak zbudowałem swoją hybrydę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oświetlenia nie musisz już wymieniać, lepiej poczekać i się dobrze zastanowić, to trochę kosztuje. Najważniejsze to druga kaskada z mediami, cyrkulator i bakterie. 
Dokładnie tak jak kolega napisał, oświetlenie zostaw na sam koniec, najpierw filtracja i cyrkulacja i lej bakterie.
Jak ci się zbiornik ustabilizuje biologicznie, to będziesz mógł myśleć nad światłem

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie rezygnuj, i się nie poddawaj;)

Coś żyje - więc tragedii totalnej nie ma. Teraz jedynie zwiększyć cyrkulację, dołóż tą drugą kaskade, nie lej do wody jakiś dziwnych ulepszaczy. Regularne podmiany i bakterie. Rozejrzyj się po sprzęcie używanym, może trafi się w fajnej cenie odpieniacz bądź lampa. Ewentualnie możesz jakąś lampe na T5 sklecić z dostępnych materiałów - tak jak koledzy wyżej pisali 

I zasolenie w górę 1.024 i pilnuj tego, będzie dobrze jak będziesz systematyczny i cierpliwy :rolleyes:

Gorsze baniaki były, tylko jakoś nikt Ci się do tego nie przyzna. Wyprowadzisz na prostą to co masz, i zyskasz sporo doświadczenia, ja trzymam kciuki

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antak - skała nie wygląda za ciekawie i mam pytanie jak kupowałeś akwarium to z życiem rozumiem ? i ta skałą tam była ? jesli tak to jak wyglądało to akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie kupowałem z życiem. skałę af syntetyczną dołożyłem w tym roku. no i już zarosła... no ale zastosuję się do rad i może glony zejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze, czasami ludzie rożne brzydkie rzeczy robią ze skała :)

Fajnie ze masz takie hobby w takim wieku i ze sie nie poddajesz a błędy każdy robi zwłaszcza na początku.

Akwarium to uratowania jak najbardziej, według mnie to decyzje na zostanie przy tym lub mniejszym np z panelem powinieneś podjąć na podstawie funduszy swoich.

Przy mniejszym koszty tez beda mniejsze a skałę i i życie bym po prostu przeniósł tam, przekładka do mniejszego powinna być  bezproblemowa.

A jeśli przy tym zostaniesz to na pewno odpieniacz do kupienia, lampa i cyrkulator, no i kilka l siporaxu lub cos podobnego :)

Ps. co do oświetlenia do tego akwarium co masz to może jakaś lampę chinke kupisz ? w budżecie się zmieścisz i cos zostanie 

chodzi mi o coś w tym stylu tylko większa i mocniejsza 

https://pl.aliexpress.com/item/1857140202.html?spm=a2g17.search0302.3.221.3d836eb7tOCzgF&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=ad9b6913-6170-4427-92dd-32cac6edf22c&algo_expid=ad9b6913-6170-4427-92dd-32cac6edf22c-31 

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, azgar napisał:

chodzi mi o coś w tym stylu tylko większa i mocniejsza 

Większa niż 165 W do 200l? A można wiedzieć ile masz mocy na 336? Bo ja kupiłem 60W na 112l i wydaję mi się , że nie będzie chodzić na 100%....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, klossowski napisał:

Większa niż 165 W do 200l

Te 165W to tylko na papierze . Te lampy wysterowane są na 105-120W . Przy 450l miałem dwie i było mało , dołożyłem jeszcze t5 4x54W . Potem zmieniłem lampe na ATI 8x54W . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta co podałem ma 103W max 165w to diody maja ale ja dałem tylko poglądowo

tylko teraz jak patrze taka lampa np zalecana do akwarium 60x60

Cytat

Zalecana wielkość zbiornika dla każdej jednostki 165 W: 24 Prime razy 24 Prime = 60x60 cm

 

A odpowiadając na pytanie u siebie mam 2x kessil a360x lampy te mam niecały tydzień ale korale wyglądają na zadowolone wcześniej miałem  t5 8x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kessile to bardzo dobre lampy i maja silne światło . A te Chinki to bardziej jak ktoś chce trochę taniej . Moim zdaniem za taką kasę są naprawdę nie złe . Tylko i tak na pełnej mocy nie świecą , bo barwa światła zazwyczaj nie odpowiada właścicielom . Wiec tak naprawdę dają jakieś 60-70 W jeśli ktoś lubi bardziej niebiesko , bo biały trzeba mocno skręcić . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klossowski napisał:

Większa niż 165 W do 200l? A można wiedzieć ile masz mocy na 336? Bo ja kupiłem 60W na 112l i wydaję mi się , że nie będzie chodzić na 100%....

W kostce 80x70x60 miałem takie dwie (niebieskie na 100%, a białe i kolor na 50%), dodatkowo 6 x T5 24 W. I dopiero wtedy rosły i wyglądały koralowce, głownie acropory.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaśmiecajcie chłopakowi tematu nie na temat

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym coś zainwestował w oświetlenie co by wiecznego dojrzewania nie było. Ustabilizuje baniak mediami i cyrkulacją to po zmianie oświetlenia znowu może coś wyjść. Na początek kupiłbym jakiś statecznik, odbłysnik i świetlówkę T5 i powoli zaczął doświetlać akwarium. Początkowo na krótko - dwie, trzy godziny i zwiększał co kilka dni o 15-30 min.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.