Skocz do zawartości
antak

pierwsze, coraz mniej zaglonione 200l

Rekomendowane odpowiedzi

odstąpiłbym Ci   ze dwie sztuki ale po pierwsze daleko a po drugie ciężko by było złapać ,bo to cwane bestie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, antak napisał:

Jest dla niej szansa?

Jest ale musi szybko trafić do akwarium gdzie będzie miała warunki na zregenerowanie. Nie wiesz co u Ciebie jest nie tak więc nadal będziesz miał problemy z koralowcami.

Scolimia jak trafiła do mnie wyglądała jak poniżej. Dzisiaj to dwie duże soczyste mordki ;) więc z resztki tkanki da się uratować koralowca.

XUsu2Mt.jpg&key=367ae4d1036cbb9ce71fcbc9

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj   słabo to wygląda   ,ale zawsze trzeba mieć nadzieje .  pewnie ze ICP  sie przyda   ja robię raz w roku  .  a pro po  acany   moja tez zaczyna grymasić mam za czystą wodę bo przechodze pomału na sps , akropory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, =Fresz= napisał:

Jest ale musi szybko trafić do akwarium gdzie będzie miała warunki na zregenerowanie. Nie wiesz co u Ciebie jest nie tak więc nadal będziesz miał problemy z koralowcami.

Myślę że wiem, co zaszło, tylko nie wiem jak jej pomóc.

W czasie, kiedy glony jeszcze występowały u mnie w baniaku, jakieś dziadostwo obrosło tą acanę. Wtedy się mocno podkurczyła. Niedługo później glony się wycofały, ale acana cały czas tak wygląda.

Pozostałe dwie acany, lordhowensis i bowerbanki mają się dobrze.

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, tedeus63 napisał:

a pro po  acany   moja tez zaczyna grymasić mam za czystą wodę bo przechodze pomału na sps , akropory.

Mam i jedne i drugie. Jak będziesz karmił koralowce odpowiednio to żaden problem i z zerowym No3 i Po4.

2 minuty temu, antak napisał:

Myślę że wiem, co zaszło, tylko nie wiem jak jej pomóc.

Wyczyść nową szczoteczką do zębów podstawkę i szkielet dookoła acany i zacznij ją karmić fitoplanktonem w żelu, jakimś pokarmem w granulkach dla LPSów i odrośnie tak jak ta scolymia. Żeby pokarm trafiał do niej zrób jej ze szklanki "domek" na czas karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, =Fresz= napisał:

Mam i jedne i drugie. Jak będziesz karmił koralowce odpowiednio to żaden problem i z zerowym No3 i Po4.

Wyczyść nową szczoteczką do zębów podstawkę i szkielet dookoła acany i zacznij ją karmić fitoplanktonem w żelu, jakimś pokarmem w granulkach dla LPSów i odrośnie tak jak ta scolymia. Żeby pokarm trafiał do niej zrób jej ze szklanki "domek" na czas karmienia.

Dzięki, no to muszę się wziąć do roboty:D

edit: @=Fresz=, jakie fito jest najlepsze? Wybór w sklepach internetowych jest spory...

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie rybki dotarły zdrowe, w dobrej kondycji i już się zadomowiły. Na razie nie zwróciły uwagi na aiptasię, ale myślę, że to kwestia czasu. Przyjmują (a w zasadzie to się nimi opychają;)) mrożonki.

Acana rano była ładnie napompowana, wieczorem nakarmię ją według rady fresza. Muszę tylko o fito dla niej się zatroszczyć. 

Zapytam jeszcze o dwie rzeczy:

po 1: czy robić coś z kh pomiędzy 13 a 14?

po 2: istniej możliwość agresywnych zachowań u kleini? Wydaje mi się, że poganiał trochę chromisy i brzydala.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 godzin temu, antak napisał:

edit: @=Fresz=, jakie fito jest najlepsze? Wybór w sklepach internetowych jest spory...

Easy Reefs Easy Booster - fito w żelu.

26 minut temu, antak napisał:

po 1: czy robić coś z kh pomiędzy 13 a 14?

Jaką solą robisz podmiany? jak zbiornik się ustabilizuje i koralowce zaczną rosnąć to kh zacznie spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, =Fresz= napisał:

Jaką solą robisz podmiany?

Af reef salt.

Przed chwilą przyłapałem kleini na wyżeraniu aiptasii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jeżeli nie dozujesz ballinga to skąd u Ciebie takie kh? Na pewno dobrze robisz test?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, =Fresz= napisał:

To jeżeli nie dozujesz ballinga to skąd u Ciebie takie kh? Na pewno dobrze robisz test?

Możliwe, że nie. Kropelkowy saliferta na kh wymaga ogromnej precyzji

edit: muszę koniecznie kupić płyn kalibracyjny. Może mam za wysokie zasolenie - za wysokie kh

 

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kleini wyżarł większość aiptasii. Niestety od razu wziął się za lpsy...

Miękkich, sps i niektórych lps nie tyka.

Wydaje mi się, że euphyllia, dunca, tracha i funghia są bezpieczne

Chyba będę musiał go oddać w dobre ręce, albo pozwolę mu zeżreć acany i oxyporę

No chyba że oddam acany 

edit: kleini zostaje. Na 95% był głodny;)

Tylko czerwoną acanę wyżerał, więc może inne mu nie smakują (jak bowerbanki dziabnął, to od razu uciekł jak najdalej) 

No i wykazuje zainteresowanie ślimakami osiadłymi.

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaetodon musi odejść. Wziął się za trachę.

Wiem że głodny podgryza:

- acrę

- montiporę

- fungie

A najedzony:

- acanę czerwoną

- trachyphyllię

Dokąd mogę go wyeksmitować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, antak napisał:

Chaetodon musi odejść.

To są ryby do akwarium Fish,  nie nadają się do rafy ( akwarium) mimo że są piękne. 

Wystaw na targowisko.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go z myślą o aiptasii, pod tym kątem się sprawdziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, antak napisał:

Kupiłem go z myślą o aiptasii, pod tym kątem się sprawdziła.

Kup chelmona ;) bezbieczniesza niż brzydal.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal? A co on robi? Ten zostaje na 1000 000%! Mój egzemplarz ma w poważaniu wszystkie koralowce.;)

To  chaetodon sprawia problem... 

Z tego wszystkiego przeszła mi przez myśl likwidacja zbiornika, i postawienie małego, może 100 litrowego z miękasami i parką błazenków. W sumie to nie jest taki zły pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze testy:

- kh - 10 (w końcu zrobiłem na 100% dobrze test;))

-  po4 - 0

- no2 - 0

- no3 - pomiędzy 0 a 2 jakoś, test saliferta nie jest wystarczająco dokładny w tym przypadku

W akwarium dużo się dzieje. Kleini ma jakieś zmiany chorobowe - niestety nie mogę mu zrobić zdjęcia, za szybki jest:(. Wygląda to jak biały meszek + białe kropki na płetwie ogonowej. Pozostałe ryby bez zmian.

Nie martwię się o niego w sumie, bo po pierwsze tracha może nie dojdzie do siebie, za co jestem trochę na niego zły (dunca i acana mają się już trochę lepiej), a po drugie jest cały czas aktywny i pochłania ogromne ilości mrożonek:wacko:

Nie skubie już  prawie wcale korali, za co ma u mnie +;)

Powoli zaczynam myśleć o sps. Cały czas o tym myślę, i choć wiem o ich trudności, oglądając na forum zdjęcia waszych baniaków coraz bardziej wciągam się w temat ;).

Aktualne 3 sps ostatnio przyspieszyły nieco wzrost - acra ma stożki wzrostu, nie największe, ale wyraźne. Zauważyłem też, że od góry lada chwila zacznie skałe, nie podstawkę oblewać.

Póki małe szczepki będą, a konsumpcja niewielka nie odpalam ballinga, jednakże w pompę dozującą zaopatrzę się niebawem ;).

Pozostaje jeszcze kwestia nieznajomości moich wartości ca i mg, ale testy już niebawem.

I to chyba wszystko, wiem że trochę przynudzam, ale kiedyś trzeba było to napisać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, antak napisał:

- no3 - pomiędzy 0 a 2 jakoś, test saliferta nie jest wystarczająco dokładny w tym przypadku

Ale wiesz, że tam możesz od boku patrzeć i wtedy odczyt dzielisz przez 10? Podstawa to światło dzienne przy testach kropelkowych.

Godzinę temu, antak napisał:

Powoli zaczynam myśleć o sps. Cały czas o tym myślę, i choć wiem o ich trudności, oglądając na forum zdjęcia waszych baniaków coraz bardziej wciągam się w temat ;).

Sps są różne. Seriatopora caliendrum czy milka to chwasty prawie jak briareum, wiec spokojnie. Grunt żeby nie na hura, powoli rozwijać obsadę wraz z rozwojem wiedzy i doświadczenia.

1 godzinę temu, antak napisał:

Póki małe szczepki będą, a konsumpcja niewielka nie odpalam ballinga, jednakże w pompę dozującą zaopatrzę się niebawem ;).

Wg mnie, jak masz sps jakiegoś w baniaku, to pora odpalać balinga. Bo potem masz niespodziankę, że nagle kh=5. I tak Cię to nie minie, a w sumie prościej zaczynać wcześniej, niż jak już wszystko ruszy z kopyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

3mam kciuki ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jakoś żyje, choć niektóre korale dzięki chaetodonowi nie mają się najlepiej - sam chaetodon niestety też dobrze się nie ma.

Dostał dziwnej wysypki, je, sporo pływa ale teraz zaczął siedzieć w jednym miejscu pod szybą. Nie wiem co mu jest, na typową ospę to nie wygląda, chociaż ja tam się nie znam, wiec może to być i ospa ;).

Pozostałe ryby żyją, jedzą i ogólnie mają się dobrze. Może  (oby) to po prostu stres, np. po przeprowadzce, jest u mnie dopiero miesiąc.

A tak delikwent wygląda:

large.16070167548754337843904006078596.jpg.59859b0de0d8702c655c3660739d6942.jpg

Niestety musiał wybrać miejsce najobficiej porośnięte algami :banghead

Korale, które dręczył na początku ten oto osobnik:

large.16070167321105084451811755423097.jpg.eb3e3363e06cb4dfd5c027b191f570dc.jpglarge.16070168680269153352707177282677.jpg.6b3ccd7d039f3a9a0a48e1d32c49705b.jpg

Acana zregenerowała już część tkanki, więc jest nadzieja.

Dunca z kolei otwiera się głównie w nocy.

No i reszta (fatalna jakość zdjęć):

large.16070169645341738852147324939861.jpg.ff4d2dd85c6674a3f65842e1f582487d.jpglarge.16070168976816511316163952206533.jpg.2a07222d86e720837b4fda207a7315cf.jpglarge.16070167771184896306613461659796.jpg.464ef13c3e4f9eea36869b4cbc3a94cb.jpglarge.16070168317264326348599177373413.jpg.63ef5b028e735d00a15630068c5a12e8.jpglarge.1607016700057366267687913980494.jpg.3a101538e4f0bceb6a90070a0b92d781.jpg

Pocilloporę jakaś ryba przewróciła, dlatego straciła tkankę (z początku nie zauważyłem)

Sps - y powoli rosną, co mnie cieszy. 

Cytat

Wg mnie, jak masz sps jakiegoś w baniaku, to pora odpalać balinga. Bo potem masz niespodziankę, że nagle kh=5. I tak Cię to nie minie, a w sumie prościej zaczynać wcześniej, niż jak już wszystko ruszy z kopyta.

@Słony leszcz balling po świętach startuje. Oby:rolleyes:

To wszystko... Na razie ;)

Edytowane przez antak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, antak napisał:

A tak delikwent wygląda:

large.16070167548754337843904006078596.jpg.59859b0de0d8702c655c3660739d6942.jpg

Niestety musiał wybrać miejsce najobficiej porośnięte algami :banghead

A już zacząłem myśleć, że te plamy to ta wysypka na rybce :P.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, antak napisał:

balling po świętach startuje. Oby

Nic strasznego. Rozrabiasz płyny, odpalasz pompę, trochę zabawy na początku z dobraniem dawki, a potem to już samograj. Czasem testy zrobisz, ciut dawkę skorygujesz i tyle. Za to efekty naprawdę są potężne, ustabilizowanie kh  robi ogromną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.