Skocz do zawartości
gracjan87

Pseudochromis fridmani kto ma ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Myślę nad tą rybką :) kto ma i może podzielić się swoimi doświadczeniami z nią ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam. Rybka lubi przesiadywać w grotach i wychodzi tylko do karmienia. Jak chcesz kilka to tylko parkę bo inaczej jedna drugą zatłucze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się odnoszą np. do magnifki?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam i magnificę i nie ma problemów. Każda ma swój rewir ale też nigdy nie widziałem żeby się zaczepiały. Natomiast mam też hexę i chrysiptera parasema i z nimi lubi iść na zadry heh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parkę Chrysiptera hemicyanea, więc mogą być problemy? Hmm.
Fridmani są ładne, chciałem parkę wrzucić.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem  parkę i  cały czas siedziały w grocie. Jak były młode to każda miała swój rewir i sie przeganiały. Z czasem jak podrosły to zamieszkały razem. Fajny widok jak samiec czyścił grotę i w pysku wynosił kamyczki. Magnificę nie zaczepiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cztery sztuki a miałem pięć. Powiem tak. Z nimi jest tak, że im więcej tym bardziej odważne. Kup jak najwięcej możesz to wtedy świetnie się ogląda ich zachowania. Ja szukam od dawna bo chcę dokupić z 5 szt. Napisz (może być na pw) gdzie je widziałeś, w którym sklepie. No i u mnie nie przejawiają żadnej agresji, ewentualnie samce się trochę ze sobą poganiają. Świetne ryby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jar2789 napisał:

Mam cztery sztuki a miałem pięć. Powiem tak. Z nimi jest tak, że im więcej tym bardziej odważne. Kup jak najwięcej możesz to wtedy świetnie się ogląda ich zachowania. Ja szukam od dawna bo chcę dokupić z 5 szt. Napisz (może być na pw) gdzie je widziałeś, w którym sklepie. No i u mnie nie przejawiają żadnej agresji, ewentualnie samce się trochę ze sobą poganiają. Świetne ryby!

Obecnie sa w seafarm ale cena zaporowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Seafrags - ale głowy nie dam, wydaje mie się :D, że widziałem jak szukałem błazenków 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Osmodeusz napisał:

W Seafrags - ale głowy nie dam, wydaje mie się :D, że widziałem jak szukałem błazenków 

 

Nie maja przez tego korona wirusa nic sie kupic nie da i ceny ida w gore :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny też poszły w górę bo euro po 4.50.
Ale 200zl to przesada. U mnie są po 24€..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ceny zaporowe, to może warto poszukać w zagranicznych sklepach online, często maja opcje dostawy także do Polski (przynajmniej tak piszą, ze dostarczają na terenie całej EU). Ja ostatnio zamawiałem (z innego kraju) i expressem zwierzaki były u mnie, całe i zdrowe, w 14h ;-) 

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Creol napisał:

Skoro ceny zaporowe, to może warto poszukać w zagranicznych sklepach online, często maja opcje dostawy także do Polski (przynajmniej tak piszą, ze dostarczają na terenie całej EU). Ja ostatnio zamawiałem (z innego kraju) i expressem zwierzaki były u mnie, całe i zdrowe, w 14h ;-) 

Wow a skad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow a skad [emoji4]
Tylko cena wysyłki 70€...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytajcie Sexykrewetka bo gdzieś obiło mi się o uszy, że może ma. Ręki sobie uciąć nie dam :guitar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, elespero napisał:

Tylko cena wysyłki 70€...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Faktycznie, teraz widze, ze do Polski każdy sobie liczy platna wysyłkę niezależnie od sumy zamówienia, najtaniej znalazłem od 59€ np z Niemiec. Jednak często same ryby są u nich o wiele tańsze niż w kraju... nie mówiąc o wyborze korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

mam jedna sztuke i praktycznie od 3 lat siedzi w skale  wychodzi tylko do jedzenia. rybka sliczna  ale co z tego jak jej wcale nie oglądam . 

moze tak jak piszą koledzy gdyb było ich z 5 sztuk byłyby bardziej widoczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam  
mam jedna sztuke i praktycznie od 3 lat siedzi w skale  wychodzi tylko do jedzenia. rybka sliczna  ale co z tego jak jej wcale nie oglądam . 
moze tak jak piszą koledzy gdyb było ich z 5 sztuk byłyby bardziej widoczne .
Czyli tak samo jak u mnie ;) miałem ogólnie 2szt ale silniejsza zatłukła słabszą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samych fridmani, to z nimi jest podobnie jak z gramma loreto- bardziej odważne są w grupie. W starym akwa miałem jedna i rzadko ja widywałem. Teraz mam 3sztuki i caly dzien pływaja, w skale uciekaja dopiero po zgaszeniu swiatla. Wazne jest, by wpuscic cala grupe na raz, nie pojedynczo, bo inaczej kazda kolejna raczej nie przezyje spotkania z juz plywajacymi osobnikami. No i oczywiście nie mogą  to być dwa samce ;-)

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Sklep SOHAL  w Kielcach i to są ryby rozmnożone przez człowieka z Kielc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.