Skocz do zawartości
KaZek

Wysoki Selen.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Przyszły mi testy icp i wynik selenu mam mocno zawyżony Selenu 87,9 ug/l powinno być 0,1 ug/l.

Z czego może być tak zawyżony Selen?

Jadę na soli continuum reef salt, karmię mrożonkami, rzadko płatkami, do akwarium daję tylko jod,strond, żelazo, balling component +1+2+3

W podpowiedzi triton napisał mi że może to być sól,pierwiastki śladowe lub karma dla ryb.

Miał ktoś kiedyś wysoki poziom Selenu??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KaZek napisał:

Siema,

Przyszły mi testy icp i wynik selenu mam mocno zawyżony Selenu 87,9 ug/l powinno być 0,1 ug/l.

Z czego może być tak zawyżony Selen?

Jadę na soli continuum reef salt, karmię mrożonkami, rzadko płatkami, do akwarium daję tylko jod,strond, żelazo, balling component +1+2+3

W podpowiedzi triton napisał mi że może to być sól,pierwiastki śladowe lub karma dla ryb.

Miał ktoś kiedyś wysoki poziom Selenu??

Pozdrawiam

Musiał byś mieć naprawdę trefną sól aby taki wynik uzyskać. Obstawiam dwa źródła: 

1. Ktoś wrzucił do zbiornika orzeszki lub coś podobnego. 

2. Pierwiastek ten występuje w głębie i trop prowadzi do wody ro jeśli masz studnię (mało realne aby wodociągi miały taką wpadkę chodź kto to wie). 

Przyszła mi na myśl podczas pisania jeszcze jedna możliwość. Jakaś skała zawierała glebę i zaczęła się rozpuszczać, ale tu musiał byś coś napisać czy czasem nie pozyskałeś skały z niepewnego źródła. W pokarmach występują śladowe ilości selenu i musiał byś dłuuugo karmić aby taki wynik osiągnąć i na dodatek musiał byś mieć zbiornik fish only, bo korale by to skonsumowały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna orzeszki i podobne orzeszków odpadają.

Gleba hmm mam w akwarium Mangrowca 1 mała sztuka mógł być trzymany w glebie ale płukałem korzeń dokładnie w wodzie  także był czysty. W wynikach wodociągów Selen <2ug/l robię wodę RODI i TDS nie wskazywał nigdy więcej niż 002.

Skałę mam Pukani przed włożeniem do akwarium była wymoczona i płukana w wodzie RO wyleciało z niej trochę mułu ale to raczej nie gleba, bardziej taki biały osad.

Karmię 1 czasem 2 kostki dziennie solowcem i lasonogami płatki czasem daje ale "szczyptę".

Mam DSB na piasku kwarcowym 0mm i ostatnio dorzuciłem all in on biopellets.

Poza tym w akwarium nic szczególnego raczej niema chyba że coś jeszcze może oddawać coś do wody. Pompy węże tło komina bo oklejony jest od środka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest możliwość, że koledze z łapek coś dostało się do próbki, ja tak miałem, a wcześniej miałem lutownice w ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tylko płyn dezynfekujący na spirytusie hehe<_< wątpię w to myłem ręce przed pobraniem próbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też myłem oczywiście ale, jak się nauczyłem wszystkiego nie domyjesz teraz tylko rękawiczki przed pobraniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KaZek napisał:

Teraz to tylko płyn dezynfekujący na spirytusie hehe<_< wątpię w to myłem ręce przed pobraniem próbek.

Jeśli pobierana woda omywała dłonie to nie ma znaczenia że myłeś ręce. Wartości mikro i tak na nich zostały. Ja nabieram wodę do probówki strzykawką. Moje pierwsze icp wyszło że mam cynę przekroczoną blisko 200 x pomimo umycia rąk. 

Przyznaj się że mogłeś coś grzebać wcześniej w ziemi zanim ręce umyłeś ;)

Popatrz na Sn

Screenshot_20200430-171233.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.