Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

Po eksperymentach i nauce przyszedl czas na docelowy zbiornik. Wydaje mi sie ze przez ten rok troche wiecej wiem, kosztowalo to zycie pare korali ale czlowiek uczy sie na bledach. Moja 170 kreci sie w tym roku bardzo fajnie, wszystko rosnie praktycznie bez mojej ingerencji, postaram sie wrzucic wieczorem jakies fotki. 

 

Miala byc Peninsula 500 ale stwierdzilismy z narzeczona ze to sie nie zgra z naszym salonem. Padlo na troche mniejsze i standradowo przy scianie w miejsce starego :

1. System - Red Sea Reefer XL425

2. Swiatlo - Gisemann Stellar 900mm + 2x Radion XR15 Blue 

3. Obieg - Vectra M2

4. Cyrkulacja - 2x MP40

5. Odpieniacz - Red Sea Skimmer 600

6. System wystartuje na soli AF Reef Salt. W sumpie planuje 2.5-5L Life Bio Fill w reaktorze z AF plus 2KG Maxspect Bio Sphere. 

7. Skala - Caribsea Life Rock

 

Wszystko ma byc u mnie w poniedzialek/wtorek wiec czeka mnie przemieszczenie obecnego zbiornika w weekend. 

 

Plan jest taki zeby ominac wszystkie bledy popelnione przy obecnym zbiorniku ale pewnie wyjda jakies nowe...

 

Dzieki i milego dnia 

 

P.P.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium przesuniete. Poszlo szybko i gladko, w sumie z 6 wiader wody odlane z glownego i sumpa. Po po panelach jak po masle. 

 

Jeszcze tylko troche prac dekoratorskich po wpuszczeniu wody i kanalizacji w sciane.

Pierwsze

Drugie

Trzecie

 

Pozdro 

P.P.

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Akwarium wczoraj wjechalo na miejsce. Zestaw sklejony do kupy ale pracy jeszcze w brud. 

Pytanko do was: Zaobserwowal ktos wyrazna roznice w dzialaniu Life Bio Fill z AF, wrzuconych w koszyk do sumpa lub przez filtr przeplywowy? Zastanawiam sie nad zakupem reaktora ale nie wiem czy to ma sens. 

Pozdro P.P

20200504-173934.jpg

20200504-215100.jpg

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tip wrzucaj zdjęcia na imgura i dawaj link w bb codzie to będzie widać zdjęcie bez klikania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sith114 napisał:

Taki tip wrzucaj zdjęcia na imgura i dawaj link w bb codzie to będzie widać zdjęcie bez klikania ;)

Dzieki wielkie, wieki szukalem jak to zrobic a to takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

System wystartowal. Poszlo 17kg soli, jutro zmierze zasolenie jak troche sie woda zagrzeje. 

Moje MP40 przyszly z wadliwymi zasilaczami, podobno mieli jakas wadliwa serie wiec jesli ktos kupi i bedzie mial glosny zasilacz warto sie z nimi skontaktowac. Czekam wiec na nowe zasilacze. Pompy chodza, zostalem zapewniony ze sa bezpieczne i nic sie zlego nie stanie. 

Obieg na 60% mocy.

Cyrkulacje narazie jednostajnie na 50%. Docelowo mysle Nutrient Transport na 40% pod SPS.

Jutro planuje dodac 2.4L Life Bio Fill plus bakterie ATM colony i dodac ryby ze starego zbiornika zeby proces ruszyl. 

Pozdro P.P

20200508-183653.jpg

20200508-183700.jpg

20200508-183727.jpg

20200508-183731.jpg

20200507-174855.jpg

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No świetnie się zapowiada,  oby wszystko szło po Twojej myśli:)

Fajnje zrobiony sump...i cała elektryka


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Wczoraj wieczorem wleciala obsada ze starego systemu. Nie bylo latwo, ryby sie stawialy... Skonczylo sie na wyciagnieciu skaly z koralami na pare ladnych minut. Na szczescie nic nie ucierpialo. Moja scooter blenny nawet udawala trupa przez dwie minuty :clowning Rybki zestresowane po nocy ale z godziny na godzine coraz odwazniej odkrywaja nowe szklo. 

Zasolenie 1.0026, temperatura 26. Swiece docelowo czyli 12h Radiony na AB+ 75%mocy plus 8h 2x Super Actnic i 2x Coral Blue. Bardzo zmetniala mi woda po Life Bio Fill poki co nie chce sie wyklarowac. Narazie sie tym nie przejmuje. Odpieniacz wlacze w czwartek. Chce teraz zamknac dwa cykle azotowe i jak wszystko bedzie oki to przerzuce korale. 

Pozdro P.P.

20200510-143222.jpg
wstawianie zdjęć na forum

20200510-143251.jpg
wstawianie zdjęć na forum

20200510-143318.jpg
wstawianie zdjęć na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet wszystko fajnie przemyslane, ulozone. Ale dlaczego tak malo skaly?:huh:


05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lewy1355 napisał:

Sprzet wszystko fajnie przemyslane, ulozone. Ale dlaczego tak malo skaly?:huh:

Plan jest taki ze cala ta skala ma byc zarosnieta koralami :D chce zeby ryby mialy duzo przestrzeni, planuje powiekszyc obsade. 

Po drugie w poprzednim zbiorniku mam duzo skaly, kryjowek i malo kiedy ryby widzialem. Teraz jestem zachwycony, wkoncu sie cos dzieje, ryby plywaja, pokazuja sie 

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

Maly update.

Jak mi sie woda wyklarowala to znowu mam miliony babelkow :D Wczoraj odpalilem odpieniacz, idzie na maxa poki co bo mi ciagle przelewa. Zawor spustowy otwarty wiec woda weaca do sumpa. Mysle ze jeszcze pare dni i sie dotrze, juz zaobserwowalem troche mniej babelkow i zaczyna sie uspokajac. Do sumpa wlecial rowniez wegiel. 

Rybki maja sie dobrze, akurat do zdjecia wszystkie uciekly. 

Troche mi dzisiaj amoniak podskoczyl z 0.2 do 0.8. 

Pozdro P.P

20200514-170844.jpg

20200514-170906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Update po 2 tygodniach. 

Odpieniacz sie uspokoil, za duzo nie pieni bo narazie nie ma co. Mam plage okrzemek, na wszystkim co sie da. Narazie nie ruszam, niech mi powyciaga z wody to co musi. Rybki bez problemu narazie czekam az sie troche uspokoi zeby wposcic pierwsze korale. 

Amoniak zszedl z 0.8 na 0.2.

No3 - 0-1

PO4 - 0

Pozdro P.P.

20200519-200825.jpg
darmowy hosting serwerów minecraft

20200519-200838.jpg
darmowy hosting serwerów minecraft

20200519-200902.jpg
darmowy hosting serwerów minecraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Wczoraj siadla mi pompa obiegowa w starym systemie i ewakuacyjnie musialem przeniesc wszystkie korale. 

Parametry:

Zasolenie : 1.025

Temperatura : 25,8

Amoniak : 0

NO3 : 3

PO4 : 0.01

MG : 1400

CA : 425

KH : 7.3

Poki co korale troche blade ale wszystkie polipuja, mysle ze w przeciagu kilku tygodni dojda do siebie. 

Swiece Radionami na 50% AB+, w czwartek dojde do 75% i zaczne doswietlac t5. 

Trzymajcie kciuki za utrzymanie stabilnych parametrow. Testy zamierzam robic co 3 dni. 

Pozdro P.P

20200524-162708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Update po pierwszym miesiacu.

Mysle ze system ma sie dobrze. Rybki szczesliwe, plywaja po calym zbiorniku nie ma oznak stresu. Korale rowniez bez strat, od przyszlego tygodnia zaczne podawac w malych ilosciach AF Build, Vitality, Amino i Energy. Korale sa w zbiorniku 3 tygodnie i juz zaobserwowalem zmiane kolorow. Wydaje mi sie ze mialem za malo swiatla w poprzednim zbiorniku. 

Narazie podmiany po 25l tygodniowo. Podawane raz w tygodniu AF Bio S. Balling AF 1+2+3 po 48ml dziennie.

Nie obylo sie bez wycieczek do sklepu akwarystycznego. Wpadlo pare szczepek SPSow oraz 5 sztuk Grammy Loretto.

Pozdro 

P.P.

20200614-191900.jpg

20200614-191927.jpg

20200614-191917.jpg

20200614-191909.jpg

20200614-192014.jpg

20200614-192037.jpg

20200614-192020.jpg

20200614-192225.jpg

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie, ladnie;) Powiem ci, ze coraz bardziej mi sie podoba z taka iloscia skaly.


05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, klossowski napisał:

To wielkie seledynowe z przodu to briareum?

Tak, bede musial je za pare tygodni troszke przyciac bo rosnie jak chwast. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 2 miesiace skonczone.

Zrobilem z ciekawosci ICP. Troche marwi mnie wysoki Glin. Czy ktos mial tez taki problem? Czy jest sie czym martwic czy poprostu sam zejdzie przy podmianach wody? 

Screenshot-20200703-120404-Write-on-PDF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym się martwił brakiem jodu, żelaza, za niskim potasem i zasoleniem...


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przede wszystkim za małe zasolenie które musisz podnieść do 34-35ppt a przy okazji podmiany zrobisz porządek z resztą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.