Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czym mierzysz zasolenie?

ewidentnie gdzieś jest duża rozbieżność, może kup płyn ref 35ppm

57 minut temu, patrykpyka1995 napisał:

Czy jest sie czym martwic

no myślę że zamartwiać się nie ma co, ale kontrolować zasolenie, a jeśli nie robisz zbyt częstych podmian to kontrolować jod, potas, kh, i resztę

fajne akwarium i szkoda szukać problemów.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Z zasoleniem to moj blad, mialem zle skalibrowany reflaktometr. Na szczescie, chyba z testami PO4 dostalem fiolke z woda o okreslonym zasoleniu i dopiero wtedy sie zorientowalem ze cos tu nie trybi. Przez ostatni tydzien podnioslem do 1.026.

Ciagle walcze z ballingiem, regularnie co tydzien w gore a wszystko dalej na niskich poziomach. Dzisiaj rowniez zaczalem dozowac jod. 

Przewiduje nastepne ICP i zobaczymy co dalej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, patrykpyka1995 napisał:

Przewiduje nastepne ICP i zobaczymy co dalej.

to tak za 2-3tyg nie ma sensu wcześniej.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dzieki za odpowiedzi.
Z zasoleniem to moj blad, mialem zle skalibrowany reflaktometr. Na szczescie, chyba z testami PO4 dostalem fiolke z woda o okreslonym zasoleniu i dopiero wtedy sie zorientowalem ze cos tu nie trybi. Przez ostatni tydzien podnioslem do 1.026.
Ciagle walcze z ballingiem, regularnie co tydzien w gore a wszystko dalej na niskich poziomach. Dzisiaj rowniez zaczalem dozowac jod. 
Przewiduje nastepne ICP i zobaczymy co dalej.
Pozdro
Od kilku lat nie robię ICP. Jak masz problem z parametrami to zrób kilka podmian. Kiedyś ICP nie było i ludzie sobie radzili bez problemów. No chyba że nie wiesz co z pieniędzmi robić ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

Od kilku lat nie robię ICP. Jak masz problem z parametrami to zrób kilka podmian. Kiedyś ICP nie było i ludzie sobie radzili bez problemów. No chyba że nie wiesz co z pieniędzmi robić ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Problemem bym tego nie nazwal. Dla mnie ICP to super sprawa, robie tylko 5 podstawowych testow a ten jeden pokazuje mi cala reszte. To raczej wygoda zeby dazyc do jak najlepszych warunkow dla korali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię icp. Wychodzi taniej jak koszt soli. Dwa wiaderka kosztują 130zl (zuzycie dwumiesięczne). Icp 80zl co dwa miesiące. Nawet jakbym kupował sól w największych opakowaniach to nie zjadę poniżej 100pln. Gdybym icp robił co 3 miesiące to już w ogóle taniocha, ale nie chcę ryzykować bo niedawno miałem przesiadkę i jeszcze nie ogarnąłem całkiem baniaka, ale kwartalne icp są w zasięgu. 

Muszę przyznać że autor tematu w szafce ma pięknie jak w kościele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update po dwoch miesiacach z hakiem.

Podniesienie zasolenia przynioslo ze soba wysyp glonow wloskowarych na skale. Narazie zwiekszylem podawanie PRO Bio S z jednej kropelki na 4 dziennie zeby zbic NO3 i PO4. Korale narazie karmie normalnie ale jak glony nie beda w odwrocie to zrobie przerwe. Czy lepiej odrazu dac im z 2 tygodnie? 

Konsumpcja Balinga ciagle w gore, obecnie leci 88ml dziennie. 

Ze zmian to glownie swiatlo, Swiece na 100 G5 Blue plus T5 2x Super Actnic i 2x Actnic Blue.

Za dwa tygodnie planuje kolejnie ICP.

W sklepie czeka na mnie Chelmon, moja pierwsza wieksza ryba, odbieram w weekend.

Pozdro P.P.

20200714-182404.jpg

20200714-182414.jpg

20200714-182411.jpg

20200714-183035.jpg

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedl miesieczny ICP.

Wyniki znacznie lepsze niz ostatnio. Male korekty i idziemy dalej do przodu. Glony wlosowate powoli odpuszczaja. Planuje zaczac znowu karmic koralowce od jutra zaczynajac od cwierc dawki. 

Koralowce trzymaja sie dobrze, widac lekkie wzrosty.

Rybki zyja spokojnie. Padla mi moja lysmata po 7 dniach odkad odpadly jej odnoza. Mialem nadzieje bo juz miala centymetrowe odrosty i jadla jak szalona. Dzisiaj jednak miala znowu wylinke ktorej nie przezyla. Odeszla. 

Screenshot-20200729-093204-Write-on-PDF.

Pozdro P.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim,

Dawno nic nie wrzucilem a troche sie w tym projekcie dzialo. 

Mysle ze od 3 miesiecy walcze z wlasnymi bledami. Glownym bylo zasolenie, mialem zle skalibrowany reflaktometr, kupilem elektryczny miernik z hanna, przyszedl wadliwy i na gwarancji wymienili mi na nowy. Podnosilem zasolenie z miesiac czasu ale nie obylo sie bez wysypu glonow i zachwianiem parametrow. 

Kiedy juz myslalem ze wyszedlem na prosta, szlag trafil pompe dozujaca balinga. Bylem akurat na wakacjach i drastycznie spadlo mi CA. Polecialo mi pare sps-ow, kolory poszly w braz i bladosc. 

Mysle ze sytuacja jest opanowana od 3 tygodni. Parametry sa stabilne, karmie korale polowa zalecanej dawki. Spsy ladnie polipuja w nocy, w dzien troche mniej. Mam nadzieje ze kolory wroca. 

Tydzien temu do zbiornika trafily pokolce. Kosza glony ze skaly az milo. 

Jesli macie jakies pytania, chetnie podziele sie doswiadczeniami, tymi zlymi jak i dobrymi. 

Pozdro P.P.

Screenshot-20200919-164336-Drive.jpg

20200919-164118.jpg

20200919-164107.jpg

20200919-164103.jpg

20200919-164029.jpg

20200919-163950.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie :clapping

Trochę słabo potasu musisz to pilnować, ogólnie ładne wyniki Icp


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Beti napisał:

Pięknie :clapping

Trochę słabo potasu musisz to pilnować, ogólnie ładne wyniki Icp

Dzieki Beti

Slabo mam siarki ale nie moge znalezc suplementu zeby uzupelnic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, patrykpyka1995 napisał:

Dzieki Beti

Slabo mam siarki ale nie moge znalezc suplementu zeby uzupelnic. 

Bo słabo szukałeś 


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę, a co możesz powiedzieć o systemie red see reefer? Teraz działasz na 350 a wcześniej była 170? byleś zadowolony ? Jesteś zadowolony?  Jaka jest twoim zdaniem jakość? Dla mnie w tej 170 jest za mały sump, ale tylko takie spostrzeżenia. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update,

Pare dni temu przy zbiorniku zaczal pracowac zestaw Neptune Apex + Trident.  Zobaczymy jak to bedzie dzialac. Glownie zalezy mi na stabilizacji bo z tym to u mnie ciezko...

Screenshot-20210113-170554-APEX-Fusion.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2021‎-‎01‎-‎13 o 18:08, patrykpyka1995 napisał:

Maly update,

Pare dni temu przy zbiorniku zaczal pracowac zestaw Neptune Apex + Trident.  Zobaczymy jak to bedzie dzialac. Glownie zalezy mi na stabilizacji […]

Cześć, minął rok. Czy możesz się podzielić spostrzeżeniami na temat użytkowania Tridenta? Osiągnąłeś stabilizację? Używasz pomp DOS i automatycznego doboru dozowanej ilości płynów? Co dozujesz?

Dopytuję, bo jestem w przeddzień zakupu. Dozuję ATI Essentials Pro + (Mg i Ca razem) i nie za bardzo widzę możliwość automatycznej reakcji na potrzebę zmiany dawki Ca LUB Mg.

Szczęśliwie teraz idą razem, ale w poprzednim zbiorniku miewałem już długotrwałe okresy, w których wapń musiałem podawać oddzielnie, bo kiedy lałem razem, to magnez leciał mi w kosmos.

Planuję dwie pompy DOS. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.