Skocz do zawartości
sky

wymiana świetlówek

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, temat rzeka, ale nie moge znaleść tematu w którym użytkownicy pokazywali swoje akwaria i pisali jakie mają świetlówki... (a wydaje mi się że tutaj taki był)

a muszę zmienić świetlówki

obecnie mam 6x39,

ati blue + x3

ati special x1

ati purple x1

ari coral plus x1,

 

ogólnie jest troche za biało, ale chce też żeby koralom wszystko pasowało,

co myślicie o:

blu+ x3

purple x1

coral plus x2 

 

czy taka zamiana zmieni coś wizualnie ? i czy dla korali będzie to na + czy - ?

Edytowane przez sky (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj film od 2:14 masz ustawienia.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sky napisał:

blu+ x3

purple x1

coral plus x2 

W C+ jest sporo czerwonego, nie ma potrzeby dodawać purple. Możesz dać 4x B+ i 2 x C+, albo po 3 B i C. Przy trzech C+ będzie dosyć jasno. Kwestia tego co kto lubi. Każda z tych kombinacji będzie dla koralowców dobra.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej zmianie świetlówek którą planujesz - również będziesz miał zdecydowanie za "bialo"  ... Ja osobiście zamieniłbym jedną coral plus , albo purple  na  actinicę .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego niewielkiego doświadczenia a trochę kombinowalem z doborem świetlówek wynika że dla mojego oka najlepiej wygląda dwie niebieskie na jedną biała. Ati actinic (przez jakiś czas miałem dwie) mają bardzo nie przyjemna barwe, sa blado rozowe... giesemann pure actinic ma ładna granatowa barwe.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.