Skocz do zawartości
Zaba30

TMC V2 ILumenAir 900 ustawienie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos mial lub ma ta lampe?Pytanie jest o opinie i ustawienia z gory dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, daje całkiem ładny spread, nie ma mocno zacienionych stref nad baniakiem 80*50.

2 lata nie odmawia posłuszeństwa (tfu, na psa urok :) )

Ustawienia w szczycie:

40% biały

90% niebieski

10% bursztynowy

Jednak przez 7h jest cały czas doświetlania belkami LED 2*40W.

 

Z opinii: niebieski kanał jakiś taki błękitny, brak trochę głębokiego granatu, stąd między innymi te belki. Bursztynowy staje się bezużyteczny powyżej 20%. Wszystko się robi czerwone. Potwornie duży zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam wersję 600 od pół roku. Świeci nad akwarium 90 litrów. w szczycie mam ustawione biały 26%, niebieski 95% i czerwony 2%. Na razie jestem zadowolony. Wszystko rośnie jak trza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Zaba30 napisał:

Witam czy ktos mial lub ma ta lampe?Pytanie jest o opinie i ustawienia z gory dzieki za odpowiedzi.

Witaj, ja miałem 1200 w wersji wifi, stosunek jakości do ceny mizerny, opcji kombinacji kolorami mało, do tego te kolory jakieś takie blade... ponoć w wersji bez wifi jest kolor bursztynowy czego nie ma w wersji wifi connect, naciąłem się na to, uważaj.

Wymieniłem na AI Hydry i od razu inna bajka.

Edytowane przez Pikal (wyświetl historię edycji)

:baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Ci w mojej wersji jestem zadowolony kolory są naprawdę dobre i bardzo ładnie pokazujące barwy zaczolem używać od jakiegoś miesiąca więc jeszcze nie mogę nic powiedzieć ale na pewno napisze jak to będzie dalej wyglądało.

Narazie experemyntuje z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już od jakiś 3 lat (a kupilem roczna uzywke) i nie narzekam. Swieci nad akwarium 90x50.

Ostatnio kiedy restartowałem akwarium zabrałem się za gruntowne czyszczenie i zauważyłem że niektóre diody pod szklana pokrywa "spuchly" ale jak zdemontowalem szkło i wyczyscilem te spalone fragmenty (coś jak przypalone banki żarówek) to dalej swieci dobrze.

Czy może to mieć wpływ na lampę ew emitowane światło??

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://nano-reef.pl/forums/topic/108458-lampa-led-po-5-latach-użytkowania/

17 minut temu, majestic napisał:

Posiadam już od jakiś 3 lat (a kupilem roczna uzywke) i nie narzekam. Swieci nad akwarium 90x50.

Ostatnio kiedy restartowałem akwarium zabrałem się za gruntowne czyszczenie i zauważyłem że niektóre diody pod szklana pokrywa "spuchly" ale jak zdemontowalem szkło i wyczyscilem te spalone fragmenty (coś jak przypalone banki żarówek) to dalej swieci dobrze.

Czy może to mieć wpływ na lampę ew emitowane światło??

Może wyglądało to tak jak w moim wątku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dokladnie tak to wyglądało. Czy można dalej swiecic takimi diodami bez tych przypalonych osłon??

19 minut temu, sumka33 napisał:

 

Edytowane przez majestic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to objaw przegrzania soczewki diody... Tak się degraduje termicznie gdy pasta termoprzewodząca już poprawnie nie przewodzi ciepła do radiotora. W moim przypadku wydajność takich źródeł istotnie spadała nawet o ponad 50% (swojego czasu mierzyłem sobie natężenie oświetlenia bezpośrednio nad taflą wody) w różnych miejscach w akwarium). Ja przelutowałem uszkodzone elementy oświetlenia - ponieważ miałem już w tym jakieś doświadczenie. Zrób sobie tubkę z papieru i przez nią na dole zmierz telefonem (aplikacja luxometer) wartość luxów od uszkodzonych źródeł i porównaj z analogiczną diodą (sprawną) w lampie. W ten sposób będziesz miał pogląd na stopień uszkodzenia źródeł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, sumka33 napisał:

Niestety to objaw przegrzania soczewki diody... Tak się degraduje termicznie gdy pasta termoprzewodząca już poprawnie nie przewodzi ciepła do radiotora. W moim przypadku wydajność takich źródeł istotnie spadała nawet o ponad 50% (swojego czasu mierzyłem sobie natężenie oświetlenia bezpośrednio nad taflą wody) w różnych miejscach w akwarium). Ja przelutowałem uszkodzone elementy oświetlenia - ponieważ miałem już w tym jakieś doświadczenie. Zrób sobie tubkę z papieru i przez nią na dole zmierz telefonem (aplikacja luxometer) wartość luxów od uszkodzonych źródeł i porównaj z analogiczną diodą (sprawną) w lampie. W ten sposób będziesz miał pogląd na stopień uszkodzenia źródeł. 

Okay rozumiem. Czyli oprócz tego ze lampa poprostu swieci dużo słabiej (spalone są wszystkie 24 diody niebieskie) to lampa nie emituje niczego szkodliwego do akwarium??

Sprawdzałem już opcje wymiany i sądzę że powinienem sobie z tym poradzić.

Znalazłem takie diody na wymiane (różne opcje- w lampie wszystkie niebieskie 460 ale chcialbym czesc podmienić na bardziej fioletowe Royal blue np)

Czy lutownica z regulacja temperatury cyna, peceta i pasta termoprzewodzaca wystarcza do wymiany tych leków??

Screenshot_20200503-142014_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum było to już poruszane. Upewnij się że masz półprzewodniki 3w. Ja sobie wymieniałem na royal blue i blue w proporcji 1:1 a na koniec dorzuciłem sobie tyle białych aby estetycznie mi odpowiadało ale ja już parę razy całą lampę przelutowałem. Zawsze starałem się brać chipy epiled lub epistar - kierowałem się opiniami z forum o hodowli "roślinek". Cree i osram podobno lepsze (opinia z wspomnianego forum) ale innych nie sprawdzałem. Musisz się również zaopatrzyć w klej termoprzewodzący do chipów led. 

 

https://nano-reef.pl/forums/topic/102522-4x10w-royal-blue-potrzebna-pomoc/?do=findComment&comment=1061493

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za pomoc!!! Przejrzę temat z linku a w razie pytań mam nadzieje ze mogę liczyć na pomoc??

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/2/2020 at 12:02 PM, bilu771 said:

Witam . Posiadam wersję 600 od pół roku. Świeci nad akwarium 90 litrów. w szczycie mam ustawione biały 26%, niebieski 95% i czerwony 2%. Na razie jestem zadowolony. Wszystko rośnie jak trza.

A powiedz mi proszę ile godzin trwa szczyt u ciebie?ja mam ustawione podobnie tzn na skali mam biały 17 niebieski 25 i czerwony 15 .i szczyt trwa 5 h narazie.

On 5/2/2020 at 7:57 AM, Sagerrak1 said:

Działa, daje całkiem ładny spread, nie ma mocno zacienionych stref nad baniakiem 80*50.

2 lata nie odmawia posłuszeństwa (tfu, na psa urok :) )

Ustawienia w szczycie:

40% biały

90% niebieski

10% bursztynowy

Jednak przez 7h jest cały czas doświetlania belkami LED 2*40W.

 

Z opinii: niebieski kanał jakiś taki błękitny, brak trochę głębokiego granatu, stąd między innymi te belki. Bursztynowy staje się bezużyteczny powyżej 20%. Wszystko się robi czerwone. Potwornie duży zasilacz.

A powiedz mi proszę ile godzin trwa szczyt u ciebie?ja mam ustawione podobnie tzn na skali mam biały 17 niebieski 25 i czerwony 15 .i szczyt trwa 5 h narazie.

Edytowane przez Zaba30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest niebieski 95% biały 30%, czerwony 2%  cykl dnia jest od 9,30do 16,30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 13:16, Zaba30 napisał:

A powiedz mi proszę ile godzin trwa szczyt u ciebie?ja mam ustawione podobnie tzn na skali mam biały 17 niebieski 25 i czerwony 15 .i szczyt trwa 5 h narazie.

A powiedz mi proszę ile godzin trwa szczyt u ciebie?ja mam ustawione podobnie tzn na skali mam biały 17 niebieski 25 i czerwony 15 .i szczyt trwa 5 h narazie.

12h święcenia, poranek słaby i rosnący, 7 szczyt trwa.

A Twoich ustawień w żaden sposób nie nazwałbym podobnymi ;)

Edytowane przez Sagerrak1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/8/2020 at 6:51 AM, bilu771 said:

U mnie jest niebieski 95% biały 30%, czerwony 2%  cykl dnia jest od 9,30do 16,30

Tzn szczyt masz w tych godzinach? Bo ja mam szczyt tylko 5 godzin chyba trochę za krótko myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/9/2020 at 6:43 AM, Sagerrak1 said:

12h święcenia, poranek słaby i rosnący, 7 szczyt trwa.

A Twoich ustawień w żaden sposób nie nazwałbym podobnymi ;)

Spoko dzięki za info pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.