Skocz do zawartości
new-age

380 Litrów Trzecie Podejście California

Rekomendowane odpowiedzi

 Aż się serce kraje. Powinni zakazać odłowu ryb z naturalnego środowiska.  
ciekawe jaki procent pada? 


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zaplecze, widać, że przemyślane i zagospodarowane zgodnie z założeniem.
Akwa również spoko, skała musi zarosnąć i będzie klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos mial ochote pooglagac moje wypociny poczatkujacego mowcy, ktoremu nie za bardzo wychodzi to zapraszam na moj kanal.

Kanal powstal przez nadmiar wolnego czasu spowodowanego kwarantanna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kolejny ciag prowadzenia mojego akwarium. Kilka informacji co sie zmienilo.

Wrzucam kolejny film, jakby ktos mial ochote poogladac.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc 

Czy to możliwe, ze przy kilku patykach leje 22 ml bailinga 1 2 3 Aquaforest,  żeby utrzymać Kh na poziomie 7 ? Co tydzień podmiana 5% na soli Tropic Marin Pro. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, new-age napisał:

Czesc 

Czy to możliwe, ze przy kilku patykach leje 22 ml bailinga 1 2 3 Aquaforest,  żeby utrzymać Kh na poziomie 7 ? Co tydzień podmiana 5% na soli Tropic Marin Pro. 

 

 

Tak możliwe, to bardzo bogata sól w micro ale o chyba najniższym kh na rynku, przynajmniej w Polsce. O ile dobrze pamiętam to trzyma kh na poziomie 5,7-6,0. Być może podczas podmian ucieka Ci kh. Ale sól jest wyjątkowo dobra, szczególnie gdzie często grzebie się w zbiorniku (w sklepach, szczepkariach itp itd). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ta sól powinna mieć Kh na poziomie 7 i chyba kiedyś nawet mierzyłem świeża solankę  i tak było, wiec Kh nie powinna ciągnąć w dół. 
Jak Kh spada to tylko się cieszyć, będziemy lac więcej. 
Co sądzicie o Bailingu z Aquaforest?  Duża różnica pomiędzy Triton lub ATI? Ma ktoś jakieś porównanie? Myślałem nad zmiana jak skończą mi się płyny z Aquaforestu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pięć tygodni kwaranntany dobiegł końca, Yellow Tang wylądował w głównym zbiorniku, na razie odseparowany, do czasu az dwa pozostałe pokolce przyzwyczaja sie do nowego lokatora.

Czy operacja sie uda? Zobaczymy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie składasz filmy, cała ta oprawa i czołówka,

świetne  podejście do aklimatyzacji,

tylko trochę tych rybek masz sporo jak na 280l zbiornik. 

Będzie trzeba myśleć nad większym zbiornikiem  ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Beti napisał:

Bardzo fajnie składasz filmy, cała ta oprawa i czołówka,

świetne  podejście do aklimatyzacji,

tylko trochę tych rybek masz sporo jak na 280l zbiornik. 

Będzie trzeba myśleć nad większym zbiornikiem  ;)

 

Dzięki 
Staram się

Ryb, więcej nie będzie, lasu bujnych korali jakoś doczekać się nie mogę, wiec na razie maja gdzie pływać. 
Pokolce dość szybko rosną, czas pokaże, najwyżej dwa z nich zmienia dom. 
Aklimatyzacja musi być zrobiona w ten sposób, bo widzę, ze xanturum tang strasznie zaczyna wariować, narwany na żółtka, z Gemmatum plywa płetwa w płetwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Co nowego u mnie w akwarium?

Trzy Sps co zaczęły zrzucać tkankę, nie przetrwały, trzy uratowałem odcinając i przyklejając do nowej podstawki, widzę, ze zaczynaja rosnąć. 
Zastanawiam się, czemu kolory są wyprane, woda ma jakieś wykrywalne nutrienty, NO3 5, PO4 0.02. Co drugi dzień AF energy i build, dodawałem również amino z AF, ale od dwóch dni przeszedłem na Acro Power, do tego co dwa trzy dni AF power food. 
A co ze światłem? Czyżby ono było winne? 
Obecne 4x39W T5 i na środku Hydra 26 i nie ma to znaczenia czy korale, które są na środku pod Hydra czy z boku gdzie na pewno jest mniej światła, kolory takie same i teraz pytanie, za dużo czy za mało światła. 
Plan jest taki, ze jak skończę budowę dwóch dodatkowych lamp, to wypożyczę PAR meter i sprawdzimy ile naprawdę mam światła. 
Z plag, to tylko gdzieniegdzie cyjano, małe placki, nic z tym na razie nie robię. 
W dalszym ciągu nie dokupiłem cyrkulatora, wiem len jestem, ale kupię. 
 

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W końcu sie udało przenieść żółteggo pokolca, troche to trwało, ale pozostałe dwa zaakceptowały nowego kolege.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiornik. Rowniez mysle nad pokolcami w moim zbiorniku. Chetnie bede obserwowal jaki bedzie poziom agresji w twoim zbiorniku w kolejnych tygodniach/miesiacach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolce maja się dobrze, bez wiekszych sprzeczek.

Wiecej ryb nie planuje. Trzy pokolce mialy byc od samego poczatku, wiec teraz jest komplet.

14 godzin temu, patrykpyka1995 napisał:

Fajny zbiornik. Rowniez mysle nad pokolcami w moim zbiorniku. Chetnie bede obserwowal jaki bedzie poziom agresji w twoim zbiorniku w kolejnych tygodniach/miesiacach.

 

Fajne ryby, ciągle skubia skale, troche zadziorne, ale jak masz duze akwarium to nie powinienes miec zadnych. problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dokupiłem dodatkowy falownik, mam nadzieje, że korale beda zadowolone, co oczywiscie czas pokaże.

Unboxing

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Żółty pokolec nadal żyje i ma się całkiem dobrze, czasami dostanie po nosie, bo jest troche mniejszy od kolegów, no cóż docierają się. 
Bailing obecnie leci 33ml na dobę, korale codziennie dostają pokarm w płynie Reef Nutrition Arcti Pods i R.O.E oraz Aquaforest Build i Energy.  
Standardowo raz na tydzień podmianka wody. 
Spagetti glon nie chce mi rosnąć i to bez względu ile karmie, Po4 0.003 - 0.006 

No3 5 i tak od trzech miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kolejny film z tego jak i czym karmie moje ryby i korale.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakbyście chcieli pooglądać moje korale, a przy okazji podzielić się nazwami, to zapraszam do obejrzenia mojego filmu :)

Niektóre korale rosną dobrze, a jest kilka które marudzą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie brak potasu i jodu. Z jodem ostrożnie, bo napędzi cyjano. Odnośnie cyjano to warto je odessać, bo niepotrzebnie drażni korale. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, norbi2222 napisał:

Prawdopodobnie brak potasu i jodu. Z jodem ostrożnie, bo napędzi cyjano. Odnośnie cyjano to warto je odessać, bo niepotrzebnie drażni korale. 

Jod dozuje sporadycznie dwa razy w tygodniu po dwie krople z Aquaforestu, jedna kropla na 100 litrów wody dziennie według zaleceń, wiec daje sporo za mało, według producenta, ale tez nie chce przesadzić. Podmiany na soli Tropic Marin Pro, wiec trochę tego jodu powinno być dostarczone wraz z podmianami. 
Potas dwie krople raz na tydzień jak mi się przypomni, mam test, dzisiaj sprawdzę jaki jest jego poziom. 

 

Potas według Saliferta 420.

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film, tym razem refugium, które od samego początku jakoś mi nie idzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z glonami nie jest tak prosto jak z koralami. :lol: U mnie jest podobnie, z tym, że nie mam refugium, tylko trzymam glony w głównym zbiorniku. Na początku rosły super, ale zmieniłem oświetlenie i przestały.  Z moich doświadczeń wynika, że muszą mieć światło poniżej 10000K. Czerwonym świeciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, klossowski napisał:

Z glonami nie jest tak prosto jak z koralami. :lol: U mnie jest podobnie, z tym, że nie mam refugium, tylko trzymam glony w głównym zbiorniku. Na początku rosły super, ale zmieniłem oświetlenie i przestały.  Z moich doświadczeń wynika, że muszą mieć światło poniżej 10000K. Czerwonym świeciłeś?

Obecnie swiecę led 1w, full spectrum x1, blue x4, white x6. Robiłem różne kombinacje i nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, new-age napisał:

Obecnie swiecę led 1w, full spectrum x1, blue x4, white x6. Robiłem różne kombinacje i nic nie pomogło.

Kup sobie taką lampę,  uwierz będzie rosło, początkiem świeciłam po 12g/24 teraz to 8g/24 rośnie jak chwast.

Tylko pierw wyczyść refugium z tego syfu.

20200803_070901_copy_318x231.jpg.1c7681585c9f30f31ed37c451684f387.jpg

Tylko później jak się mocno bujnie, pilnuj potasu i żelaza.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Beti napisał:

Kup sobie taką lampę,  uwierz będzie rosło, początkiem świeciłam po 12g/24 teraz to 8g/24 rośnie jak chwast.

Tylko pierw wyczyść refugium z tego syfu.

20200803_070901_copy_318x231.jpg.1c7681585c9f30f31ed37c451684f387.jpg

Tylko później jak się mocno bujnie, pilnuj potasu. (K)

Jakiej mocy jest ta "żarówka"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.