Skocz do zawartości
new-age

380 Litrów Trzecie Podejście California

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, dla syna napisał:

Z modelarstwa pojazdów RC coś dobierzesz. Wystarczy znać siłę udzigu i prędkość działania. 

 Niedługo, będę miał dostęp do fajnego servo motor z firmy Allen Bradley, nie do zajechania, wtedy coś pokombinuje. 
Na razie kamyki się telepią, zmieniłem sprężynę na mocniejsza która mocniej „kopie” 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film z serii "nudze sie to po czyszcze"

Falowniki smigaja jak nowe, ale w jednej glowicy zaczela rdzewiec oska, wiec glowica wyleciala z akwarium.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W tym "jułesej" to te szczepki to takie prawdziwe ogryzki sprzedają, ale pewnie takie odmiany co tu się nam nie śniło ;) jeżeli chodzi o trzpień falowników to szukaj prętów węglowych o odpowiedniej średnicy, spisują się znakomicie i nie reagują z wodą ;) obserwuję i kibicuję ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, =Fresz= napisał:

W tym "jułesej" to te szczepki to takie prawdziwe ogryzki sprzedają, ale pewnie takie odmiany co tu się nam nie śniło ;) jeżeli chodzi o trzpień falowników to szukaj prętów węglowych o odpowiedniej średnicy, spisują się znakomicie i nie reagują z wodą ;) obserwuję i kibicuję ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Ogryzki za grube $$, jak szczepka ma ponad 1 inch, to cena rosnie kilkukrotnie.

Znalazlem "Carbon Fiber Rods" chyba sie nadadza, musze sprawdzic srednica i jazda.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)

Gyre się czyści bardzo łatwo, rozebranie i złożenie jak na kobite to uważam że prosta sprawa, a trzeba to robić bo wydajność pomp spada z czasem jak się nie czyści. 

Jeśli czyścik Ci ciężko idzie, spryskaj szybę trochę wodą, i tak po czyszczeniu myjesz szyby zewnątrz, idzie lekko i przyjemnie :)

Ps. Ładne szczepki


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2020 o 23:16, Beti napisał:

Hej:)

Gyre się czyści bardzo łatwo, rozebranie i złożenie jak na kobite to uważam że prosta sprawa, a trzeba to robić bo wydajność pomp spada z czasem jak się nie czyści. 

Jeśli czyścik Ci ciężko idzie, spryskaj szybę trochę wodą, i tak po czyszczeniu myjesz szyby zewnątrz, idzie lekko i przyjemnie :)

Ps. Ładne szczepki

Masz racje, rozebranie Gyre bardzo łatwe, nic nie można połamać. 
Magnez w czyściku  jest za słaby i nie trzyma się za dobrze, musze kupić mocniejszy. 
Szczepki nie są tak kolorowe jak na zdjęciach ze sklepu, ale czekam na wybarwienie -;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Masz racje, rozebranie Gyre bardzo łatwe, nic nie można połamać. 
Magnez w czyściku  jest za słaby i nie trzyma się za dobrze, musze kupić mocniejszy. 
Szczepki nie są tak kolorowe jak na zdjęciach ze sklepu, ale czekam na wybarwienie -;)
Bo w sklepie pewnie wyśrubowane parametry no i oni robią zdjęcia w niebieskim świetle i pomarańczowym filtrze no i co najważniejsze od góry a nie od frontu przez szybę ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsza wymiana kamyków. PO4 trochę rośnie, ale nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zeovit.com zalecają pozostawienie 10% starego materiału i dosypanie nowego. Pomaga to świeżym kamykom szybciej zaskoczyć. Po wymianie również przez 10 dni codziennie podawać dawkę ZeoBak, a później normalnie 2-3 razy w tygodniu.

Ja podaje tylko przez 7 dni.

Skok fosforanów może być informacją, że wyczerpały się kamienie. Jeżeli nie schodzi NO3 to może jest zbyt niski przepływ przez kamienie, ewentualnie to wstrząsanie jest za słabe. I wiele innych czynników...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapytam , jaki jest zalecany przepływ przez te kamyki?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana i po prostu zapomniałem zostawić te 10%. 
Test z przed dwóch dni. 
Po4 0.046

No3 5-10

Od kiedy zacząłem stosować zeovit PO4 powolutku rośnie, bez Zeo zawsze okolice zera.

Przeplyw ustawiony na 150l/h. 
 

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, new-age napisał:

Przeplyw ustawiony na 150l/h.

Zbyt mały przepływ i za mało kamieni. Zakładając, że Twój zbiornik + sump ma objętość netto w granicach 240 l to powinno być około 600-620 ml kamieni i przepływ 240 l/h.

Zeostart3 0,46 ml podzielone na dwie dawki i 3 krople zeobak. I nie ma bata, żeby No3 i PO4 w ciągu miesiąca nie spadło.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ zwiększony na 240l/h, zeobak dozowany codziennie przez 10 dni, zeostart 2x dziennie po 0.22ml, czekam na rezultat za jakis czas.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update o moim Blue Spotted Jawfish, niestety z niewyjaśnionych przyczyn po ponad roku razem, samiec zamordował samice, dlatego wylądował w mniejszym akwarium.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie ze się dzielisz swoim hobby z nami w postaci filmików i komentarzy,  mało kto dziś wstawia filmik na forum ze swojej pracy. 

Widzę że masz trochę tych zbiorników, to wszystko to jakieś specjalne pomieszczenie czy na salonie stoi. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Beti napisał:

Bardzo fajnie ze się dzielisz swoim hobby z nami w postaci filmików i komentarzy,  mało kto dziś wstawia filmik na forum ze swojej pracy. 

Widzę że masz trochę tych zbiorników, to wszystko to jakieś specjalne pomieszczenie czy na salonie stoi. 

Hehe czasami sobie myśle po co wstawiać moje „pitu pitu” cieszę sie, ze się podoba. 
Mam trzy akwaria, jedno z krewetkami, które hodowałem jeszcze jak mieszkałem w Polsce, sentyment został, wiec musiałem je mieć, chociaż trudniej je tutaj trzymać, ze względu na dużo mniejszy rynek z produktami dla nich. 
Drugie akwarium dla Blue Spotted Jawfish, ponad rok temu kupiłem jedna sztukę na próbę ze względu na charakter jaki ta ryba ma, no i te kolory, miała iść do ogólnego gdzie miała sobie żyć z innymi rybami i był tam jeszcze piach, który musi mieć, po kilku dniach wbiła się w siatkę, ktora było przykryte akwarium, po tygodniu kupiłem parke, jako ze w między czasie zmieniłem główne akwarium na takie bez piachu, musiałem założyć im osobne z gruba ilością piachu. 
Te ryby, gdy żyją razem z innymi rybami, ciagle będą żyć w stresie, moje żyjąc same osobno, mialy kilka razy ikrę i kompletnie inne zachowanie „naturalne”

Trzecie największe z koralami. 
Dwa małe stoją w kuchni, duze w salonie. 

 

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Update, po przenosinach Blue Spotted Jawfish. Zyje, ma sie dobrze i troche rozrabia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom potasu i zweryfikuj wyniki NO3. Blady czerwony może być wynikiem niskiego potasu dodatkowo wynik NO3 może być inny. Bladość korali i cienka tkanka raczej wskazuje na wyprane NO3. Karmisz czymś, np. AAC i CV?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym cie martwić,ale skręcany na śrubach rollermat to proszenie się o kłopoty.Śruby mogą być z nierdzewki i tak im wcześniej czy później słona woda da radę.Jak to mówi mój znajomy majster "Woda i sól to największe kur.....wo",więc sobie pomyśl co to dopiero jest słona woda :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz77

Gdybyś posłuchał uważniej, powiedział że chwilowo są z nierdzewki do momentu usprawnienia i gotowości do pracy, potem docelowo plastikowe.:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wymienienie na plastikowe.

Co do potasu, to ile razy bym nie zmierzył mam na poziomie 420, test Salifert. 
No3 od ośmiu miesięcy na tym samym poziomie ok. 5ppm. mierze testem z Tropic Marin i Nyos.

Jade na systemie zeovit wiec i tak NO3 powinno być i dążę do 0ppm.

Karmie pokarmem z Korralen Zucht, czasami proszek AF power food, o 5 nad ranem Reef Nutrition Oyster Feast i Arcti Pods, również raz w tygodniu prosto do mordek Fauna Marin LPS color+grow. 
Przed startem systemu zeovit, podawałem codziennie Acro Power. 
I teraz, czy karmie częściej czy przestane na jakis czas, zero efektów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, new-age napisał:

Co do potasu, to ile razy bym nie zmierzył mam na poziomie 420, test Salifert. 

Zweryfikuj test. Mi ostatnio pokazał głupoty.

18 minut temu, new-age napisał:

Jade na systemie zeovit wiec i tak NO3 powinno być i dążę do 0ppm.

Ja również prowadzę zbiornik na pełnym zeo i nutrienty są bliskie zera, a koralowce są jasne, ale nie blade. Jeszcze są dwie opcje, braki mikro lub zbyt mocne światło.

PS. Jak podlejesz jod to koralowce powinny ściemnieć.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też było u mnie podobnie i nie wiem w końcu z czym był problem ale zmniejszyłem w tamtym czasie zasolenie z 39 na 35 i przestalem dozować jod. Kilka korali miałem "wypranych" tak jak Ty. Tak jakby wywaliły zooksantelle.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.