Skocz do zawartości
new-age

380 Litrów Trzecie Podejście California

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, new-age napisał:

Słyszałem tez, ze głównie w testach Tritona wychodzi ten pierwiastek poza norme. 

Tego nie wiem, ja robiłem testy w AF.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, norbi2222 napisał:

Tego nie wiem, ja robiłem testy w AF.

Aha, czyli to nie wina firmy gdzie się robi testy. 
U mnie Si (silicon) dość wysoko, czy to czasami nie odpowiada za okrzemki w akwa? Tak myśle, żeby dodać jeszcze jeden blok z żywica DI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, new-age napisał:

Aha, czyli to nie wina firmy gdzie się robi testy. 
U mnie Si (silicon) dość wysoko, czy to czasami nie odpowiada za okrzemki w akwa? Tak myśle, żeby dodać jeszcze jeden blok z żywica DI.

Tak, wysokie masz krzemiany, pewnie woda RODi. Lepiej użyć  Sera Silicate Clear lub jakikolwiek inny. Powinno się go zastosować po RO. Membrana nie wyłapuje wszystkich krzemianów.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, norbi2222 napisał:

Tak, wysokie masz krzemiany, pewnie woda RODi. Lepiej użyć  Sera Silicate Clear lub jakikolwiek inny. Powinno się go zastosować po RO. Membrana nie wyłapuje wszystkich krzemianów.

Czyli lepiej zastosować Sera Silicate niż druga puszkę z żywica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, new-age napisał:

Czyli lepiej zastosować Sera Silicate niż druga puszkę z żywica?

Tak. Użyć dodatkowej puszki przed żywicą.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, norbi2222 napisał:

Tak. Użyć dodatkowej puszki przed żywicą.

Dzięki

Dzisiaj poszukam i kupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bez zmian, znaczy się zmian na lepsze, glony jak były tak są,  przeważnie te zielone na skale, z tylnej szyby zeskrobalem tydzień temu i odrazu akwarium wyglada lepiej, ze skaly wczoraj spędziłem dwie godziny na wyrywaniu, sporo usunąłem. 
Z nowych rzeczy, to przeszedłem na proszki z Bulk Reff Supply,

- Soda Ash na Kh

- Calcium Chloride na Ca

- Magnesium Chloride, Magnesium Sulfate na Mg

- Tropic Marin Part C

Do tej pory były płyny z Aqua Forest, proszki wychodzą taniej :)

Codziennie test na Kh, żeby ustalić dawkę ballinga. 

Po4 - 0

No3 - 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam złe wieści, akwarium idze do wymiany.

Tydzień temu jak skrobałem tylną szybe, to zauważyłem wybrzuszenie, ponieważ na tylnej szybie jako czarne tło jest przyklejona wewnątrz akwarium czarna plexi i to ona się wybrzuszyła dość sporo. Akwarium ma 11 miesięcy, telefon do producenta, kilka foto i krótki filmik i jest decyzja, przyślą nowe akwarium. Jako, że obecne to 75 gallonów (283L) mam możliwość dostać większe 100 gallonów (380 litrów) jak już muszę wymienić szkło to czemu by nie dać większego. Także czeka mnie kolejna rewolucja, na samą myśl aż mnie wzdryga. Prawdopodobnie będzie nowa skała bo z obecnej (Marco Rock) nie jestem zadowolony, chce to zrobić powoli, żeby nie zachwiać biologią.

Producent zapewniał mnie, że akwarium można użytkować i nic się nie stanie, ale oczywiście możemy go wymienić, decyzja nie mogła być inna. Tą plexi można łatwo naprawić, oderwać i wkleić porządnie, lub mieć wybrzuszenie.

Na koniec taka ciekawostka, producent powiedział, że muszę porysować frontową szybę, żebym go nie sprzedał, dobre ładne i dobrze wykonane akwarium z opti glass 13mm i muszę wyrzucić na śmietnik, ach ci amerykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, new-age napisał:

Na koniec taka ciekawostka, producent powiedział, że muszę porysować frontową szybę, żebym go nie sprzedał, dobre ładne i dobrze wykonane akwarium z opti glass 13mm i muszę wyrzucić na śmietnik, ach ci amerykanie.

Jak sam do Ciebie nie przyjedzie, do dotnij jakąś cieniutką szybkę rozmiaru przedniej i ją porysuj albo naklej folię i folię porysuj, na zdjęciu nie będzie widać:):):):)

W starym akwa wyrzuć tę pleksę i naklej od zewnątrz czarną folię i masz 2 baniaki za pół darmo #Polakpotrafi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, klossowski napisał:

Jak sam do Ciebie nie przyjedzie, do dotnij jakąś cieniutką szybkę rozmiaru przedniej i ją porysuj albo naklej folię i folię porysuj, na zdjęciu nie będzie widać:):):):)

W starym akwa wyrzuć tę pleksę i naklej od zewnątrz czarną folię i masz 2 baniaki za pół darmo #Polakpotrafi 

 

O takiej cienkiej szybce przyłożonej i ją właśnie porysować myślałem i ja, jeśli chodzi o przyklejenie folii na zewnątrz to nie da rady, bo jest komin zewnętrzny, dlatego producent wkleił czarną plexi wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VDR napisał:

To wklej od środka czarny lacobel i się nie wybrzuszy ;)

Jak uda mi się jakoś ich troche oszukać z tym porysowaniem frontowej szyby, żeby nie wyrzucać dobrego akwarium za około $1000 to tak zrobię.

 

Jeszcze w dodatku dzień wcześniej kupiłem kilka acropor, a tu trzeba akwarium zmieniać ech, ale korale ładniutkie.

- Vicky's Secret

- Strawberry Shortcake

- RMF Red Devil

- Vivid Leprechaun Mille

- BC Hawaii!

- RR Pink Floyd

spacer.png

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, new-age napisał:

ponieważ na tylnej szybie jako czarne tło jest przyklejona wewnątrz akwarium czarna plexi i to ona się wybrzuszyła dość sporo. Akwarium ma 11 miesięcy,

Bywa, ale jest to dla mnie niepojęte że jako czarne tło dali plexi, bubel amerykański. Czy nie znają czarnej foli lub lacobelu, Ty masz teraz burzyć akwarium, a swoją drogą zastanawiam się co spowodowało takie wybrzuszenie ? reakcja na sól,  temperatura wody hmm...czy może zbyt mocne światło. 

Ps.szczepki malina :wub:

Koledzy zachęcają do partyzantki, ale zrób to z głową ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Beti napisał:

Bywa, ale jest to dla mnie niepojęte że jako czarne tło dali plexi, bubel amerykański. Czy nie znają czarnej foli lub lacobelu, Ty masz teraz burzyć akwarium, a swoją drogą zastanawiam się co spowodowało takie wybrzuszenie ? reakcja na sól,  temperatura wody hmm...czy może zbyt mocne światło. 

Ps.szczepki malina :wub:

Koledzy zachęcają do partyzantki, ale zrób to z głową

Dziwna sprawa z tym wybrzuszeniem, akurat swiatła w tym miejscu nie ma, niby jest dwie tuby T5 ale lampy ledowe sa po bokach akwarium, na środku jest przerwa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście gdzie jakis ciekawy AquaScape pod SPS, jako, ze wymieniam na gwarancji akwarium na większe i kupiłem ponad 30 kilo Fiji Pukani, to chce zmienić obecna skale Marco Rock, ale nie mogę się zdecydować na jakaś fajna konstrukcje. 
Jakieś pomysły ?

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 20:42, new-age napisał:

Widzieliście gdzie jakis ciekawy AquaScape pod SPS, jako, ze wymieniam na gwarancji akwarium na większe i kupiłem ponad 30 kilo Fiji Pukani, to chce zmienić obecna skale Marco Rock, ale nie mogę się zdecydować na jakaś fajna konstrukcje. 
Jakieś pomysły ?

Ja jestem za takim rozwiązaniem:

https://www.reef2reef.com/threads/leonardos-apogon-reef.90242/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego ale z większa ilością skaly. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka popołudni i mam moja wersje aquascape.

Teraz hop do dużego pojemnika i moczymy.

spacer.png 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Chodzi mi po głowie zbudowanie drugiej lampy o mocy ponad 200W.

Diody cree Xt-e wysterowane na 1200ma.

Drivery Mean Well ldd-1200l

Osiem nitek po 7 diod. Cztery nitki na jeden zasilacz, mam dwa zasilacze 5A 28V. 
Teraz pytanie, czy można te diody wysterowac na 1200ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic?

A co się dzieje u mnie?

Glony jak były tak są, co trzy tygodnie łapa do wody i wyrywanie przez dwie godziny. Za bardzo nie mam pomysłu na walkę oprócz wyrywania, Pokolce nie chcą tego jeść, salarias lubi te brązowe na tylnej szybie. Kupiłem dolabelle, ale nie przeżyła kwarantanny, jakieś pomysły.

Parametry jak to przy zeovivie PO4 0, NO3 bliskie 0. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, new-age napisał:

Glony jak były tak są, co trzy tygodnie łapa do wody i wyrywanie przez dwie godziny. Za bardzo nie mam pomysłu na walkę oprócz wyrywania, Pokolce nie chcą tego jeść, salarias lubi te brązowe na tylnej szybie. Kupiłem dolabelle, ale nie przeżyła kwarantanny, jakieś pomysły.

Jakie glony masz w akwa?

Bo ja walczę z caulerpą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek77 napisał:

Jakie glony masz w akwa?

Bo ja walczę z caulerpą.

Jest to ten glon Cladophoropsis Herpestica albo Cladophoropsis Magna, jakis egzotyczny mi się trafił, bo ciężki do usunięcia. 
https://www.algaebase.org/search/species/detail/?tc=accept&species_id=96377


Caulerpa jak się wgryzie w skale to zawsze odrasta z tego miejsca. Powodzenia w walce. 

Edytowane przez new-age (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.